DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minichamps noviteti

+15
red head
miransnake
done
666bb
b12cky
cordoba
02 series
Keza
Učitelj
Luckyboy
Siniweb
Pero
Nedo
dmj
nebeski
19 posters

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 13/2/2014, 10:47

Briga njih šta si i tko si. Ti si konzument njihovih proizvoda i to ih jedino interesuje.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 13/2/2014, 11:05

Što se Balkanaca tiče - ehm...pa hajde da kažem i ovo - nigdje nema mentaliteta kao kod nas - kupovanje lopatom nije baš svojstveno zapadnjacima, oni su, barem onih par stotina koje upoznah na stranim forumima, jako fokusirani, pa skupljaju striktne stvari.

On će dati 300 dolara za Bugatti, ali neće ni pogledati npr. neki običan svakodnevni auto u obliku modela. On će kupiti Ferrari, ali neće ni pogledati lambo. On će skupljati BMW, a ni pogledati Mercedes ili Audi. On će imati sve aute sa startnog grida Le mansa šezdeset i neke, ali nijedan F1 model neće kupiti. I tako..

Nigdje više svaštarenja kao kod nas na Forumu ja vidio nisam.

Okej je kad netko svaštari u 1/43, češća je to pojava i vani, iako ni to nije pravilo, ali svaštarenje u 1/18 je rijetka i obično pojava koja uskoro naiđe na prepreku o kojoj mi, evo, sad pričamo.

Pa, ne možeš jebem li ga kupiti sve što izađe, to je Sizifov posao i financijsko samoubojstvo, da ne govorim o hangaru koji će ti kad-tad zatrebati.
Stoga...da, mi smo im omiljeni kupci. A i carina nas obožava. Poštu da ne zaboravim. Smile

Riješenje za svaku boljku je sljedeće: Smanjiš malo, izoštriš fokus stvarnog interesa, ili pređeš na manje mjerilo. Ili prestaneš jedno vrijeme, pregrupiraš se, nauživaš u već kupljenom i odbaciš u glavi što je nepotrebno, pa se vratiš svjež i pun energije.


Ali, činjenica jeste da je hobi postao puno skup sport. A mi ostali željni...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 13/2/2014, 12:00

Ja kupujem samo ono što volim. To što sam fan BMW-a ne znači da ću kupiti svaki model koji je na tržištu samo zato što nosi oznaku BMW. Nema šanse. Prije ću uzeti Reno 8 ili Pežo 309 nego BMW E63,64,65,Z1,Z8, 3200cs itd. Time sam sâm sebe ograničio u svaštarenju, nije baš neki sužen izbor, al bolje i to nego da kupujem sve što vidim i što si mogu priuštit'.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Pero 13/2/2014, 12:04

Ja bio cigan i ostat ću cigan.
Od otpada do minta.
Od da stavim u đep do što da imam nosit.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by done 13/2/2014, 14:13

Ja nemam nijedan otto a mislim da ga u dogledno vrijeme ni neću imati,nije da mi se ne sviđaju modeli koje proizvode,ali zaista nisam lud prsiti 100njak eura za njihove proizvode,za mene je to zaista previše,napominjem još jednom da volim i diecast i resin ali to su cifre koje nemam namjeru davati za modele.1:18 je lijepo mjerilo ali sasvim su mi dovoljni i 1:43 pa i izbor je veći a i financijski prihvatljivije.Osim autića ja u životu imam još nekakvih prioriteta,a nedavno sam shvatio da je život prekratak da ga uludo potrošimZnam da će te me sada mrziti što sam ovo napisao ali tako je kako je. Minichamps noviteti - Page 38 2439353471 
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 13/2/2014, 14:36

done je napisao/la:Ja nemam nijedan otto a mislim da ga u dogledno vrijeme ni neću imati,nije da mi se ne sviđaju modeli koje proizvode,ali zaista nisam lud prsiti 100njak eura za njihove proizvode,za mene je to zaista previše,napominjem još jednom da volim i diecast i resin ali to su cifre koje nemam namjeru davati za modele.1:18 je lijepo mjerilo ali sasvim su mi dovoljni i 1:43 pa i izbor je veći a i financijski prihvatljivije.Osim autića ja u životu imam još nekakvih prioriteta,a nedavno sam shvatio da je život prekratak da ga uludo potrošimZnam da će te me sada mrziti što sam ovo napisao ali tako je kako je. Minichamps noviteti - Page 38 2439353471 

Otto ne košta 100.- eura tako da taj dio ti pada u vodu. Very Happy 
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 13/2/2014, 14:45

Nedo je napisao/la:

Otto ne košta 100.- eura tako da taj dio ti pada u vodu. Very Happy 

...u donetovom slučaju - u more Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by done 13/2/2014, 18:13

Ma znaš kako ti je to kod nas u narodu nismo cicije pa sve zaokružimo na 100Eura,da je lakše računat.Ma nemam prostora di smjestit vitrine a i to košta ,pa koji bog da kupujem velike(a i male)kad ih držim u kutijama pa ni sam neznam šta imam.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 13/2/2014, 19:33

Zanimljiva tema. Ja, mogu, za sebe reci, da sam posle niza godina skupljanja samo Mercedesa u 1:18 I to do 90-ih, ostao dosledan toj temi I epohi. Ali sam zato u 1:43, pre par godina, popustio I otvorio vrata za sve ostale. Nikada se nisam pokajao, mada je dosta lakse bilo ranije. Sve zavisi koga sta goni. Posle silnih poskupljenja, opravdanih, neopravdanih, velikih, malih, shvatio sam I da dosta novca odlazi na modele, pa sam tako prosle godine, umesto modela, kupio jedan pravi youngtimer, I mogu reci da sam ispunjeniji I srecniji nego zbog bilo kog modela, mada to nije ista kategorija. Opet, zavisi sta koga goni. Za mene licno, sve je legitimno, osim gomilanja modela zato sto je Minichamps ili AA, a na veeelikom je snizenju. To je glupo, dosadno I ne treba da se zove kolekcionarstvo vec investicija.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Luckyboy 13/2/2014, 23:10

Dobro je sto su modeli u neku ruku postali konvertibilni, samo je steta kad je od srca skupljano pa se covek mora rastati...
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 14/2/2014, 07:43

Milos je napisao/la:Zanimljiva tema.  Ja, mogu, za sebe reci, da sam posle niza godina skupljanja samo Mercedesa u 1:18 I to do 90-ih, ostao dosledan toj temi I epohi.  Ali sam zato u 1:43, pre par godina, popustio I otvorio vrata za sve ostale.  Nikada se nisam pokajao, mada je dosta lakse bilo ranije.  Sve zavisi koga sta goni.  Posle silnih poskupljenja, opravdanih, neopravdanih, velikih, malih, shvatio sam I da dosta novca odlazi na modele, pa sam tako prosle godine, umesto modela, kupio jedan pravi youngtimer, I mogu reci da sam ispunjeniji I srecniji nego zbog bilo kog modela, mada to nije ista kategorija. Opet, zavisi sta koga goni.  Za mene licno, sve je legitimno, osim gomilanja modela zato sto je Minichamps ili AA, a na veeelikom je snizenju.  To je glupo, dosadno I ne treba da se zove kolekcionarstvo vec investicija.

Mislim da se kupovina sniženih modela ne može nazvati investicija. Bar ne kod nas. Prije bih to nazvao manjim gubitkom ili troškom . Skupa poštarina, plačanje carine i poreza podiže cijenu jeftino plačenog modela na relativno visoku za koju ,bar kod nas, nemaš kupca. Model od 50.- eura ,uz povoljnu poštarinu i davanja državi dostigne cijenu od 90.- eura . A to je cijena na koju se malo tko od nas zakaći.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 17/2/2014, 08:52

Evo jedan za vitrinu pored Minija. Very Happy Čak i cena relativno dobra.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by 02 series 17/2/2014, 14:18

Zagledao sam ovaj model, jako je dobro odradjen. Obzirom da se moze uzeti i za 50€ jeftinije, znaci za nekih 150€, sigurno i vise vrijedi za ulozeno=dobiveno!
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 25/2/2014, 21:52

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 25/2/2014, 21:55

uuuuuuuu lijepo lijepo respect 
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 25/2/2014, 22:01

Baš ga večeras mjerkam, al nek se kiseli još mjesec dana, pa onda  Minichamps noviteti - Page 38 1723475450
Jesu ušminkali ove slike. Na ovima dosad najbolje izgleda.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by red head 25/2/2014, 22:19

sime-x je napisao/la:uuuuuuuu lijepo lijepo respect 
Sta lijepo, cista perverzija Wink
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by 666bb 25/2/2014, 22:44

gume su fulane
666bb
666bb
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 25/2/2014, 23:00

666bb je napisao/la:gume su fulane

Istina.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by charlie 26/2/2014, 06:28

Ako mogu dopuniti one postove od nazad, oko cijena modela. Nije to, da proizvođači ne šmirglaju kolekcionare, svi dobro znaju, da brez nas ne bi bilo ni njih. Dobro, i tvornice za svoje salone naručuju modele svojih auta, ali da bi bilo samo o njima, onda bi bile dovoljno dvije, tri fabrike po koji manufakturista i to bi bilo to. A koliko ima njih, možete vidjeti na ovom linku

[You must be registered and logged in to see this link.]

gde je naravno još po koja interesantna stvar. A da se vratim temi - proizvođači su dogovorili, da če smanjiti proizvodnju za oko 65% i da če podiči cijene svojih modela za oko 35%. To je bilo službeno na ovogodišnjem forumu u Nurnbergu jasno i glasno rečeno. Na pitanja skoro da svih sudjelujučih, zašto za ime sveto, odgovor je iznenadio sve - pazite: zbog rasprodaja modela!

Pošto tu nema kolekcionarske logike, dali su podrobnije objašnjenje. Modeli su se proizvodili u ogromnim cifrma, brez obzira na model, na jeftinim tržištima radne snage, kao što je bila u Aziji i još po kojoj zemlji. Ali i tamo, kad su vidjeli obsjeg toga posla (info iz Nurnberga - na tržištu sa modelima autića godišnje se okreče oko 25.000.000.000 - da milijardi - dolara na svijetu) s vremenom su počeli dizati cijenu izrade, pa sad Azija nije više tako jako ugodna, kao prije. Zbog toga neki od njih se polako vračaju nazad u Europu. Kao Minichamps, recimo.

Ali u Europi kolekcionarstvo umire, ne zbog kolekcionara, več zbog toga, jer nema novog izdanka. Polako ubijaju taj krasan hobi raznorazni xboxovi, nintendi i šta ja znam šta sve, u stvari - elektronika. Mladi - ako nisu naslijedili koji gen oca ili majke - nemaju baš neko zanimanje kao nekada, danas je drug svijet. I tako klasični kolekcionari postajemo neke vrste izumirajuča vrsta.

Tako trgovci, koji su napunii svoja skladišta raznoraznim modelima u svim mogučim i nemogučim mjerilima, u želji da se ih riješe - otvaraju akcije sniženja, rasprodaja. Prodaju se za minimalnu dodanu cijenu a neki čak i po tvorničkoj cijeni. Dobro, tvornice su dobile svoje - i to je to. Nema više naruđbi a time ni zarade. A u kapitalizmu broji samo to. To je i moral i kultura i sve. Novac. Znači - nema naruđbi, jer je bilo svega previše - smanjiti proizvodnju na izabrane modele. A pošto je radna snaga poskupjela, onda treab diči i cijenu. Tvorničku.

Sad ostaje samo na trgovcima, da odluče - hoče li nabijati 100-500% marže na model (nemojte gledati zabodeno, to je živa istina) ili če samo uračunati porez i dodati neki minimalni iznos zarade. Sve ovisi o pohlepu.

Naravno da neće sad pasti proizvodnja odjednom, to je plan do 2020 - i do tada ima još dosta vremena, ali polako se osjeti kod nas, trgovaca. Ponuda se smanjuje, a cijene nekih (među prvima su nabili cijene Minichamps) proizvođača su vidno više. Što naravno i od strane trgovaca smanjuje naruđbe. I opet smo upali u taj krug - mala naruđba, da bi se isplatilo, viša cijena. Neču vam soliti pamet, samo sam dodao neka dejstva, koja možda nisu svima bila poznata.

I još jedna stvar, zbog koje su proizvođači prihvatili takvu odluku, je internetna ponuda oko koje svake godine započinje uz žučnu raspravu sajamski forum u Nurnbergu - eBay. Neki proizvođači dobivaju crvene fleke po licu, kad čuju to ime. Zašto?
Da pokušam objasniti, ali nemojte me krivo razumjeti.

Većina tvorničko novih modela koje se nude na eBay su ispala iz viljuškara u skladištu tvornice i brižljiv skladištar ih nudi na prodaju. Po manjoj cijeni, nego što je tvornička cijena. I to doslovice razp....du= sve manufakturiste i proizvođače, jer to ne mogu zaustaviti i na eBay je legalna ponuda. Nešto slično kao kad mafija pere novce.

Zbog toga su neki manufakturisti poslali svima nama trgovcima dopis, da ako na našim sajtovima ne bude navedena u ponudi cijena, koju su predložili oni (recimo BBR - kod njih model u maloj seriji stoji od 59 - 120€ franko tvornica) a njihova preporučena cijena, koju mora trgovac staviti je od 150 - 500€. I ako niste stavili tu cijenu na svoju ponudu (ima mogučnost tolerancije u minus max.10%) BBR vam neče isporučiti model! I to nisu samo oni, taj sistem polako prihvačaju svi.

Ali ne shvačaju, da ljudska snalažljivost ne poznaje granica - neče da kupuju ni trgovci od njih, već na eBayu i stavljat če svoje niže cijene, odnosno stavit če njihove cijene na svoju ponudu a onda ih pomoču sistema zvanog rasprodaja, opet nuditi za nižu cijenu. I opet smo zatvorili krug. Nadam se samo, da neće smisliti, da je kupovina preko eBay kažnjivo djelo ili sličnu glupost.

No, sa rabljenim modelima na eBay ponudi je sasvim druga priča.
charlie
charlie
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 16.02.2014
Dob : 71

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by . . . 26/2/2014, 06:54

Kontam ja sve sto velis, ali to da se cena poveca za 35% meni vise lici na 350% a sa uludim povecanjem cena nove kupce sigurno nece privuci. Cak sta vise verujem da ce mnogi i dici ruke jer odakle tolki novci. Nove video igrice kostaju maksimum 60$, a koji dobar i nov model mozes danas naci za te novce? Imas stare koji su na lageru ali ne i nove. Pa sad sta je jeftinije, kupiti novi Need For Speed za 40$ i voziti gomilu kola ili jedan model za 250$?! Mislim da je racunica jasna. . . A ja bih pre rekao da je proizvodjacima krivo da svoje modele daju za 60$ ako ima supaka koji ce taj isti model platiti i 260$ ako treba i da zato dizu cene. A kad su ih vec podigli, znaju da za 260$ sigurno nece prodati 10000 primeraka vec maksimalno 2-3000 i onda to smanjenje prizvodnje. Ja licno bih bio prvi koji bi krenuo da svastari i da kupuje sve i svasta u 1:18 da su cene 1:18 50-80$. Ovako kad je cena 100-150-200$, a kvalitet nikakav, onda najradije idem na CMC-a i puknem 300$ al' zato balavim nad modelom 3 meseca (glavni razlog zasto jos nisam dao svoje vidjenje Kalifornije i F430-ke je jer mi je SLR toliko dobar da mi se neskida sa stola gde u njega buljim vec 3 meseca). . .

A sto se tice e-baya kontam da im je zulj ali vise kao "eto model smo mogli prodati i za 800$ a mi ga nudili za 200$". . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 07:24

Nije baš da sam 100% oduševljen bojom, al mislim da trenutno druge ni nema. Dosta ga zatvara ova crna, auto izgleda spartanskiji nego što u stvari jest.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 26/2/2014, 07:34

seisenberg je napisao/la:

Zbog toga su neki manufakturisti poslali svima nama trgovcima dopis, da ako na našim sajtovima ne bude navedena u ponudi cijena, koju su predložili oni (recimo BBR - kod njih model u maloj seriji stoji od 59 - 120€ franko tvornica) a njihova preporučena cijena, koju mora trgovac staviti je od 150 - 500€. I ako niste stavili tu cijenu na svoju ponudu (ima mogučnost tolerancije u minus max.10%) BBR vam neče isporučiti model! I to nisu samo oni, taj sistem polako prihvačaju svi.

Ali ne shvačaju, da ljudska snalažljivost ne poznaje granica - neče da kupuju ni trgovci od njih, već na eBayu i stavljat če svoje niže cijene, odnosno stavit če njihove cijene na svoju ponudu a onda ih pomoču sistema zvanog rasprodaja, opet nuditi za nižu cijenu. I opet smo zatvorili krug. Nadam se samo, da neće smisliti, da je kupovina preko eBay kažnjivo djelo ili sličnu glupost.

Sjećam se kada je pokojni Scale18.com iz Kanade imao jednu od svojih tradicionalnih rasprodaja (sniženja) - svi proizvođači su bili sniženi samo CMC nije bio, ali je stajala na njihovom forumu poruka od njih samih - U slučaju da želite CMC po 15 posto nižoj cijeni, napišite nam e-mail CMC ne dozvoljava javno obznanjenu cijenu ispod preporučene.
A opet, što je Merge - Left na Ebayu nego MCW na rasprodaji s mogućim niskim cijenama?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Nedo 26/2/2014, 07:42

nebeski je napisao/la:

Sjećam se kada je pokojni Scale18.com iz Kanade imao jednu od svojih tradicionalnih rasprodaja (sniženja) - svi proizvođači su bili sniženi samo CMC nije bio, ali je stajala na njihovom forumu poruka od njih samih - U slučaju da želite CMC po 15 posto nižoj cijeni, napišite nam e-mail CMC ne dozvoljava javno obznanjenu cijenu ispod preporučene.
A opet, što je Merge - Left na Ebayu nego MCW na rasprodaji s mogućim niskim cijenama?

Ja sam lično uvjeren da Merge-Left nudi modele malo sumnjive ispravnosti. Mislim da u prosjeku imaju najviše grešaka na modelima.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 26/2/2014, 07:46

Scale18 je bio nenadmašan sajt što se tiče cijena pojedinih proizvođača. I danas mi je žao što od njih nisam kupio više HW61 modela koji su na sniženjima bili po 35-40$, a u isto vrijeme u njemačkim shopovima preko 80€. Njih mi je baš žao  Sad  , uvijek sam s njima imao dobro iskustvo. Iznosi na fakturama su bili po želji kupca, ma savršeno je to vrijeme bilo.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 38 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.