DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

5 posters

Go down

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM Empty McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

Postaj by Nedo 22/1/2016, 23:23

Model je predstavnik nečega o čemu malo znam jer baš nisam neki veliki fan ovog tipa modela ali sam ga uzeo da pravi društvo modelu Ferrari-a 312-P jer je koncepcijski sličan a i iz iste godine. I moja konstatacija je da ovaj TSM-ov model ne zaostaje previše za skupljim i cjenjenijim modelom GMP-a . Pošteno govoreći ,možda Ferrari ima malo više odrađenih detalja ali ni ovaj ne zaostaje previše te ga je zadovoljstvo gledati i malo se poigrati sa njim.
Napravljena je čitava serija ovih modela tako da predmetni model nije imao neki zapaženi uspjeh na utrkama. U 1971.g. je zauzeo 9 mjesto u generalnom plasmanu a njegov mlađi brat sa oznakom M8F je odnio šampionsku kao i vicešampionsku titulu.
Vikipedija kaže da je zbog neobičnog položaja zadnjeg krila imao i nadimak "Batmobile" . Bio je pokretan Chevroletovim V8 motorom od 7620 kubika i 670 KS .
Model sam nabavio iz Francuske za relativno povoljnih 70.- eura + poštarina  i preporučujem ga svima koji imaju afiniteta za ovaj  tip vozila.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM Empty Re: McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

Postaj by nebeski 22/1/2016, 23:26

Povijesno bi neka druga livreja mozda bila atraktivnija, ali ovaj je nevezano uz to prilicno mocan. Detalji su, sto oci vide, zbilja na nivou.

Za razliku od Ferrarija ovaj mi ne pali nikakve lampice u glavi, nije vezan uz nostalgicno sjecanje, ali u nekom lakom trosenju love mozda se i njega sjetim.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM Empty Re: McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

Postaj by red head 23/1/2016, 09:55

S obzirom na nivo detalja i danasnji nivo cijena modela, ovaj model je skoro pa djaba. Na fotkama super izgleda, moram ga pogledati uzivo.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM Empty Re: McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

Postaj by Keza 23/1/2016, 12:45

Ovo su oni sto su im 917/10 i 917/30 guzove pomjerali na Can Am-u. S tog aspekta za mene jako zanimljiv. Cak bi ga prije nabavio nego onaj crni prototip Ferrarija
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM Empty Re: McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

Postaj by dmj 25/1/2016, 10:13

Svaki model auta kojeg je vozio Vic Elford ima mjesto u kolekciji.

Da, ovo je baš ono jadno vozilo kojim je engleska manufaktura s desetak zaposlenih tričavih pet godina dominirala najbržom trkaćom serijom onog vremena (koristeći pritom nabrijani serijski Chevroletov V8), sve dok im nisu 'guzove pomjerili' iz firme koja je vjerojatno imala više zaposlenih kuharica u kantini nego što je McLaren tada uopće imao ljudi. I to, dakako, nakon razvijanja ultra skupe tehnologije, jer su regularni modeli te iste švapske firme godinama, kada bi se pojavili na Can-Am stazama, viđali McLarene samo kada bi ih ovi obilazili za krug...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM Empty Re: McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

Postaj by Keza 25/1/2016, 11:26

dmj je napisao/la:Svaki model auta kojeg je vozio Vic Elford ima mjesto u kolekciji.

Da, ovo je baš ono jadno vozilo kojim je engleska manufaktura s desetak zaposlenih tričavih pet godina dominirala najbržom trkaćom serijom onog vremena (koristeći pritom nabrijani serijski Chevroletov V8), sve dok im nisu 'guzove pomjerili' iz firme koja je vjerojatno imala više zaposlenih kuharica u kantini nego što je McLaren tada uopće imao ljudi. I to, dakako, nakon razvijanja ultra skupe tehnologije, jer su regularni modeli te iste švapske firme godinama, kada bi se pojavili na Can-Am stazama, viđali McLarene samo kada bi ih ovi obilazili za krug...
Realno, ovaj Mclaren ljepše izgleda od onih iteriranih 917-ica (posebno one /30), al džaba mu kad je bio čak i do duplo slabiji od njih. Ljepši mi je i od 312 P.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM Empty Re: McLAren M8D Can-Am Laguna Seca by TSM

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.