DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

+2
nebeski
Nedo
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Nedo 9/2/2016, 20:53

Nekada se zaista čudim da neki model,o kojem smo do sada dosta pričali, ipak nije predstavljen. Ovo je jedan od njih. Bus koji nam je predstavio Norev je još jedan od primjeraka jednog od novijih trendova, diecast bez otvaranja. Mišljenja sam da je ovom modelu to i najveća mana. Neotvaranje. Ovako veliki modeli bi morali imati otvaranje jer imaju šta pokazati. Otvoreni šiber će vremenom samo predstavljati problem zbog prašine.
Sve u svemu ,model ne izgleda loše. Osim otvaranja, zamjerku bih uputio felgama koje su izgledom preplastične i kao takve ne prikazuju izgled pravih felgi.Možda da se netko poigra sa malo boje pa ih prefarba u neku prirodniju boju. Izborom boje modela sam zadovoljan kao i onim kako je Norev tu boju nabacio na model. Šasija modela je kao i kod svih modela koji su rađeni po ovom principu,prilićno jadna i nezanimljiva što sa pravim modelom sigurno nije slučaj. Nedostaje pomjeranje prednjih kotaća te ovakav prikaz je daleko bliži nekim plastičnim kineskim igračkama.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Zadnja promjena: Nedo; 9/2/2016, 21:23; ukupno mijenjano 1 put.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 9/2/2016, 21:03

Tuzna je spoznaja da Schucov u 1/43 nudi jednako otvaranja i vise detalja. Doduse, uz slicnu cijenu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Nedo 9/2/2016, 21:08

nebeski je napisao/la:Tuzna je spoznaja da Schucov u 1/43 nudi jednako otvaranja i vise detalja. Doduse, uz slicnu cijenu.

Mislim da je ovdje cijena na koju igraju u Norevu. Prilično prihvatljiva cijena koju će mnogi progutati i kupiti model za igru klincu kao malo kvalitetniju igračku.............umjesto nekog plastičnog kineskog radioaktivnog autića (mada je i ovaj upitan) .
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 9/2/2016, 21:11

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Tuzna je spoznaja da Schucov u 1/43 nudi jednako otvaranja i vise detalja. Doduse, uz slicnu cijenu.

Mislim da je ovdje cijena na koju igraju u Norevu. Prilično prihvatljiva cijena koju će mnogi progutati i kupiti model za igru klincu kao malo kvalitetniju igračku.............umjesto nekog plastičnog kineskog radioaktivnog autića (mada je i ovaj upitan) .

jako smiješno

A otkud ova oznaka P319? Zar nije oznaka O319?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Nedo 9/2/2016, 21:22

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Tuzna je spoznaja da Schucov u 1/43 nudi jednako otvaranja i vise detalja. Doduse, uz slicnu cijenu.

Mislim da je ovdje cijena na koju igraju u Norevu. Prilično prihvatljiva cijena koju će mnogi progutati i kupiti model za igru klincu kao malo kvalitetniju igračku.............umjesto nekog plastičnog kineskog radioaktivnog autića (mada je i ovaj upitan) .

jako smiješno

A otkud ova oznaka P319? Zar nije oznaka O319?

Do mene je ..............slovo do slova. Wink
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 9/2/2016, 21:27

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Tuzna je spoznaja da Schucov u 1/43 nudi jednako otvaranja i vise detalja. Doduse, uz slicnu cijenu.

Mislim da je ovdje cijena na koju igraju u Norevu. Prilično prihvatljiva cijena koju će mnogi progutati i kupiti model za igru klincu kao malo kvalitetniju igračku.............umjesto nekog plastičnog kineskog radioaktivnog autića (mada je i ovaj upitan) .

jako smiješno

A otkud ova oznaka P319? Zar nije oznaka O319?

Do mene je ..............slovo do slova. Wink

Pretpostavio sam Smile

Inace, Norev je uradio isti model u 43-ici. Isto im ispao! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Gost 9/2/2016, 21:57

Hvala ti što si predstavio ovaj model i pomogao mi riješiti sve dileme vezane za ovaj model...
Ovo je jedan od rijetkih koje sam evtl čak i htio nabaviti, ali u drugoj boji (plavi), na slikama koje sam dosad vidio me model privlačio, međutim nakon tvojeg predstavljanja... Definitvno bi bio razočaran s modelom da sam išao u nabavku (iako kod mene tako i tako oduševljenje i zainteresiranost za neki model jako brzo splasnu), a poslije bi samo imao problem kome taj model prodati...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Keza 9/2/2016, 22:19

Meni je taj otvoreni siber jedina mana. To kad se nahvata prasine ne mozes sale izbacit van. Da je moj ja bi kakve prozirne tvrde folije skrojio i uguro na tu rupu
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 01:08

mali plavi je napisao/la:Hvala ti što si predstavio ovaj model i pomogao mi riješiti sve dileme vezane za ovaj model...
Ovo je jedan od rijetkih koje sam evtl čak i htio nabaviti, ali u drugoj boji (plavi), na slikama koje sam dosad vidio me model privlačio, međutim nakon tvojeg predstavljanja... Definitvno bi bio razočaran s modelom da sam išao u nabavku (iako kod mene tako i tako oduševljenje i zainteresiranost za neki model jako brzo splasnu), a poslije bi samo imao problem kome taj model prodati...
Ako sam dobro skontao iz tvojih prijasnjih postova ti si prestao skupljati modele i rasprodao kolekciju? Nije mi jasno odakle zainteresiranost za nabavku pojedinih novih modela ili je to u pitanju cisti profit prilikom preprodaje?
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Gost 10/2/2016, 10:48

red head je napisao/la:
Ako sam dobro skontao iz tvojih prijasnjih postova ti si prestao skupljati modele i rasprodao kolekciju? Nije mi jasno odakle zainteresiranost za nabavku pojedinih novih modela ili je to u pitanju cisti profit prilikom preprodaje?

Sve sam napisao i u ovom gornjem postu i u prethodnim postovima, pa nema potrebe za dodatnim pojašnjenjima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 11:23

mali plavi je napisao/la:

Sve sam napisao i u ovom gornjem postu i u prethodnim postovima, pa nema potrebe za dodatnim pojašnjenjima.

Nema ljutnje, ali nije mi bas jasno.
Ja obicno kad sa necim raskrstim to je gotova/prosla stvar i ne zamaram se s tim vise ni u kojem pogledu. Samo kolekcionarstvo podrazumjeva da skupljas nesto sto volis i sto treba da te cini zadovoljnim. Na momente mi izgleda mazohisticki s necim zavrsiti i opet se povremeno vracati tome, skoro pa kao narkoman koji ce samo ponekad uzeti sut...

Sto se tice same nabavke, prihodi odlucuju kod svakoga od nas da li je to jedan model mjesecno ili desetine. Naravno, svi smo mi odrasli ljudi i znamo sto nam je prioritet u zivotu, a sto ne...

P.S. ovo je moje licno vidjenje, a razlog moga pitanja je sto se ne zelim dovesti u takvu situaciju...
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 11:44

red head je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

Sve sam napisao i u ovom gornjem postu i u prethodnim postovima, pa nema potrebe za dodatnim pojašnjenjima.

Nema ljutnje, ali nije mi bas jasno.
Ja obicno kad sa necim raskrstim to je gotova/prosla stvar i ne zamaram se s tim vise ni u kojem pogledu. Samo kolekcionarstvo podrazumjeva da skupljas nesto sto volis i sto treba da te cini zadovoljnim. Na momente mi izgleda mazohisticki s necim zavrsiti i opet se povremeno vracati tome, skoro pa kao narkoman koji ce samo ponekad uzeti sut...

Sto se tice same nabavke, prihodi odlucuju kod svakoga od nas da li je to jedan model mjesecno ili desetine. Naravno, svi smo mi odrasli ljudi i znamo sto nam je prioritet u zivotu, a sto ne...

P.S. ovo je moje licno vidjenje, a razlog moga pitanja je sto se ne zelim dovesti u takvu situaciju...

Kh, kh...da se malo uključim.

Usporedba s narkomanima stoji, ali ponajviše za ljude koji još uvijek skupljaju i koji su zapravo ušli u mašinu kupnje na taj način da ako se ne šutnu jednom tjedno ili jednom u dva tjedna nađu "u krizi".

Povratak staroj ljubavi nije neuobičajena i sasvim je logična. Ljudi u jednom trenutku rasprodaju kolekciju jer im se pojavi nešto važnije, ili jednostavno moraju...a povratak je sasvim legalan i legitiman, kako bi to rekli naši političari.

I zapravo povratak može biti i slađi od prvotnog skupljanja, gledam dosta ljudi koji su se nakon što su u jednom trenutku prodali ploče ovih dana opet vratili njima, toliko emocije, toliko lijepih priča...ne, ne bih to nazvao narkomanijom.

Također, Mali plavi je bio kolekcionar na prilično zavidnom nivou, a također nitko mu ovdje ne može osporiti znanje koje je imao i koje još uvijek posjeduje o modelima i uopće o stvarima u hobiju, a kakvo nemaju mnogi koji trenutno imaju više modela od njega.

Sasvim dovoljno da ga se ne smara previše s pitanjima ovog tipa, iako vjerujem da zna nekad otići na živce svojim "čvrstim stavom" o rasprodaji svega.

Da budem iskren, i mene zna iritirati, ali su mu olakšavajuće stvari zasluge zato što ovaj forum uopće i postoji, pa predjem preko nekih postova s ostrim bridovima. Wink
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Keza 10/2/2016, 11:59

Ovo je ko i rulet i kladionica. Sretnem jednog bivseg domskog cimera, okorjelog po tom pitanju. Kaze covjek, bio se totalno skino s toga, zivio normalno, prebrodio sve krize na tom putu. I kaze najebu ga neki da se kladi, a on nece, nece, pa vele oni njemu pa hajde, hajde i covjek nakon godina apstinencije odigra listic i dobije nekoliko tisuca kn. Jebo mu kaze majku, kad sam iso da dobijem spusio bi, a sad kad sam se skino - dobijem. Kurva je to, ta ovisnost
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Keza 10/2/2016, 12:04

Tako mene nekad ujutro puca da kupim jedan model, onda iako onaj od ujutro nisam kupio vec popodne u fokusu razmisljanja je neki drugi. Ako prezivim dan bez pazara, slijedece jutro me pukne neki treci. Tako mi je juce bilo. Na kraju sam popizdio i kupio patike
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 12:06

Keza je napisao/la:Ovo je ko i rulet i kladionica. Sretnem jednog bivseg domskog cimera, okorjelog po tom pitanju. Kaze covjek, bio se totalno skino s toga, zivio normalno, prebrodio sve krize na tom putu. I kaze najebu ga neki da se kladi, a on nece, nece, pa vele oni njemu pa hajde, hajde i covjek nakon godina apstinencije odigra listic i dobije nekoliko tisuca kn. Jebo mu kaze majku, kad sam iso da dobijem spusio bi, a sad kad sam se skino - dobijem. Kurva je to, ta ovisnost

S tim da koga god vidim s cigarom u ruci nema mi sta govoriti o ovisnosti! I kapak! Wink
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Pero 10/2/2016, 12:20

nebeski je napisao/la:
Keza je napisao/la:Ovo je ko i rulet i kladionica. Sretnem jednog bivseg domskog cimera, okorjelog po tom pitanju. Kaze covjek, bio se totalno skino s toga, zivio normalno, prebrodio sve krize na tom putu. I kaze najebu ga neki da se kladi, a on nece, nece, pa vele oni njemu pa hajde, hajde i covjek nakon godina apstinencije odigra listic i dobije nekoliko tisuca kn. Jebo mu kaze majku, kad sam iso da dobijem spusio bi, a sad kad sam se skino - dobijem. Kurva je to, ta ovisnost

S tim da koga god vidim s cigarom u ruci nema mi sta govoriti o ovisnosti! I kapak! Wink
Nagori su bivši.....pušači,cugeri,kurve tako se nekad govorilo a sve mi čini da je taj spisak bivših bez kraja.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 12:23

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Keza je napisao/la:Ovo je ko i rulet i kladionica. Sretnem jednog bivseg domskog cimera, okorjelog po tom pitanju. Kaze covjek, bio se totalno skino s toga, zivio normalno, prebrodio sve krize na tom putu. I kaze najebu ga neki da se kladi, a on nece, nece, pa vele oni njemu pa hajde, hajde i covjek nakon godina apstinencije odigra listic i dobije nekoliko tisuca kn. Jebo mu kaze majku, kad sam iso da dobijem spusio bi, a sad kad sam se skino - dobijem. Kurva je to, ta ovisnost

S tim da koga god vidim s cigarom u ruci nema mi sta govoriti o ovisnosti! I kapak! Wink
Nagori su bivši.....pušači,cugeri,kurve   tako se nekad govorilo a sve mi čini da je taj spisak bivših bez kraja.

Ima i ona o tvrdoglavcima koji se nikad ne mijenjaju.

Te narodne su čudna sorta, za svaki ZA možeš naći i zgodan PROTIV. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 12:27

Keza je napisao/la:Ovo je ko i rulet i kladionica. Sretnem jednog bivseg domskog cimera, okorjelog po tom pitanju. Kaze covjek, bio se totalno skino s toga, zivio normalno, prebrodio sve krize na tom putu. I kaze najebu ga neki da se kladi, a on nece, nece, pa vele oni njemu pa hajde, hajde i covjek nakon godina apstinencije odigra listic i dobije nekoliko tisuca kn. Jebo mu kaze majku, kad sam iso da dobijem spusio bi, a sad kad sam se skino - dobijem. Kurva je to, ta ovisnost

Nego, ovisnost...to bi po definiciji trebala biti svaka navika koje se ne možemo otresti, neovisno o tome je li štetna ili ne - ali su generalno na (lošem) glasu ove kemijske ovisnosti, od droga prema alkoholu i pušenju, kao i klađenje i kocka kao emotivni poroci.

Iako je svaka slično stečena navika zapravo manje - više izazivač određene kemijske reakcije koju čitamo onda kao ugodu i zbog toga ponavljamo radnju iznova.

U našem hobiju, prema mojoj definiciji, ugodu čini nekoliko stvari - čin traženja, čin kupnje, čin čekanja, čin otvaranja, čin zagledanja - i kao onaj krajnji - čin posjedovanja.

O ovisnosti možemo govoriti, opet po mojoj definiciji, onog trenutka kada svi činovi ispred čina zagledanja i posjedovanja postanu oni koji nam izazivaju ugodu.

Ovaj predzadnji je uživanje, a ovaj zadnji čisto skupljačko zadovoljstvo, i zajebi onda hobi ako više robuješ ovim prethodnim činovima nego njima!  Smile

A nije da nema slučajeva da se ne robuje, zar ne? Samo što, baš kao kod prave ovisnosti, ovisnik uredno negira svoj porok. Cool
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Gost 10/2/2016, 13:17

Ajde, naprviti ćemo mali reload/reboot...
red headovo pitanje mi na prvu nije djelovalo benevolentno, pa je takav odgovor bio.
Pa evo jedan iskreni odgovor:
Od daljnje kupnje modela sam odustao iz vrlo jednostavnog razloga, postao sam "pottrošać modela", kupim, dobijem, raspakiram, pogledam, poslikam, spremim u kutiju i više ni ne pogledam, o nekakvim vitrinama ni ne razmišljam, niti sam razmišljao, model nakon što je nabavljen je potrošen, apsolviram i idemo dalje, ima li to na neke duge pruge smisla... apsolutno nema, dapaće ispadne čisto bacanje novaca. Onaj prijelomni model je bio jedan koji još nisam ovdje predstavio, ali sam ga svojedobno poprilično gadno sasjekao na facebooku, taj model baš smatram onim pravim šišanjem ovaca. Još sam davno napisao baš ovdje na forumu, da ne najmjeravam preplatiti više niti jedan model (a imao sam takvih, koje sam baš iz želje za posjedovanjem debelo preplatio, i još na to izrigao i državi PDV i carinu na njih) pa su me neki napali da nisam kolekcionar. Nije odluka o tome da više ne kupujem modele došla od sad na odmah, dugo sam pokušavao oživjeti sakupljačku strast, ali bez uspjeha. Baš zbog svega što sam napisao gore iznad sam odustao, smatram bacanjem novaca kupnju nečega što me nakon vrlo kratkog vremena više ne zanima, a cifre koje je potrebno izdvojiti za model nisu baš i male, taj novac mogu potrošiti i na nešto što mi duže pruža zadovoljstvo, jer imam i druge hobije.

Ponekad se pojavi neki model koji mi djeluje zanimljivo, ali baš iz gore navedenih razloga, ne kupim ga. Ovaj mali bus mi je onako, simpatičan. A kad se spomenula preprodaja, evtl je taj model materijal za preprodaju u Srbiju, na Hr tržištu koje je specifično se taj model nebi dao prodati, a ni na Ebayu također. Govorim o prodaji u kojoj bi se barem pokrili troškovi nabave, a model kojeg su puni shopovi nema šanse preprodati na ebayu a da se pokriješ.

Kad smo već krenuli, sa pitanjima i odgovorima... netko je pitao što je bilo sa onim drugim forumom, može netko reči da je propao, tehnički gledano je, propao je zbog slabe aktivnosti, većina članova tog foruma je bila aktivna i na fb grupama, pa se su se neke stvari ponavljale, a playmaker na forumu se u to vrijeme više bavio svojim drugim hobijima nego modelima. Zato sam i ugasio taj forum.
Zašto sam se vratio ovamo? Sigurno nisam da bi bilo koga provocirao, nemam ništa protiv nikoga od vas ovdje. Vratio sam se među ostalim da negdje i ostavim sve one slike modela na koje sam potrošio, kad se sve skupa zbroji, puno truda i vremena, pa neka budu vidljive ovdje, možda će nekome jednom biti zanimljive (koliko sam primjetio, bilo je, i još uvijek ima dosta tema po 1/18 encilopediji u kojima više nema slika), jer da samo stoje na mom photobucketu, a nitko ih ne vidi, nema nikakve koristi od njih.



Gost
Gost


[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by nebeski 10/2/2016, 13:33

mali plavi je napisao/la:Ajde, naprviti ćemo mali reload/reboot...
red headovo pitanje mi na prvu nije djelovalo benevolentno, pa je takav odgovor bio.
Pa evo jedan iskreni odgovor:
Od daljnje kupnje modela sam odustao iz vrlo jednostavnog razloga, postao sam "pottrošać modela", kupim, dobijem, raspakiram, pogledam, poslikam, spremim u kutiju i više ni ne pogledam, o nekakvim vitrinama ni ne razmišljam, niti sam razmišljao, model nakon što je nabavljen je potrošen, apsolviram i idemo dalje, ima li to na neke duge pruge smisla... apsolutno nema, dapaće ispadne čisto bacanje novaca. Onaj prijelomni model je bio jedan koji još nisam ovdje predstavio, ali sam ga svojedobno poprilično gadno sasjekao na facebooku, taj model baš smatram onim pravim šišanjem ovaca. Još sam davno napisao baš ovdje na forumu, da ne najmjeravam preplatiti više niti jedan model (a imao sam takvih, koje sam baš iz želje za posjedovanjem debelo preplatio, i još na to izrigao i državi PDV i carinu na njih) pa su me neki napali da nisam kolekcionar. Nije odluka o tome da više ne kupujem modele došla od sad na odmah, dugo sam pokušavao oživjeti sakupljačku strast, ali bez uspjeha. Baš zbog svega što sam napisao gore iznad sam odustao, smatram bacanjem novaca kupnju nečega što me nakon vrlo kratkog vremena više ne zanima, a cifre koje je potrebno izdvojiti za model nisu baš i male, taj novac mogu potrošiti i na nešto što mi duže pruža zadovoljstvo, jer imam i druge hobije.

Ponekad se pojavi neki model koji mi djeluje zanimljivo, ali baš iz gore navedenih razloga, ne kupim ga. Ovaj mali bus mi je onako, simpatičan. A kad se spomenula preprodaja, evtl je taj model materijal za preprodaju u Srbiju, na Hr tržištu koje je specifično se taj model nebi dao prodati, a ni na Ebayu također. Govorim o prodaji u kojoj bi se barem pokrili troškovi nabave, a model kojeg su puni shopovi nema šanse preprodati na ebayu a da se pokriješ.

Kad smo već krenuli, sa pitanjima i odgovorima... netko je pitao što je bilo sa onim drugim forumom, može netko reči da je propao, tehnički gledano je, propao je zbog slabe aktivnosti, većina članova tog foruma je bila aktivna i na fb grupama, pa se su se neke stvari ponavljale, a playmaker na forumu se u to vrijeme više bavio svojim drugim hobijima nego modelima. Zato sam i ugasio taj forum.
Zašto sam se vratio ovamo? Sigurno nisam da bi bilo koga provocirao, nemam ništa protiv nikoga od vas ovdje. Vratio sam se među ostalim da negdje i ostavim sve one slike modela na koje sam potrošio, kad se sve skupa zbroji, puno truda i vremena, pa neka budu vidljive ovdje, možda će nekome jednom biti zanimljive (koliko sam primjetio, bilo je, i još uvijek ima dosta tema po 1/18 encilopediji u kojima više nema slika), jer da samo stoje na mom photobucketu, a nitko ih ne vidi, nema nikakve koristi od njih.



Što se mene tiče, sve okej.

Možda ti se opet, danas ili sutra upali lampica i probudi strast, nikad ne znaš zar ne?

A bilo kakvo vještačko pumpanje krvi u mrtvo tijelo je kontraproduktivno, zar ne?

Upravo sam se sjetio da sam kao zagriženi fan stripa iste prestao skupljati negdje 2001., baš nauštrb ovog hobija, čak sam i prodao sve stare naslove, sačuvao samo Dylan Doga. Bilo je mnogo razloga mimo skupljanja modela, što prostor, što lova, što činjenica da nitko od tada mi aktualnog društva baš nije mario za strip, ali sam se stripu opet vratio 2008. sada u novim uvjetima, s puno više love, ali sa gotovo više strasti nego ranije, opet iz raznih razloga kojima ne bih ovdje sad dušio.

Na momente opet znam stati, pa se vratiti, i kad bolje razmislim, stripu odavno ne robujem, samo mu se vartim kad mi se opet pojavi želja - i tiho izađem kad postane "a must have" navika.

Nedavno sam kupio novu ploču od Bowieja, svidjela mi se već u najavi, ali to je jedina u dva mjeseca i tko zna do kada - jer su mi i ploče malo izašle na uši...jednostavno sam sam sebe prestigao u jednom trenutku i negdje usput je nestao smisao. Smile

Da zaključim, godine skupljanja su me učinile mudrijim. Ima ona pjesma od Jinxa - treba stati kad je najbolje, tako nekako je i sa skupljanjem. Staneš, udahneš, uživaš....daš si malo slobode, odbaciš puko nabavljanje i diviš se onome što imaš. U protivnom - nikoga ne bi trebao čuditi moment koji izgleda ovako - probudiš se, pogledaš oko sebe i pošalješ sve u tri pičke materine! Krik slobode, drugim riječima.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Gost 10/2/2016, 13:41

nebeski je napisao/la:

Što se mene tiče, sve okej.

Možda ti se opet, danas ili sutra upali lampica i probudi strast, nikad ne znaš zar ne?

A bilo kakvo vještačko pumpanje krvi u mrtvo tijelo je kontraproduktivno, zar ne?

Upravo sam se sjetio da sam kao zagriženi fan stripa iste prestao skupljati negdje 2001., baš nauštrb ovog hobija, čak sam i prodao sve stare naslove, sačuvao samo Dylan Doga. Bilo je mnogo razloga mimo skupljanja modela, što prostor, što lova, što činjenica da nitko od tada mi aktualnog društva baš nije mario za strip, ali sam se stripu opet vratio 2008. sada u novim uvjetima, s puno više love, ali sa gotovo više strasti nego ranije, opet iz raznih razloga kojima ne bih ovdje sad dušio.

Na momente opet znam stati, pa se vratiti, i kad bolje razmislim, stripu odavno ne robujem, samo mu se vartim kad mi se opet pojavi želja - i tiho izađem kad postane "a must have" navika.

Nedavno sam kupio novu ploču od Bowieja, svidjela mi se već u najavi, ali to je jedina u dva mjeseca i tko zna do kada - jer su mi i ploče malo izašle na uši...jednostavno sam sam sebe prestigao u jednom trenutku i negdje usput je nestao smisao. Smile

Da zaključim, godine skupljanja su me učinile mudrijim. Ima ona pjesma od Jinxa - treba stati kad je najbolje, tako nekako je i sa skupljanjem. Staneš, udahneš, uživaš....daš si malo slobode, odbaciš puko nabavljanje i diviš se onome što imaš. U protivnom - nikoga ne bi trebao čuditi moment koji izgleda ovako - probudiš se, pogledaš oko sebe i pošalješ sve u tri pičke materine! Krik slobode, drugim riječima.

Slažem se, mrtvac je mrtav i teško da će oživjeti, jedino ako dođe sudnji dan, pa uskrsne.

Iako sumnjam da ću se ikada skroz reaktivirati po pitanju modela, Never say never again...


Gost
Gost


[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 13:43

nebeski je napisao/la:

Kh, kh...da se malo uključim.

Usporedba s narkomanima stoji, ali ponajviše za ljude koji još uvijek skupljaju i koji su zapravo ušli u mašinu kupnje na taj način da ako se ne šutnu jednom tjedno ili jednom u dva tjedna nađu "u krizi".

Povratak staroj ljubavi nije neuobičajena i sasvim je logična. Ljudi u jednom trenutku rasprodaju kolekciju jer im se pojavi nešto važnije, ili jednostavno moraju...a povratak je sasvim legalan i legitiman, kako bi to rekli naši političari.

I zapravo povratak može biti i slađi od prvotnog skupljanja, gledam dosta ljudi koji su se nakon što su u jednom trenutku prodali ploče ovih dana opet vratili njima, toliko emocije, toliko lijepih priča...ne, ne bih to nazvao narkomanijom.

Također, Mali plavi je bio kolekcionar na prilično zavidnom nivou, a također nitko mu ovdje ne može osporiti znanje koje je imao i koje još uvijek posjeduje o modelima i uopće o stvarima u hobiju, a kakvo nemaju mnogi koji trenutno imaju više modela od njega.

Sasvim dovoljno da ga se ne smara previše s pitanjima ovog tipa, iako vjerujem da zna nekad otići na živce svojim "čvrstim stavom" o rasprodaji svega.


Da budem iskren, i mene zna iritirati, ali su mu olakšavajuće stvari zasluge zato što ovaj forum uopće i postoji, pa predjem preko nekih postova s ostrim bridovima. Wink

Ne vidim da sam igdje spomenuo znanje od MP ili da sam ga usporedjivao sa nekim drugim forumasem, niti mi je to bio cilj. Takodje moje vidjenje kolekcionarstva nije utrka sa nekim drugim, nit ce to ikad biti iz milion i jednog razloga.
Ovdje konkretno cu se dohvatiti Nede, kod kojeg volim da odem svako malo na kafu, da naparim ocim modelima i cujem njegov komentar ili savjet. Moje odusevljenje pojedinim modelima nije odmah striktno i obavezujuce da moram te iste modele nabaviti, cak sta vise mislim da mi se ne bi uklapali u kolekciju. Hocu reci da je sutinska ljepota u razlicitosti kolekcija, a ne takmicenje da li imamo iste modele i ko od nas dvojice ce vise da ih posjeduje. Takodje ne zaboravimo da nismo svi u isto vrijeme poceli da sakupljamo modele i ne moramo ili nemamo identicne afinitete prema odredjenim modelima.

Sto se tice mog pitanja prema MP mislim da je na mjestu i ne vidim tu nista lose, jer mislim da bas on moze dati konkretan odgovor sta se moze desiti kolekcionaru kroz odredjene periode kolekcionarstva.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 13:47

mali plavi je napisao/la:Ajde, naprviti ćemo mali reload/reboot...
red headovo pitanje mi na prvu nije djelovalo benevolentno, pa je takav odgovor bio.
Pa evo jedan iskreni odgovor:
Od daljnje kupnje modela sam odustao iz vrlo jednostavnog razloga, postao sam "pottrošać modela", kupim, dobijem, raspakiram, pogledam, poslikam, spremim u kutiju i više ni ne pogledam, o nekakvim vitrinama ni ne razmišljam, niti sam razmišljao, model nakon što je nabavljen je potrošen, apsolviram i idemo dalje, ima li to na neke duge pruge smisla... apsolutno nema, dapaće ispadne čisto bacanje novaca. Onaj prijelomni model je bio jedan koji još nisam ovdje predstavio, ali sam ga svojedobno poprilično gadno sasjekao na facebooku, taj model baš smatram onim pravim šišanjem ovaca. Još sam davno napisao baš ovdje na forumu, da ne najmjeravam preplatiti više niti jedan model (a imao sam takvih, koje sam baš iz želje za posjedovanjem debelo preplatio, i još na to izrigao i državi PDV i carinu na njih) pa su me neki napali da nisam kolekcionar. Nije odluka o tome da više ne kupujem modele došla od sad na odmah, dugo sam pokušavao oživjeti sakupljačku strast, ali bez uspjeha. Baš zbog svega što sam napisao gore iznad sam odustao, smatram bacanjem novaca kupnju nečega što me nakon vrlo kratkog vremena više ne zanima, a cifre koje je potrebno izdvojiti za model nisu baš i male, taj novac mogu potrošiti i na nešto što mi duže pruža zadovoljstvo, jer imam i druge hobije.

Ponekad se pojavi neki model koji mi djeluje zanimljivo, ali baš iz gore navedenih razloga, ne kupim ga. Ovaj mali bus mi je onako, simpatičan. A kad se spomenula preprodaja, evtl je taj model materijal za preprodaju u Srbiju, na Hr tržištu koje je specifično se taj model nebi dao prodati, a ni na Ebayu također. Govorim o prodaji u kojoj bi se barem pokrili troškovi nabave, a model kojeg su puni shopovi nema šanse preprodati na ebayu a da se pokriješ.

Kad smo već krenuli, sa pitanjima i odgovorima... netko je pitao što je bilo sa onim drugim forumom, može netko reči da je propao, tehnički gledano je, propao je zbog slabe aktivnosti, većina članova tog foruma je bila aktivna i na fb grupama, pa se su se neke stvari ponavljale, a playmaker na forumu se u to vrijeme više bavio svojim drugim hobijima nego modelima. Zato sam i ugasio taj forum.
Zašto sam se vratio ovamo? Sigurno nisam da bi bilo koga provocirao, nemam ništa protiv nikoga od vas ovdje. Vratio sam se među ostalim da negdje i ostavim sve one slike modela na koje sam potrošio, kad se sve skupa zbroji, puno truda i vremena, pa neka budu vidljive ovdje, možda će nekome jednom biti zanimljive (koliko sam primjetio, bilo je, i još uvijek ima dosta tema po 1/18 encilopediji u kojima više nema slika), jer da samo stoje na mom photobucketu, a nitko ih ne vidi, nema nikakve koristi od njih.


To je konkretan odgovor koji se trazio  Wink
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 13:50

nebeski je napisao/la:

S tim da koga god vidim s cigarom u ruci nema mi sta govoriti o ovisnosti! I kapak! Wink
Svi mi imamo ovisnost prema necemu, samo je pitanje koliko smo toga svjesni ili ne Wink
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by red head 10/2/2016, 13:53

Keza je napisao/la:Tako mene nekad ujutro puca da kupim jedan model, onda iako onaj od ujutro nisam kupio vec popodne u fokusu razmisljanja je neki drugi. Ako prezivim dan bez pazara, slijedece jutro me pukne neki treci. Tako mi je juce bilo. Na kraju sam popizdio i kupio patike
Svi mi imamo slicne simptome, ali da nisi imao odredjenu granicu samokontrole kupio bi vec taj prvi model koji si gledao Wink
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev Empty Re: MERCEDES-BENZ BUS O319 by Norev

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.