DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 20 / 40. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 25/9/2013, 22:19

Nisam, zanimljiv sajt, baš mi je intrigantno čitati komentare izvana... Smile
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 25/9/2013, 22:32

dmj je napisao/la:Nisam, zanimljiv sajt, baš mi je intrigantno čitati komentare izvana... Smile
Jedan mali flashback... prije dosta vremena, zapravo već koju godinu, tema je bila mogućnost izlaženja "kultnih" i na prostoru cijele ex-yu...
Sjećam se da si ti bio objašnjavao razloge zašto to baš i nebi išlo, bilo je riječ o jeziku kojim je izdanje pisano, oporezivanju...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Rista 25/9/2013, 23:27

Učitelj je napisao/la:...
Ja sam ih nabavio 6 kom i savaki je imao drugačiju falinku. K'o da ga je Zastava pravila.Very Happy 
Dakle to je zbog originalnosti. Very Happy  Vetering!

Sećam se da su u starom Avtu na testu izrazito faličnog 125PZ postavili sliku naslovljenu sa "deo zbirke sastavnih delova koji otpadoše sami od sebe", ali kako "dopuštaju mogućnost da je konkretni primerak izrađen u ponedeljak, te ga je tako još u startu izdala sreća".

Pero je napisao/la:Ovi se seciraju kao da koštaju barem 20 eura.
Daš slepcu salamu a on kaže "kriva", a? Wink

Nije to zlonamerno, samo (očito previše) detaljno komentarišem pošto je ovo za srpsko tržište van Kragujevca novost... a ovom Zastavom sam vrlo zadovoljan, toliko da sam kupio još jednu, pa je šteta da utisak na nekim primercima kvare sitnice koje su se mogle izbeći. Kritika uvažena, svakako.


Zadnja promjena: Rista; 25/9/2013, 23:32; ukupno mijenjano 1 put.
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 25/9/2013, 23:31

mali plavi je napisao/la:Jedan mali flashback... prije dosta vremena, zapravo već koju godinu, tema je bila mogućnost izlaženja "kultnih" i na prostoru cijele ex-yu...
Sjećam se da si ti bio objašnjavao razloge zašto to baš i nebi išlo, bilo je riječ o jeziku kojim je izdanje pisano, oporezivanju...
Da, jako me iznenadilo kada se ipak pokrenulo.
S porezne strane ima ta neka caka da model ide kao poklon uz časopis, pa vrijede valjda nešto drukčija pravila.
2/3 modela prave se u paketu s Rumunjima, što smanjuje troškove.
Ne pišu se posebni tekstovi nego jedan te isti dorađuje od izdanja do izdanja s nekim lokalnim detaljima... (Zapravo, ja dorađujem prevedene tekstove s lokalnim detaljima, nemam pojma radi li se tako i u drugim izdanjima...)
No i dalje mi se ne čini da u konačnici, mada ne znam financijske parametre, projekt može donositi neki značajniji profit izdavaču.
No kriza i recesija su svuda, u 'daj što daš' smo vremenima, pa su se odlučili krenuti i ovdje, a ranije su se orijentirali samo na veća i profitabilnija tržišta.
Zapravo, mislim da je ovo zadnje odlučujući faktor.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 25/9/2013, 23:41

Rista je napisao/la:Nije to zlonamerno, samo (očito previše) detaljno komentarišem pošto je ovo za srpsko tržište van Kragujevca novost... a ovom Zastavom sam vrlo zadovoljan, toliko da sam kupio još jednu, pa je šteta da utisak na nekim primercima kvare sitnice koje su se mogle izbeći. Kritika uvažena, svakako.
Možda. Nedavno mi je čovjek koji je bio u tvornici auto dijelova pričao jednu anegdotu, mislim da sam je već i kačio tu negdje na forumu. Ista traka, rade se papučice gasa, kočnice i kuplunga za Rolls-Royce, Audi i Peugeot. Ista traka, iste papučice...

Nakon proizvodnje kreće kontrola za pojedine proizvođače. Kod Peugeota se uzima slučajnim odabirom svaki tisućiti uzorak i testira. Kod Audija svaki deseti. Kod Rollsa svaka ide na detaljni sken, rengen i što ti ja znam kakve provjere.

Zapravo ljudi koji znaju nešto o tome kažu da razina kontrola kvalitete može jako poskupiti ili pojeftiniti proizvod. Naravno da to nije jedina razlika nas i, što ja znam, Minichampsa, ali je vrlo bitna. Poveća li se kontrola kvalitete i cijena će na kioscima narasti, neminovno.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 25/9/2013, 23:42

Da, ali nije isti tekst u Hr/BiH izdanju i Srb izdanju, ako ništa drugo, tvoj tekst je "preveden" na ekavicu...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 25/9/2013, 23:46

Honorari su u branši, kako autorski, tako još više prevodilački, užasno pali u zadnjih nekoliko godina.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 26/9/2013, 08:27

Nego koji model izlazi sljedeću sedmicu?
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 26/9/2013, 08:29

done je napisao/la:Nego koji model izlazi sljedeću sedmicu?
Navodno Tatra 603.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/9/2013, 08:33

Nedo je napisao/la:Navodno Tatra 603.
Je tak nešto.Črlena sa belim krovom.
Imam je i ništa od kupovine .
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 26/9/2013, 08:41

Pero je napisao/la:Je tak nešto.Črlena sa belim krovom.
Imam je i ništa od kupovine .
Tebi ova Kolekcija mora da je dosadna za tebe.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 26/9/2013, 08:48

Iza Tatre zato stiže set modela kojih nema na Santi... U nekim slučajevima uopće, ni od drugih proizvođača... Smile
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 26/9/2013, 08:49

dmj je napisao/la:Iza Tatre zato stiže set modela kojih nema na Santi... U nekim slučajevima uopće, ni od drugih proizvođača... Smile
Deda,
rukavica je bačena.tongue 
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/9/2013, 08:54

dmj je napisao/la:Iza Tatre zato stiže set modela kojih nema na Santi... U nekim slučajevima uopće, ni od drugih proizvođača... Smile
Glavno da oni izlaze i nije mi toliko važno što neke imam pa ih neću uzeti.
Ja i sa sićom zadovoljan Ha Ha Ha

Did


Ja ,ja zadvoljan je tom situacijom kad mu sa strane dolaze.
PERO
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/9/2013, 08:57

Nedo je napisao/la:Deda,
rukavica je bačena.tongue 
Jadan ja kad je moj #kolekcionarski život# u rukama Dine.Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 26/9/2013, 09:17

Pero je napisao/la:Jadan ja kad je moj #kolekcionarski život# u rukama Dine.Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
A muda u rukama tete Vide. Cool 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 26/9/2013, 11:23

Ja imam crnu tatru ali iz pijeteta prema nakladniku i ovu ću uzeti kao i sve modele do sad žao mi je jedino plavog fiće i stojke njih imam crvene pa i nisam upočetku bio zainteresiran da bilo šta kupim ali nagovorio sam sam sebe da se pazari i gotovo
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 26/9/2013, 11:31

done je napisao/la:Ja imam crnu tatru ali iz pijeteta prema nakladniku i ovu ću uzeti kao i sve modele do sad žao mi je jedino plavog fiće i stojke njih imam crvene pa i nisam upočetku bio zainteresiran da bilo šta kupim ali nagovorio sam sam sebe da se pazari i gotovo
Crveno - bijela Tatra odskače u svačijoj kolekciji, em oblikom, em bojom. Svakako se mora imati.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/9/2013, 11:45

done je napisao/la:Ja imam crnu tatru ali iz pijeteta prema nakladniku i ovu ću uzeti kao i sve modele do sad žao mi je jedino plavog fiće i stojke njih imam crvene pa i nisam upočetku bio zainteresiran da bilo šta kupim ali nagovorio sam sam sebe da se pazari i gotovo

Ovako izlazi crveno bijela tatra sa tri fara .Oznaka na podnici modela 603 - 1.
Postoji i model sa četri fara,oznaka na podnici 603.Moja je crna.
U 1:.1 postoji i drugačija varijanta sa četri fara.Ali u novinskoj seriji nije izdana.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 26/9/2013, 11:50

Pero je napisao/la:Ovako izlazi crveno bijela tatra sa tri fara .Oznaka na podnici modela 603 - 1.
Postoji i model sa četri fara,oznaka na podnici 603.Moja je crna.
U 1:.1 postoji i drugačija varijanta sa četri fara.Ali u novinskoj seriji nije izdana.
Jeb..te ti sve znaš o Tatri k'o Dino.Shocked 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 26/9/2013, 12:03

[You must be registered and logged in to see this link.]

Jel to ova?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/9/2013, 12:14

vaskrsije je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

Jel to ova?
e baš taka...
Morat ćemo i tebi da uzmemo jednu da ne bude komentar ko na susjednom forumu........komedija od auta, ko da ju je nacrtao napušeni Čeh,još su joj stavili V8 zračni motor ostraga.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/9/2013, 12:18

Učitelj je napisao/la:Jeb..te ti sve znaš o Tatri k'o Dino.Shocked 
Dino je majstor a ja samo šegrt kojem dozvoljava da sa metlom očisti pod.Za sada mi nije dao dozvolu ni da prašinu brišem
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by dmj 26/9/2013, 12:32

Pero je napisao/la:Dino je majstor a ja samo šegrt kojem dozvoljava da sa metlom očisti pod.Za sada mi nije dao dozvolu ni da prašinu brišem
Prašinu? Govorimo o starom majstoru, koji autiće u situ pere, da ne izgubi koji otpali sitni djelić. A ne kao kod mene da nakon svakog prevrtanja modela iz kolekcije sve više dijelova fali.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 26/9/2013, 12:38

dmj je napisao/la:Prašinu? Govorimo o starom majstoru, koji autiće u situ pere, da ne izgubi koji otpali sitni djelić. A ne kao kod mene da nakon svakog prevrtanja modela iz kolekcije sve više dijelova fali.
U tome je i stvar.......koji majstor pere autiće u situ????????
To ostavja šegrtima:D 
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 20 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 20 / 40. Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.