DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Morris Minor Traveller by Sunstar

2 posters

Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by nebeski 22/1/2010, 12:10

Ovdje najavljujem temu vezanu za Morris Minor. Napisat ću nešto o sada već standardnim i vrlo dobrom modelima Traveller i Classic Sedan iz Minichamps-ove jeftinije serije, ali i predstaviti Sunstarov Minor u 1/12, model koji sam si poklonio za Novu godinu (doduše sa zakašnjenjem). On je na putu k meni. Plaćen je skupa s poštarinom tek 103 dolara, što je bagatela za jedan ovakav model. Nisam mogao vjerovati za cijenu, jer im je regularna cijena u Europi preko 95 eura, pa sve do 150 eura bez poštarine.

Inače se nisam nikad do sada palio na 1/12 modele, ali me ova Sunstarova serija privlači, jer su u njoj sve same legende poput VW Typ 1 (Buba) i Typ 2 (Samba), te Minor, a i to nisu preveliki automobili pa se mogu podnijeti kao 1/12 po pitanju prostora, a fascinantnost im je uključena u cijenu. Sve radi i funkcionira, sve je u skali, samo još da ga je upaliti i voziti. Par 1/12 modela ovog tipa nikome neće štetiti. Pa sam i ja, eto, krenuo oprobati teren, pogotovo jer mi je Minor jedan od dražih automobila.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Evo je Buba, model Export iz 1951. Slijedit će još varijanti Bube iz kasnijih godina:

[You must be registered and logged in to see this image.]
[img][/img][You must be registered and logged in to see this image.]Morris Minor Traveller by Sunstar >[You must be registered and logged in to see this image.]
[img][/img][You must be registered and logged in to see this image.]


Zadnja promjena: nebeski; 22/1/2010, 12:38; ukupno mijenjano 2 put/a.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by Nedo 22/1/2010, 13:28

Mogu ti reči da odlično izgledaju.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by nebeski 22/1/2010, 13:44

Nedo je napisao/la:Mogu ti reči da odlično izgledaju.

A imaju i one glupe fazone tipa ručno otvaranje prozora, brisači koji se mogu okretati prema naprijed, otvaranje poklopaca na instrumentnoj ploči, feder siceve, mjenjač se pomjera...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by Nedo 22/1/2010, 13:49

Kada ti stigne model,eto me na kafu da se poigramo.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by nebeski 22/1/2010, 13:52

Nedo je napisao/la:Kada ti stigne model,eto me na kafu da se poigramo.

Može, ja sam ti inače mislio reći za njega, ali dok sam ja obavio neke stvari, nestalo ih. Praktično u par sati. Ti imaš prostora za ovako nešto, a i imaš šmek za detalje. Ne sumnjam da će iskrsnuti, ako već nije, koji na Ebayu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by Nedo 22/1/2010, 14:04

Do sada ih nikada nisam ni gledao jer sam mislio da su ipak preveliki.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by Gost 22/1/2010, 16:05

Morris je zaista fascinantan, zamalo pa "okreni ključ i vozi". Iako moram priznati da za njime baš i nebih posegao, za razliku od VW bube i T1 u obje varijante. Veličina je bila to što me svojedobno i odbijalo od kupnje Maistovog Jaguara XJ220, iako mu je cijena bila više nego povoljna, budući da se trgovina u kojoj sam ga "škicao" zatvarala.
Trenutno "škicam", a u dogledno vrijeme namjeravam nabaviti MotorMaxov Ford GT u 1/12, za 300 kn je sasvim solidno napravljen.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by nebeski 22/1/2010, 16:10

HemiCuda je napisao/la:Morris je zaista fascinantan, zamalo pa "okreni ključ i vozi". Iako moram priznati da za njime baš i nebih posegao, za razliku od VW bube i T1 u obje varijante. Veličina je bila to što me svojedobno i odbijalo od kupnje Maistovog Jaguara XJ220, iako mu je cijena bila više nego povoljna, budući da se trgovina u kojoj sam ga "škicao" zatvarala.
Trenutno "škicam", a u dogledno vrijeme namjeravam nabaviti MotorMaxov Ford GT u 1/12, za 300 kn je sasvim solidno napravljen.

Ja Morris Minor Travellera, između ostalog, volim zbog njegove uloge u spotu Pink Floyda - High Hopes. I to baš identičan model. Kada frajer okrene bravu nazad i pusti balone, a brava kao na vratima garaže...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by Gost 22/1/2010, 16:19

nebeski je napisao/la:
Ja Morris Minor Travellera, između ostalog, volim zbog njegove uloge u spotu Pink Floyda - High Hopes. I to baš identičan model. Kada frajer okrene bravu nazad i pusti balone, a brava kao na vratima garaže...


Da, Minor Traveller je protagonist u ovom spotu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Morris Minor Traveller by Sunstar Empty Re: Morris Minor Traveller by Sunstar

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.