DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autoart noviteti vol.2

+17
red head
sime-x
. . .
miransnake
cordoba
dmj
02 series
Pero
b12cky
nebeski
666bb
Siniweb
Luckyboy
Nedo
Keza
Učitelj
done
21 posters

Stranica 40 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by dmj 8/4/2015, 14:03

A u Bejrutu je, dakako, i najveća kolekcija modela na svijetu, a neki ugledni kolekcionari iz naših krajeva stvaranje svoje kolekcije počeli su upravo ondje...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 8/4/2015, 14:08

dmj je napisao/la:Bahrein je bez nafte jedna od najbogatijih država ondje, uglavnom su oni uzeli bankarstvo na sebe.

A naglo bogaćenje nikada nije društvima donosilo sreću, to je uistinu najbolje kada ide polako i temeljito, kao u zapadnoj Europi i SAD. I kod nas će doći do toga određenim dijelom, novobogaćeni tajkuni su već poslali djecu u kvalitetne škole, ovi će ponešto upiti, pa poslati svoju i kroz 2-3 generacije razvit će se neke kulture, vrijednosti i ukusi... Tako je to išlo i vani, ništa preko noći.

Nisam bio u arapskom svijetu, samo u Bejrutu, koji je posve drugo, ima kulturu i bogatstvo stvarano stoljećima i nakon svakog rata i rušenja vrati bogatstvo i moć u roku keks baš zato što ima generacijski izobražene i inteligentne porodice. Uostalom, samo sam ondje naišao na čovjeka koji se bavi ovim mojim telekom biznisom, odnosno mora jer mu je to porodični posao, a istovremeno studira kazališnu režiju i sluša Philipa Glassa.

Svi naši veliki gradovi se na taj način oporave, jer uvijek postoji nukleus kao u Bejrutu. Priznali mi to ili ne, usprkos svim čistkama i nedaćama, makar je bila svedena na minimum minimuma građanska klasa kod nas je uspjela proživjeti XX stoljeće (vjerojatno i zbog toga što joj se pridružila nova građanska klasa iznikla iz crvene buržoazije) i upravo ona je potezala stvari naprijed kad bi za to konačno dobila priliku. I sad će biti tako. Samo treba proći nešto vremena, dok prođu hahari. Problem je što je u nas u zadnje vrijeme bilo i previše hahara.

Naravno, neminovno je da svako novo vrijeme rađa i novu klasu, a istina je ovo što si napisao o tajkunima. Sasvim točno. Neki brzopotezni i nedorasli tajkuni već su ispali iz igre, proćerdali i novac i ugled (ukoliko su ga uopće i imali), a neki su tu, bome, da opstanu.

U Mostaru sam upoznao dvije vrste tajkunske djece - one koji se bahate poput roditelja koji su inače radili na viljuškarima i po skladištima do 1990., ali i one druge koje su roditelji savjetovali da više nikada neće imati priliku poput njih steći imetak na brzinu, uz dozu hrabrosti dozu sreće, dozu genijalnosti i dozu pravog nalaženja na pravom mjestu, i da će, da bi opstalo stečeno bogatstvo, isto morati oplemenjivati, prije svega kroz oplemenjivanje samoga sebe.

I takva su djeca jako realna, očito lijepo odgojena i školovana i iznenađujuće su prijatni u ophođenju i druženju, pa čak bih mogao reći - donekle racionalni u trošenju, pogotovo nema razmetanja.

I sasvim je normalno da takvi jednog dana, a pogotovo njihova djeca, budu oslonac razvoja društva, jer jedno je stjecati kapital, a drugo je plašiti se da ti ga netko novi ne uzme. Samo izgrađeno društvo garantira da to neće biti tako.


Zadnja promjena: nebeski; 8/4/2015, 14:18; ukupno mijenjano 1 put.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Pero 8/4/2015, 14:17

nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:Bahrein je bez nafte jedna od najbogatijih država ondje, uglavnom su oni uzeli bankarstvo na sebe.

A naglo bogaćenje nikada nije društvima donosilo sreću, to je uistinu najbolje kada ide polako i temeljito, kao u zapadnoj Europi i SAD. I kod nas će doći do toga određenim dijelom, novobogaćeni tajkuni su već poslali djecu u kvalitetne škole, ovi će ponešto upiti, pa poslati svoju i kroz 2-3 generacije razvit će se neke kulture, vrijednosti i ukusi... Tako je to išlo i vani, ništa preko noći.

Nisam bio u arapskom svijetu, samo u Bejrutu, koji je posve drugo, ima kulturu i bogatstvo stvarano stoljećima i nakon svakog rata i rušenja vrati bogatstvo i moć u roku keks baš zato što ima generacijski izobražene i inteligentne porodice. Uostalom, samo sam ondje naišao na čovjeka koji se bavi ovim mojim telekom biznisom, odnosno mora jer mu je to porodični posao, a istovremeno studira kazališnu režiju i sluša Philipa Glassa.

Svi naši veliki gradovi se na taj način oporave, jer uvijek postoji nukleus kao u Bejrutu. Priznali mi to ili ne, usprkos svim čistkama i nedaćama, makar je bila svedena na minimum minimuma građanska klasa kod nas je uspjela proživjeti XX stoljeće (vjerojatno i zbog toga što joj se pridružila nova građanska klasa iznikla iz crvene buržoazije) i upravo ona je potezala stvari naprijed kad bi za to konačno dobila priliku. I sad će biti tako. Samo treba proći nešto vremena, dok prođu hahari. Problem je što je u nas u zadnje vrijeme bilo i previše hahara.

Naravno, neminovno je da svako novo vrijeme rađa i novu klasu, a istina je ovo što si napisao o tajkunima. Sasvim točno. Neki brzopotezni i nedorasli tajkuni već su ispali iz igre, proćerdali i novac i ugled (ukoliko su ga uopće i imali), a neki su tu, bome, da opstanu.

U Mostaru sam upoznao dvije vrste tajkunske djece - one koji se bahate poput roditelja koji su inače radili na viljuškarima i po skladištima do 1990., ali i one druge koje su roditelji savjetovali da više nikada neće imati priliku poput njih steći imetak na brzinu, uz dozu hrabrosti dozu sreće, dozu genijalnosti i dozu pravog nalaženja na pravom mjestu, i da će, da bi opstalo stečeno bogatstvo, isto morati oplemenjivati, prije svega kroz oplemenjivanje samoga sebe.

I takva su djeca jako realna, očito lijepo odgojena i školovana i iznenađujuće su prijatni u ophođenju i druženju, pa čak bih mogao reći - donekle racionalni u trošenju, pogotovo nema razmetanja.
A ti ispo ni vrit ni mimo.
Čika Pero sa belog meseca.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by nebeski 8/4/2015, 14:19

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:Bahrein je bez nafte jedna od najbogatijih država ondje, uglavnom su oni uzeli bankarstvo na sebe.

A naglo bogaćenje nikada nije društvima donosilo sreću, to je uistinu najbolje kada ide polako i temeljito, kao u zapadnoj Europi i SAD. I kod nas će doći do toga određenim dijelom, novobogaćeni tajkuni su već poslali djecu u kvalitetne škole, ovi će ponešto upiti, pa poslati svoju i kroz 2-3 generacije razvit će se neke kulture, vrijednosti i ukusi... Tako je to išlo i vani, ništa preko noći.

Nisam bio u arapskom svijetu, samo u Bejrutu, koji je posve drugo, ima kulturu i bogatstvo stvarano stoljećima i nakon svakog rata i rušenja vrati bogatstvo i moć u roku keks baš zato što ima generacijski izobražene i inteligentne porodice. Uostalom, samo sam ondje naišao na čovjeka koji se bavi ovim mojim telekom biznisom, odnosno mora jer mu je to porodični posao, a istovremeno studira kazališnu režiju i sluša Philipa Glassa.

Svi naši veliki gradovi se na taj način oporave, jer uvijek postoji nukleus kao u Bejrutu. Priznali mi to ili ne, usprkos svim čistkama i nedaćama, makar je bila svedena na minimum minimuma građanska klasa kod nas je uspjela proživjeti XX stoljeće (vjerojatno i zbog toga što joj se pridružila nova građanska klasa iznikla iz crvene buržoazije) i upravo ona je potezala stvari naprijed kad bi za to konačno dobila priliku. I sad će biti tako. Samo treba proći nešto vremena, dok prođu hahari. Problem je što je u nas u zadnje vrijeme bilo i previše hahara.

Naravno, neminovno je da svako novo vrijeme rađa i novu klasu, a istina je ovo što si napisao o tajkunima. Sasvim točno. Neki brzopotezni i nedorasli tajkuni već su ispali iz igre, proćerdali i novac i ugled (ukoliko su ga uopće i imali), a neki su tu, bome, da opstanu.

U Mostaru sam upoznao dvije vrste tajkunske djece - one koji se bahate poput roditelja koji su inače radili na viljuškarima i po skladištima do 1990., ali i one druge koje su roditelji savjetovali da više nikada neće imati priliku poput njih steći imetak na brzinu, uz dozu hrabrosti dozu sreće, dozu genijalnosti i dozu pravog nalaženja na pravom mjestu, i da će, da bi opstalo stečeno bogatstvo, isto morati oplemenjivati, prije svega kroz oplemenjivanje samoga sebe.

I takva su djeca jako realna, očito lijepo odgojena i školovana i iznenađujuće su prijatni u ophođenju i druženju, pa čak bih mogao reći - donekle racionalni u trošenju, pogotovo nema razmetanja.
A ti ispo ni vrit ni mimo.
Čika Pero sa belog meseca.

Moji roditelji su tek malo zakasnili s razumijevanjem novog društva. Ali ni 2000. godina nije bila kasno, samo što se moralo mukotrpnije raditi, nego da smo počeli, recimo, 1994. ili 1995.

Nažalost, ja sam i dalje zato samo srednja građanska klasa, bez korijena na selu, bez zemlje na selu i bez rodbine na selu.

Al' to je valjda OK?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Pero 8/4/2015, 14:25

Kakav sam takav sam.
iz svojih opanaka ne mislim izaći.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Nedo 8/4/2015, 15:10

Pero je napisao/la:Kakav sam takav sam.
iz svojih opanaka ne mislim izaći.

I da hočeš,ne možeš. Wink
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Pero 8/4/2015, 15:21

Nedo je napisao/la:
Pero je napisao/la:Kakav sam takav sam.
iz svojih opanaka ne mislim izaći.

I da hočeš,ne možeš. Wink
Opet on.......ćića peće pogaću. Very Happy
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by dmj 8/4/2015, 15:26

Za pogaču ne znam, ali...


dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Nedo 21/4/2015, 16:38

Ništa novo ali vrijedi se podsjetiti.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by . . . 21/4/2015, 16:50

Kakav je to katalog? Vidim unutra Alfu 4C koja je novo izdanje i Pulmana, koji je staro. Da li to znaci da uskoro ocekujemo Pulmana?

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Nedo 21/4/2015, 17:03

Vjerovatno će biti i reizdanja, zašto ne. Ja ga nemam ali nisam spreman dati 400-600 eura da bih ga posjedovao. nadam se da će biti dostupan po nekoj normalnijoj cijeni.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Administrator 21/4/2015, 17:09

Nedo je napisao/la:Vjerovatno će biti i reizdanja, zašto ne. Ja ga nemam ali nisam spreman dati 400-600 eura da bih ga posjedovao. nadam se da će biti dostupan po nekoj normalnijoj cijeni.

Sumnjam, znajući Autoart, da će ga plasirati po normalnoj cijeni.

Administrator
Administrator
Gazda Foruma
Gazda Foruma

Član od : 20.01.2010

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Nedo 21/4/2015, 17:28

Nisam očekivao neku bagatelnu cijenu od prije 5-6 godina.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 21/4/2015, 19:40

Mislim da ispod dvije, dvije i po stoje nece biti
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Nedo 21/4/2015, 20:30

Keza je napisao/la:Mislim da ispod dvije, dvije i po stoje nece biti

Meni bi to bilo prihvatljivo.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Keza 21/4/2015, 22:13

Nedo je napisao/la:

Meni bi to bilo prihvatljivo.

Pa s obzirom na ostale današnje cijene bi bilo prihvatljivo, ali je ipak daleko od korektno. Nekad su išli po 150-170, ako se dobro sjećam. Nekad bilo.

-------

[You must be registered and logged in to see this link.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Autoart noviteti vol.2 - Page 40 Empty Re: Autoart noviteti vol.2

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 40 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.