DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ferrari 312 t4 by Tamiya

Go down

Ferrari 312 t4 by Tamiya Empty Ferrari 312 t4 by Tamiya

Postaj by Gost 17/2/2010, 11:23

Evo jednog od modela koje sam sastavio dosta davno . Dugo vremena mi je trebalo da ga nabavim pošto je tada Tamiya povukla ovaj model , danas ga se može nabaviti u dve variante i to starija sa plastičnim delovima i novija koja ima dodatke u metalu . Ono što mi se oduvek sviđalo kod Tamiye je izrada delova (odlivaka) u plastici ,preciznost i kvalitet plastike omogućuje da se model sa lakoćom sastavi . U ovoj veličini sam model ima dosta pokretnih delova ( upravljač , amortizeri , vešanje ) , a karoserija se otvara na originalan način kao kod pravog . Ono što me je posebno oduševilo su i pokretne ,,zavesice ,, na bokovima bolida što je u to vreme bilo novost a omogućavalo je bolidima čvršće prianjanje za podlogu pogotovo u krivinama . Detaljnost motora i ostalih sklopova fascinira i daje mu potpunu prirodnost . Ono što ostaje kao problem kod plastičnih modela je krhkost i često žutenje nalepnica zbog starosti laka , zbog toga sam i prešao na metalne modele , ali šta je tuje,
gledajući ovaj model obuzme me seta za prošlim vremenima u f1 .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Možda će se neko upitati zašto sam izabrao baš ovaj model ?
Tačno je da je dizajnerski vrlo ružan i podseća na lopatu sa četiri točka ali začudo njegov dizajn i aerodinamika su tada bili najbolji i to im je i omogućilo da postanu svetski prvaci iako i dalje kolaju priče da je Vilnev trebao tada da ponese tu krun jer je to bila ,kako neki misle , njegova najbolja sezona!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ferrari 312 t4 by Tamiya Empty Re: Ferrari 312 t4 by Tamiya

Postaj by nebeski 17/2/2010, 14:23

Fino, fino..baš iz zlatne ere F1.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.