DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obavijesti Administratora

5 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 23/12/2011, 00:38

Kratka obavijest vezana za temu "2011.g................ZAVRŠNI RAČUN".
Iako imam zaista visok nivo tolerancije za off-topic po forumu, na ovoj temi sam napravio nešto što će se i ubuduće dešavati sa temama koje završe sa tolikim brojem off-topic postova kao ova, biti će pobrisane, a postovi prebačeni u "temu bez teme...." Tema koja završi nakon jednog dana sa tolikim brojem off-postova je očito promašaj kao tema i nije ju potrebno čuvati kao zasebnu temu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 1/3/2012, 22:39

Po tko zna koji put...
Molim nove članove da se predstave u temi "Tko je tko"...


Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 29/3/2012, 22:02

Ponovno koristim priliku da podsjetim one članove koji redovito posjećuju forum, a nemaju ni toliko kulture da se barem predstave u temi tko je tko, da se tamo predstave.

Ovo je forum, a ne news portal.

Članovi koji se nisu predstavili/nemaju niti jedan post, biti će deaktivirani.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 5/4/2012, 23:53

Nastavno na moje višestruko upozoravanje novih čanova da se predstave na forumu, budući da je to i obaveza propisana pravilnikom, slijedeći članovi su deaktivirani sa foruma:
1/x
pufek
037
sarma
qoqy
Neki od njih nisu se nikada ni ulogirali na forum, te pretpostavljam da su se ovdje registrirali zabunom, a neki skoro svakodnevno posjećuju forum, i mogli su vidjeti upozorenje.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 7/4/2012, 12:49

Obavještavam članove da je promijenjen pravilnik foruma vezano za nove članove i njihovo predstavljanje...
Pravilo od sada glasi:
"Iz opće kulture, obaveza je svakog člana da se prije bilo kakve
aktivnosti predstavi u temi "Tko je tko", član koji se ne predstavi u
roku od 7 dana od registracije na forum, biti će isključen sa foruma."

Pravilo se odnosi kako na buduće članove, tako i na postojeće.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 23/8/2012, 18:18

Evo, dodao sam i Fancybox, jednu varijantu lightboxa... Slike koje su postavljene na forum se uvećavaju klikom na sliku, a za zatvaranje potrebno je stisnuti tipku esc na tipkovnici. Kod mene radi na Firefoxu i kod većine fotografija, moguće je da dodatak ne radi sa svim fotkama...
Isprobajte, pa napišite komentare... [You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 25/10/2012, 18:10

Podsjetnik novim članovima da su OBAVEZNI barem se predstaviti u temi "tko je tko". Ovo je forum, a ne news portal, i iz opće kulture, dužni ste se barem ukratko predstaviti. Na kraju krajeva, i kada uđete u neku prostoriju pozdravite prisutne. Onima koji pate od nedostatka kulture ovdje nije mjesto, i njihovi korisnički računi biti će blokirani.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 11/11/2012, 13:49

Od 01.11.2012. Forum diecast18.net je postao forum zatvorenog tipa tj. više nije moguće da se kandidati za nove članove sami registriraju. Nove članove primamo, ali isključivo na preporuku postojećih članova foruma. Osnovni razlog tome su razni "padobranci" koji ne poštuju pravilnik foruma u samom startu, također očito nemaju 1% kulture da se predstave, rabe očito lažne/izmišljene mail adrese da bi se registrirali. Također, neki od njih se nisu nikada ni ulogirali na forum, pa su očito zabunom dospjeli ovdje, takve korisničke račune sam danas pobrisao sa foruma.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 2/2/2013, 23:34

Mislim da će se svi kolege koji su imali prilike upoznati čika Boru složiti samnom oko ovog načina odavanja počasti pokojnom kolegi...Od danas, kolega Bora2CV je počasni član ovog foruma... Status počasnog člana mogu dobiti samo članovi koji nisu više među nama živima, a za života su pokazali izuzetnu ljubav prema našem hobbyju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 27/3/2013, 23:27

Ubacio sam u forum noviju varijantu lightboxa koja sad ima na sebi i "X" za zatvaranje lightboxa.
Također, na vrhu svih stranica je sad postavljen i toolbar kojim su vam brže dostupne neke funkcije.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 11/4/2013, 00:02

Izgleda je svako malo potrebno opominjati, kao i izbacivati padobrance sa foruma...
Dakle, ponavljam...
Novim članovi su OBAVEZNI barem se predstaviti u temi "tko je tko". Ovo je forum, a ne news portal, i iz opće kulture, dužni ste se barem ukratko predstaviti. Na kraju krajeva, i kada uđete u neku prostoriju pozdravite prisutne. Onima koji pate od nedostatka kulture ovdje nije mjesto, i njihovi korisnički računi biti će blokirani.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 12/6/2013, 22:27

Kao što ste sigurno primjetili, došlo je do nekih promjena u izgledu foruma, pa ikone iznad prostora za upis postova i privatnih poruka izgledaju drugačije nego što su izgledale dosada, a ima ih i više. Do promjene nije došlo mojom inicijativom, nego je to djelo Forumotiona, a cijela stvar je još u testnoj fazi, pa ima i određenih problema...
Znam da neki od vas imaju problema sa privatnim porukama (nikako ne možete doći do "send" tipke)

Sve koji imaju problema molim za strpljenje, kroz koji dan bi sve trebalo ponovno raditi kako treba.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 14/6/2013, 21:58

Novi editor je standardo postavljen u WYSWYG modus, koji također malo šteka, i primijetio sam da neki od vas imaju problema sa "quotanjem" tuđih postova. Kako bi pisanje postova prebacili u klasični modus u kojem se ne prikazuju slike nego linkovi i kodovi ( [img[/img]i slično) potrebno je editor prebaciti u klasični modus tj. zadnja ikona treba biti bijela. Jednim klikom na tu ikonu prebacujete pisanje postova u klasični modus.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 15/6/2013, 09:36

Evo, napravio sam mali pomak, podesio sam forum tako da je pisanje postova u klasičnom modu.
Ako kod nekoga to ne radi, obavezno isprazniti browser cache!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 15/6/2013, 11:04

Za problem sa PP na IE još uvijek nema rješenja, nadam se da će se to uskoro riješiti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 19/6/2013, 23:56

Ukratko, u forumotionu još nisu riješili problem novog editora i probleme sa slanjem PP na IE7 i IE8...
Da budem iskren, kolegama koji rabe ta dva web browsera preporučam prelazak na Firefox ili Chrome (osobno navijam za Firefox).
Situacija sa IE7 i 8 je da su ta dva web browsera poprilično zastarjela, Microsoft je već "digao ruke" od tih inačica jer postoje novije inačice (9 i 10)... Nažalost, tu je opet jedna druga caka, IE9 i IE10 ne rade na Windows XP platformi, rade na Windows 7 i Windows 8 platformama.
Tako da je pitanje hoće li forumi uopće i dobro proraditi na zastarjelim programima poput IE7 i IE8.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Gost 26/6/2013, 14:58

Evo, proradio i PP na IE...
Hvala Peri na informaciji.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 16/7/2013, 23:22

Da pojednostavim registraciju novih članova, od danas više nije potrebno da administrator odobri registraciju novog člana, već novi član sam aktivira svoj korisnički račun preko aktivacijskog linka koji dobiva na E-mail.
Tako, ako itko od vaših znanaca/prijatelja/kolega/poznanika sa drugih foruma ili društvenih mreža želi postati članom našeg foruma, napomenite mu da je bitno da prilikom registracije ukuca valjanu E-mail adresu na koju dobiva aktivacijski link.

Ostala pravila vezana za nove članove ostaju ista, članovi sa 0 ili 1 postova koje se u tom slučaju smatra neaktivnima, nakon 30 dana neaktivnosti mogu biti deaktivirani, tj. njihovi korisnički računi pobrisani.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 25/9/2013, 21:27

Zahvaljujući donaciji kolege ..., slijedećih godinu dana nećete vidjeti reklame na forumu!

kapa kapa kapa kapa 
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 23/11/2013, 01:11

U zadnjih nekoliko mjeseci otkad je forum otvoren za registraciju pojavio određen broj novih članova koji nisu napisali niti jedan post, redovito se ulogiravaju na forum, prate teme, a apsolutno ničime ne doprinose forumu. Budući da smisao foruma nije samo čitanje tema, nego sudjelovanje, svi neaktivni članovi su pobrisani. Pobrisani su svi novi članovi bez ijednog posta, te svi stari članovi koji u 2013. godini nisu bili aktivni.

Također, od danas važi i ovo:

Forum DieCast18 je zatvoreno društvo, članom se može postati isključivo na preporuku nekoga od članova ovog foruma
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 19/12/2013, 22:07

Za početak nekoliko novosti koje nisu toliko važne:
- uklonjen je portal foruma kojeg nitko ne čita
- ugašena je opcija prikaza bodova, dovoljno je da se prikazuje broj postova pojedinog člana.
I jedna važnija i ozbiljnija:
- svaki član koji želi napustiti forum i pobrisati svoj korisnički račun to može učiniti sam...
Klikom na Profil" ispod logo-a foruma, pod karticom "Info" , skroz na dnu postoji opcija brisanja korisničkog računa.
Potrebno je staviti kvačicu i kliknuti na "Pošalji", na E-mail se dobiva konfirmacijski link preko kojeg se potvrđuje gašenje računa. Također, napominjem da je brisanje korisničkog računa definitivno i nepovratno se briše korisnički račun!!!
[You must be registered and logged in to see this image.]
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 20/5/2014, 17:36

Zbog međusobnog vrijeđanja na forumu, članovi vaskrsije i nebeski dobivaju 7 dana zabrane pristupu forumu. Trudimo se ipak biti kulturna sredina, i rječniku koji su njih dvojica danas rabili u međusobnoj prepirci u temi o aukcijama na forumu ipak nije mjesto.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 6/6/2014, 16:28

Da smanjim samu bazu podataka foruma, pobrisao sam sve stare teme koje tako i tako nitko nije više niti mogao vidjeti, a niti bi ih čitao, pa otuda toliko smanjenje ukupnog broja postova na forumu.
Također, maknuo sam korisničke statuse i broj postova pojedinog člana.
Ostalo je sve ostalo isto.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 8/6/2014, 13:08

S obzirom da se poprilično smanjio broj postova na forumu, preradio sam tzv statuse, koje se dostiže na slijedeći način:

Početnik 0-50 postova
Pripravnik 50-1000 postova
Mali od Foruma 1000 postova
Forumaš 1500 postova
Zadrti Forumaš 2500 postova
Forumaš sa stažem 3000 postova
Legenda Foruma 5000 postova
Inventar Foruma 10000 postova

Statusi Administratora, Moderatora, Počasnih Moderatora i Počasnih članova su posebni statusi i nemaju veze sa brojem napisanih postova. Također, Administrator i Moderatori imaju diskreciono pravo nekom zaslužnom članu foruma dodijeliti neki poseban status.

Također, vezano za "off topic" teme. Budući da je tema "svakodnevnice" samo opterećenje na bazi podataka foruma, i da po samom svom sadržaju, već nakon par dana postaje "zastarjela", ta tema će se nakon popunjavanja i otvaranja nove premještati u Arhivu, i u arhivi se čuva samo prethodna tema. Dakle, offtopic nije zabranjen, ali se neće trajno čuvati na forumu.

Također, molim kolege, članove, da se potrude da se u tematskom dijelu foruma drže "on - topic" što je više moguće. Off topic postovi će od sada biti brisani ili premještani u temu kamo spadaju. Za brisanje i premještanje postova su zaduženi Moderatori.

Toliko od mene,
hvala na čitanju
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Administrator 9/6/2014, 20:58

Nije greška na forumu, sad je forum plave boje. Za par dana će vam biti normalna i boja foruma i nove ikone.
Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Obavijesti Administratora - Page 2 Empty Re: Obavijesti Administratora

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.