DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SCHUCO 1/66

+4
Učitelj
Siniweb
Pero
02 series
8 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

SCHUCO 1/66 Empty SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 28/6/2011, 20:16

Evo slika sa neta a upuceniji neka komentarisu

[You must be registered and logged in to see this image.]



Ima jos par formula ,kamiona i buseva ako treba stavicu slike

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by 02 series 28/6/2011, 21:47

Ovi su mi najjaci, imao sam ih par kao klinac. Dolazim u iskusenje da ih skupljam! [You must be registered and logged in to see this image.]
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 28/6/2011, 21:56

Bar ih ima kod tebe koliko hoces Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Pero 28/6/2011, 22:00

Slike su jako loše.
Simnjam da bi ih neko počeo skupljeti po ovim fotografijama.
U prirodi izgledaju sasvim drugačije.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 28/6/2011, 22:08

02 series je napisao/la:Ovi su mi najjaci, imao sam ih par kao klinac. Dolazim u iskusenje da ih skupljam! [You must be registered and logged in to see this image.]

Baš sam i ja nešto slično rekao dedi nekidan kad sam bio kod njega, pa smo prevrtali i par Schuca po rukama.
Ako bi ikad ponovno počeo sakupljati neke modele iz 1/6x segmenta, onda bi to bili ti stari Schucovi 1/66 modeli, večina je odlično napravljena, proporcije i linije su dobre, a i nisu unakaženi sa nekim katastrofalnim predimenzioniranim kotačima.
Imam negdje slike nekih mojih Schuco modela, neke sam bio i restaurirao...


Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 28/6/2011, 22:18

Vidim nisu bas ni jeftini

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 28/6/2011, 22:23

nait5 je napisao/la:Vidim nisu bas ni jeftini

Nisu uopće jeftini!
Jeftino možeš naći playworn modele, a zaista MINT modele sa onim plastičnim kutijicama u odličnom stanju se masno plaća...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Siniweb 28/6/2011, 22:26

Definitivno to su modeli koje vrijedi sakupljati, ali kao kod svega, kompletiranje kolekcije kosta dosta novca, pogotovo kada se krene u lov na rjedje modele.

Cesto sam odlucio da uzmem ostecen model i restauriram ga koliko to mogu. Moram priznati da sam previse cicija da potrosim neke opasne sume na jedan jedini autic, makar to bio i takav Schuco.

Najdrazi u Schuco kolekciji mi je Opel Manta B. u malom mjerilu, to je JUR model, a porporcije su perfektne.

"Najjeftinije" se moze naci VW Buba, a od modela koje cesto vidjam ali uvijek (po meni bezrazlozno) drze cijenu su Mercedes /8 policijski modeli.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Učitelj 29/6/2011, 08:06

Mogu vam reći, ni kada sam ih ja kupovao 70-tih nisu bili jeftini, bili su dva do tri puta skuplji od ostalih u toj ili približnoj razmeri. Imao sam ih 7-8, neki su uništeni u "eksploataciji" a neki poklonjeni.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 3/7/2011, 14:20

da malo nesto dodam.

kupio sam skoro pet modela,i onako razmisljam,hajd dobro,mali su,nivo detalja nije kao kod vecih,nisu ni perfektno uradjeni,ali na plus strani stoji njihov izbor modela,sve stvari koje bi vise nego rado imao u 1/43,vecinom njemacki modeli,fino izabrani,boje koje stvarno docaravaju i pokazuju tacno to vrijeme 70-tih,kad je to sve bilo aktuelno.a povrh tog,ima samo 83 osnovna modela,sa bezbroj varijacija,ali ako sebi zacrtam,da od svakog uzmem po jedan,i to u dobrom stanju,dobije se solidna kolekcija koja moze stati u karton od cipela.

ne mislim ja to sad nesto angazovano skupljati,ali kad nesto naidje,uzimam.

opste o temi.

modeli ove serije su pravljeni od 1969 do 1976,znaci padaju u najbolje doba malih die-cast modela.sporedno se pojavljuju isti ti modeli u licenci kod noreva,zato i ima nekih francuza kod ovih schuco modela,te REI iz brazila,koji su kopije u licenci schuco.
modeli su bez izuzetka die cast,s plasticnim dijelovima unutra.pakovani su bili u plasticnoj garazi,poslije vecinom na blisterima.

svi modeli su kodirani sa 6-cifrenim kodom,koji pocinje sa 3,recimo 301(prva serija) i broj modela,koji pocinju sa 8 ili 9,recimo 805.tacni podatci,sta je sve proizvedeno,su malo tesko za naci.dodatno komplikuje,da jedan model cesto stoji za dva ili tri modela,kad je karoserija bila ista,recimo jedan bmw,koji sam juce uzeo,ima broj 808,ako je 1602,ili broj 809,ako je 2002.

a.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 3/7/2011, 15:20

Nekidan otišlo par BMW-a i Mercedes C111 za cca 6 -8.5 eura svaki. Svi su bili near mint do mint stanje. [You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 8/7/2011, 04:15

Pero je napisao/la:Slike su jako loše.
Simnjam da bi ih neko počeo skupljeti po ovim fotografijama.
U prirodi izgledaju sasvim drugačije.

slažem se u potpunosti! Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 8/7/2011, 04:20

Disco Volante je napisao/la:Nekidan otišlo par BMW-a i Mercedes C111 za cca 6 -8.5 eura svaki. Svi su bili near mint do mint stanje. [You must be registered and logged in to see this image.]

otišli su za toliko, no koja im je mogla bila krajnja cijena to se nezna. mislim da je to bio jedan od onih trenutaka kada "nitko" nije bidao, a inače...

da živim u Kini bacio bi par dolara ekipici da mi selektivno surfa i prelistava ebay..organizirana kupovina..0-24. Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Gost 8/7/2011, 04:28

azraelcars je napisao/la:
kupio sam skoro pet modela,i onako razmisljam,hajd dobro,mali su,nivo detalja nije kao kod vecih,nisu ni perfektno uradjeni,ali na plus strani stoji njihov izbor modela,sve stvari koje bi vise nego rado imao u 1/43,vecinom njemacki modeli,fino izabrani,boje koje stvarno docaravaju i pokazuju tacno to vrijeme 70-tih,kad je to sve bilo aktuelno.a povrh tog,ima samo 83 osnovna modela,sa bezbroj varijacija,ali ako sebi zacrtam,da od svakog uzmem po jedan,i to u dobrom stanju,dobije se solidna kolekcija koja moze stati u karton od cipela.

ne mislim ja to sad nesto angazovano skupljati,ali kad nesto naidje,uzimam.

imaš vrlo jednostavni koncept..narodnim jezikom reklo bi se: "želim ih sve". Laughing

svaki Schuco je dobar Schuco!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Siniweb 8/11/2011, 17:19

Posto sam odlucio postavljati slike samo modela koje imam ili sam imao u kolekciji, stavljam moj najaktualniji Schuco novitet, W114, ali u drugoj boji:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ova verzija me je oborila s nogu i jos k tome mint stanje.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Pero 8/11/2011, 17:47

Siniweb je napisao/la:Posto sam odlucio postavljati slike samo modela koje imam ili sam imao u kolekciji, stavljam moj najaktualniji Schuco novitet, W114, ali u drugoj boji:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ova verzija me je oborila s nogu i jos k tome mint stanje.

Takav je i moj.
Ha Ha ha baš sam rekao neki dan Davoru da pazi što da radi sa Schuco kad opalim.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by 02 series 8/11/2011, 21:27

Pero je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:Posto sam odlucio postavljati slike samo modela koje imam ili sam imao u kolekciji, stavljam moj najaktualniji Schuco novitet, W114, ali u drugoj boji:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ova verzija me je oborila s nogu i jos k tome mint stanje.

Takav je i moj.
Ha Ha ha baš sam rekao neki dan Davoru da pazi što da radi sa Schuco kad opalim.

Normalno, meni da ih dadne Very Happy Very Happy
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by nebeski 8/11/2011, 23:00

02 series je napisao/la:
Pero je napisao/la:

Takav je i moj.
Ha Ha ha baš sam rekao neki dan Davoru da pazi što da radi sa Schuco kad opalim.

Normalno, meni da ih dadne Very Happy Very Happy

Slobodno neka ih dadne Damiru, ja imam druge favorite.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Siniweb 14/4/2012, 23:15

Konacno nadjen jedan dugo trazeni Schuco model:

Ford Taunus L:

[You must be registered and logged in to see this image.]
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Pero 14/4/2012, 23:55

Kad bolje razmislim .Mislim da imam i dva tri kamiončića iz tog razdoblja.
Od Taunusa Capri o ovakav coupe.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Siniweb 19/5/2012, 21:43

Ajmo dalje sa Schucom:

jedan vracen u zivot - Ford Capri Mk.I
[You must be registered and logged in to see this image.]
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Siniweb 19/5/2012, 22:38

i jos nekoliko:

Ford Capri Mk.II
[You must be registered and logged in to see this image.]

BMW 2800 CS
[You must be registered and logged in to see this image.]

Opel Rekord
[You must be registered and logged in to see this image.]

i jedna zajednicka:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Učitelj 20/5/2012, 08:31

Sini, preslatki su, kada se setim 70/tih i koliko sam ih imao.
One koje sam uspeo sačuvati sam poklonio a ostali su nestali u eksploataciji Very Happy
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Siniweb 20/5/2012, 12:08

Steta, bas su jako lijepi modeli. Imam osjecaj da su to u tadasnje vrijeme bili neka vrsta "high end" u malom mjerilu, valjda najdetaljnije sto se tada moglo dobiti.

Evo sada jednog rariteta iz 1:66 serije, prvi puta da sam ovaj model uzivo vidio, pa nisam htio riskirati da ga propustim, konacno je 123-porodica koja postoji u malom mjerilu (ne postoje Coupe i Lang-verzija) okupljena - izuzmem li dosta rudimentarniji i veci Impy W123.

W123, inace ljubimac taksista na nasim prostorima, ili je barem to tako bilo dok sam ja tu zivio. Jedan tatin prijatelj nagurao je skoro 900.000 kilometara na jednog metalik smedjeg W123, pa ga prodao kada je auto presao 30 godina, da bi onda uzeo "novog" - 18 godina staru C-Klasu. Laughing

T-Modell je Conrad, limuzina Schuco:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Oba dva modela nastali su, vjerujem, negdje u kasnim 70-im godinama. Cak cu lupiti pa pretpostaviti da je Conrad ili bio zamisljen da konkurira Schucu ili da naslijedi tu seriju, kada se ova ugasila.
Inace, petnaestak godina kasnije Herpa je opet pokusala sa 1:66 modeima, tzv. "Herpa Junior", koji su za herpu etipicno bili die-cast a ne plasticni, no kod kolekcionara na zalost ti modeli nikada nisu dobili paznju koju su zasluzili, a bilo je tu jako finih malih modelcica, neki od njih su danas stvarno rijetke zvjeri.


Zadnja promjena: Siniweb; 20/5/2012, 15:47; ukupno mijenjano 1 put.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by 02 series 20/5/2012, 13:56

Ovi schuco 1:66 su mi preslatki, uzivo su jos ljepsi. Meni takodjer privlacna tema za skupljanje.
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

SCHUCO 1/66 Empty Re: SCHUCO 1/66

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.