DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

3 posters

Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by Keza 5/3/2017, 16:44

Nije moj tip modela, ali dojmio me se kombinacijom boja i utjelovljenjem jednog luksuznog klasika pa je zato završio u kolekciji. Prilično solidan model, u rangu ostalih Signature modela, po kvaliteti i nivou izrade najsličniji nekom Ricku. Mana mu je što ovaj konkretna primjerak nema logo na haubi i što mu je branik lijepljen, al ostalo je sve ok. Klasični model srednje kvalitete od prije nekih 10-tak godina. Otvoreni krov je ostao kod kolege posrednika, al doći će, bitno je da postoji. Unutrašnjost više-manje ok, motor je slabije izrade i pinovi u farovima bodu oči, al meni baš i ne smeta. Tadašnji auti i nisu imali puno bolje farove. Unutra čisto solidan, tapeciran, kokpit prilično dobar, sicevi takođe nisu loši-nije ona mrtva plastika već imaju pod rukom onaj praškasti dodir.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Sad je isti kalup Greenlight reizdao u žutoj boji i deklariran je kao auto iz filma "Great Gatsby", al nažalost nije 100% isti kao onaj iz filma. Klasičan primjer one "uzmi pare i briši"
[You must be registered and logged in to see this link.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Re: Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by nebeski 5/3/2017, 21:16

Sve si napisao. Nemam puno dodati.

Ovi stari auti mi kao modeli u većini slučajeva ispadnu preplastični i najtanji su mi na području kromiranih dijelova, pogotovo maske, okvira vjetrobrana ili felgi.

Najgore je sto izrada opet ide u ovom pravcu, gledajući ove novije zatvorene diecast modele ne mogu reći da imaju ijedan bolji detalj od ovoga.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Re: Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by Pero 5/3/2017, 21:39

Meni su se te godine kupovanja, druženja dobrano pobrkale.
Ja sam svoja tri kupio prije nekih sedam godina a čini mi daleko više.
Kupio sam ih u Zg u dućanu a pored tada dostupnih Buraga i Maista odlično su izgledali.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Re: Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by nebeski 6/3/2017, 07:23

Pero je napisao/la:Meni su se te godine kupovanja, druženja dobrano pobrkale.
Ja sam svoja tri kupio prije nekih sedam godina a čini mi daleko više.
Kupio sam ih u Zg u dućanu a pored tada dostupnih Buraga i Maista odlično su izgledali.

Da, da...uvijek je najvažnije što je referenca. Mislim da nikad nisam doživio veći kvalitativni skok kao onoga trenutka kad sam u ruke dobio prvi Revellov NSU TT. U odnosu na Bburago i Maisto to je bio korak od sedam milja i nijedan kasniji bolji model u odnosu na prethodnu referencu nije učinio taj efekt.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Re: Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by Keza 6/3/2017, 07:53

Nekad se svašta moglo kupiti u našim trgovinama. Sada samo Maisto i Bburago za 40-50 ili čak više €. Ah i Welly sam zaboravio
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Re: Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by nebeski 7/3/2017, 10:11

Keza je napisao/la:Nekad se svašta moglo kupiti u našim trgovinama. Sada samo Maisto i Bburago za 40-50 ili čak više €. Ah i Welly sam zaboravio

Nema više ni napolju po trgovinama bolji izbor. Nekad si u svakom austrijskom, njemačkom ili talijsnakom gradiću slučajnom šetnjom mogao naći shop koji prodaje i ozbiljnije modele, a sad samo ciljano možeš nešto ušićariti. Iako ti i tu onda dođe jeftinije kupiti preko interneta.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Re: Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by Keza 7/3/2017, 12:14

nebeski je napisao/la:

Nema više ni napolju po trgovinama bolji izbor. Nekad si u svakom austrijskom, njemačkom ili talijsnakom gradiću slučajnom šetnjom mogao naći shop koji prodaje i ozbiljnije modele, a sad samo ciljano možeš nešto ušićariti. Iako ti i tu onda dođe jeftinije kupiti preko interneta.
Propadaju te trgovine već odavno, a sad su istim putem krenule i ove male internetske
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models Empty Re: Duesenberg Model J (1934.) by Signature Models

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.