Kyosho noviteti

Stranica 5 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kyosho noviteti

Postaj by dmj on 19/9/2011, 21:23

nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:

Nisu bili daleko po bonvivanstvu, posebice spram krhke djevojčadi koja voli vozače utrka... Very Happy

Čitao sam o De Portagu na nekom siteu, a došao sam do tamo preko nekog kviza sa strane, kao pitanje bilo koji je vozač utrka s najdužim imenom u povijesti. Very Happy Ja kontao neki Brazilac, kad ono nije. Bilo je to relativno davno. I evo sad čitam i što reći - to su bila vremena.

Je, to su bila vremena. Baš danas gledo, na autićima Sini stavio jedan Bangov žuti 250 GTO na prodaju, rekoh idem pogledati čiji je i s koje utrke... Nađem da ga je na 500 km Spa 1965 vozio neki Švabo, nikad čuo, Manfred Ramminger. Idem uguglati lika, kad tamo ruska špijunčina, radio za KGB i usput vozio utrke. Osuđen krajem šezdesetih kad su skontali da je dostavio u Moskvu, nisam točno skužio jesu li nacrti aviona ili rakete... Ono, sporedni likovi su imali tad takve živopisne priče, a ne ono karting - Red Bull Program - niže formule - F1. gađenje

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 46
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 19/9/2011, 21:26

E to su bila vremena. Laughing

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 20/9/2011, 09:40

Još malo Alpinke:

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 41
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/9/2011, 17:49

Već po drugi puta Kyosho dotjeruje svoj stari Cobra kalup:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad se samo sjetim, ne tako davno koštale su 40 dolara, a sad odoše lagano preko 100!

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 26/9/2011, 17:51

Nekad bilo sad se samo secamo ( sto se tice cena od 40 dolara ), mada znas kako inflacija ovo ono i tako ode model na 150% vise
Secam se ko klinac tamo kraja osamdesetih za 100.00Dm mogao si kupiti auto da ti vilica otpadne a sad malo bolja opremljen BMW serije 3 preskoci olako cifru 50.000evra.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 26/9/2011, 20:35

vaskrsije je napisao/la:Nekad bilo sad se samo secamo ( sto se tice cena od 40 dolara ), mada znas kako inflacija ovo ono i tako ode model na 150% vise
Secam se ko klinac tamo kraja osamdesetih za 100.00Dm mogao si kupiti auto da ti vilica otpadne a sad malo bolja opremljen BMW serije 3 preskoci olako cifru 50.000evra.

Cijene jesu skoćile ali nije baš tako drastično. Dobro se sječam da je Golf 2-ka mogao da se kupi po cijeni od 15.000 do 17.000 maraka , a kako je to bilo doba inflacije u trenutku poskupljenja cijena mu se dizala i do 23.000 maraka. Na tome je dobar dio Sarajlija i zarađivao. Kupi,vozi par mjeseci te ga prodaj u Sloveniji,ponekad i u Hrvatskoj . Uzmeš 4.000-5.000 maraka i hajde opet.

Sa obzirom da je od opreme imao NIŠTA,današnja cijena najnovijeg Golfa od 32.000 se i ne čini pretjeranom.

Moj otac je 1979-e kupio Renaulta 18 i platio ga 17.500 maraka a prije par mjeseci je uzeo novog Megana po cijeni od 21.500 maraka. O razlici u opremi da ne govorim.

I uz sve to da je ogromna razlika zaraditi 1.000 nekada i sada. To mi,malo stariji bolje znamo.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/10/2011, 21:32

Kyosho, nekada moj omiljeni proizvođač, ponaša se čudno (čitaj: bezobrazno) u zadnje vrijeme. Fokus je jedan te isti.
Reizdaju stare kalupe u raznim bojama nudeći ih po cijenama aktualnih noviteta Autoarta (čitaj: ekstra zarada), ali su kao takvi ipak kandidati za budući žestok bargain. Ali, toga stvarno ima u nedogled:

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 8/10/2011, 21:47

Zbog ovih stvari se u Americi i bune. Velike korporacije bez imalo stida pokušavaju ( i uspjevaju) bez ikakvih ulaganja izvući maksimum. A ljudska glupost nema granica.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 8/10/2011, 21:48

nebeski je napisao/la:Kyosho, nekada moj omiljeni proizvođač, ponaša se čudno (čitaj: bezobrazno) u zadnje vrijeme. Fokus je jedan te isti.
Reizdaju stare kalupe u raznim bojama nudeći ih po cijenama aktualnih noviteta Autoarta (čitaj: ekstra zarada), ali su kao takvi ipak kandidati za budući žestok bargain. Ali, toga stvarno ima u nedogled:

Očito u Kyosho smatraje da je stara picajzla prestala skupljati autiće ili barem posenilila pa na mogu izdavati reizdanja.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 8/10/2011, 22:15

U ovome mi cijena nije poštena. Znam da dolaze neki novi klinci i da i oni trebaju dobiti svoj dio kolaća. Ali tolika glad za profitom.................pa još niko taj novac,te kuće i vile, te automobile,dragulje i silni nakit nije ponjeo sa sobom. A kao što vidimo,bez obzira koliko imaš, kada onaj inžinjer odozgo kaže da ti je vrijeme, znaj da ti je došlo vrijeme.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 8/10/2011, 22:41

Nedo je napisao/la:U ovome mi cijena nije poštena. Znam da dolaze neki novi klinci i da i oni trebaju dobiti svoj dio kolaća. Ali tolika glad za profitom.................pa još niko taj novac,te kuće i vile, te automobile,dragulje i silni nakit nije ponjeo sa sobom. A kao što vidimo,bez obzira koliko imaš, kada onaj inžinjer odozgo kaže da ti je vrijeme, znaj da ti je došlo vrijeme.

Problem je u tolikoj gladi, a ovi nasi savremenici, su toliko gladni, da nemaju vremena da razmisljaju o tako dubokoumnim i njima dosadnim temama, kao sto je tvoje razumno opazanje o inzenjeru odozgo. Samo daaaaj, jos, jos i sada, odmah, daj.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 8/11/2011, 16:31

Malo sam pokro tudjih slika..... Cool

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/11/2011, 16:36

slini

slini

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 8/11/2011, 16:47

Predivan model, znalački fotografisn, ističe sve njene vrline i lepotu.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 8/11/2011, 17:20

Kyosho je bio moj prvi da tako kazem skuplji model posle dosta Maista Buraga, YatMinga, Welly-ja...I to jos kupim BMW M3 E46 Coupe. Odusevio sam se modelom do granice ludosti i odmah odem do Radulovica ( tada zastupnik BMW-a za SRB ) i narucim proslu verziju BMW X5 u oxford green metalik boji krem unutrasnjost, bas ona kombinacija koja je dobitna. Oba se secam da su kostala po 60 eura bez ikakvih popusta sa svim domacim haracima koji slede na to. Sa X5 sam se skenjao totalno od razocarenja i tako je bilo i u narednom priodu, visoka ocekivanja za cenu nekada opravdana nekada razocarenje. Zadnje sto me je odusevilo je Audi R8 V10 Cabrio, preterano dobar model a zadnje razocarenje opet BMW zadnja serija 3 u sedan verziji.
I sad kada gledam M3 modele recimo 100 evrica ladno, gde su one cene od 60 pitam se. A pogotovo na reizdanjima mi nije jasno cemu skoro dupla cena, OK nov kalup pa ovo ono prodaju maglu, ali za stari malko nasminkani kalup i promenu boje. Bezveze, malo sam se oladio od Kyosha tj oprezan sam kada kupujem njihov model da ne bih ga pretplatio a za tu lovu dobio djubre.
E da i jos nesto sto mi ide na zivce kod Kyosha su oznake na modelima koje lako spadnu. Na nekoliko mojih modela ili je spala cela oznaka ili samo slovo broj pa ne znam sta je gore.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 8/11/2011, 18:33

Alpine je predobra...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/11/2011, 22:57

vaskrsije je napisao/la:Kyosho je bio moj prvi da tako kazem skuplji model posle dosta Maista Buraga, YatMinga, Welly-ja...I to jos kupim BMW M3 E46 Coupe. Odusevio sam se modelom do granice ludosti i odmah odem do Radulovica ( tada zastupnik BMW-a za SRB ) i narucim proslu verziju BMW X5 u oxford green metalik boji krem unutrasnjost, bas ona kombinacija koja je dobitna. Oba se secam da su kostala po 60 eura bez ikakvih popusta sa svim domacim haracima koji slede na to. Sa X5 sam se skenjao totalno od razocarenja i tako je bilo i u narednom priodu, visoka ocekivanja za cenu nekada opravdana nekada razocarenje. Zadnje sto me je odusevilo je Audi R8 V10 Cabrio, preterano dobar model a zadnje razocarenje opet BMW zadnja serija 3 u sedan verziji.
I sad kada gledam M3 modele recimo 100 evrica ladno, gde su one cene od 60 pitam se. A pogotovo na reizdanjima mi nije jasno cemu skoro dupla cena, OK nov kalup pa ovo ono prodaju maglu, ali za stari malko nasminkani kalup i promenu boje. Bezveze, malo sam se oladio od Kyosha tj oprezan sam kada kupujem njihov model da ne bih ga pretplatio a za tu lovu dobio djubre.
E da i jos nesto sto mi ide na zivce kod Kyosha su oznake na modelima koje lako spadnu. Na nekoliko mojih modela ili je spala cela oznaka ili samo slovo broj pa ne znam sta je gore.

Nemam zamjerke na tekst.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by 02 series on 8/11/2011, 23:26

nebeski je napisao/la:
vaskrsije je napisao/la:Kyosho je bio moj prvi da tako kazem skuplji model posle dosta Maista Buraga, YatMinga, Welly-ja...I to jos kupim BMW M3 E46 Coupe. Odusevio sam se modelom do granice ludosti i odmah odem do Radulovica ( tada zastupnik BMW-a za SRB ) i narucim proslu verziju BMW X5 u oxford green metalik boji krem unutrasnjost, bas ona kombinacija koja je dobitna. Oba se secam da su kostala po 60 eura bez ikakvih popusta sa svim domacim haracima koji slede na to. Sa X5 sam se skenjao totalno od razocarenja i tako je bilo i u narednom priodu, visoka ocekivanja za cenu nekada opravdana nekada razocarenje. Zadnje sto me je odusevilo je Audi R8 V10 Cabrio, preterano dobar model a zadnje razocarenje opet BMW zadnja serija 3 u sedan verziji.

Nemam zamjerke na tekst.

Da, da.. ovo sve stoji, M3 E46 odlicno odradjen a M3 E46 CSL jos bolji. Uvjerljivo najlosiji BMW kyosho je X5 E53, velicina amblama na felgama ista kao na haubi, uzas!!

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 9/11/2011, 11:38

Sad sam merio jos je veca oznaka na tocku, vrata nemaju prozore ( samo zadnja bocna imaju leptir staklo ), unutrasnjost onako nit smrdi nit mirisi, pod haubom uzas samo komad crne plastike i bela velika posuda za tcnost za pranje stakla, zavrseci izduva uzas, tanki kao na peglici, tockovi se klate, zadnja vrata su klimava kada se otvore, farovi, zadnja svetla su katastrofalno uradjena, bocni zmigavac je ofarman u blo nije stavljen komad plastike...Da nema oznake Kyosho pomislio bih da je Welly majke mi. I jos jedna stvar kad smo kod znaka, nedavno kada sam sredjivao modele nadjem ispod police znak BMW-a. Gledam velicinu, to je sa haube ili gepeka, pregledam svaki BMW, svi imaju svoje znakove. Dok sam redjao modele vidim da mi fali na tocku tog X5 znak.
Ono sto je pozotovno na tom modelu je boja koja je prelepa i farbanje je na visokom nivou. Ne znam kakav su posao odradili i da li su nesto promenili na restilizovanoj verziji X5 E53 nisam imao prilike da ga uzivo vidim.
Ovaj novi X5, X6 su na visokom nivou, pa i X3 je dobar uz neke zamerke prolazi.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 9/11/2011, 12:55

Najgrdje je to sto ste ga uopste kupili.... tongue

Zadnja promjena: Strumf; 9/11/2011, 13:00; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 9/11/2011, 12:58

Strumf je napisao/la:Najrdje je to sto ste ga uopste kupili.... tongue

jako smiješno

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by 02 series on 9/11/2011, 14:46

Ja iskreno ocjenjujem svaki model, i ako ga kudim neznaci da mi nije drag, ipak je to jos uvijek najbolji X5 E53 u 1:18.
Ja cu rado uzeti i stari Märklin ili bilo koji model ako je jedini ili najbolji u toj velicini, dok se nepojavi nesto bolje.

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

02 series
Moderator
Moderator

Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 9/11/2011, 14:54

02 series je napisao/la:Ja iskreno ocjenjujem svaki model, i ako ga kudim neznaci da mi nije drag, ipak je to jos uvijek najbolji X5 E53 u 1:18.
Ja cu rado uzeti i stari Märklin ili bilo koji model ako je jedini ili najbolji u toj velicini, dok se nepojavi nesto bolje.

To me kod tebe cudi... Vozis (prelepi) klasik, a kupujes i ove novije modele......

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by 02 series on 9/11/2011, 15:20

Strumf je napisao/la:
02 series je napisao/la:Ja iskreno ocjenjujem svaki model, i ako ga kudim neznaci da mi nije drag, ipak je to jos uvijek najbolji X5 E53 u 1:18.

To me kod tebe cudi... Vozis (prelepi) klasik, a kupujes i ove novije modele......

Otkrit cu ti sad jednu tajnu Wink

Nisam ja ljubitelj samo starih auta, volim ja i novije aute. Moja filozofija skupljanja je nesto drugacija od vase...ja skupljam sve tipe BMW-a u 1:43, 1:24 i 1:18. autic

I ovo da napomenem!
Neke pogreske su kyoshovci ipak uspjeli da poprave na facelift modelu E53 LCI

Prva serija E53

Facelift E53 LCI

02 series
Moderator
Moderator

Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 9/11/2011, 16:26

Ja sam znao tu tvoju filozofiju odavno.

Kyoshovi BMW-i su jedna zasebna priča, mimo ostalih modela tog proizvođača, a unutar te priče ima zasebnih poglavlja. Većina ih je zbilja predivna, ali nekad požure ili malo sijeku troškove...

Osono, nikad nisam kategorički odbijao skupljati i nova auta, sve je do toga koliko mi se model zaista sviđa.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]