DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

+2
nebeski
Siniweb
6 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 17:05

mali plavi je napisao/la:

Da, za EU jesu, za nas izvan to znači cca 20€ dodatnog troška, ništa jeftinija nije ni poštanska uputnica tj. Western...

Tocno tako. Zato bi izmedju ostalog za nas mali narod bilo bolje da se EU pretvori u ajde recimo, barem sto se trgovine tice, neki bescarinski prostor. A o politici i privredi, to je nesto drugo i ne da mi se sad dolijevati ulje na vatru skepticima.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by nebeski 4/2/2012, 17:34

Siniweb je napisao/la:

Jednostavno, htio sam Charlija postediti od ovakvog prizora, kojeg sam prezivio samo jer sam mlad, vitak i sportski izdrzljiv. Ja sam na slici onaj kojeg se ne vidi, tamo negdje rascerupan ispod gomile kolekcionara... Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da mi se nitko ne ljuti, ovo mi je jedna od najdrazih fotki Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 2893009358

A slika pokazuje što? Lešinare? Hijene? Mačiće koji hrle sisi? Žene pred rasprodajom? Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 17:45

nebeski je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Jednostavno, htio sam Charlija postediti od ovakvog prizora, kojeg sam prezivio samo jer sam mlad, vitak i sportski izdrzljiv. Ja sam na slici onaj kojeg se ne vidi, tamo negdje rascerupan ispod gomile kolekcionara... Laughing

[You must be registered and logged in to see this image.]

Da mi se nitko ne ljuti, ovo mi je jedna od najdrazih fotki Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 2893009358

A slika pokazuje što? Lešinare? Hijene? Mačiće koji hrle sisi? Žene pred rasprodajom? Laughing

Ovi su ti gorji od svih navedenih zajedno... Najgorji je bio onaj dedin miljenik... kako se ono zvao... onaj sa irokezom...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 17:47

Siniweb je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

Da, za EU jesu, za nas izvan to znači cca 20€ dodatnog troška, ništa jeftinija nije ni poštanska uputnica tj. Western...

Tocno tako. Zato bi izmedju ostalog za nas mali narod bilo bolje da se EU pretvori u ajde recimo, barem sto se trgovine tice, neki bescarinski prostor. A o politici i privredi, to je nesto drugo i ne da mi se sad dolijevati ulje na vatru skepticima.

To što ću modele naručivati bez plaćanja harača je pozitivno... ostalo će sve biti isto, ako netko misli da će poštarina prema našim krajevim biti jeftinija... hoće k****...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 17:58

mali plavi je napisao/la:

To što ću modele naručivati bez plaćanja harača je pozitivno... ostalo će sve biti isto, ako netko misli da će poštarina prema našim krajevim biti jeftinija... hoće k****...

Mislim da hoce. Ako je postala jeftinija za Rumunjsku, sto ne bi za HR?
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by nebeski 4/2/2012, 18:00

Siniweb je napisao/la:

Mislim da hoce. Ako je postala jeftinija za Rumunjsku, sto ne bi za HR?

Zavisi tko šalje i preko koga...BiH je u šupku svijeta, ali su naše pošte prilično poštovane, često mi je poštarina ista kao za zemlje EU, a na par mjesta je jeftinija nego za Grčku, npr. Udaljenost i međusobni ugovori pošti više utječu na poštarinu nego članstvo u EU. Doduše, puno toga je i do prodavača, koji vole upravo na poštarini loviti u mutnom i nadoknađivati izgubljeno na cijeni (Ebay).
No, ja se ni sad ne osjećam nešto zakinut za poštarinu.
Nije rijetkost da mi Englezi (nažalost, samo oni) vrate lovu nakon što mi naplate poštarinu po defaultu, pa ispadne duplo jeftinija.



Zadnja promjena: nebeski; 4/2/2012, 18:05; ukupno mijenjano 1 put.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 18:03

Siniweb je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

To što ću modele naručivati bez plaćanja harača je pozitivno... ostalo će sve biti isto, ako netko misli da će poštarina prema našim krajevim biti jeftinija... hoće k****...

Mislim da hoce. Ako je postala jeftinija za Rumunjsku, sto ne bi za HR?

Postoji li i EU regulativa za to...? Ako ne postoji, moš' si mislit kako će naša bajna pošta htjeti sniziti cijene svojih usluga prema inozemstvu...budući da takve stvari budu rezultat nekog bilateralnog sporazuma.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 18:06

mali plavi je napisao/la:

Ovi su ti gorji od svih navedenih zajedno... Najgorji je bio onaj dedin miljenik... kako se ono zvao... onaj sa irokezom...

U stvari, u ovoj cijeloj prici nezaboravan je bio jedan lik cije ni ime ni prezime ne znam, niti znam da li je uopce po forumima, a nisam ga vise nikada ni vidio. Prvo je nagrabio pune ruke autica da bi kasnije, kada je trebalo platiti, pola toga poceo bacati natrag u kutiju pa za ono sto mu je ostalo traziti da mu se ukupna cijena spusti na 50% itd...

Ova slika je legendarna, ali usprkos uzasu koji se iz slike moze naslutiti, vecina ekipe je ipak korektno postupila, ukljucujuci sve nama poznate kolege. Stvarno, nemam se na koga od aktivnih clanova pozaliti, kao da postoji neki nepisani kodeks ponasanja. cheers

Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 18:06

I naravno, još jedan detalj... Deutsche post je "progutala" mnoge nacionalne pošte, pa ako su rumunjske pošte u sklopu tog sustava, sve je jasno...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 18:07

mali plavi je napisao/la:

Postoji li i EU regulativa za to...? Ako ne postoji, moš' si mislit kako će naša bajna pošta htjeti sniziti cijene svojih usluga prema inozemstvu...budući da takve stvari budu rezultat nekog bilateralnog sporazuma.

Znam samo kakve cijene na postarinu trazi na primjer MCW za EU zemlje i zemlje van EU. Razlika je de-rasticna.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 18:08

mali plavi je napisao/la:I naravno, još jedan detalj... Deutsche post je "progutala" mnoge nacionalne pošte, pa ako su rumunjske pošte u sklopu tog sustava, sve je jasno...

Rekao bih da iz Njemacke nije samo posta progutala evropske konkurente.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 18:09

Siniweb je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

Ovi su ti gorji od svih navedenih zajedno... Najgorji je bio onaj dedin miljenik... kako se ono zvao... onaj sa irokezom...

U stvari, u ovoj cijeloj prici nezaboravan je bio jedan lik cije ni ime ni prezime ne znam, niti znam da li je uopce po forumima, a nisam ga vise nikada ni vidio. Prvo je nagrabio pune ruke autica da bi kasnije, kada je trebalo platiti, pola toga poceo bacati natrag u kutiju pa za ono sto mu je ostalo traziti da mu se ukupna cijena spusti na 50% itd...

Ova slika je legendarna, ali usprkos uzasu koji se iz slike moze naslutiti, vecina ekipe je ipak korektno postupila, ukljucujuci sve nama poznate kolege. Stvarno, nemam se na koga od aktivnih clanova pozaliti, kao da postoji neki nepisani kodeks ponasanja. cheers


Pallas!!! (to mu je bio nick... poslije je nestao sa autici.net)
Sjećam se te situacije, budući da autići koje si ti prodavao nisu bili po principu "sve po 10"...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 18:24

mali plavi je napisao/la:

Pallas!!! (to mu je bio nick... poslije je nestao sa autici.net)
Sjećam se te situacije, budući da autići koje si ti prodavao nisu bili po principu "sve po 10"...

Jesi li siguran?
Ne sjecam se covjeka, tj ne mogu spojiti lice sa nickom. Toliko je ekipe tada bilo tamo koje sam tada prvi puta vidio, samo vecinu sam od tada cesce sreo. A kako i nuditi Minichamps 1:64 u mint stanju po istoj cijeni kao izguljeni Summer? Neke stvari ne idu, kako god da okrenes.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Pero 4/2/2012, 18:32

nebeski je napisao/la:

A slika pokazuje što? Lešinare? Hijene? Mačiće koji hrle sisi? Žene pred rasprodajom? Laughing

Po meni pionirski dani kolekcionara u ZG.Hmmmmmmmmmm a onda
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 18:34

Pero je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

A slika pokazuje što? Lešinare? Hijene? Mačiće koji hrle sisi? Žene pred rasprodajom? Laughing

Po meni pionirski dani kolekcionara u ZG.Hmmmmmmmmmm a onda

...su stvari krenule u drugom pravcu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by nebeski 4/2/2012, 19:21

Siniweb je napisao/la:

Znam samo kakve cijene na postarinu trazi na primjer MCW za EU zemlje i zemlje van EU. Razlika je de-rasticna.

On me ionako ne zanima, ne postoji u mom rječniku, MCW je nas ostale otkantao odavno i to tako bezobrazno da ne bih kupio kod njih sve da daju po euro.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by nebeski 4/2/2012, 19:25

Siniweb je napisao/la:

Rekao bih da iz Njemacke nije samo posta progutala evropske konkurente.

Nažalost.

Inače, već sam govorio, najgore iskustvo imam upravo s njemačkim prodavačima, što preko shopova, što preko Ebaya.
Nekomunikativni, muljaju, zakidaju na poštarini..naravno, ima izuzetaka.

Englezi, sušta suprotnost, Francuska, Belgija, Nizozemska, nikad problem! Komunikacija, pakiranje, čak i poklon pošalju ako si mušterija. A usto - uglavnom jeftinija poštarina.

Nikad mi nije bilo jasno kako može iz Belgije ili Nizozemske vrhunski upakiran model od 2 kilograma stići za 8 eura, iz Francuske za 15, a Nijemac traži od 19 eura do čak 40 i nešto.
I onda kad ti dođe k'o da ga je netko namjerno nogom gazio.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 19:29

nebeski je napisao/la:
Nikad mi nije bilo jasno kako može iz Belgije ili Nizozemske vrhunski upakiran model od 2 kilograma stići za 8 eura, iz Francuske za 15, a Nijemac traži od 19 eura do čak 40 i nešto. I onda kad ti dođe k'o da ga je netko namjerno nogom gazio.

Ovo potpisujem, i to u vise slucajeva mi je stigao paket bas kao je netko njime vjezbao slobodnjake.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 19:31

nebeski je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Rekao bih da iz Njemacke nije samo posta progutala evropske konkurente.

Nažalost.

Inače, već sam govorio, najgore iskustvo imam upravo s njemačkim prodavačima, što preko shopova, što preko Ebaya.
Nekomunikativni, muljaju, zakidaju na poštarini..naravno, ima izuzetaka.

Englezi, sušta suprotnost, Francuska, Belgija, Nizozemska, nikad problem! Komunikacija, pakiranje, čak i poklon pošalju ako si mušterija. A usto - uglavnom jeftinija poštarina.

Nikad mi nije bilo jasno kako može iz Belgije ili Nizozemske vrhunski upakiran model od 2 kilograma stići za 8 eura, iz Francuske za 15, a Nijemac traži od 19 eura do čak 40 i nešto.
I onda kad ti dođe k'o da ga je netko namjerno nogom gazio.

Traže Švabe i 70€ za poštarinu... Primjer je bio onaj kod kojeg sam uzeo T2... Prvo kao nema frke, može poslati i u Hr, a onda krenuo sa spikom da nemože Hermesom poslati (a bio je spominjao neku prihvatljivu cifru)... Kad mi je lik rekao DHL i 70€, ja mu zahvalio i dao strininu adresu, k njoj je model stigao za dva dana i za neku siću...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 19:32

Siniweb je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Nikad mi nije bilo jasno kako može iz Belgije ili Nizozemske vrhunski upakiran model od 2 kilograma stići za 8 eura, iz Francuske za 15, a Nijemac traži od 19 eura do čak 40 i nešto. I onda kad ti dođe k'o da ga je netko namjerno nogom gazio.

Ovo potpisujem, i to u vise slucajeva mi je stigao paket bas kao je netko njime vjezbao slobodnjake.

Meni su pak, uredno bili "zbombani" paketi od Otto-a... dakle Collissimo...
Zaboravili francuze staviti uz bok švabama, i oni "deru" sa poštarinom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by nebeski 4/2/2012, 19:33

Siniweb je napisao/la:

Ovo potpisujem, i to u vise slucajeva mi je stigao paket bas kao je netko njime vjezbao slobodnjake.

Laughing Laughing Laughing Nasmijao si me, čuj slobodnjake...

A znaš šta mi je, kad već pričamo, jako zanimljivo, jedan detalj, gotovo sve kartonske kutije iz Engleske imaju onaj specifičan miris reciklaže..da sam, ne dao Bog slijep, po mirisu kartona bih prepoznao da je iz Engleske.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by nebeski 4/2/2012, 19:35

mali plavi je napisao/la:

Meni su pak, uredno bili "zbombani" paketi od Otto-a... dakle Collissimo...
Zaboravili francuze staviti uz bok švabama, i oni "deru" sa poštarinom.

Ima i njih, ali daju veću mogućnost izbora.
Otto? Možda i najbolje pakiranje..nikad nisam imao frku. Duple kutije, uz originalnu ambalažu.
Inače te kutije u kojima dođe Otto koristim u firmi za slanje privatnim kupcima u zabitije krajeve.
Gole su, bez natpisa i prilično čvrste.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Gost 4/2/2012, 19:41

nebeski je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

Meni su pak, uredno bili "zbombani" paketi od Otto-a... dakle Collissimo...
Zaboravili francuze staviti uz bok švabama, i oni "deru" sa poštarinom.

Ima i njih, ali daju veću mogućnost izbora.
Otto? Možda i najbolje pakiranje..nikad nisam imao frku. Duple kutije, uz originalnu ambalažu.
Inače te kutije u kojima dođe Otto koristim u firmi za slanje privatnim kupcima u zabitije krajeve.
Gole su, bez natpisa i prilično čvrste.

Meni su sve stigle natučene u toj mjeri da je i ona bijela kutija "dobila"...
Ipak, engleze nitko ne nadmašuje, kad mi zapakira Yat Minga s kutijom samo u pak-papir i tako pošalje, al je zato poštarina bila neki bakšiš, tipa 5 Funti...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Siniweb 4/2/2012, 20:00

nebeski je napisao/la:

Laughing Laughing Laughing Nasmijao si me, čuj slobodnjake...

A znaš šta mi je, kad već pričamo, jako zanimljivo, jedan detalj, gotovo sve kartonske kutije iz Engleske imaju onaj specifičan miris reciklaže..da sam, ne dao Bog slijep, po mirisu kartona bih prepoznao da je iz Engleske.

Slobodnjake, znas ono kad frajer poslije treninga poreda 5-6 lopti oko sesnaesterca i krka po golu, satro vjezba slobodnjake nek vidi trener kako je marljiv.

A ovo sa mirisom kartona je zanimljivo, nisam nikad primjetio...
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Sajam igracaka u Nürnbergu 2012 - Page 2 Empty Re: Sajam igracaka u Nürnbergu 2012

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.