DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welly noviteti

+13
red head
sime-x
Pero
Učitelj
dmj
b12cky
Siniweb
Luckyboy
Keza
02 series
nebeski
cordoba
Nedo
17 posters

Stranica 1 / 13. 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Welly noviteti Empty Welly noviteti

Postaj by Gost 8/2/2011, 01:07

U najavi za 2011

VW Santana

[You must be registered and logged in to see this image.]

Karmann Ghia
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Nedo 8/2/2011, 07:36

Već smo negdje komentarisali nastup ove robne marke.
VW Santana je dosta zanimljiv model. Par godina prije rata ih se pojavilo jako puno i cijena im nije bila previsoka. Ali se bojim da je auto doživio sličnu sudbinu svog ,na neki način, predhodnika K70. Vrlo brzo je nestao sa naših prometnica,što baš i nije svojstveno modelima VW-a.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by cordoba 8/2/2011, 07:56

Mali plavi je napisao/la:U najavi za 2011

VW Santana

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako vidim vec se nudi u 'preorder' za cijenu od 40 eura, dali to znaci poskupljenje ili poboljsanje kvaliteta Welly-ja nije mi bas jasno. scratch
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by nebeski 8/2/2011, 08:46

cordoba je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:U najavi za 2011

VW Santana

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kako vidim vec se nudi u 'preorder' za cijenu od 40 eura, dali to znaci poskupljenje ili poboljsanje kvaliteta Welly-ja nije mi bas jasno. scratch

Računam na oboje! Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by 02 series 8/2/2011, 09:19

Nedo je napisao/la:Već smo negdje komentarisali nastup ove robne marke.
VW Santana je dosta zanimljiv model. Par godina prije rata ih se pojavilo jako puno i cijena im nije bila previsoka. Ali se bojim da je auto doživio sličnu sudbinu svog ,na neki način, predhodnika K70. Vrlo brzo je nestao sa naših prometnica,što baš i nije svojstveno modelima VW-a.

Po meni nije ni cudo da je K70 dozivio neuspjeh, bas je neukusno sklepan.
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by nebeski 8/2/2011, 10:09

02 series je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Već smo negdje komentarisali nastup ove robne marke.
VW Santana je dosta zanimljiv model. Par godina prije rata ih se pojavilo jako puno i cijena im nije bila previsoka. Ali se bojim da je auto doživio sličnu sudbinu svog ,na neki način, predhodnika K70. Vrlo brzo je nestao sa naših prometnica,što baš i nije svojstveno modelima VW-a.

Po meni nije ni cudo da je K70 dozivio neuspjeh, bas je neukusno sklepan.

Ali ja K70 obožavam! Ne samo jer je u osnovi NSU, nego je u svoje vrijeme, iako pravljen da bude vatrogasac posrnulom Ro80 i jednostavniji konvencionalniji auto, bio je vrlo napredan auto, a unutrašnjost, velike staklene površine i box forma definirali su čitav VW program kroz naredna dva desetljeća.

A kakav je kvalitet auta govori i činjenica da u Mostaru i danas ima jedan srebrni u originalnoj boji, čovjek ga slabo vozi, stalno je na parkingu manje - više, ali hrđa je rijetka.

VW Santana je bila ozbiljniji auto od Passata, iako je u osnovi njegova trovolumenska varijanta, no djelovala je duže i skuplje. Vjerovatno je skoro nestala zbog činjenice da je Passat s zadnjim vratima praktičniji, o karavanu da i ne govorimo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Keza 8/2/2011, 10:34

Lijepa je Santana, podsjeti me na još jednu balkansku uspješnicu Passat B2 variant tzv. biznis klasa, omiljeni auto švercera i ostalih pijačnih bizMismena. Eh kad bi bar bio 1:18
[You must be registered and logged in to see this link.]

Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by nebeski 8/2/2011, 11:00

Ne zaboravimo i da je VW Santana kineska legenda, auto koji je u Kini ono što je Golf Dvica za ove krajeve. Welly igra na sigurno!

P.S.

Kinezi po BiH uglavnom voze ove starije Passate. I Cigoši, naravno.

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Keza 8/2/2011, 11:36

Do kraja 90-tih su ga (Santanu) pravili u Kini, a za dalje ne znam. Onda su radili produženi Audi A6. U svakom slučaju poslije ''Dvice'' kod nas je ''bizMis Passat'' bio najpopularniji. Šteta što Santanu neće raditi neki profinjeniji diecast proizvođač.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by 02 series 8/2/2011, 13:03

evo kineske santane u 1:18
[You must be registered and logged in to see this link.]


02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Luckyboy 8/2/2011, 16:11

02 series je napisao/la:evo kineske santane u 1:18
[You must be registered and logged in to see this link.]


gde si ovo iskopao????
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by 02 series 8/2/2011, 22:23

....sjetio se da sam ih vidjao prije par godina po ebay-u. Cijena bila neka smijesna 30€, a sad preko 100€ skacu.
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Gost 8/2/2011, 22:34

Cudi me da Paudi nije uradio Santanu do sada

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Gost 8/2/2011, 22:41

Mislim da je Welly firma koja ima potencijala i koja bi mogla proizvoditi i bolje od ovoga što napravi. Modeli su im korektni, u mjerilu su, detalji su, s obzirom na cijenu sasvim solidni, definitvno bolji od onoga što trenutno radi Maisto.
Karman Ghia bude sigurno bolja od one stare Yat Ming tj. Solido, a ako se ne varam, mislim da je Solido bio posuđeni Yat Mingov kalup...


Zadnja promjena: Mali plavi; 8/2/2011, 23:23; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Siniweb 8/2/2011, 23:09

Mali plavi je napisao/la:Mislim da je Welly firma koja ima potenicjala i koja bi mogla proizvoditi i bolje od ovoga što napravi. Modeli su im korektni, u mjerilu su, detalji su, s obzirom na cijenu sasvim solidni, definitvno bolji od onoga što trenutno radi Maisto.
Karman Ghia bude sigurno bolja od one stare Yat Ming tj. Solido, a ako se ne varam, mislim da je Solido bio posuđeni Yat Mingov kalup...

Uvijek kad se spomene kako Welly ima potencijala misli kako je to tocno a onda kao sljedece zapitam se kako bi to bilo da je Hongwell odlucio proizvoditi Cararame u 1:18? Tepisi i sva otvaranja za 25 eur? Nebi bilo nemoguce.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by nebeski 8/2/2011, 23:21

Siniweb je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:Mislim da je Welly firma koja ima potenicjala i koja bi mogla proizvoditi i bolje od ovoga što napravi. Modeli su im korektni, u mjerilu su, detalji su, s obzirom na cijenu sasvim solidni, definitvno bolji od onoga što trenutno radi Maisto.
Karman Ghia bude sigurno bolja od one stare Yat Ming tj. Solido, a ako se ne varam, mislim da je Solido bio posuđeni Yat Mingov kalup...

Uvijek kad se spomene kako Welly ima potencijala misli kako je to tocno a onda kao sljedece zapitam se kako bi to bilo da je Hongwell odlucio proizvoditi Cararame u 1:18? Tepisi i sva otvaranja za 25 eur? Nebi bilo nemoguce.

Mislim da sada nije realno, a ranije se moglo uraditi auto za tu cijenu, a da ima gotovo sve.

Meni je žao što Yat Ming nije ozbiljnije, poput Sunstara, zagazio u kvalitet.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by b12cky 2/9/2011, 14:54

Evo i prvih fotki Santane sa Modelissima.
Uopste nije lose, a po zazorima na zadnjim vratima, rekao bih da se i ona otvaraju. Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
b12cky
b12cky
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.01.2010
Dob : 43
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Gost 2/9/2011, 16:14

zanimljvo deluje mada mi se cini da su se malo zaneli u jednom malom ali glupom delu a mozda i gresim. Nesto se ne secam da je Santana imala trece stop svetlo na vrhu zadnjeg stakla.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by b12cky 2/9/2011, 16:23

Da, to, a i felne su mi nekako moderne za godiste za koje se predstavlja (1981).
b12cky
b12cky
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.01.2010
Dob : 43
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Gost 2/9/2011, 16:38

da izgledaju kao da su 15ak godina mladje bar taj dizajn tada nije bio. Mada koliko mi se cini na ovim slikama potrudili su se, farovi prednji migavci, cak i bocni nisu ofarbani nego bela providna plastika, zadnje lapme, retrovizori, vrata, brave na vratima sve deluje zaista lepo odradjeno osim ono levog brisaca koji stoji ko na qrcu i zadnji tocak mi je nesto kilav ali to je mozda od modela do modela kako zapadne. Cak i ove hrom lajsne na braniku deluju pedantno, VW znak na zadnjem delu, oznaka vozila, bar ima sitnih detalja koji mi se dopadaju. Voleo bih da ga vidim uzivo. Cena od oko 50ak evra ako je to kao i na slici je privlacna.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by nebeski 2/9/2011, 17:55

Da, svih 6 otvaranja za jedva 40 eura +PP

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vrlo dobro urađen auto.
Sad će se javiti neki puritanci sa pričom o dosadnom velikoserijskom autu, ali mene ovakvi uradci uzbuđuju više nego tamo neka ekskluziva u koju nitko od nas nikad nije sjeo niti će sjesti.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Gost 2/9/2011, 17:59

Ovo je i vise nego dobro ali opet voleo bih ga prvo videti pa ako utisak stoji da ga i prisvojim. Malo bi bode oci ona sipka za merenje ulja, izgleda odavde ko pajser, nerealno veliko ali ajde da se oprosti ako je sve ostalo OK
I ja vise volim te da nazovem narodne automobile vise od elitnih automobila, uvek mi je draze da imam ovako nesto i uporedim ga sa nekim kojeg vidjam po ulici.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by nebeski 2/9/2011, 18:04

vaskrsije je napisao/la:Ovo je i vise nego dobro ali opet voleo bih ga prvo videti pa ako utisak stoji da ga i prisvojim. Malo bi bode oci ona sipka za merenje ulja, izgleda odavde ko pajser, nerealno veliko ali ajde da se oprosti ako je sve ostalo OK
I ja vise volim te da nazovem narodne automobile vise od elitnih automobila, uvek mi je draze da imam ovako nesto i uporedim ga sa nekim kojeg vidjam po ulici.

Nisam ni protiv ostalih, ali mi srce zaigra kada vidim auto koji je nekad bio svakodnevna pojava, a sada se i on preseljava u ekskluzivu.

Ta šipka i još pokoji detalj će sigurno biti za raspravu.
Odavde vidim da je farbanje tipično za Welly, malo valovito i presjajno.
Zanima me interijer, jer 4 vrata koja se otvaraju sada nameću nova pravila.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Gost 2/9/2011, 18:07

Evo dok polemisemo trazim neke vise slike po netu ali nema nistaI mene zanima enterijer jer ovo sto sam video je i vise nego dobro. nadams e da unutra nije ocaj i da ovako dobru osnovu nisu sjebali sitnicama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by nebeski 2/9/2011, 18:11

Hmm..bojim se da već vidim interijer kao u Revellovom Corradu.
Ipak me onih 40 eura malo sputava da zamišljam kako je unutra sve cakum - pakum.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Welly noviteti Empty Re: Welly noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 13. 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.