Tomica Limited Vintage / TLV Neo 1:64

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Tomica Limited Vintage / TLV Neo 1:64

Postaj by nebeski on 2/9/2011, 18:31

dmj je napisao/la:Prelijepi! Sunny mi na prvi pogled izgleda nimalo manje detaljan od Noreva u 1/43 kojeg imam - a da se razumijemo, riječ je o jako dobrom modelu.

Ovi su bolji od Noreva. Imam tamno plavog Norevca i nervira me što detalja ima, ali su urađeni kao da ih je švraka nogom spajala ili farbala.

Bravo za Japance!

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 42
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 2/9/2011, 20:32

nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:Prelijepi! Sunny mi na prvi pogled izgleda nimalo manje detaljan od Noreva u 1/43 kojeg imam - a da se razumijemo, riječ je o jako dobrom modelu.

Ovi su bolji od Noreva. Imam tamno plavog Norevca i nervira me što detalja ima, ali su urađeni kao da ih je švraka nogom spajala ili farbala.

Bravo za Japance!

Istina, ovi su modeli jako detaljni, naravno da bi mogli i vise, tj. mogli su staviti retrovizore, ali zasto traziti kruha preko pogace. Ovo je poprilicno najvisa liga 1:64 modela, a sama cinjenica da su se sjetili proizvoditi ovako obicne automobile u ovom mjerilu, u kojem dominiraju luksuzna vozila tipa porsche, ferrari i mali milijon amera, je za svaku pohvalu. Very Happy
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 2/9/2011, 21:21

Siniweb je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Bravo za Japance!

Istina, ovi su modeli jako detaljni, naravno da bi mogli i vise, tj. mogli su staviti retrovizore, ali zasto traziti kruha preko pogace. Ovo je poprilicno najvisa liga 1:64 modela, a sama cinjenica da su se sjetili proizvoditi ovako obicne automobile u ovom mjerilu, u kojem dominiraju luksuzna vozila tipa porsche, ferrari i mali milijon amera, je za svaku pohvalu. Very Happy

Slažem se za njihovim izborom i ako su nam ti stari japanci prilično nepoznati.

sjećam se da je bilo dosta kod nas Datsuna 1000 i Mazda 1500.

Da i ovaj Datsun me jako razočarao u 1:1,sirov do krajnjih granica a koštao je dosta.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 2/9/2011, 21:31

Pero je napisao/la:

Da i ovaj Datsun me jako razočarao u 1:1,sirov do krajnjih granica a koštao je dosta.

Prvi Japanci na evropskom trzistu su - a to mogu zbog svoje mladosti samo naslucivati - bili nize kvalitete ali i nize cijene, kao na primjer Koreanci ranih 90-ih. Kada pogledamo razvoj tih marki, ili razvoj koreanaca u zadnje vrijeme, taj skok je nevjerojatan.
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 2/9/2011, 21:41

Siniweb je napisao/la:
Pero je napisao/la:

Prvi Japanci na evropskom trzistu su - a to mogu zbog svoje mladosti samo naslucivati - bili nize kvalitete ali i nize cijene, kao na primjer Koreanci ranih 90-ih. Kada pogledamo razvoj tih marki, ili razvoj koreanaca u zadnje vrijeme, taj skok je nevjerojatan.

slažem se..

Ali u ono vrijeme datsun je bio veliko razočaranje .

Ali svakao ovi modeli su za kolekconare veoma zanimljivi.

Ja ih nekako shvaćam kao japansko lutanje za osvajanje svjetskog tržišta.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 2/9/2011, 22:45

Pero je napisao/la:
slažem se..
Ali u ono vrijeme datsun je bio veliko razočaranje .

Ali svakao ovi modeli su za kolekconare veoma zanimljivi.

Ja ih nekako shvaćam kao japansko lutanje za osvajanje svjetskog tržišta.

Definitivno, dug je to put bio i manje vise pun pokusaja, kopiranja, inovacija i truda. Kao vlasnik japanskog automobila moram samo reci da su u pogledu pouzdanja sam vrh.

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by 02 series on 2/9/2011, 23:36

Disco Volante je napisao/la:Na prvi pogled, rekao bih 43-ojke. Prekrasni modeli!

Uze mi rijec iz usta! Dobri pravo!

[You must be registered and logged in to see this link.]  [You must be registered and logged in to see this link.]

02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 2/9/2011, 23:49

nebeski je napisao/la:

Bravo za Japance!

Vidiš, zanimljiva opservacija, nemam takvih primjedaba na svoj primjerak.

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 47
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 3/9/2011, 00:14

dmj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Bravo za Japance!

Možda drukčije gledamo modele, a možda sam ja izvukao nekog lošije sklopljenog.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 3/9/2011, 00:39

nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:

Možda drukčije gledamo modele, a možda sam ja izvukao nekog lošije sklopljenog.

...a najvjerojatnije kombinacija oba faktora... Laughing

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 47
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 5/9/2011, 20:42

TLV i TLV Neo naravno nisu proizvodili vecinski datsune i nissane, nego i dosta drugih japanskih marki:

Toyota Corona T20:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Honda 1300:

Mazda Familia 800:
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 7/11/2011, 17:00

Nakon malo duze pauze (koju sumnjam da je bilo tko primjetio), evo mene sa jos vise japanskih modela i klasicnom japanskom bonzai stilu. sto manji to bolji.

Datsun 260Z

Datsun Violet

Toyota Carina:

Isuzu Bellet

Mistubishi Galant GTO:

U sustini TOmica LImited Vintage modeli pokrivaju velike rupe u 1:64, pogotovo u pogledu detaljnih modela u tom mjerilu. Isto tako, Tomica je pripazile da ne duplira nijedan model vec prije napravljen u regularnoj 1-120 seriji, a vecina modela dolazi u dvije boje, sto obicno nije jedina razlika medju njima, nego tomica iz to obraca paznju i na detalje eksterijera, kao farove, maske, branije, kotace i ostale opticke varijacije. Ovdje ce biti predstavljeni iskljucivo modeli iz vlastite kolekcije, koja se pretezno sastoji od samo jedne verzije po kalupu, cemu je razlog njihova za svoju velicinu ipak visoka cijena.

more to follow...
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 7/11/2011, 17:14

Siniweb je napisao/la:Nakon malo duze pauze (koju sumnjam da je bilo tko primjetio), evo mene sa jos vise japanskih modela i klasicnom japanskom bonzai stilu. sto manji to bolji.

more to follow...

Primjetili smo...barem ja... Cool

Lijepi modeli, večinu njih nisam nikada ni vidio uživo...

Naravno, daj još...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by b12cky on 7/11/2011, 17:22

Ovo je stvarno super. Mnogo dobro izgledaju.
b12cky
Forumaš
Forumaš

Dob : 36
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 7/11/2011, 17:23

Uf, ovo je stvarno krasno. Pogotovo kad zamislim kako to izgleda u stvarnosti. Je li Z ima malo predug nos? Datsun Violet mi je strava, a Carina odmah uz bok!

A, ne znam za ovo što si rekao u prvoj rečenici. Napominjem da nismo na ovom forumu baš tolike babaroge kako nas neki vole predstaviti i nismo svi baš operirani od manjih mjerila (Mene nitko nikad ništa značajno po tom pitanju nije pitao, pogotovo ne "skupljam li i manja mjerila" i šta sve ustvari imam u kolekciji, sve se napamet nagađalo oduvijek, ali se kategorički izravno ili upakirano napadalo tzv. moje primarno - mrzim tu riječ - mjerilo, povijest je duga i bolna)

Inače, što vrijeme više prolazi sve sam svjesniji da mjerila imaju malo veze s nesporazumima. U pitanju su ipak različite filozofije življenja i ponešto različiti karakteri, što se tek posredno prelijevalo preko mjerila, jer je tako lakše "komunicirati".

Zato, samo trpaj majstore, ja sam osobno mislio već odavno upitati zašto nema ništa novo, ali nekako sam se skanjivao, da ne ispadne da podjebavam ili već kako to ispadne kad me ljudi pogrešno protumače.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 7/11/2011, 17:25

nebeski je napisao/la:Uf, ovo je stvarno krasno. Pogotovo kad zamislim kako to izgleda u stvarnosti. Je li Z ima malo predug nos? Datsun Violet mi je strava, a Carina odmah uz bok!
A, ne znam za ovo što si rekao u prvoj rečenici. Napominjem da nismo na ovom forumu baš tolike babaroge kako nas neki vole predstaviti i nismo svi baš operirani od manjih mjerila (Mene nitko nikad ništa nije pitao, pogotovo ne skupljam li i manja mjerila, sve se napamet nagađalo oduvijek, ali se kategorički izravno ili upakirano napadalo tzv. moje primarno - mrzim tu riječ - mjerilo). Problem nikad nije bio u tome, iako se većinom tako voli definirati, lakše se zlouporabljuje na taj način. Taj rat mjerila je svojevremeno nametnut, a znaš da u ratu imaš dvije strane i konzekvence.

Nema frke, nisam to tako mislio. Generalno je stvar u tome da se na 1:18 temi ima toliko za vidjeti i citati da i ja izgubim osjecaj sto se dogadja na drugim temama. To je jednostavno tako i meni ok.
A drugi razlog mojoj duzoj pauzi je sto mi je kod kuce crko PC, tj Ram-kartica, pa sam morao cekati dok se brat udostoji to srediti.
ja kompjuterom radim, ali hardware volim kao macka vodu. A smirio se konacno malo i poslovni stres.

(Za) sada je sve opet ok, pa sam krenuo dalje.

Za 260Z nisam siguran. Druga verzija tog modela je ona sa kratkim nosom, kakvu je izbacio Majorette i Matchbox nakada davno. Ova verzija predstavlja 260ZE, koja ima produzenu njusku.

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 7/11/2011, 17:28

Siniweb je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Uf, ovo je stvarno krasno. Pogotovo kad zamislim kako to izgleda u stvarnosti. Je li Z ima malo predug nos? Datsun Violet mi je strava, a Carina odmah uz bok!
A, ne znam za ovo što si rekao u prvoj rečenici. Napominjem da nismo na ovom forumu baš tolike babaroge kako nas neki vole predstaviti i nismo svi baš operirani od manjih mjerila (Mene nitko nikad ništa nije pitao, pogotovo ne skupljam li i manja mjerila, sve se napamet nagađalo oduvijek, ali se kategorički izravno ili upakirano napadalo tzv. moje primarno - mrzim tu riječ - mjerilo). Problem nikad nije bio u tome, iako se većinom tako voli definirati, lakše se zlouporabljuje na taj način. Taj rat mjerila je svojevremeno nametnut, a znaš da u ratu imaš dvije strane i konzekvence.

Nema frke, nisam to tako mislio. Generalno je stvar u tome da se na 1:18 temi ima toliko za vidjeti i citati da i ja izgubim osjecaj sto se dogadja na drugim temama. To je jednostavno tako i meni ok.
A drugi razlog mojoj duzoj pauzi je sto mi je kod kuce crko PC, tj Ram-kartica, pa sam morao cekati dok se brat udostoji to srediti.
ja kompjuterom radim, ali hardware volim kao macka vodu. A smirio se konacno malo i poslovni stres.

(Za) sada je sve opet ok, pa sam krenuo dalje.

Za 260Z nisam siguran. Druga verzija tog modela je ona sa kratkim nosom, kakvu je izbacio Majorette i Matchbox nakada davno. Ova verzija predstavlja 260ZE, koja ima produzenu njusku.

Aaaa, jest, jest, taj je bio produžen ispred prednjih vrata prema kotaču, njuška je mislim ista ili veoma slična.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by 02 series on 7/11/2011, 17:32

Sini, slatki su ti ovi japanci, sve mi se vise svidjaju!! thumb

[You must be registered and logged in to see this link.]  [You must be registered and logged in to see this link.]

02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 7/11/2011, 17:35

Tomica Limited Vintage je izbacila i meni vrlo drage primjerke Mazde Luce u vise generacija:

Mazda Luce Rotary Coupe (R130)

Mazda Luce MkIII (u Europi na trzistu kao Mazda 929L)

Mazda Luce Hardtop

Mazda Cosmo Sedan (u Europi tog automobila nije bilo u ponudi, osim u Coupe verziji)

ovdje se vidi prijje spomenuta razlika u detaljima, tj. u varijantama

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 7/11/2011, 17:40

E, ovo su stvarno predivne 64-ke, kako kvalitetom tako i odabirom automobila.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 7/11/2011, 17:53

Kako se izgovaralo ovo Luce? Luče?

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 7/11/2011, 17:56

Dobro, kupejka R130 je malo proizvoljno ispala, ali ostale su već pri visini zadatka! Like a Star @ heaven

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 7/11/2011, 17:57

nebeski je napisao/la:Kako se izgovaralo ovo Luce? Luče?

Nemam pojma, iskreno receno.
Pretpostavljam da je to bilo tako, kao talijanski za "svjetlo".
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 7/11/2011, 17:58

Siniweb je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Kako se izgovaralo ovo Luce? Luče?

Nemam pojma, iskreno receno.
Pretpostavljam da je to bilo tako, kao talijanski za "svjetlo".

thumb

Evo i wikipedija nam potvrđuje (Lu - che). Smile

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 7/11/2011, 18:00

nebeski je napisao/la:Dobro, kupejka R130 je malo proizvoljno ispala, ali ostale su već pri visini zadatka! Like a Star @ heaven

To je ono sto je jako primjetljivo kod te serije: Od samog pocetka (R130 je jedan od ranijih kalupa) primjecuje se velij skok u kvaiteti. U biti krenuli su sa malo boljim verzijama Tomica Limited serije, uz dodatne plasticne umetke za svjetla, da bi presli na sve ostrije detalje, verlo dobro skinute linije i retrovizore, koji su danas na razini kvalitetnih 1:43 modela.
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]