DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

+7
Rista
Pero
. . .
Luckyboy
Nedo
Keza
Koyot
11 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by nebeski 15/4/2016, 18:45

Rista je napisao/la:Ja Φαέθων, isključivo. Smile

Sada moram da pitam - kako se izgovara? Upravo malo guglah i, koliko čujem, Grci odnekuda ubacuju "j" pa ispadne Faejton. Ovdašnja štampa koristi Feton, izuzev pomenutih Vrelih Guma koje retko poštuju taj deo...

Ja sam ga vazda zvao Feton, a za to je kriv Politikin Zabavnik...ona mitska planeta koja se navodno davno raspala i od nje nastali Mars (ili Venera, ne znam sad) i naš Mjesec, zvao se Phaeton (Feton u njihovoj verziji po Vuku)

A ne bi me čudilo ni da je Fejton. Gradić Fejton Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by dmj 15/4/2016, 19:33

Ne bih išao tako daleko da ubacujem novogrčke interpretacije.

Klasični je izgovor Faeton. Učili nas još u srednjoj da ima tih nekoliko riječi koje su iznimka od pravila da se ae čita e, a sin boga Heliosa (ako se dobro sjećam mitologije) najpoznatija je od njih.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Keza 15/4/2016, 19:35

Feton, jasta
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Keza 15/4/2016, 19:40

I ja sam cuo da neki kazu Fejton, al Lambordzini mi ipak najvise para usi Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Nedo 15/4/2016, 20:02

Keza je napisao/la:I ja sam cuo da neki kazu Fejton, al Lambordzini mi ipak najvise para usi Smile

Vjerovatno zbog zvuka motora. Wink
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Keza 15/4/2016, 20:04

Nedo je napisao/la:

Vjerovatno zbog zvuka motora. Wink
lol!
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Rista 15/4/2016, 20:21

@ dmj

Hvala!

Keza je napisao/la:I ja sam cuo da neki kazu Fejton, al Lambordzini mi ipak najvise para usi Smile
Interesantno pitanje. Recimo, naša štampa baš ima muke sa ”BMW": po gramatici treba ga izgovoriti ”be-em-ve" a po pravopisu napisati "Be-Em-Ve", ali kako se često - verovatno najčešće - u praksi izgovara "bemve", onda tu pravopis zahteva "Bemve". Zato piše kako ko stigne: i po pravilima, i "BMV", i "BMW" (iako je ostatak teksta po pravopisu - po Vuku, dakle jeste ili teži fonetskom).

A Lambordžini ili Lamborgini... Pa, prvo je ovamo češće, time i praktično pravilno. Makar ja to tako vidim, jezik je živa stvar. Kako su od naših imena nastale Serbija, Kroejš'a i Bosnija - taman tako je nastao i Lambordžini. Smile
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 15/4/2016, 20:56

dmj je napisao/la:Meni je Phaeton prilično zanimljiv auto. Nažalost, nisam ga vozio, trebao sam ga kad je tek izašao dobiti na test, ali se pokvario taman prije no što je moja tadašnja redakcija došla na red.
Fora mi je što već po tome kako mu tko izgovara ime mogu etiketirati ljude i reći „vid budale, ne zna klasične jezike...“
Jedino mi je žao što se nisu usudili ubaciti mu onaj V12 TDi koji je išao u Q7, taj će Q7 recimo po meni biti jedan od najzanimljivijih klasika svog vremena.

Mislis? Meni je stravicno ruzan auto....ni Q7 nije neki lepotan, ali ta V12 verzija je preodvratna. sa onim bubuljicavim LED svetlima ispod farova.
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Keza 15/4/2016, 20:59

Rista je napisao/la:@ dmj

Hvala!


Interesantno pitanje. Recimo, naša štampa baš ima muke sa ”BMW": po gramatici treba ga izgovoriti ”be-em-ve" a po pravopisu napisati "Be-Em-Ve", ali kako se često - verovatno najčešće - u praksi izgovara "bemve", onda tu pravopis zahteva "Bemve". Zato piše kako ko stigne: i po pravilima, i "BMV", i "BMW" (iako je ostatak teksta po pravopisu - po Vuku, dakle jeste ili teži fonetskom).

A Lambordžini ili Lamborgini... Pa, prvo je ovamo češće, time i praktično pravilno. Makar ja to tako vidim, jezik je živa stvar. Kako su od naših imena nastale Serbija, Kroejš'a i Bosnija - taman tako je nastao i Lambordžini. Smile

Izvorno je ovako:

a sad kako će ko njegova stvar
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 15/4/2016, 21:01

Rista je napisao/la:Ja Φαέθων, isključivo. Smile

Sada moram da pitam - kako se izgovara? Upravo malo guglah i, koliko čujem, Grci odnekuda ubacuju "j" pa ispadne Faejton. Ovdašnja štampa koristi Feton, izuzev pomenutih Vrelih Guma koje retko poštuju taj deo...

Evo ti isecak iz zvanicne literature za englesko govorno podrucje:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Siguran sam da u firmi imamo i prevod na HR, pa cu da iskopam u ponedeljak.
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 15/4/2016, 21:08

nebeski je napisao/la:

Znači i tebi je taj nekako poseban?

Meni kad ne'ko kaže  A8 samo mi taj padne na pamet, ostalih se sjetim naknadno.

Bio i ostao sinonim jer ne samo da je prvi nego pamtim trenutak kad sam ga prvi put vidio uživo - i to odmah crni S8! Bilo je to vrijeme kada su drugačije ofarbani retrovizori, pogotovo "nikl" verzija bili svetogrđe. Do tada. Od tada više ne. Smile

'96 ili '97. ako se ne varam.

Ja cu 1:1 Phaeton u W12 verziji imati kad-tad Smile
A za S8 ne gresis, ali tek je njegov naslednik (D3) postao prava zivotinja - prvi S8 je imao 4.2 sa 340 konja, a naslednik 5.2 sa 450 - isti motor kao Gallardo Smile doduse sa redukovanom konjazom. Jednog od prvih kod nas je vozio nas tadasnji generalni direktor...nedelju dana. Onda se u firmi pojavio lik i doneo kofer kesa.
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Luckyboy 15/4/2016, 21:11

Koyot je napisao/la:

Ja cu 1:1 Phaeton u W12 verziji imati kad-tad Smile
A za S8 ne gresis, ali tek je njegov naslednik (D3) postao prava zivotinja - prvi S8 je imao 4.2 sa 340 konja, a naslednik 5.2 sa 450 - isti motor kao Gallardo Smile doduse sa redukovanom konjazom. Jednog od prvih kod nas je vozio nas tadasnji generalni direktor...nedelju dana. Onda se u firmi pojavio lik i doneo kofer kesa.
Taj s8 je bio w10 bez turbina, a kod rs6 su išle 2 turbine na taj 5,2
Ja bih lično pre odabrao w12za a8
pre jedno 6 meseci je bio na oglasima rs6 sa 5,2 motorom, kilometraža oko 150 000 cena oko 10 000 eura.
Solidan odnos uloženo dobijeno, samo što veliki servis za taj auto košta par hiljada eura.
Šta znam, da imam pare da se zezam taj RS6 je pun pogodak!
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 15/4/2016, 21:16

Luckyboy je napisao/la:
TAj s8 je bio w10 bez turbina, a kod rs6 su išle 2 turbine na taj 5,2
Ja bih lično pre odabrao w12

Samo jedna ispravka - V10, taj motor nije bio W - W je radjen u W8, W12 i W16 iteracijama.
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Luckyboy 15/4/2016, 21:20

Koyot je napisao/la:

Samo jedna ispravka - V10, taj motor nije bio W - W je radjen u W8, W12 i W16 iteracijama.
V kao vendeta Very Happy moja greška
Ako našem u arhivi imam w12 rasklopljen, pa kačim
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by dmj 16/4/2016, 09:37

Koyot je napisao/la:

Mislis? Meni je stravicno ruzan auto....ni Q7 nije neki lepotan, ali ta V12 verzija je preodvratna. sa onim bubuljicavim LED svetlima ispod farova.

Da, ali je JUR, a s obzirom na trend downsizinga, nije nemoguće da i ostanje jedini produkcijski dizelski 12-cilindraš ikada.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 16/4/2016, 12:38

dmj je napisao/la:

Da, ali je JUR, a s obzirom na trend downsizinga, nije nemoguće da i ostanje jedini produkcijski dizelski 12-cilindraš ikada.

On i brat mu Touareg...ne znas koji je lepsi Smile
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by dmj 16/4/2016, 19:45

Stoji. Ali 1000 Nm momenta... Plus, ne znam brojke, ali mala je serija napravljena. Jednostavno, u svijetu dizelaša nije bilo luđeg auta i pitanje hoće li ga ikada opet biti.

Mene inače pucaju te iznimke, auti koji krenu u nekom pravcu tehnološkog razvoja i nitko ih ne isprati, pa mi je i ovaj zato zanimljiv.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 16/4/2016, 23:06

dmj je napisao/la:Stoji. Ali 1000 Nm momenta... Plus, ne znam brojke, ali mala je serija napravljena. Jednostavno, u svijetu dizelaša nije bilo luđeg auta i pitanje hoće li ga ikada opet biti.

Mene inače pucaju te iznimke, auti koji krenu u nekom pravcu tehnološkog razvoja i nitko ih ne isprati, pa mi je i ovaj zato zanimljiv.

I jednih i drugih se jako malo prodalo. A dodaj na tu listu i Passat B5.5 W8.
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by dmj 17/4/2016, 00:06

Je, vrlo zanimljiv auto, jednog sam povremeno viđao po Samoboru...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 17/4/2016, 00:22

dmj je napisao/la:Je, vrlo zanimljiv auto, jednog sam povremeno viđao po Samoboru...

Mene su vozili u jednom tadasnje drzavne bezbednosti (test voznja posle servisa, moraju dvojica da idu pa sam se ja dobrovoljno prijavio Smile )...kako je ono islo
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart - Page 2 Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.