DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 1

+10
dmj
Luckyboy
cordoba
Nedo
Učitelj
medomanga
b12cky
nebeski
Pero
Administrator
14 posters

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 19:48

Nedo je napisao/la:Kontaktirao sam kineske proizvođaće modela i jedan od njihovih menađera je uz izvinjenje poslao i objašnjenje ovakvih slučajeva.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Jesi li mu napisao sitnu knjigu da odgovoris?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 19:58

b12cky je napisao/la:Nije im to prvi model na kojem nesto zaborave ili pogrese. Recimo, samo siva Espada ima pojaseve, dok ih druge boje nemaju. 944 i 924 Carreru GT su super odradili, ali su zaboravili da oivice zadnje farove crnom bojom ?!?!?!?!?


Nisam znao ovo za Espadu (moj izbor bi inače bila siva), a ni za 924/944....Hvala na informaciji.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 20:00

Nedo je napisao/la:Kontaktirao sam kineske proizvođaće modela i jedan od njihovih menađera je uz izvinjenje poslao i objašnjenje ovakvih slučajeva.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Hmmmm, da......sad mi je sve jasno haha

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2011, 20:08

Tipično kinesko njesra. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 8/2/2011, 20:09

b12cky je napisao/la:Nije im to prvi model na kojem nesto zaborave ili pogrese. Recimo, samo siva Espada ima pojaseve, dok ih druge boje nemaju. 944 i 924 Carreru GT su super odradili, ali su zaboravili da oivice zadnje farove crnom bojom ?!?!?!?!?
Malo se slabije vidi,ali se ipak vidi.
[You must be registered and logged in to see this link.]



Inaće,dosta puta meni ove "sitnice" i promaknu.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 20:31

Nedo je napisao/la:Kontaktirao sam kineske proizvođaće modela i jedan od njihovih menađera je uz izvinjenje poslao i objašnjenje ovakvih slučajeva.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Ja čitam i ne vjerujem... pale















Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 20:32

Disco Volante je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Kontaktirao sam kineske proizvođaće modela i jedan od njihovih menađera je uz izvinjenje poslao i objašnjenje ovakvih slučajeva.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Ja čitam i ne vjerujem... pale

Laughing

Neoprostivo!!! Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by medomanga 8/2/2011, 20:38

Nedo je napisao/la:Kontaktirao sam kineske proizvođaće modela i jedan od njihovih menađera je uz izvinjenje poslao i objašnjenje ovakvih slučajeva.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Pa zar nitko nije primjetio da je čovjek nepismen???!!!
Nigdje veliko slovo, zarez, točka??!!!
medomanga
medomanga
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 24.01.2010
Dob : 53
Grad ZAGREB

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 8/2/2011, 21:58

Znam da će se sad razviti diskusija ali moram reći da mi smeta vječita tvrdnja da su modeli Autoart-a bolji od modela Minichamps-a. Uz sav trud nisam uspio doći do tog zaključka a poredio sam neke modele koje imam. Naravno,poredio sam modele približno jednake cijene jer mi je to koliko-toliko realna usporedba.
Svjestan sam da nisam baš talentovan za sitnice,da je moj prag tolerancije malo niži pa je moje viđenje takvo kakvo jeste.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 22:38

Evo jos malo erotske literature za laku noc
[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 22:45

Nedo je napisao/la:Znam da će se sad razviti diskusija ali moram reći da mi smeta vječita tvrdnja da su modeli Autoart-a bolji od modela Minichamps-a. Uz sav trud nisam uspio doći do tog zaključka a poredio sam neke modele koje imam. Naravno,poredio sam modele približno jednake cijene jer mi je to koliko-toliko realna usporedba.
Svjestan sam da nisam baš talentovan za sitnice,da je moj prag tolerancije malo niži pa je moje viđenje takvo kakvo jeste.

Tehnički napredniji jesu, to je istina, ali isto tako ima mnogih modela koje su odradila oba proizvođaća, pa je Minichamps, unatoč tome što je tehnički inferiorniji, ljepši i šarmantniji... Primjer je BMW 3.0csi...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 8/2/2011, 22:59

medomanga je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Kontaktirao sam kineske proizvođaće modela i jedan od njihovih menađera je uz izvinjenje poslao i objašnjenje ovakvih slučajeva.
[You must be registered and logged in to see this link.]


Pa zar nitko nije primjetio da je čovjek nepismen???!!!
Nigdje veliko slovo, zarez, točka??!!!


AUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU pa on poslao BEGA u rodno mjesto.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2011, 23:14

Nedo je napisao/la:Znam da će se sad razviti diskusija ali moram reći da mi smeta vječita tvrdnja da su modeli Autoart-a bolji od modela Minichamps-a. Uz sav trud nisam uspio doći do tog zaključka a poredio sam neke modele koje imam. Naravno,poredio sam modele približno jednake cijene jer mi je to koliko-toliko realna usporedba.
Svjestan sam da nisam baš talentovan za sitnice,da je moj prag tolerancije malo niži pa je moje viđenje takvo kakvo jeste.

Ne, ja sam na strani Autoarta, jer mislim da je Minichamps proizvođač koji stagnira, neke manjakvosti koje su imali ranije nisu uspjeli riješiti, često im se događa da pogriješe na prilično krucijalnim mjestima, poput farova, veličine kotača, a također i u ukupnom obliku modela. Možda šarmantni jesu, Autoart je hladno egzaktan, ali i kvalitetniji - ja se ne sjećam kad sam zadnji put imao primjedbu na oblik nekog Autoarta, boja, preciznost pri sklapanju, farovi, gume, krom, rešetke, motor - uvjerljivo su bolji kod Autoarta. Jedino je cijena uvjerljivo na strani Minichampsa. Autoart izbacuje puno više modela, raste i razvija se, dok Minichamps, kako rekoh, stagnira. To je posljedica Artovog beskompromisnog pristupa.

Također, imam drukčije viđenje 3.0 CSi modela. Ipak je Autoart tu bolje skinuo original, Minichamps jeste stariji model, ali greške su greške. iako su neki detalji odrađeni s više duše, ali ne znači da su automatski bolji.

Ipak, da ne bude da je sve na strani Autoarta, Minichamps i dalje ima uvjerljivo najljepše i najbolje pakiranje. One kompaktne crne kutije su mrak, dok mi se ne sviđa AA prelazak na jeftinije display kutije.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 23:19

Siniweb je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:Mislim da je Welly firma koja ima potenicjala i koja bi mogla proizvoditi i bolje od ovoga što napravi. Modeli su im korektni, u mjerilu su, detalji su, s obzirom na cijenu sasvim solidni, definitvno bolji od onoga što trenutno radi Maisto.
Karman Ghia bude sigurno bolja od one stare Yat Ming tj. Solido, a ako se ne varam, mislim da je Solido bio posuđeni Yat Mingov kalup...

Uvijek kad se spomene kako Welly ima potencijala misli kako je to tocno a onda kao sljedece zapitam se kako bi to bilo da je Hongwell odlucio proizvoditi Cararame u 1:18? Tepisi i sva otvaranja za 25 eur? Nebi bilo nemoguce.

Welly se uglavnom spominje u segmentu 1/18 modela... ako bi gledali sa aspekta 1/43 i 1/24 gdje su Hongwellovi modeli daleko bolji, i to preslikali u 1/18 mjerilo, vrlo lako moguće da bi mogli dobiti 1/18 Cararamu sa tepisima i svim otvaranjima za relativno malo novaca... Teoretski gledano.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2011, 23:23

Mali plavi je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Uvijek kad se spomene kako Welly ima potencijala misli kako je to tocno a onda kao sljedece zapitam se kako bi to bilo da je Hongwell odlucio proizvoditi Cararame u 1:18? Tepisi i sva otvaranja za 25 eur? Nebi bilo nemoguce.

Welly se uglavnom spominje u segmentu 1/18 modela... ako bi gledali sa aspekta 1/43 i 1/24 gdje su Hongwellovi modeli daleko bolji, i to preslikali u 1/18 mjerilo, vrlo lako moguće da bi mogli dobiti 1/18 Cararamu sa tepisima i svim otvaranjima za relativno malo novaca... Teoretski gledano.

Samo što je jedno biti dobar u 1/43, a drugo u 1/18. Potpuno je različit pristup gradnji.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 23:44

Mali plavi je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Uvijek kad se spomene kako Welly ima potencijala misli kako je to tocno a onda kao sljedece zapitam se kako bi to bilo da je Hongwell odlucio proizvoditi Cararame u 1:18? Tepisi i sva otvaranja za 25 eur? Nebi bilo nemoguce.

Welly se uglavnom spominje u segmentu 1/18 modela... ako bi gledali sa aspekta 1/43 i 1/24 gdje su Hongwellovi modeli daleko bolji, i to preslikali u 1/18 mjerilo, vrlo lako moguće da bi mogli dobiti 1/18 Cararamu sa tepisima i svim otvaranjima za relativno malo novaca... Teoretski gledano.
Pa sad, Hongwell u 1/18 postoji, ali nije jeftin. Abrex Skoda Roomster

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2011, 23:51

DC-10 je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Welly se uglavnom spominje u segmentu 1/18 modela... ako bi gledali sa aspekta 1/43 i 1/24 gdje su Hongwellovi modeli daleko bolji, i to preslikali u 1/18 mjerilo, vrlo lako moguće da bi mogli dobiti 1/18 Cararamu sa tepisima i svim otvaranjima za relativno malo novaca... Teoretski gledano.
Pa sad, Hongwell u 1/18 postoji, ali nije jeftin. Abrex Skoda Roomster

Da, da. Bravo Aco! Postoji, zaboravih, sa svim svojim manama i vrlinama.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 8/2/2011, 23:57

Usput, off topic...ali sta se desava sa Hongwell-om i Abrex-om...?Ni jedni ni drugi nista novo nisu izbacili sigurno godinu dana.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 8/2/2011, 23:59

DC-10 je napisao/la:Usput, off topic...ali sta se desava sa Hongwell-om i Abrex-om...?Ni jedni ni drugi nista novo nisu izbacili sigurno godinu dana.

Abrex je živ, bili su u Nirnbergu, opet imaju neki stari auto u 1/18, ali kao prototip.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 9/2/2011, 00:01

nebeski je napisao/la:
DC-10 je napisao/la:Usput, off topic...ali sta se desava sa Hongwell-om i Abrex-om...?Ni jedni ni drugi nista novo nisu izbacili sigurno godinu dana.

Abrex je živ, bili su u Nirnbergu, opet imaju neki stari auto u 1/18, ali kao prototip.
Ajde ziv bio, pa mi daj neki link da citam i ja vesti iz daleke mi Nemacke. Nista ne znam sta je bilo na sajmu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 9/2/2011, 00:04

DC-10 je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Abrex je živ, bili su u Nirnbergu, opet imaju neki stari auto u 1/18, ali kao prototip.
Ajde ziv bio, pa mi daj neki link da citam i ja vesti iz daleke mi Nemacke. Nista ne znam sta je bilo na sajmu.

[You must be registered and logged in to see this link.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 9/2/2011, 00:38

E hvala ti cheers

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 9/2/2011, 01:49

Nedo je napisao/la:
Malo se slabije vidi,ali se ipak vidi.
[You must be registered and logged in to see this link.]



Inaće,dosta puta meni ove "sitnice" i promaknu.

Predpostavljam da je ovo tvoja, pa ako mi možeš reći kako si zadovoljan sa modelom pošto nešto kontam da je naručim ali još nisam
načisto...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 9/2/2011, 07:26

harre je napisao/la:
Predpostavljam da je ovo tvoja, pa ako mi možeš reći kako si zadovoljan sa modelom pošto nešto kontam da je naručim ali još nisam
načisto...

Jeste,moja je. Tebi neću ništa da govorim jer imaš priliku sam doći i vidjeti iz "svoje" ruke.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by dmj 9/2/2011, 08:34

nebeski je napisao/la:
DC-10 je napisao/la:Usput, off topic...ali sta se desava sa Hongwell-om i Abrex-om...?Ni jedni ni drugi nista novo nisu izbacili sigurno godinu dana.

Abrex je živ, bili su u Nirnbergu, opet imaju neki stari auto u 1/18, ali kao prototip.

Nazvati prekrasnu Škodu Popular Monte Carlo "neki stari auto" čisto je svetogrđe...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.