Stahlberg Finnland Saab i Volvo modeli

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Stahlberg Finnland Saab i Volvo modeli

Postaj by medomanga on 1/4/2011, 15:03

nebeski je napisao/la:
Siniweb je napisao/la:

Ova Corola je odlicna. Neugledan automobil, bas po mojem ukusu. I love you

Neugledan, a pouzdan. Kao da upravo to "vrišti" iz svakog od ovih modela!

Felge su odlične!!!

Pripravnik
Pripravnik

Član od : 24.01.2010
Dob : 46
Grad ZAGREB

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 1/4/2011, 15:09

medomanga je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Neugledan, a pouzdan. Kao da upravo to "vrišti" iz svakog od ovih modela!

Felge su odlične!!!

I ovaj medvjed je postao sumnjiv??
Nije ni primjetio Saab Lanciu.
Virus OPEL ili godine???
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/4/2011, 15:13

Pero je napisao/la:
dmj je napisao/la:...napadaju te i križaju se što se pališ na stare četrestrojke, a ti im pokažeš isti princip u osamnaestici (iako još uvijek mislim da su ti modeli zapravo 1/20), nesavršeno, ali šarmantno i staro, i odmah svi sline i vide „ono nešto“ čije postojanje u manjim mjerilima ismijavaju...

ŠTO VIČEŠ???
NISMO GLUHI!!!!

Ja nisam trznuo,plavušinima je to obiteljsko vozilo a za Čerkuča se zna(Čitaj među redovima)

Nažalost, kad je auto koji je sad kod buraza došao na tržište, već su radili samo 1/43 modele, Stahlberg nije radio 460, zadnji koji su radili je bio 740...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/4/2011, 15:15

Molim kolege da ne licitiraju one modele s onog linka... ja bidam za sva tri...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/4/2011, 15:18

nebeski je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:Možda su plastični i s današnjeg stanovišta rudimentarni, ali linije su fantastične. Pogledajte samo te kotače, a govorimo o 70-im godinama prošlog stoljeća.
Već kad vidim sliku novog Maista, Motormaxa i srodnih low budget modela, najčešće me odbiju ona pretenciozna nabacivanja falš detaljima, glupim kotačima i kvazi kromom. Ovdje toga nema, ljepota je u jednostavnosti.

Da ne govorimo o ovakvim sranjima:

Ta ekstremna sranja mi čak nisu niti pala na pamet. Mislio sam na normalne modele koji se uz današnju razinu tehnologije i pred visoko postavljenom letvicom u 1:18 pokušavaju podvaliti pod kolekcionarske, a realno se nisu ništa dalje pomaknuli od Bburagove ere. Neda mi se sad tražiti, ali bilo je pregršt takvih predstavljanja na forumu, pa je kurtoazno rečeno kako je model "tipični XY od kojeg se ionako puno ne očekuje, ali kako je jedini u raji...".

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/4/2011, 15:20

Je, a kad napišem da je model sranje, onda se mnogi, pogotovo oni koji ne sakupljaju 1/18 uskokodaču... lol!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/4/2011, 15:22

Mali plavi je napisao/la:Je, a kad napišem da je model sranje, onda se mnogi, pogotovo oni koji ne sakupljaju 1/18 uskokodaču... lol!

Kokokodak! Laughing

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 1/4/2011, 15:24

Pero je napisao/la:
dmj je napisao/la:...napadaju te i križaju se što se pališ na stare četrestrojke, a ti im pokažeš isti princip u osamnaestici (iako još uvijek mislim da su ti modeli zapravo 1/20), nesavršeno, ali šarmantno i staro, i odmah svi sline i vide „ono nešto“ čije postojanje u manjim mjerilima ismijavaju...

ŠTO VIČEŠ???
NISMO GLUHI!!!!

Ja nisam trznuo,plavušinima je to obiteljsko vozilo a za Čerkuča se zna(Čitaj među redovima)

Ma lako za sve vas, ja čekam Alhemistovo opravdanje! Very Happy

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/4/2011, 15:26

dmj je napisao/la:
Pero je napisao/la:

ŠTO VIČEŠ???
NISMO GLUHI!!!!

Tu se čuvaj, ima ' te gađa eliksirom za pretvaranje zmija u žabe! Very Happy Very Happy

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 41
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 1/4/2011, 15:27

Mali plavi je napisao/la:Molim kolege da ne licitiraju one modele s onog linka... ja bidam za sva tri...

Već je počelo... Very Happy

Ovi bi se modeli s obzirom na neotvaranja i fino pogođene linije mogli nazivati i "Proto-Otto"... Smile

Meni su već dvadesetak godina (khm, od uočavanja u stanovitom katalogu) zanimljivi, pogotovo s obzirom na kroničnu deficitarnost Volva i Saaba u svim mjerilima, no nikada mi nije uletio neki po povoljnoj cijeni, mada bih barem Saabodeltu volio imati.

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by medomanga on 1/4/2011, 15:59

Pero je napisao/la:
medomanga je napisao/la:

Felge su odlične!!!

I ovaj medvjed je postao sumnjiv??
Nije ni primjetio Saab Lanciu.
Virus OPEL ili godine???

Primjetio jako dobro!!!
Ali uživam čitajući postove u zadnjh par dana...

Pripravnik
Pripravnik

Grad ZAGREB

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/4/2011, 16:04

dmj je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:Molim kolege da ne licitiraju one modele s onog linka... ja bidam za sva tri...

Ovi bi se modeli s obzirom na neotvaranja i fino pogođene linije mogli nazivati i "Proto-Otto"... Smile

Meni su već dvadesetak godina (khm, od uočavanja u stanovitom katalogu) zanimljivi, pogotovo s obzirom na kroničnu deficitarnost Volva i Saaba u svim mjerilima, no nikada mi nije uletio neki po povoljnoj cijeni, mada bih barem Saabodeltu volio imati.

Predivni su oni NEO modeli, ali i zbilja skupi. Pogotovo SAAB 99 Turbo, kako bi mi u 1/18 legao jedan sa "Inca" naplacima. Uh, ne pitaj!

Ne znam zašto, ali uvijek sam bio fan Volvo i Saab modela. A mali Daf/Volvo 66 mi je jedan od dražih modela 70-tih.

Proto-Otto? Odličan naziv! Very Happy Very Happy

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/4/2011, 16:43

dmj je napisao/la:

Protto-Otto, dobar naziv...
I kaj je počelo? Meni Volvo-i, a talijana sa švedskom putovnicom ću drage volje prepustiti italofilima...
Iskreno, modele sam imao prilike vidjeti uživo, i s obzirom da su plastikaneri, sasvim su dobri, osim toga, šansa da bilo koji od tih modela izađe u 1/18 die-castu su ravne nuli. AA tjera najgorju, zadnju varijatnu 240-tke, i još u onoj trkačoj izvedbi, koja mi je u životu bitna jednako kao i preklanjski snijeg...
A povrh svega, od svakog proizvođaća, pa bio on i loš, imam barem jedan model... pa što nebi bio i koji plastični Stallberg...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 1/4/2011, 16:54

Mogu reći, vrlo lepo urađeni modeli, linije pogođene, Saabovi thumb
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 1/4/2011, 17:11

dmj je napisao/la:
Pero je napisao/la:

ŠTO VIČEŠ???
NISMO GLUHI!!!!

Alhemist je imao u licnom posedu crni i sivi 900 aero i jos neke sabove zato su mi prirasli za srce.
Da ne bude da sam pristrasan, druzio sam se sa MB, BMW-om, Audijem, ali nekako u Saab-u sam pronasao sebe, i dosta me lepih trenutaka veze za tu marku..
Buduci da se vec 15-ak god bavim ovim hobijem, nisam imao prilike da nadjem ni jedan komad saba u 18 koji je vredan pomena.
Za sve te god nasao sam jednog zutog "ansona" u kabrio varijanti ali je bio u dres stanju, a i da nije bio u dres stanju bio je mnogo nezgrapan i coskast da nekazem promasen.
Sledeci susret je bio na netu kada je Neo Scale Models izbacio ponovo usavrsenog kabria koga sam zaista hteo da uzmem, medjutim nadjem fotke nekog decka koji ga je vec uzeo i lepo uslikao sa svih strana, sto je odmah pokazalo mane: tockovi su baloni, klirens je preveliki, i geometrija zadnjeg dela nije OK.
Prosudite sami...

[You must be registered and logged in to see this image.]

i eto to je to.
Do sada se ni jedan ozbiljan proizvodjac modela nije zakacio za SAAB na zalost, ali se nadam da ce se to kacenje uskoro desiti jer mislim da bi sabovi modeli mogli dosta toga da ponude kao hi end modeli, sto zbog svog oblika i forme, sto zbog mehanickih resenja.
Dok se to ne desi , ne bih imao nista protiv da u podedu imam model koji naj vernije prikazuje sustinu...
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/4/2011, 17:20

nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:
Pero je napisao/la:

ŠTO VIČEŠ???
NISMO GLUHI!!!!

Tu se čuvaj, ima ' te gađa eliksirom za pretvaranje zmija u žabe! Very Happy Very Happy

Da, ali u 1/43 mjerilu...
lol! lol! lol!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 1/4/2011, 18:38

Ja sam mislio i mislio i došao do zaključka zašto ima tako malo
Sabbova i Volva u 1:18.
Poslije ovih proizvođača kupci su bježali od polica čim su vidjeli i da
na kutiji piše Volvo ili Saab.
Od proizvođača jedino je Revell imao jaja da nešto napravi.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 2/4/2011, 00:18

ali dobro,takva su vremena bila.ta su auta u svoje vrijeme i okolinu sjedala ko budali samar.ni volvo ni saab nisu proizvodjaci koji svaki treci dan pocinju neku tehnicku ili design revoluciju,tako da i ovi modeli pasu u taj kalup.kao sto sam rekao,ja sam ih imao par,kad bi covjek ulozio malo truda i izmjenio svjetla i jos neke stvari,ispao bi skroz fin model,posto su linije prilicno dobre.ali ja stvar ta da kod aktuelnih cijena nece niko poceti prepravljati model,jedino ako bi se nasao kakav u losijem stanju.

a.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 2/4/2011, 08:28

Pa protiv jednog Saab 96 ne bih imao ništa protiv.
A našlo bi se dosta poželjenih modela sa toga područja.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 2/4/2011, 09:14

@alhemist - da, znao sam da je to razlog. Ali zanimljivo mi je kako naizgled čvrste filozofije biranja modela padaju u vodu kada je nešto JUR i poklapa se s našim drugim preferencijama.

Ovi Stahlberg modeli ne bi nikome bili interesantni da su radili modele koje danas pokrivaju AA, Minichamps i Kyosho. Isti je slučaj s Pocherima i Marchesinijima (koje ćemo danas imati prilike razgledavati na druženju i uživati u njima).

A ovako se pokazuje da u određenim okolnostima ljudi koji zastupaju i prate posve drukčiju filozofiju skupljanja oduševljeno sline nad modelima koji nisu u ispravnoj skali i nisu nimalo detaljni. Ali "najvjernije prikazuju suštinu" - u čemu, odavno iznova tupim, i jest poanta!

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 2/4/2011, 09:28

dmj je napisao/la:@alhemist - da, znao sam da je to razlog. Ali zanimljivo mi je kako naizgled čvrste filozofije biranja modela padaju u vodu kada je nešto JUR i poklapa se s našim drugim preferencijama.

Ovi Stahlberg modeli ne bi nikome bili interesantni da su radili modele koje danas pokrivaju AA, Minichamps i Kyosho. Isti je slučaj s Pocherima i Marchesinijima (koje ćemo danas imati prilike razgledavati na druženju i uživati u njima).

A ovako se pokazuje da u određenim okolnostima ljudi koji zastupaju i prate posve drukčiju filozofiju skupljanja oduševljeno sline nad modelima koji nisu u ispravnoj skali i nisu nimalo detaljni. Ali "najvjernije prikazuju suštinu" - u čemu, odavno iznova tupim, i jest poanta!

Imam osecaj da ce tu devetstotku izbaciti kad-tad neki od zvucnijih firmi, i to bi bio pun pogodak, ali dok se to ne desi ovaj plastikaner ne ide u penziju.
On mu vise dodje kao izuzetak koji opravdava pravilo.....
Inace protiv razmere 43 nemam ama bas nista, cak sta vise kada bi u ponudi bili modeli koji me interesuju, a uradjeni kao MR limited svakako da bih skupljao 43 a ne 18.
Ovaj nas hobi otvara diskusiju zlatnog preseka u vezi sa razmerom i na kraju krajeva modelima.
Ko zna mozda ce na primer razmera 1/12 u buducnosti doziveti neverovatan procvat a mozda neka druga.....sve zavisi od posmatraca i tog zlatnog preseka.
Za sada neka to bude 18" Very Happy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 2/4/2011, 09:37

Slažem se, tko zna što će biti. Ali ovi Stahlbergovi Saabovi će uvijek ostati dobri modeli, čak i kad izađu "bolji", detaljniji.

Dok će Neo uvijek ostati samo promašaj (koji će vjerojatno zbog rijetkosti i snobovštine ipak držati cijenu). A Anson ostaje negdje na pola puta, kao u suštini igračci ipak mu je lakše oprostiti nezgrapnost nego Neu.

Ogromna je razlika i u vremenu utrošenom na izradu kalupa, ne znam je li Neo radi 3D printing ili kako, ali suludi tempo izbacivanja modela najbolje pokazuje kako nemaju vremena pošteno pripremiti. Po meni su najljepši Saabovi u skali uopće prastari Tekno modeli u 1/43, ali kod njih su kalupe radili i mjerili majstori starog kova, vjerojatno tjednima radeći na perfekcioniranju svakog u skladu s tadašnjim tehnološkim mogućnostima.

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 2/4/2011, 09:46

dmj je napisao/la:@alhemist - da, znao sam da je to razlog. Ali zanimljivo mi je kako naizgled čvrste filozofije biranja modela padaju u vodu kada je nešto JUR i poklapa se s našim drugim preferencijama...

...A ovako se pokazuje da u određenim okolnostima ljudi koji zastupaju i prate posve drukčiju filozofiju skupljanja oduševljeno sline nad modelima koji nisu u ispravnoj skali i nisu nimalo detaljni. Ali "najvjernije prikazuju suštinu" - u čemu, odavno iznova tupim, i jest poanta!

Te činjenice nitko ne osporava... Barem u mom slučaju. kada je model JUR, a uklapa se u moju kolekcionarsku filozofiju, ulazi u kolekciju, naravno, sve do trena kad se pojavi bolji model... Iako, kao što sam već napomenuo, želim i od svakog proizvođaća imati barem jedan model koji su proizveli, tako da u kolekciji ima mjesta i za Polistil, i za Anson, o Bburagu da ne govorim, pa zašto nebi bio i poneki Stahlberg.
Za mene je tipičan primjer "JUR" modela Guiloyev Mercedes C111, iako na nivou BBuraga, ako ne i lošiji u nekim segmentima, za mene je bio "must have".

Zadnja promjena: Mali plavi; 2/4/2011, 11:13; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 2/4/2011, 10:58

dmj je napisao/la:

Opet ću reći, ne slinim, čak ni u prenesenom značenju. I uopće mrzim taj glagol, jer mi pristaje tek uz balavu dječicu koja prljaju prozore ili Homera Simpsona. A ja zadržavam pravo da kažem da modele kupujem relativno racionalno i prije svega staloženo, sa dovoljnom dozom ushita i opet dovoljnim udjelom hladne glave i mirne ruke.

Pošteno konstatiram da su gore predstavljeni autići za svoje doba bili sasvim OK i da bi ih volio imati ako se mogu naći po nekoj, za postojeće, bagatelnoj cijeni.

I to samo zato jer su to Volvo/SAAB modeli koje volim, a složili smo se, koji su prilično deficitarna stvar u svim omjerima.

Da se danas proizvode takvi auti ne bih dao ni 10 eura za njih. Ovako, surovi zakon ponuda/potražnja definira cijene drukčije. I upravo zato neću izbrojati za njih tražene novce, čak ih nisam (pogotovo ne slineći) tražio po Ebayu nakon Amirovog natpisa.

Također, ovi modeli mi ne bi stajali u polici sa ostalim 1/18 modelima, nego u nekoj sasvim trećoj, možda i u kakvoj ladici, jer se jednostavno konceptualno ne slažu uz novije aute, kao što mi ni Bburago ne stoji uz takve aute. Ali, kažem - poštujem ih.

I, naravno, ti, Dino, opet koristiš priliku da navedeš vodu na svoj mlin. Nitko ovdje nije rekao da je striktno hladan prema starijim i tehnički nesuperiornijim modelima, što nam se imputira između redova, nego čitavo vrijeme govorimo o tome da ako postoji kvalitetnija zamjena - onda ćemo izabrati kvalitetniju zamjenu.

Taj princip čini mi se da nekima od vas nije jasan, ili namjerno nećete da ga shvatite, a mi smo ga, možda baš i zbog toga, potpuno suzili na 1/18 segment, gdje je ipak posjedovanje samo jednog modela nekog automobila, zbog realnog ograničenja prostora, skoro pa optimum, dok se u 1/43 može ići u širinu vezano uz jedan tip automobila (kao što je slučaj kod tebe), pa se nerijetko posjeduje po 10-tak i više različitih modela jednog te istog auta, u različitim varijantama i od različitih proizvođača. Stoga, nema kod nas čvrste filozofije na način na koji se to u postu iznad percipira. Uzima se zadnji najbolji auto, to je jedina misao vodilja. A taj auto može biti lošiji od većine, ali je zadnji najbolji. Često, nažalost, i jedini. Do dolaska boljeg.

Naravno, ovo pravilo koje je u našem mjerilu može važiti i za nekoga tko skuplja 1/43, a ima afinitete slične nama (najbolje vizualno urađeni, recentan i ultimativni model u nekom trenutku je uber alles, ostali mogu na bubanj), ali je to netko tko bi, u takvoj konstelaciji stvari, ipak trošio podosta novca na nove modele (ajde, recimo - tipa Minichamps) u okviru kupnje pet, šest ili deset takvih mjesečno, a ja takvog "filozofa", "Rockafellera" i gotovana među našim 1/43 prijateljima još uvijek često ili nikako ne susrećem.

Upravo otuda stiže i ona rasprava o Bburagu odnedavno. Nepisani
zakon 18-ki daje ordinarnom skupljaču za pravo da teži savršenijem
modelu, barem do one granice dok mu se ne poklope njegovi prohtjevi i
ono što auto nudi u kontekstu cijene. I kada nađe stariji model, osim
ako nije na bilo koji način vezan za stari, pokušava starog mijenjati
barem zbog prostora na polici.I po tome postoji ta bitna razlika između nas i vas, ali potpuno nevažno za mirnu koegzistenciju na forumu. naravno, postoji tu još niz objektivnih razloga zašto razlike postoje, od starosti i zastupljenosti dva mjerila do nekih ekonomskih računica.

Također, zašto ne bi važilo pravilo JUR, ako netko voli dotični 1/1 auto? Bez obzira na nivo izrade, ako ne postoji alternativa, a skupljač u dogledno vrijeme ne očekuje istu, zašto ne uzeti starog plastičnjaka, makar bio i 1/20? Prvo, ne živi se sto godina, a drugo - ta branili ste nedavno Bburago koji je također krivog mjerila, što tad nije bio problem, a dogodi se i eminentnijim proizvođačima da za koji milimetar profulaju iako bi auto trebao striktno biti 1/18. Ako ne vjerujete, šublere u ruke!

Mi jesmo izrazili javno oduševljenje gore predstavljenim modelima, vjerovali ili ne i mi imamo dušu, ali sumnjam da je izazvan stampedo grozničavog traženja istih. Naravno, lijep je prizor vidjeti sve te SAAB-ove i Volvoe, ali sumnjam da će se tražiti komad više. Ovo je tek iznimka koja potvrđuje nepisano 1/18 pravilo, pravila igre protiv kojih se, čini mi se, jedino bune oni koji uopće ne skupljaju naš omjer. Što je malo, da prostite, čudno.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 2/4/2011, 16:35

To je to!!!!
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem