DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

+2
nebeski
Nedo
6 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 14:10

red head je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Kh, kh...da se malo uključim.

Usporedba s narkomanima stoji, ali ponajviše za ljude koji još uvijek skupljaju i koji su zapravo ušli u mašinu kupnje na taj način da ako se ne šutnu jednom tjedno ili jednom u dva tjedna nađu "u krizi".

Povratak staroj ljubavi nije neuobičajena i sasvim je logična. Ljudi u jednom trenutku rasprodaju kolekciju jer im se pojavi nešto važnije, ili jednostavno moraju...a povratak je sasvim legalan i legitiman, kako bi to rekli naši političari.

I zapravo povratak može biti i slađi od prvotnog skupljanja, gledam dosta ljudi koji su se nakon što su u jednom trenutku prodali ploče ovih dana opet vratili njima, toliko emocije, toliko lijepih priča...ne, ne bih to nazvao narkomanijom.

Također, Mali plavi je bio kolekcionar na prilično zavidnom nivou, a također nitko mu ovdje ne može osporiti znanje koje je imao i koje još uvijek posjeduje o modelima i uopće o stvarima u hobiju, a kakvo nemaju mnogi koji trenutno imaju više modela od njega.

Sasvim dovoljno da ga se ne smara previše s pitanjima ovog tipa, iako vjerujem da zna nekad otići na živce svojim "čvrstim stavom" o rasprodaji svega.


Da budem iskren, i mene zna iritirati, ali su mu olakšavajuće stvari zasluge zato što ovaj forum uopće i postoji, pa predjem preko nekih postova s ostrim bridovima. Wink

Ne vidim da sam igdje spomenuo znanje od MP ili da sam ga usporedjivao sa nekim drugim forumasem, niti mi je to bio cilj. Takodje moje vidjenje kolekcionarstva nije utrka sa nekim drugim, nit ce to ikad biti iz milion i jednog razloga.
Ovdje konkretno cu se dohvatiti Nede, kod kojeg volim da odem svako malo na kafu, da naparim ocim modelima i cujem njegov komentar ili savjet. Moje odusevljenje pojedinim modelima nije odmah striktno i obavezujuce da moram te iste modele nabaviti, cak sta vise mislim da mi se ne bi uklapali u kolekciju. Hocu reci da je sutinska ljepota u razlicitosti kolekcija, a ne takmicenje da li imamo iste modele i ko od nas dvojice ce vise da ih posjeduje. Takodje ne zaboravimo da nismo svi u isto vrijeme poceli da sakupljamo modele i ne moramo ili nemamo identicne afinitete prema odredjenim modelima.

Sto se tice mog pitanja prema MP mislim da je na mjestu i ne vidim tu nista lose, jer mislim da bas on moze dati konkretan odgovor sta se moze desiti kolekcionaru kroz odredjene periode kolekcionarstva.

Eto, sve si sad fino rekao. I to puno bolje zvuči nego ono prvi put Smile

Zamisli, ja kad bih otišao kod Nede također bih vidio jako malo modela koje bih "ponio kući".

Dobro, mnogi nam se podudaraju, ali ono što je različito je zbilja nekako totalno različito.

A što se tiče odustajanja od skupljanja, fino je što je MP objasnio zašto je prestao. Da primimo k znanju i stavimo u ladicu.

I meni je, priznajem, prije pet godina sličilo blasfemiji čak i da pomislim na rješavanje kolekcije ili jednog njezinog dijela...pa eto, jednog dana sam nešto postao malodušan i prodao jedan manji broj modela (Minichamps i Autoart). Osjećaj koji sam imao bio je potpuno neočekivan - ne da mi nisu nedostajali, nego čak sam osjetio neko olakšanje. Bili su to modeli koje sam kupio u jednom trenutku, a mnogo trenutaka nakon nisu mi više bili napeti, to nisu ni danas. Nisam imao problem ni sa poklanjanjem modela, kad god bi mi naletio onaj osjećaj da bi netko bio sretniji nekim modelom od mene, ja bih ga poklonio. Onda sam opet u nekoliko navrata prodavao neke modele koji mi više nisu ništa značili ili sam u nekom naletu pohlepe uzimao duple ili isti model u raznim bojama. I ne da mi ne fale, nego ih se rijetko sjetim. Pali su kao žrtve evolucije (kako ono reče Darwin - prvo sistem odabira, pa onda jači i bolji opstaju)

I sad sam totalno skuliran prema posjedovanju modela u smislu da to ne držim pitanjem osobnosti, ili da mi je to važno koliko i pitanje života ili smrti, čak više ne pizdim ni kada dobijem malo oštećen model. Nema one smrtno ozbiljne povezanosti s modelima kao dijelom tvog vlastitog ega. Da mi ih sutra odnese neka poplava, ne bih to shvatio tragično, opet bih nastavio živjeti dalje jer mi ne bi poplava odnijela ono što sam esencijalno ja.

Na svijetu, što rekoše Nadrealisti, postoje i ozbiljnije stvari od kursa za komandira milicije. Smile

I iako imam ogromnu kolekciju, ubio bih se k'o siroče kad bi me netko definirao kao - Ime i prezime, skupljač modela automobila. To skupljanje je samo side effect, koji igrom slučaja zauzima prevelik prostor u mom životu. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 14:49

Da napisem  neku rijec i ja o modelu.
Kad sam prvi put vidio najavu za ovaj model na Modellisimu vec tad sam bacio i pik na njega. Da se razumijemo gledao sam i BOS-ov model ali nisam htio da dam tolike pare za njega a i ova "radnicka" varijanta mi je draza.
Kao sto Nedo rece najveci nedostatak na ovolikom modelu su otvaranja, pinovi u farovima i podnica. Realno gledajuci podnica i nije toliko losa ako se usporedi sa pojedinim eminentinm resinima gdje je podnica ravna izlivena ploha bez ikakvog detalja. Sama boja felgi i nije toliko kriticna iako bi se dala malo srediti kao dvobojna  ili da se prefarba u srebrnu.
Siber na krovu ne dozivljavam kao veliki problem kao  kod recimo  diecasta sa puno vise detalja. Ovdje se to rijesava sa sest srafa i dvije cetkice od sminke, dok kod modela koji imaju itison i puno vise detalja za slomiti to i nije bas maciji kasalj. Naravno, modeli koji su na otvorenom i zapuste se par godina traze puno truda prilikom ciscenja, ali mislim da niko od nas ne dopusta sebi taj luksuz da se modeli toliko zapuste.

Moj zakljucak bi bio da model vrijedi ovih novaca, ako pogledamo trenutnu situaciju na trzistu i divljanje cijena. Model je simpa, fino izgleda u vitrini, ima par zamjerki ali definitivno mi je drago da ga posjedujem. Nadam se da ce nas (ili mene)  Norev obradovati sa jos par slicnih modela po relativno normalnim cijenama...

[You must be registered and logged in to see this image.]
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 14:52

red head je napisao/la:
Siber na krovu ne dozivljavam kao veliki problem kao  kod recimo  diecasta sa puno vise detalja. Ovdje se to rijesava sa sest srafa i dvije cetkice od sminke, dok kod modela koji imaju itison i puno vise detalja za slomiti to i nije bas maciji kasalj. Naravno, modeli koji su na otvorenom i zapuste se par godina traze puno truda prilikom ciscenja, ali mislim da niko od nas ne dopusta sebi taj luksuz da se modeli toliko zapuste.

E, ovo si (im) dobro rekao! Smile

Jedna od prednosti ovih "gluhih" zatvorenih modela je i to lako rastavljanje, pa čišćenje bez straha da ćeš nešto sjebati...evo, ja neki dan rastavio Ladu Nivu u sekundi, isto tako Ottov Peugeot 504 Coupe jer je unutra otpao dio viška ljepila i zaustavio se na šoferšajbi.

Mislim da se ne bih usudio rastavljati Autoart nakon katastrofe s jednim bivšim modelom, kod kojeg sam uspio polomiti dosta toga da bih došao do unutrašnjeg dijela šoferšajbe da bih s nje skinuo dlačice koje su se nakupile s tepiha.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Gost 10/2/2016, 15:02

red head je napisao/la:

To je konkretan odgovor koji se trazio  Wink

Eto, pa sad u ladicu sa time, riješeno i završeno.
Ima li još tko kakvih pitanja?
miga

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 15:03

mali plavi je napisao/la:
red head je napisao/la:

To je konkretan odgovor koji se trazio  Wink

Eto, pa sad u ladicu sa time, riješeno i završeno.
Ima li još tko kakvih pitanja?
miga

To pitaj kad budeš imao 1000 postova.

Sa 541 samo odgovaraš.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Gost 10/2/2016, 15:04

nebeski je napisao/la:

To pitaj kad budeš imao 1000 postova.

Sa 541 samo odgovaraš.

Bolje odgovarati, nego ogovarati!


Gost
Gost


[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Keza 10/2/2016, 15:05

Dobar je. Naprijed još prikeljiš tablu Baščaršija - Sedrenik ili nešto drugo po želji Wink
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by done 10/2/2016, 15:07

Nebeski skuplja i najveći broj postova,nije bitno al nek se zna... jako smiješno
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 15:07

Keza je napisao/la:Dobar je. Naprijed još prikeljiš tablu Baščaršija - Sedrenik ili nešto drugo po želji Wink
Vjerujes da sam kontao nesto tako da uradim ali printer mi nije neki za tih sitnih detalja Wink
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 15:29

done je napisao/la:Nebeski skuplja i najveći broj postova,nije bitno al nek se zna... jako smiješno

Ne brani ni tebi nitko da ih skupljaš, bar su postovi džabe.

Ili što bi Nedo rekao, da ga citiram - ne tuku ako napišeš više!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 15:34

Jebi me ako njihov 1/43 nije bolje urađen od ovog u 1/18. Minus brisači.  Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hoću reći da su se mogli samo malo potruditi oko finoće ovih lajsni i detalja...ne bi koštalo više, a model bi bio bolji.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Pero 10/2/2016, 15:44

nebeski je napisao/la:Jebi me ako njihov 1/43 nije bolje urađen od ovog u 1/18. Minus brisači.  Smile

Ja sigurno neću. Ovo malo sirotinje u gaćama čuvam za neki komad ako slučajno naiđe.

Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by done 10/2/2016, 16:44

nebeski je napisao/la:

Ne brani ni tebi nitko da ih skupljaš, bar su postovi džabe.

Ili što bi Nedo rekao, da ga citiram - ne tuku ako napišeš više!
Ja sam odavna umjeren u svemu pa tako i u pisanju,a i škrt sam ko i svi otočani,jebiga nije krv voda.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Nedo 10/2/2016, 16:46

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Jebi me ako njihov 1/43 nije bolje urađen od ovog u 1/18. Minus brisači.  Smile

Ja sigurno neću. Ovo malo sirotinje u gaćama čuvam za neki komad ako slučajno naiđe.


Deda-jebać. Wink
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 17:07

done je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ne brani ni tebi nitko da ih skupljaš, bar su postovi džabe.

Ili što bi Nedo rekao, da ga citiram - ne tuku ako napišeš više!
Ja sam odavna umjeren u svemu pa tako i u pisanju,a i škrt sam ko i svi otočani,jebiga nije krv voda.

Samo nisi škrt u prigovaranju, k'o kakva otočka baba. Cool
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 17:08

Nedo je napisao/la:
Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Jebi me ako njihov 1/43 nije bolje urađen od ovog u 1/18. Minus brisači.  Smile

Ja sigurno neću. Ovo malo sirotinje u gaćama čuvam za neki komad ako slučajno naiđe.


Deda-jebać. Wink

Prešao na Maksimir kad je već izjebao sve na Šalati.

Drugim riječima - promijenio ruku! Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Nedo 10/2/2016, 22:47

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Jebi me ako njihov 1/43 nije bolje urađen od ovog u 1/18. Minus brisači.  Smile

Ja sigurno neću. Ovo malo sirotinje u gaćama čuvam za neki komad ako slučajno naiđe.


Deda-jebać. Wink

Prešao na Maksimir kad je već izjebao sve na Šalati.

Drugim riječima - promijenio ruku! Very Happy

Uhvatili ga susjedi u nekom grmu pa od stida pobjegao na drugu lokaciju.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Keza 14/2/2016, 12:52

[You must be registered and logged in to see this image.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 14/2/2016, 13:13

Zanimljiva mi je sofersajba...za ono vrijeme siroka, uvijena i zbilja velika. Obicno se to rjesavalo u to vrijeme staklom iz dva dijela.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev - Page 2 Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.