DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minichamps noviteti

+15
red head
miransnake
done
666bb
b12cky
cordoba
02 series
Keza
Učitelj
Luckyboy
Siniweb
Pero
Nedo
dmj
nebeski
19 posters

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 07:57

Nedo je napisao/la:

Ja sam lično uvjeren da Merge-Left nudi modele malo sumnjive ispravnosti. Mislim da u prosjeku imaju najviše grešaka na modelima.

Moguće. Al modelissimo takođe ima dosta feleričnih modela i to vrlo često po redovnim cijenama. Od njih sam dobio nekoliko modela sa ozbiljnim felerima (nedostatak antene, iskrivljen shaker na haubi, nedostatak zadnjeg stop svjetla) a svi su bili u rasponu od 60-90€. Neke modele ne možeš ni vratiti jer ih i sam dobijem sa nekim zakašnjenjem a i bile su carine prije pa je i to bio veliki problem. Uglavnom kad je njihov model u pitanju svaki put ga dobro dobro pregledam i nisam im ga jednom vratio natrag.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 26/2/2014, 08:07

Merge-Left, a možda i Modelissimo (manje sam uzimao od njih) me podsjeća na naš "Robot" . Tri puta sam kupio kod njih stvari i uvijek sam imao reklamaciju.
Bojler koji je poslije desetak dana počeo "kuhati" . 3-4 puta su mu mijenjali termostat ali je svaki put izdržao 15-20 dana . Poslije pola godine sam ga izbacio i kupio drugi.
Mašina za rublje je crkla prilikom prvog pranja. Ozbiljniji kvar je rezultirao povratom novca i kupovinom mašine na drugom mjestu.
I kao treće je bila obična daska za peglanje koju je punica kupila a kada je ispakovana izgledala je kao da je bager prešao preko nje a netko je to pokušao čekičem ispraviti. Naravno ,vračena je te je nakon toga zabranjena bilo kakva nabavka u tom eminentnom lancu trgovina.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 08:12

Nedo je napisao/la:Merge-Left, a možda i Modelissimo (manje sam uzimao od njih) me podsjeća na naš "Robot" . Tri puta sam kupio kod njih stvari i uvijek sam imao reklamaciju.
Bojler koji je poslije desetak dana počeo "kuhati" . 3-4 puta su mu mijenjali termostat ali je svaki put izdržao 15-20 dana . Poslije pola godine sam ga izbacio i kupio drugi.
Mašina za rublje je crkla prilikom prvog pranja. Ozbiljniji kvar je rezultirao povratom novca i kupovinom mašine na drugom mjestu.
I kao treće je bila obična daska za peglanje koju je punica kupila a kada je ispakovana izgledala je kao da je bager prešao preko nje a netko je to pokušao čekičem ispraviti. Naravno ,vračena je te je nakon toga zabranjena bilo kakva nabavka u tom eminentnom lancu trgovina.

Ja sam za Robot čuo da pojedinim aparatima bijele tehnike samo stave novu oplatu, a ono unutra stave nešto polovno. Sad jel raja seruckaju il je to istina, ja ne bih znao, al čuo sam dosta takvih priča iz više usta. A da u Robotu ima dosta bofla to niko ne spori.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 26/2/2014, 08:24

Nikad nisam kupovao u Robotu, nekako ih otpočetka zaobilazim u širokom luku.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 08:29

nebeski je napisao/la:Nikad nisam kupovao u Robotu, nekako ih otpočetka zaobilazim u širokom luku.

Mojoj staroj je to za Robot rekao majstor koji nam više od 20 godina u kući popravlja veš mašine, frižidere, šporete. Ni za živu glavu kaže kod njih ništa kupovati, jer navodno prodaju rabljene stvari pod nove, samo ušminkane. I još smo to čuli poslije od drugih ljudi.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by miransnake 26/2/2014, 09:36

nebeski je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this image.]

Pretpostavljam da će me jeftinije izaći registracija za auto nego ovaj model...

miransnake
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 11.12.2012
Dob : 41
Grad Mostar

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 09:40

miransnake je napisao/la:

Pretpostavljam da će me jeftinije izaći registracija za auto nego ovaj model...

Pa ako ti je registracija ispod 95€, onda hoće
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by red head 26/2/2014, 09:44

Sto vise citam vase komentare sve vise kontam tako nam je kako nam je. Mozemo danim pricati o cjenama ali ne mozemo utjecati na njih.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by charlie 26/2/2014, 09:59

Pogrešno - možemo utjecati, mi to striktno radimo - ekipa koja vodi Seisenberg ima jasan cilj - vrhunsko za prihvatljivu cijenu. Mi nismo više udareni na - imati više - jer više manje, več imam osve što nam treba.

I ima modela u 1:18 po cijeni za skoro da svaki đep. Napisao sam nešto na trgovinu ovog foruma, očito me niste razumjeli - za članove ovog foruma, može se sve. Čak i CMC.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 71

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by charlie 26/2/2014, 12:33

Evo, teze iz Minichampsa, obadva se mogu več kupiti (ne kod nas) iz ponude za trgovce - na upogled u originalnoj ponudi, nadam se da večina zna engleski, ako ne - tu je google blento prevodiac.  maše 

Prvi je

PORSCHE CARRERA S (991) - 2011 - YELLOW

item number:100061021
Series:STREET
Scale:1 : 18
Brand:PORSCHE
Category:CAR
Type:OTHER
Year:2011
weight:0,944 kg
Manufacturer:MINICHAMPS

Description:

According to Porsche "it is the best 911 ever bulit", of course, what else would expect?
It is by far the biggest development process in the history of the Porsche 911. 90% of all parts were newly designed, constructed and further developed.
"Porsche Intelligent Performance" is the mission and represents increased driving dynamics, better all day use and of course higher efficiency. A sportive universal genius!

Characteristics :

104 parts with 163 decorations:
63 mask sprays
50 tampo prints
9 decals
41 free sprays
0 chromed parts

[You must be registered and logged in to see this image.]

moj komentar - ako je ovo detaljni motor, onda .... uz preporučenu cijenu za trgovinu - 119,95€

a drugi je

FORD FOCUS RS - 2010 - LE MANS CLASSIC EDITION - WHITE - 1972 - FORD CAPRI RS2600 TRIBUTE

item number:100080072
Series:STREET
Scale:1 : 18
Brand:FORD
Category:CAR
Type:OTHER
Year:2010
weight:1,051 kg
Manufacturer:MINICHAMPS

Characteristics
134 parts with 209 decorations:
66 mask sprays
62 tampo prints
19 decals
58 free sprays
4 chromed parts

[You must be registered and logged in to see this image.]

preporučena cijena za trgovinu - 109,94€

Pa sad, tko želi - ovo je trenutno novo - nek' potraži kod onih koji vjerovatno imaju taj model na ponudi (carmodel, modelissimo, ck-modelcars, merge left, MCW, abitina, model 118 itd)
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 71

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 26/2/2014, 14:40

Skupe pare za dosadne modele...ode i Minichamps s die-castom regularno preko 100 eura, a kvalitet im je niži nego prije deset godina.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by red head 26/2/2014, 16:55

Ja bih udomio ovog focusa, ali ne za ovu sumu.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 26/2/2014, 16:59

nebeski je napisao/la:Skupe pare za dosadne modele...ode i Minichamps s die-castom regularno preko 100 eura, a kvalitet im je niži nego prije deset godina.

Minichamps već odavno jede govna.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by . . . 26/2/2014, 17:05

Pa taj fokus je na nivou Paragona. Potrudili se oko farova, malo oko linija (i ofarbali cak u dve boje) a sve ostalo truba. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by red head 26/2/2014, 17:26

Ja vozim focusa 2005, odatle i zelja za posjedovanjem, ali ne za ovu cifru.
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by . . . 26/2/2014, 17:31

Ja ne vozim fokus iz bilo koje godine ali ih zato imam u 1:43 Very Happy Ovu RS verziju imam sa stigom, a imam jos i narndzastu ST i plavu obicnu Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 18:08

Nekad je ovaj PMA bio neloša firma, ne tako daleko iza AA, a u rijetkim trenucima i bara-bara s Kyo-om, al sad su fakat krenuli dole. Nešto slično ko Apple-dani slave (kakve takve) su iza njih.
Umjesto da klasike koje rade u resinu naprave u diecastu jer se tu ima puno toga za vidjeti ispod otvaranja, oni, neću reći bezvezni, ali u odnosu na klasične modele jedan bezlični 991 naprave s nekim otvaranjima (ili Focus), a jednog Indyja, Alfu ili Hispano Suizu naprave u resinu. To samo pokazuje kako je ovdje po srijedi isključiva i beskompromisna glad za brzom zaradom jer im se ne da zajebavati (tj. trošiti lovu) sa zahtjevnijim inetrijerom klasika, nego ajd kad baš hoćete otvaranja eto vam 991 ili Veyron (bez skidanja poklopca motora).
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 26/2/2014, 18:30

Vela je napisao/la:Nekad je ovaj PMA bio neloša firma, ne tako daleko iza AA, a u rijetkim trenucima i bara-bara s Kyo-om, al sad su fakat krenuli dole. Nešto slično ko Apple-dani slave (kakve takve) su iza njih.
Umjesto da klasike koje rade u resinu naprave u diecastu jer se tu ima puno toga za vidjeti ispod otvaranja, oni, neću reći bezvezni, ali u odnosu na klasične modele jedan bezlični 991 naprave s nekim otvaranjima (ili Focus), a jednog Indyja, Alfu ili Hispano Suizu naprave u resinu. To samo pokazuje kako je ovdje po srijedi isključiva i beskompromisna glad za brzom zaradom jer im se ne da zajebavati (tj. trošiti lovu) sa zahtjevnijim inetrijerom klasika, nego ajd kad baš hoćete otvaranja eto vam 991 ili Veyron (bez skidanja poklopca motora).

One resine bar ofarbaju bogovski, a ovi die-castovi me sve više podsjećaju na Motor Max
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 26/2/2014, 18:36

ovo meni djeluje poput buraga. i za ovo oni traže 100€? Samoubojica 
pa da mi poklanjaju, ne bi uzeo.
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 26/2/2014, 18:37

Vela je napisao/la:Nekad je ovaj PMA bio neloša firma, ne tako daleko iza AA, a u rijetkim trenucima i bara-bara s Kyo-om, al sad su fakat krenuli dole. Nešto slično ko Apple-dani slave (kakve takve) su iza njih.
Umjesto da klasike koje rade u resinu naprave u diecastu jer se tu ima puno toga za vidjeti ispod otvaranja, oni, neću reći bezvezni, ali u odnosu na klasične modele jedan bezlični 991 naprave s nekim otvaranjima (ili Focus), a jednog Indyja, Alfu ili Hispano Suizu naprave u resinu. To samo pokazuje kako je ovdje po srijedi isključiva i beskompromisna glad za brzom zaradom jer im se ne da zajebavati (tj. trošiti lovu) sa zahtjevnijim inetrijerom klasika, nego ajd kad baš hoćete otvaranja eto vam 991 ili Veyron (bez skidanja poklopca motora).

 thumb thumb thumb thumb kapa kapa kapa kapa 
dobro si rekao
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 20:25

nebeski je napisao/la:

One resine bar ofarbaju bogovski, a ovi die-castovi me sve više podsjećaju na Motor Max

Ne znam za bojanje, teško mi je to vidjeti preko slika, al ovaj 991 ima u stvarnosti barem još dvije tri boje ispod poklopca motora osim crne, a i Fokus isto (on čak ima i zeru sive). Osim što plastika izgleda prejadno za te pare mogli su bar napravit da se pokrivač prtljažnika diže skupa sa zadnjim vratima.
Nije baš ko Motormax Smile , oni su mi ipak izvan svake konkurencije. Osim kad ih posere tuđi kalup u nelošem stanju.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Siniweb 26/2/2014, 22:40

Vela je napisao/la:

Ne znam za bojanje, teško mi je to vidjeti preko slika, al ovaj 991 ima u stvarnosti barem još dvije tri boje ispod poklopca motora osim crne, a i Fokus isto (on čak ima i zeru sive). Osim što plastika izgleda prejadno za te pare mogli su bar napravit da se pokrivač prtljažnika diže skupa sa zadnjim vratima.
Nije baš ko Motormax Smile, oni su mi ipak izvan svake konkurencije. Osim kad ih posere tuđi kalup u nelošem stanju.

Kao dakaz da nije kod Motor Maxa bas sve taaaaaaaaako lose minimalno mogu ustvrditi da u 1:24 imaju nekoliko vrlo dobrih modela, a mjerilo 1:64 su oplemenili sa izbacivanjem serije Fresh cherries vrlo nepopulrnih americkih vozila tipa AMC Gremlin, Ford Pinto, AMC Matador itd. i to i vrlo lijepim izvedbama koje se netrebaju skrivati pred nijednim premium proizvodjacem. danas neki od tih modela kostaju vise nego njihovi 1:18.  kapa 
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 26/2/2014, 22:43

Siniweb je napisao/la:
Vela je napisao/la:

Ne znam za bojanje, teško mi je to vidjeti preko slika, al ovaj 991 ima u stvarnosti barem još dvije tri boje ispod poklopca motora osim crne, a i Fokus isto (on čak ima i zeru sive). Osim što plastika izgleda prejadno za te pare mogli su bar napravit da se pokrivač prtljažnika diže skupa sa zadnjim vratima.
Nije baš ko Motormax Smile, oni su mi ipak izvan svake konkurencije. Osim kad ih posere tuđi kalup u nelošem stanju.

Kao dakaz da nije kod Motor Maxa bas sve taaaaaaaaako lose minimalno mogu ustvrditi da u 1:24 imaju nekoliko vrlo dobrih modela, a mjerilo 1:64 su oplemenili sa izbacivanjem serije Fresh cherries vrlo nepopulrnih americkih vozila tipa AMC Gremlin, Ford Pinto, AMC Matador itd. i to i vrlo lijepim izvedbama koje se netrebaju skrivati pred nijednim premium proizvodjacem. danas neki od tih modela kostaju vise nego njihovi 1:18.  kapa 

Svi se uvijek nanovo uče i pozicioniraju....ali 18-ice su, povijesno gledano, zbilja do jutros bile katastrofalne.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by dmj 26/2/2014, 23:32

Motor Maxova su izdanja za američko tržište, a to su ti 1/24 i 1/64 modeli koje Sini spominje, uistinu bila sjajna. To je bilo dosta davno, ja sam ih gledao u New Yorku prije nekih 5-6 godina, a nisam baš uočio da su nešto značajnoga kasnije izbacivali, možda se i varam... Uzeo sam si sve 1/64 koje sam tada našao, a 1/24 nisam samo zato što mi je kofer ionako već bio dozlaboga pretrpan autićima, pa sam od većih mjerila posve odustao.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Siniweb 27/2/2014, 00:10

nebeski je napisao/la:

Svi se uvijek nanovo uče i pozicioniraju....ali 18-ice su, povijesno gledano, zbilja do jutros bile katastrofalne.

Za 1:18 se slazem, samo sam htio reci da kod nijednog proizvodjaca nije sve sranje ili sve odlicno.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 39 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.