DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/43 Općenito

+11
02 series
medomanga
Siniweb
b12cky
Nedo
Učitelj
Pero
cordoba
nebeski
dmj
Administrator
15 posters

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by cordoba 16/3/2010, 18:51

Upravo sam stigao sa aerodroma gdje sam preuzeo ova dva modela koja su stigla direktno iz Poljske.
[You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 16/3/2010, 19:20

I? Kaži? Kaži?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Nedo 16/3/2010, 21:03

Ja sam prije par dana uzeo jednog stojadina,koji je poklonjen dalje . Dobro sam ga pregledao iz neke skrivene želje da me nešta privuće i ka 1:43. I na kraju sam došao do slijedećeg zaključka. Vrijednost modela je samo ta što je jedini u raji. Možda ja nisam dovoljno objektivan ali mislim da su mogli dati i malo bolji proizvod.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 16/3/2010, 21:05

Nedo je napisao/la:Ja sam prije par dana uzeo jednog stojadina,koji je poklonjen dalje . Dobro sam ga pregledao iz neke skrivene želje da me nešta privuće i ka 1:43. I na kraju sam došao do slijedećeg zaključka. Vrijednost modela je samo ta što je jedini u raji. Možda ja nisam dovoljno objektivan ali mislim da su mogli dati i malo bolji proizvod.

Slažem se što se tiće stoleta, a vrlo vjerojatno će isti zaključak biti i kad mi stigne Yugo...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by dmj 25/3/2010, 17:13

Samo bih podijelio s vama jednu od većih frustracija, a tiče se ovog modela:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dakle, Starline već neko vrijeme u poudi ima Fiat 1100 TV, poznat i kontroverzan auto. Pininfarina ga se odrekao, nerijetko se navodi kao primjer lošeg dizajna, no ja moram priznati da mi se nikada nije činio tako strašan, naprotiv... No iz nekog razloga Starline već dvije godine u ponudi ima samo ovu varijantu s navučenim platnenim krovom, a nikako da napravi otvorenu, nema je čak ni u najavama. Imam ponešto tih kabrioleta s navučenim krovom no načelno ne volim takve modele, uvijek radije uzmem otvorenu inačicu. I neizrecivo me frustrira što u ovom slučaju, čak i kod Starlinea koji samo štanca modele na tekućoj vrpci, nikako da se pojavi ili barem dođe u najavu otvoreni model.

Što mislite, može li biti neki tehnički razlog tome? Ne znam, da su nekaj zabrljali s kalupom, recimo? Nisam pametan... A siguran sam da baš poput mene 90% ljudi preferira otvorene varijante kabrioleta...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 25/3/2010, 17:30

Rado bih voleo da vidim i Stojadina i Yuga u mojoj kolekciji

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 25/3/2010, 18:00

dmj je napisao/la:Samo bih podijelio s vama jednu od većih frustracija, a tiče se ovog modela:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dakle, Starline već neko vrijeme u poudi ima Fiat 1100 TV, poznat i kontroverzan auto. Pininfarina ga se odrekao, nerijetko se navodi kao primjer lošeg dizajna, no ja moram priznati da mi se nikada nije činio tako strašan, naprotiv... No iz nekog razloga Starline već dvije godine u ponudi ima samo ovu varijantu s navučenim platnenim krovom, a nikako da napravi otvorenu, nema je čak ni u najavama. Imam ponešto tih kabrioleta s navučenim krovom no načelno ne volim takve modele, uvijek radije uzmem otvorenu inačicu. I neizrecivo me frustrira što u ovom slučaju, čak i kod Starlinea koji samo štanca modele na tekućoj vrpci, nikako da se pojavi ili barem dođe u najavu otvoreni model.

Što mislite, može li biti neki tehnički razlog tome? Ne znam, da su nekaj zabrljali s kalupom, recimo? Nisam pametan... A siguran sam da baš poput mene 90% ljudi preferira otvorene varijante kabrioleta...

Zanimljiva teorija, ali ne znam što bi ih sprječavalo napraviti inačicu bez krova. Možda baš zbog nazovi "lošeg dizajna" ne žele ići na još jednu verziju. Surprised Šalu na stranu, ja sam baš kontra, meni je štos vidjeti dignuti krov na kabrioletu i to baš ovakav pravi platneni. Zanimljivo, baš sam sinoć razmišljao kako mi u kolekciji 43-ojki najviše bode oči Edisonov Ritmo Cabrio, pa još razmišljam što ću s njim. Em je nekako neprirodno velik, em je cabrio.
Ove pak nove hard top varijante poput CC-a, pa čak i Californije me uopće ne privlače, dapače vrlo su mi odbojne. Po meni pravi kabriolet treba imati platneni krov i točka.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 25/3/2010, 18:24

Bentley bi mi odgovarao u svakoj boji, ali nekako najbolje mu ide ili ovaj kao dedin ili zelen...Volim tamno-zelenu boju

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 25/3/2010, 18:26

Disco Volante je napisao/la:
dmj je napisao/la:Samo bih podijelio s vama jednu od većih frustracija, a tiče se ovog modela:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dakle, Starline već neko vrijeme u poudi ima Fiat 1100 TV, poznat i kontroverzan auto. Pininfarina ga se odrekao, nerijetko se navodi kao primjer lošeg dizajna, no ja moram priznati da mi se nikada nije činio tako strašan, naprotiv... No iz nekog razloga Starline već dvije godine u ponudi ima samo ovu varijantu s navučenim platnenim krovom, a nikako da napravi otvorenu, nema je čak ni u najavama. Imam ponešto tih kabrioleta s navučenim krovom no načelno ne volim takve modele, uvijek radije uzmem otvorenu inačicu. I neizrecivo me frustrira što u ovom slučaju, čak i kod Starlinea koji samo štanca modele na tekućoj vrpci, nikako da se pojavi ili barem dođe u najavu otvoreni model.

Što mislite, može li biti neki tehnički razlog tome? Ne znam, da su nekaj zabrljali s kalupom, recimo? Nisam pametan... A siguran sam da baš poput mene 90% ljudi preferira otvorene varijante kabrioleta...

Zanimljiva teorija, ali ne znam što bi ih sprječavalo napraviti inačicu bez krova. Možda baš zbog nazovi "lošeg dizajna" ne žele ići na još jednu verziju. Surprised Šalu na stranu, ja sam baš kontra, meni je štos vidjeti dignuti krov na kabrioletu i to baš ovakav pravi platneni. Zanimljivo, baš sam sinoć razmišljao kako mi u kolekciji 43-ojki najviše bode oči Edisonov Ritmo Cabrio, pa još razmišljam što ću s njim. Em je nekako neprirodno velik, em je cabrio.
Ove pak nove hard top varijante poput CC-a, pa čak i Californije me uopće ne privlače, dapače vrlo su mi odbojne. Po meni pravi kabriolet treba imati platneni krov i točka.
Cudno za taj Ritmo, meni on bas deluje OK, mada mi kod cabrio varijante nesto drugo bode oci, a to su sedista koja su lose uradjena

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 25/3/2010, 21:35

DC-10 je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:

Zanimljiva teorija, ali ne znam što bi ih sprječavalo napraviti inačicu bez krova. Možda baš zbog nazovi "lošeg dizajna" ne žele ići na još jednu verziju. Surprised Šalu na stranu, ja sam baš kontra, meni je štos vidjeti dignuti krov na kabrioletu i to baš ovakav pravi platneni. Zanimljivo, baš sam sinoć razmišljao kako mi u kolekciji 43-ojki najviše bode oči Edisonov Ritmo Cabrio, pa još razmišljam što ću s njim. Em je nekako neprirodno velik, em je cabrio.
Ove pak nove hard top varijante poput CC-a, pa čak i Californije me uopće ne privlače, dapače vrlo su mi odbojne. Po meni pravi kabriolet treba imati platneni krov i točka.
Cudno za taj Ritmo, meni on bas deluje OK, mada mi kod cabrio varijante nesto drugo bode oci, a to su sedista koja su lose uradjena

Pa u principu ta unutrašnjost najviše i bode oči. Sve je u nekoj tamnosivoj nijansi, pa uz vanjsku metalik zlatnu sve djeluje nekako beživotno. Znam da je cijena Edisona razlog tome i da se za taj iznos dobije sasvim pristojan model, ali...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 25/3/2010, 21:40

Disco Volante je napisao/la:
DC-10 je napisao/la:
Cudno za taj Ritmo, meni on bas deluje OK, mada mi kod cabrio varijante nesto drugo bode oci, a to su sedista koja su lose uradjena

Pa u principu ta unutrašnjost najviše i bode oči. Sve je u nekoj tamnosivoj nijansi, pa uz vanjsku metalik zlatnu sve djeluje nekako beživotno. Znam da je cijena Edisona razlog tome i da se za taj iznos dobije sasvim pristojan model, ali...
Ja sam proklet kad vidim neki detalj koji mi ne odgovara. Kod tog modela, ledja sedista mi smetaju onako uradjena. Sve ostalo moze da prodje, cak i volim taj prvi Ritmo, ali to mi bas smeta

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 25/3/2010, 21:49

DC-10 je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:

Pa u principu ta unutrašnjost najviše i bode oči. Sve je u nekoj tamnosivoj nijansi, pa uz vanjsku metalik zlatnu sve djeluje nekako beživotno. Znam da je cijena Edisona razlog tome i da se za taj iznos dobije sasvim pristojan model, ali...
Ja sam proklet kad vidim neki detalj koji mi ne odgovara. Kod tog modela, ledja sedista mi smetaju onako uradjena. Sve ostalo moze da prodje, cak i volim taj prvi Ritmo, ali to mi bas smeta

I meni je Ritmo drag automobil, ali eto, taj Edisonov cabrio mi nekako nije legao. Ipak, linije, vanjski detalji i kotači su dosta dobro napravljeni, pa se možda odvažim i malo mu oživim unutrašnjost, možda to pomogne.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 27/3/2010, 15:34

Zanimljivo, ali DeAgostini serija sa automobilima iz istocne Evrope, koja se do sada prodavala u Poljskoj, Rusiji i Madjarskoj, sada je pocela da se prodaje i u Ceskoj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by nebeski 27/3/2010, 15:42

Apeliram da se udružimo opet barem na par godina, da i mi dobijemo tu seriju (zbog većeg i priomamljivijeg tržišta), pa onda opet raspadnemo.. Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 27/3/2010, 15:45

nebeski je napisao/la:Apeliram da se udružimo opet barem na par godina, da i mi dobijemo tu seriju (zbog većeg i priomamljivijeg tržišta), pa onda opet raspadnemo.. Laughing
Ehhh, moglo bi to i sada da se uradi paralelno u zemljama ex-Yu....ali neceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Sad

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 27/3/2010, 16:26

Hocu ovaj model. Fiat 600D sa prostitutkom Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 27/3/2010, 17:16

DC-10 je napisao/la:Hocu ovaj model. Fiat 600D sa prostitutkom Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]

A šta će ti prostitutka? Shocked Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Nedo 27/3/2010, 17:21

Skroz pogrešno pitanje.
Pitanje treba da glasi "A šta će ti Fiat? Shocked Laughing
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 27/3/2010, 17:23

Nedo je napisao/la:Skroz pogrešno pitanje.
Pitanje treba da glasi "A šta će ti Fiat? Shocked Laughing

Ne, nije pogrešno pitanje...
Mislim, šta će mu prostitutka u 1/43??? haha

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 27/3/2010, 17:53

Nedo je napisao/la:Skroz pogrešno pitanje.
Pitanje treba da glasi "A šta će ti Fiat? Shocked Laughing
Pa da je vozim negde Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Nedo 27/3/2010, 17:59

Vrlo logičan odgovor.
Ali,gdje bi je ti vozio ?
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Gost 27/3/2010, 18:02

Nedo je napisao/la:Vrlo logičan odgovor.
Ali,gdje bi je ti vozio ?

Prvo po horizontalnoj, a onda malo i po vertikalnoj osi... Twisted Evil

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Pero 27/3/2010, 18:05

Nedo je napisao/la:Vrlo logičan odgovor.
Ali,gdje bi je ti vozio ?

Gdje on hoće,medvjede.
A ne ove koje vi imate pa ih vozite gdje one hoće.

P E R O
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Nedo 27/3/2010, 18:16

Pero je napisao/la:
Gdje on hoće,medvjede.
A ne ove koje vi imate pa ih vozite gdje one hoće.
P E R O

Pero ,
Mi bar vozimo ,nas ne vozaju kojekakve plavuše.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Pero 27/3/2010, 18:25

Nedo je napisao/la:
Pero je napisao/la:
Gdje on hoće,medvjede.
A ne ove koje vi imate pa ih vozite gdje one hoće.
P E R O

Pero ,
Mi bar vozimo ,nas ne vozaju kojekakve plavuše.

Ja sam gospon čovjek.
A takvi ljudi imaju svoga osobnog šofera.

Did

Opet si pomiješao lončiće.
Ja lebdim.
Samo povremeno navratim u dućan da kupim koju novu plahtu

P E R O
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/43 Općenito - Page 3 Empty Re: 1/43 Općenito

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 40. Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.