DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

2 posters

Go down

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark Empty BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

Postaj by Gost 12/2/2016, 22:09

Evo i Sparkovog BMW 2002 ti, pobjednika 24 sata Nurburgringa 1970-e.
Pakiranje je meni osobno bilo totalno nebitno, kartonska kutija sa slikom modela, unutra u storoporskoj kutiji model zašarafljen na drveni (valjda) podest sa nazivom modela i serijskim brojem (meni osobno totalno nebitan detalj, ali Spark uvijek puca na tu neku limitiranost)
Za razliku od AA BMW-a 2002, Spark je odlično skinuo samu formu 1/1 auta. Vanjsko lakiranje je odlično bez imperfekcija. Startni brojevi i sponzorske naljepnice su decali (osobno više volim tampo tisak). Bočne lajsne su sve izlivene zajedno sa karoserijom i uredno obučene u kromiranu bare metal foliju.
Prednji farovi su taman pogođeni, nisu niti premali, niti preveliki, nažalost, imaju i nedostatak, a to su mutna zrcala farova. Zadnje lampe su vanjskom dimenzijom dobro pogođene, međutim žmigavac (srednji dio lampe) je prevelik u odnosu na ostatak lampe (u svakom slučaju bolje odrađeno od zadnjih lampi na NEO 3200CS). Prednja i zadnja hauba imaju crne gumene osigurače, a na prednjoj su još i tekstilni remeni sa metalnim jetkanim kopčama (šteta što nemaju funkciju). BMW znak na prednjoj haubi je zeru prevelik i za moj ukus previše dvodimenzionalan. Brisaći su metalni, pretanki i skroz neuvjerljivi. Folije prozora i vjetrobrana su uredno zalijepljene i nigdje ne strše (što je često slučaj kod Otta i BoS-a, a pretpostavljam da ni KK scale u tome ne zaostaje, a vidio sam negdje i sliku jednog PMA resina na kojem isto rub šajbe strši), kada se model gleda za sebe, ne upada u oči još jedan nedostatak, a to je dvodimenzionalnost okvira bočnih šajbi, dok je model stajao u vitrini uz Kyoshove i AA 2002, taj detalj je barem meni, više nego smetao. Kvakama na vratima se neću previše baviti, na cijeloj seriji su kontra montirane, a budući da se u proizvodnji nije štedilo sa ljepilom, mijenjanje mjesta kvakama nije moguće.
Interijer je vjerno i uredno odrađen, uz rame sa AA i Kyo modelima. Podnica je ono po čemu se ovaj model najviše razlikuje od svih resinskih modela koje sam dosad vidio, jer je zaista detaljna i nije sve izliveno iz jednog komada. Nažalost, ima i nedostatak, a to je da se kotači ne okreću. Prednje kotače sam uspio dobiti da se donekle okreću (felge su bile previše nabijene na metalnu osovinu, pa su zapinjale o podnicu), dok to kod zadnjih kotača nije bilo moguće napraviti, nisam rastavljao model, ali pretpostavljam da su zadnji kotači nemaju metalnu osovinu nego su zalijepljeni na ovjes.

Na prvu, kada sam dobio ovaj model prije više od godinu dana, reakcija baš i nije bila najpozitivnija, iako sam svjestan da novac vrijedi sve manje, od modela koji košta 150€ sam ipak očekivao više. Model je OK odrađen, ali mislim da ne vrijedi više od nekih 100€, u usporedbi sa AA i Kyosho BMW-ima 2002 kojih sam imao popriličan broj, ovaj mi je bio najmanje drag, ona dva AA trkaća 2002 su mi sa svim manama koje taj AA kalup ima ipak bila puno draža.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark Empty Re: BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

Postaj by nebeski 13/2/2016, 08:16

Podnica, makar onaj šaraf na zadnjem dijelu jako bode oči, izgleda kao pravo osvježenje u klasi resina.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark Empty Re: BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

Postaj by Nedo 13/2/2016, 12:36

nebeski je napisao/la:Podnica, makar onaj šaraf na zadnjem dijelu jako bode oči, izgleda kao pravo osvježenje u klasi resina.

Znao je NEO koristiti i bolje šarafe. Wink
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark Empty Re: BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

Postaj by Gost 13/2/2016, 12:53

Nedo je napisao/la:

Znao je NEO koristiti i bolje šarafe. Wink

Pogotovo one kojima je model pričvršćen za ambalažu
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ekskluziva iz Bauhausa
Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark Empty Re: BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

Postaj by nebeski 13/2/2016, 14:26

I sad ih koriste! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark Empty Re: BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

Postaj by Gost 13/2/2016, 14:41

nebeski je napisao/la:I sad ih koriste! Smile

Pa zbog težine modela i moraju biti jaki vijci, neki tanji nebi izdržali težinu modela u transportu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark Empty Re: BMW 2002 ti Winner 24 Hr Nürburgring 1970 by Spark

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.