DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BMW 323i Baur E21 by BOS-models

5 posters

Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Nedo 25/11/2015, 23:32

Model kojeg ja nisam nikada vidio uživo na cesti mada bi ga se po godini proizvodnje trebao dobro sječati. Pretpostavljam da ih ni u Njemačkoj nije bilo previše pa je samim time i broj primjeraka koji bi eventualno završili na našim cestama relativno mali. Rezinski model kojem je zadatak da na prvu privuće i oduševi ovaj model je samo djelimično uspio. Vjerovatno je činjenica da je na stolu bio u istom trenutku sa OTTOvom B7 Alpinom . Mada duplo skuplji sa OTTO modelima malo tko može u ovom trenutku. Ofarban je odlično ali meni bodu oći sjedišta i plastika koja je "preplastična" što se na ovakvom otvorenom modelu nije smjelo desiti . To ga je toliko pojeftinilo da će veliki broj budučih vlasnika biti razočaran. Dobro je da je BOS izbacio samo 1000 komada tako da to ipak neće biti preveliki broj. Neko je jednom prilikom zamjerio modelu kako ima manje farove nego što bi trebao. Meni se to ne čini baš točnim i farovi mi djeluju OK. Kod BOS-a me nervira što bi za 100.- eura ipak trebao pružiti nešta više po pitanju kvaliteta i nisam zadovoljan da eksluzivnost limitirane serije plačam skuplje.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by nebeski 25/11/2015, 23:49

Mocna mu je podnica totalno! Smile

Ne znam, vas mi je herav. Posebno za 100 eura. Farovi? Nekako su mi prvi far i zmigavac previse odmaknuti kao kompenzacija za manje izbocen far. Ne znam, uzivo se valjda to bolje vidi.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Luckyboy 26/11/2015, 08:54

Bilo je kod nas ovakvih kabrioleta, sa tim krovom su izgledali ko sa protezom. Na oko to izgleda dosta neuobičajeno još ako tome dodamo da su svi bili krševi i da su vlasnici bili turbo folkeri mislim da možete da dočarate sebi kako su ti automobili izgledali.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by dmj 26/11/2015, 09:04

Jedan lijep je bio ljetos na sjajnom oldtimer skupu u Čakovcu, momentalno najjačem takvom događanju u Hrvatskoj.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by sime-x 20/12/2015, 14:20

definitivno interijer ne pripada ovakvom modelu, bar ne takvog cijenovnog razreda
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Gost 23/12/2015, 15:27

Nažalost, realnost, za sve više novaca sve manje se dobije. Model je manje-više dobro pogođen, ovako na prvu i na slikama, primjećujem da i njemu bočna linija vrluda (vidljivo pogotovo na spoju haube i blatobrana kao i na vozačevim vratima na 11. slici) Razmak između vanjskog fara i žmigavca djeluje malo prevelik. Ispušne cijevi su barem mogle imati kromirane vrhove, djelovale bi uvjerljivije. Interijer je OK, plastik-fantastik dojam ostavlja prvenstveno pod, Otto je kod svojih cabrioleta to ljepše i uvjerljivije odrađivao sa flockingom. Podnica je zaista smijeh, takve podnice su imali rani Otto modeli, a isti slučaj je i kod precjenjenih Neovih modela.
BoS tj. šefovi u modelcarworldu su u svakom slučaju gledali da što više zarade na modelu, pa otuda i uštede, od interijera bez tepiha do siromašne podnice.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Nedo 23/12/2015, 16:58

U međuvremenu sam negdje vidio da je i linija modela promašena. Odnosi se na položaj zadnjeg točka u odnosu na zadnje bočno staklo.Probati ću naći te slike pa staviti ali svi znate da je praktički nemoguča misija pronaći nešta nan FB-u što je bilo prije mjesec-dva.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Nedo 23/12/2015, 17:06

Uspio sam relativno brzo.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by nebeski 23/12/2015, 17:53

Nedo je napisao/la:Uspio sam relativno brzo.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nevjerovatno!

Znači, što se očekuje od resina? Ako već nema otvaranja i sadržaja ispod haube, barem pogodite vanjsku liniju i detalje!

I što ovdje urade? Promaše i to!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Gost 23/12/2015, 18:13

Čim je Nedo spomenuo, pretpostavio sam o čemu je stvar... Preduhitrio me što je našao sliku sa facebooka, baš sam krenuo raditi usporednu fotku sa linijama kao što je i neznani autor sa fb napravio...

Žalosno, ali očito su i proizvođaći koji su dosad manje-više korektno radili resinske modele počeli "fušariti", pa će izgleda resinske "banane" postati standard.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by dmj 23/12/2015, 18:27

Uz ovakvu hiperprodukciju ne treba čuditi... Neminovno se kalupi pripremaju kraće i rade ih manje stručni ljudi...

Kad se sjetim za***ancija oko novih DeA kalupa i koliko smo puta stvari slali natrag na dorade... A 1/18 je još zahtjevniji...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Gost 23/12/2015, 18:40

dmj je napisao/la:Uz ovakvu hiperprodukciju ne treba čuditi... Neminovno se kalupi pripremaju kraće i rade ih manje stručni ljudi...

Kad se sjetim za***ancija oko novih DeA kalupa i koliko smo puta stvari slali natrag na dorade... A 1/18 je još zahtjevniji...

Naravno, problem je prvenstveno u hiperprodukciji, minimizaciji troškova, nestručnom kadru koji je angažiran u proizvodnji i da ne nabrajam dalje.
Silikonska forma koja se koristi za lijevanje resina je daleko osjetljivija nego metalni kalup koji se koristi za izradu modela od Cink legure, tako da je lako moguće da je osnovna forma po kojoj je izrađem kalup dobra, a sve ostalo je rezultat nestručnog rukovanja kalupima, iskorištavanje kalupa za veći broj odljeva nego što je predviđeno itd. Znam za situaciju u kojoj je jedan domaći maketar izradio model ZET-ovog tramvaja i u manufakturi je lijevao modele tog tramvaja iz resina, jedan kalup je mogao iskoristiti za otprilike desetak odljeva, a nakon toga je kalup bio za rashod jer bi se deformirao..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

BMW 323i Baur E21 by BOS-models Empty Re: BMW 323i Baur E21 by BOS-models

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.