Kyosho noviteti

Stranica 22 / 23. Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kyosho noviteti

Postaj by nebeski on 31/5/2016, 08:25

sime-x je napisao/la:lijepo izgleda, ali ima dvije mane Laughing Laughing a treća je što nisam ljubitelj ferraria Wink

Zapravo, ne vidim mu nijednu prednost. Smile

Lopuže su prvo skupo uvaljale ljudima Testarosse s otvaranjima i zincpestom, a sad da ih utješe prodaju im zatvoreni resin bez zincpesta, ali i bez imalo stida pri formiranju cijene.

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 41
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/8/2016, 07:55

Kyosho se dostojno oprašta od Land Rover Defendera:

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 26/8/2016, 08:12

nebeski je napisao/la:Kyosho se dostojno oprašta od Land Rover Defendera:

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

I to na vrlo lep i zanimljiv način, jel' da Nedo?
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 26/8/2016, 08:37

Što jes jes. Nemam zamjerke, osim na cijenu, koja ne znam kolika je, ali već pretpostavljam

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/8/2016, 08:57

Keza je napisao/la:Što jes jes. Nemam zamjerke, osim na cijenu, koja ne znam kolika je, ali već pretpostavljam

Kažu 140 dolara.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 26/8/2016, 09:19

I jasno mi je i nejasno mi je ali mi je još uvijek nejasnije da je Landika otišao u mirovinu.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/8/2016, 10:08

Pero je napisao/la:I jasno mi je i nejasno mi je ali mi je još uvijek nejasnije da je Landika otišao u mirovinu.

Navodno, ali navodno...šuška se da će mu idejni nasljednik biti prilično sirov, sposoban baš kao Defender, iako na slikama izgleda malo prešminkerski, ali navodno prvo čekaju koliko će jak biti plač tržišta za minulim modelom. Ako bude gladi i plača bit će i Defendera nove generacije.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by red head on 26/8/2016, 10:18

MAjku mu odlicno izgledaju.
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 40
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 26/8/2016, 11:49

nebeski je napisao/la:

Navodno, ali navodno...šuška se da će mu idejni nasljednik biti prilično sirov, sposoban baš kao Defender, iako na slikama izgleda malo prešminkerski, ali navodno prvo čekaju koliko će jak biti plač tržišta za minulim modelom. Ako bude gladi i plača bit će i Defendera nove generacije.

Često je pominjan onaj podatak da je - barem u jednom periodu - za preko 60% ljudi Lendrover bio prvi auto koji su videli uživo, kao i da preko 60% od svih proizvedenih još uvek radi (šetali su procenti, no to je to). Stiče se utisak da se svet promenio pa više nema potrebe za takvim vozilom... Utisak je verovatno nešto preteran u odnosu na realnost, ljudi su skloni foliranju, al' dobro sad.

Stvarno bih voleo da vidim pravu savremenu interpretaciju ideje, pre nego omaž.
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 32

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 26/8/2016, 12:24

Rista je napisao/la:

Često je pominjan onaj podatak da je - barem u jednom periodu - za preko 60% ljudi Lendrover bio prvi auto koji su videli uživo, kao i da preko 60% od svih proizvedenih još uvek radi (šetali su procenti, no to je to). Stiče se utisak da se svet promenio pa više nema potrebe za takvim vozilom... Utisak je verovatno nešto preteran u odnosu na realnost, ljudi su skloni foliranju, al' dobro sad.

Stvarno bih voleo da vidim pravu savremenu interpretaciju ideje, pre nego omaž.
Ma realnost je da je terenac postao predmet šminke ili kako reče neki novinar "gradski terenac". Sinonim za prave terence će i dalje ostati izvorni Land Roveri, Land Cruiseri, Patroli, Nive itd., a ove skupocjene šminke će i dalje smrditi na asfaltu, a u blatu će biti najčešće na reklami. Jer kome treba terenac kojeg ti je žao kad se malo ogrebe ili udari. A takvih vozila treba isto ko i prije, jer divljine nisu ni blizu pokorene, samo se terenci odnosno većina šminkerskih nasljednika koristi u svrhe koje nemaju veze s terenskom vožnjom

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 26/8/2016, 12:30

Pokušavam da zamislim ovog šminkera kako se penje cestom uz Himalaju ili ide Cestom smrti u Boliviji. I ne mogu da ga zamislim, što naravno ne znači da on nije sposoban za to, jednostavno nije mi to to. Ko zna možda jednom kad mu padne cijena i kad bude imao petog vlasnika i on prođe tim dionicama

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 26/8/2016, 13:40

Penju se oni po ivičnjacima, "lako", "dobro", "uverljivo"... ili čime već novinari obično začine floskulu, k'o da nisu svesni da barem 99% auta stalno radi to isto. Mada nije ni lako pisati o tim gradskim terencima. Jeti je svestran, Niva i Rančo pravi začetnici klase, Džuk originalnog dizajna, Daster i Samuraj/Džimni solidni a pristupačni, Forester je... Subaru. I ovo "Jeti je svestran" se zapravo čita "jeftini Forester" (u svakom pogledu). Možda se nađe nešto još za model ili dva. A šta pisati o ostalih stotinak, ili, grublje, kako ih opravdati?

Kao što reče jedan indijanski poglavica, doduše u vezi bestijalnosti belaca: "A možda smo mi previše divlji pa ne razumemo".
Rista
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by red head on 26/8/2016, 14:07

Ne mislim novog Landisu da opravdavam, ali velika vjerovatnoca da je i prvi LR mozda izgledao tako nasminkano svojevremeno.  Cesto neke aute kritikujemo kad se tek pojave, a nakon par godina ih falimo. Definitvna razlika je sto su prijasnji terenci bili grubi i spartanski opremljeni, sto je i normalno s obzirom na njihovu namjenu. Danas je mozda najvece mjerilo nekog terenca ako ga posjeduje  vojska ili ovi sto idu u razne misije diljem svijeta a la Afrika, azija itd.
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 40
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 26/8/2016, 16:32

Ono sto meni bode oci na ovom Kyoshu su srafovi na sarkama. Ko da nisu mogli naci vece.

@ Rista

Ne znam da li si gledao TG kad su bili u Juznoj Americi prvi put pa kad je Klarkson vozio LR. Mej i Hamond su se ubili zaj. . . ci ga kako je izabrao najgori auto i kako su njih dvojica imali taj i kako im nikad nije radio. Kasnije kad je bio sam u kolima i sam Klarkson je priznao da mu odbar bas i nije najbolji i da je to verovatno jedan od poslednjih primeraka koji su jos uvek u voznom stanju. . .

@ Rista, Vela, Zlaja

Da bi nesto bilo valjan terenac (ili auto uopste), bitno je koliko lako se da popravljati. Mogu oni napraviti auto koji ce ici uspravno i po plafonu, ali ako za svaki, pa i najmanji kvar, mora ici u servis, onda ti tog mozes okaciti macku o rep i zaboraviti na Afriku, Boliviju i sl. divljine. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 33
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 26/8/2016, 17:27

d@ Rista, Vela, Zlaja

Da bi nesto bilo valjan terenac (ili auto uopste), bitno je koliko lako se da popravljati. Mogu oni napraviti auto koji ce ici uspravno i po plafonu, ali ako za svaki, pa i najmanji kvar, mora ici u servis, onda ti tog mozes okaciti macku o rep i zaboraviti na Afriku, Boliviju i sl. divljine. . .

[/quote]
Upravo tako.
Terenac mora biti što jednostavniji i jeftiniji.
Tko će u divljini kupiti skup auto pun elektronika.
Sjetite se filma "Kad su bogovi pali na tjeme" kako je izgledao pravi Land Rover.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 26/8/2016, 23:19

Baš sam hteo da pomenem taj film. thumb

Možda je težište priče u tome što su se posle Drugog svetskog rata terenci uglavnom kupovali zbog funkcionalnosti (prohodnosti i robusnosti u prvom planu) a kasnije im je publika sve više pažnje poklanjala kao simbolu, te su se i proizvođači tome prilagodili a moguće i donekle osnažili trend. To je legitimno, normalno, samo kažem da bih ja za sada svoj merak pre vezao za neke druge klase ili izvornije koncepte poput Vrenglera.

Svakom svoje i što se tiče tehnološke zahtevnosti, iako je nesumnjivo da je jednostavno održavanje ovde ogromna prednost, normalno. Recimo - tenkovi u pomenutom ratu. Nemcima je kao malobrojnijim bilo logično da se orijentišu na generalno tehnički razrađenije, ispitanije i kvalitetnije mašine koje su obično bile i pouzdanije, ali složene za rukovanje i održavanje, posebno bez dobre logistike. Amerikanci i Sovjeti su, pak, išli ili na dosta klasičnija ili avangardnija rešenja, možda ne toliko performantna u svakom pogledu no u oba slučaja lakša za obuku i održavanje na terenu - opet izbor koji ima smisla za stranu čiji je adut brojčana prednost.

Da ne davim ovim... Sve u svemu bilo bi mi zanimljivo da vidim novog Difendera koji će dobro proći na tržištu na temelju upotrebljivosti, pa ako usput zaradi i status ikone - zaradi, a ne da mu se to drugo nameće kao imperativ. Treba to autoindustriji u globalu, neki novi Ford V8, Mini, Reno 4, Golf... ali bi bio dovoljan i neki pošteno odmeren auto.

Ili skroz kratko - svi proizvođači sve aute a posebno terence guraju u više klase, pre cenom i šminkom nego suštinom, i onda se čudimo što su mlađe generacije na sve površnijem nivou zainteresovane ili potpuno nezainteresovane za automobile. Zato bih voleo jedan smisleniji pristup.
Rista
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 28/8/2016, 04:40

Rec dve o tenku pa idem na drugi deo price. Secam se pre nekih 10-tak godina da sam na diskaveriju (ili tako neka TV stanica) gledao rangiranje za 10-20 najboljih tenkova svih vremena. Americki Abrams (ili kako se vec zove) je zauzeo ponosno drugo mesto zbog tehnologije koja se koristi. Sa jedne strane bila je otprilike gde tenkista okom, tu tenk ili bomba skokom, a sa druge nevidjenja logistika potrebna da bi tenk mogao da bude u upotrebljivom stanju na bojnom polju. . .

Sto se tice te neke jednostavnosti o kojoj ti pricas, msilim da to skoro necemo videti bar sto se tice SUS motora. Zapravo zbog sve strozijih uslova o emisiji stetnih gasova, mislim da na to mozemo i da zaboravimo. Jedinu jednostavnost gde mozemo videti su elektricna kola, mada pitanje je koliko ce i to trajati. Nacice proizvodjaci vec neki nacin da nas i tu zavrnu i da nam uzimaju novce, bas kao i sa SUS motorima.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 33
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 28/8/2016, 14:02

Ne znam da li se iko vozio u ovim difenderima od vas?
Osecaj je vrlo ne prijatan, sedis i ne moxes da se mrdnes ili okrenes, mnogo kuceno, skoro bez dostojanstva. Ja sam visok 185 i imam 100 kg i nekako sam se uglavio, staju ljudi i visi malo od mene ali im je veci pakao. G klasa je za LR automobil, u njega udjem sa sve šeširom.
Od ovih kyosovih ponudjwnih sa slike, narandzasti mi je favorit, ali polako.....
Steta sto niko nine odradio pinzgauer u 1:18, ima lepih karoserija koje bi bile posebno interesantne u 1:18 al da ne bude resisnski

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 28/8/2016, 15:20

Luckyboy je napisao/la:Ne znam da li se iko vozio u ovim difenderima od vas?
U drugoj seriji, par puta napred i par puta na zadnjoj bočnoj podužnoj klupi. Druge su mi stvari zaokupljale pažnju, ali da - neudoban je.
Rista
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 29/8/2016, 07:18

Rista je napisao/la:
U drugoj seriji, par puta napred i par puta na zadnjoj bočnoj podužnoj klupi. Druge su mi stvari zaokupljale pažnju, ali da - neudoban je.

Ne bi rekao neudoban - nego potpuno drugačiji! Smile

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 29/8/2016, 08:38

Osecaj je vrlo ne prijatan, sedis i ne moxes da se mrdnes ili okrenes, mnogo kuceno, skoro bez dostojanstva.
To je ko da porediš šator i hotelsku sobu. Ja osobno nisam pretjerani ljubitelj šatora, kampiranja, a vjerojatno zato ni terenaca. Ali kad bih se našao u divljini prije bih birao vreću za spavanje nego hotelski krevet, čisto zato da osjetim autentičnost mjesta i trenutka, ko i kad idem u stranu zemlju pa volim da naručim nešto iz tamošnje nacionalne kuhinje. Zato ne bih nikad kupio SUV-ove i ostalu "terensku" šminku, al npr. Nivu ili Defendera bi rado posjedovao

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 29/8/2016, 08:53

Keza je napisao/la:
To je ko da porediš šator i hotelsku sobu. Ja osobno nisam pretjerani ljubitelj šatora, kampiranja, a vjerojatno zato ni terenaca. Ali kad bih se našao u divljini prije bih birao vreću za spavanje nego hotelski krevet, čisto zato da osjetim autentičnost mjesta i trenutka, ko i kad idem u stranu zemlju pa volim da naručim nešto iz tamošnje nacionalne kuhinje. Zato ne bih nikad kupio SUV-ove i ostalu "terensku" šminku, al npr. Nivu ili Defendera bi rado posjedovao

Istomišljenici smo. Smile
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 29/8/2016, 14:40

nebeski je napisao/la:

Ne bi rekao neudoban - nego potpuno drugačiji! Smile
Da se pozadi imalo za šta uhvatiti ili da su se put i vozač razlikovali verovatno bi epitet bio drugačiji, no pošto je moja tetka u Pajeru i u drugoj seriji devedesetih vozila reli terenaca i ispite spretnosti - ostajem pri "neudoban", ali i uzbudljiv. Smile
Keza je napisao/la:
thumb
Deluje neobično što bih i ja ovako postupio s obzirom da više volim kada ne moram da eksperimentišem sa hranom, štedim vodu ili se brišem lišćem, no sebi nikako ne bih mogao da opravdam Santa Fe, Rav ili ma šta... pa, metroseksualnije. Cenim Rendž, ali ko ga vozi po terenu; na stranu cena - nekako mu ni blato ne stoji. Dalje je Ge klasa, Vrengler mi je već puno smisleniji ali i dalje je Difender u nekoj posebnoj, posebnoj priči.

Podsetilo me je ovo na anegdotu koju sam već komentarisao na vojnom forumu, možda i vama bude interesantna. Neke domaće službe - među ostalima šumari i elektroprivreda - su razmatrale kupovinu Suzukija LJ 80 oko 1980. zbog pristojnih performansi i generalne ekonomičnosti. Novinar Vrelih Guma je krajem devedesetih preneo deo razgovora sa jednim od ondašnjih nadležnih koga je pitao šta se desilo sa nabavkama Suzukija, i dobio je odgovor - parafraziram ali je 95% to-to - "Je l' znaš ti šta je Pincgauer? E, to moji radnici dovedu do rashoda za šest meseci." Ni ono malo LJ 80 nije prošlo bolje. Nisam znao da su te firme imale Pincgauere ali nebitno, ukoliko je druga rečenica tačna sasvim je jasno zašto su Difenderi, Nive i Uazovi našli ovde mesta.
Rista
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 9/9/2016, 18:22

Kutija cipela za 200 evra. . .

zid

. . .