DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 2

+10
Luckyboy
cordoba
b12cky
Učitelj
Siniweb
Nedo
Pero
Keza
dmj
nebeski
14 posters

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 21/11/2011, 20:18

haha

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 21/11/2011, 20:18

Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 21/11/2011, 20:19

Ma jebite se...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 21/11/2011, 20:22

Dobro, fakat kad se tako gleda - 130, 180 ili 230 eura, to je cifra s kojom možeš kupiti omanji frižider, a kupiš li model bit će ti to samo još jedan u nizu.

Nije Deda lud. pirat
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 21/11/2011, 20:32

nebeski je napisao/la:Dobro, fakat kad se tako gleda - 130, 180 ili 230 eura, to je cifra s kojom možeš kupiti omanji frižider, a kupiš li model bit će ti to samo još jedan u nizu.

Nije Deda lud. pirat

A koliko tek mesa za roštilj možeš za tu lovu kupit...

I šta onda vas dvojica "mudraca" ne sakupljate frižidere?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Siniweb 21/11/2011, 20:49

nebeski je napisao/la:Dobro, fakat kad se tako gleda - 130, 180 ili 230 eura, to je cifra s kojom možeš kupiti omanji frižider, a kupiš li model bit će ti to samo još jedan u nizu.

Nije Deda lud. pirat

Bas danas sam nekim slucajem kupio frizider za 250 eura, i to je bio najjeftiniji za svoju velicinu.
Marka? naravno Gorenje Velenje.

Kad pomislim da je to minimalno 20 1:64 Tomica Limited Vintage.... kukulele... lol!





Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Pero 21/11/2011, 20:57

Još gore je da frižider kupujueš svakih deset godina.
Ne plačeš kad se počne raspadati.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by 02 series 21/11/2011, 22:44

nebeski je napisao/la:
dmj je napisao/la:Ok, razumijem. Nisam bio jasan, želio sam napomenuti da ne viđam USA modele u rubrikama tipa Highway 61 noviteti, GMP noviteti i sličnima... Tako da ne znam zaobilazite li ih namjerno ili je tržište u krizi pa baš i nema novosti...

A za tržište, ok, vjerujem da je, kao i u mnogo čemu najveće na svijetu, ali samo jedno pitanjce: zašto proizvođači u 99% slučajeva, ako su postojale razlike, rade modele automobila u specifikacijama za europsko ili japansko tržište, a ne s debelim branicima i sličnim kerefecima za američko?

Krenut' ću od natrag.

Zanimljivo pitanje, ne bih rekao da je baš 99 posto, jer postoje iznimke koje potvrđuju pravilo.
Recimo, Kyosho je radio i radi američku varijantu 2002 Tii, Autoartov Fiat 124 Spider je američka varijanta, sada je Hot Wheels Elite uradio Ferrari 308 GTB, američka varijanta. Ima još nekoliko takvih, sad se ne mogu sjetiti. zašto je to tako, zbilja ne znam. Nisam razmišljao, ali pretpostavljam da idu na "original" verziju kad god to mogu, a primijetio sam da i američki štovatelji "forcaju" za originale.

Što se tiče ovog prvog, nekako sam i sam odavno primijetio da se za HW 61 uglavnom zanimamo Mali Plavi i ja, pa se tako nekako odnosimo i prema novitetima.
Noviteta ima, ali je sad i u SAD-u nekakvo recesijsko vrijeme, a to se prvo vidi po ponašanju tamošnjih brendova, pa su malo povukli ručnu.


Kyosho je sa BMW-om 2002tii cini mi se isao da udovolji americkom i europskom trzistu, pa napravio ni tamo-ni ovamo. Na modelu se mogu vidjeti samo banane na branicima za americko trziste, ali branici su cisto europski. Obrati pozornost na zadnji branik i svjetla za tablice (za eu. trziste svjetla su pozicionirana na braniku dok su kod amera na veznom limu). A tu je prvi zasr´o Anson. Interijer odaje par detalja za americko trziste, npr. svijetlo na krovnom tapacirungu i rijetke vodjice za sigurnosni pojas.
Ono sto bi ga prvenstveno cinilo amerikancem, su bocna svijetla na blatobranima, ispupceni prednji zmigavci i jos par detalja. Kamo srece da su odradili pravog amerikanca, ali eto radi tih sitnih detalja, nakon duzeg razmisljanja, nedavno sam kupio i AUTOart-ovog 2002tii sa okruglim stopama u boji mog 1:1 (golf gelb).
02 series
02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 48
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 21/11/2011, 23:52

02 series je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Krenut' ću od natrag.

Zanimljivo pitanje, ne bih rekao da je baš 99 posto, jer postoje iznimke koje potvrđuju pravilo.
Recimo, Kyosho je radio i radi američku varijantu 2002 Tii, Autoartov Fiat 124 Spider je američka varijanta, sada je Hot Wheels Elite uradio Ferrari 308 GTB, američka varijanta. Ima još nekoliko takvih, sad se ne mogu sjetiti. zašto je to tako, zbilja ne znam. Nisam razmišljao, ali pretpostavljam da idu na "original" verziju kad god to mogu, a primijetio sam da i američki štovatelji "forcaju" za originale.

Što se tiče ovog prvog, nekako sam i sam odavno primijetio da se za HW 61 uglavnom zanimamo Mali Plavi i ja, pa se tako nekako odnosimo i prema novitetima.
Noviteta ima, ali je sad i u SAD-u nekakvo recesijsko vrijeme, a to se prvo vidi po ponašanju tamošnjih brendova, pa su malo povukli ručnu.


Kyosho je sa BMW-om 2002tii cini mi se isao da udovolji americkom i europskom trzistu, pa napravio ni tamo-ni ovamo. Na modelu se mogu vidjeti samo banane na branicima za americko trziste, ali branici su cisto europski. Obrati pozornost na zadnji branik i svjetla za tablice (za eu. trziste svjetla su pozicionirana na braniku dok su kod amera na veznom limu). A tu je prvi zasr´o Anson. Interijer odaje par detalja za americko trziste, npr. svijetlo na krovnom tapacirungu i rijetke vodjice za sigurnosni pojas.
Ono sto bi ga prvenstveno cinilo amerikancem, su bocna svijetla na blatobranima, ispupceni prednji zmigavci i jos par detalja. Kamo srece da su odradili pravog amerikanca, ali eto radi tih sitnih detalja, nakon duzeg razmisljanja, nedavno sam kupio i AUTOart-ovog 2002tii sa okruglim stopama u boji mog 1:1 (golf gelb).

Jednom sam sudjelovao u raspravi o tome i čini mi se da je jedan rekao da je prva serija Tii-ja za USA bila bez bočnih žmigavaca, jer su ti žmigavci uvedeni 1972. kao obaveza u SAD-u. Svi BMW-i 2002 prije te 1972. također nisu imali te žmigavce. E, sad..je li mu vjerovati?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Siniweb 21/11/2011, 23:53

Pero je napisao/la:Još gore je da frižider kupujueš svakih deset godina.
Ne plačeš kad se počne raspadati.

Pa, poceo sam. Ovo mi je naime prvi novi frizider. A kad krene crkavati sva ona ostala bijela tehnika stara 20+ godina koju jos imam po stanu. "bye bye hobby"
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gatuzo 22/11/2011, 02:38

Da se ubacim ja polako i na ovu temu, ipak sam ovde dosao zbog 18ca Smile. Pre godinu ili vise pretrazivao sam forume i internet i secam se da je neko postavio recenziju za Ford Falcon, Classic Carlectables. Da li je to blo na ovom ili drugom forumu?

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 22/11/2011, 08:35

Gatuzo je napisao/la:Da se ubacim ja polako i na ovu temu, ipak sam ovde dosao zbog 18ca Smile. Pre godinu ili vise pretrazivao sam forume i internet i secam se da je neko postavio recenziju za Ford Falcon, Classic Carlectables. Da li je to blo na ovom ili drugom forumu?

Kojem drugom forumu?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gatuzo 22/11/2011, 13:49

nebeski je napisao/la:
Gatuzo je napisao/la:Da se ubacim ja polako i na ovu temu, ipak sam ovde dosao zbog 18ca Smile. Pre godinu ili vise pretrazivao sam forume i internet i secam se da je neko postavio recenziju za Ford Falcon, Classic Carlectables. Da li je to blo na ovom ili drugom forumu?

Kojem drugom forumu?

Pa ja jedino znam za ovaj, oldtajmeri i autici.net. Bilo je odavno ali ja sam siguran da sam video recenziju na nekom od ova tri. Cak se secam i jednog detalja da je taj kolega koji ga je predstavio rekao da je dobio i lopaticu za otvaranje vrata da ne dira prstima Smile

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 22/11/2011, 14:03

Gatuzo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Kojem drugom forumu?

Pa ja jedino znam za ovaj, oldtajmeri i autici.net. Bilo je odavno ali ja sam siguran da sam video recenziju na nekom od ova tri. Cak se secam i jednog detalja da je taj kolega koji ga je predstavio rekao da je dobio i lopaticu za otvaranje vrata da ne dira prstima Smile

Ja imam taj auto, ali se ne sjećam da sam ga predstavljao. Mislim da smo samo onako o njemu pričali. U offu. Lopatica? Da, mislim da dođe uz njega?
Podsjeti me još malo, možda mi se upali lampica.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gatuzo 22/11/2011, 14:15

Predstavljen je sigurno, i to je e sad da li u posebnoj temi ili u okviru neke druge nisam vise siguran. Bila je gomila slika, spominje se ta lopatica, knjizica koja ide uz njega, i ako si ga ti predstavljao onda si rekao da je to verovatno naj kvalitetniji model koji imas. Ne secam se da li si ti rekao ili je neko dodao ispod kako jos samo fali da se prozori mogu spustati. Inace taj Falcon je crveni, znam jos da ima beli i zuti koliko sam video na netu. I mislim da je pre slika isla malo pricica o pravom automobilu, tipa za americko i za australisko trziste, licenca, naziv na trzistu i tako to

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 22/11/2011, 14:38

Što ti je mlađi čovjek. Memorija na zavidnom nivou. thumb
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 22/11/2011, 14:59

Gatuzo je napisao/la:Predstavljen je sigurno, i to je e sad da li u posebnoj temi ili u okviru neke druge nisam vise siguran. Bila je gomila slika, spominje se ta lopatica, knjizica koja ide uz njega, i ako si ga ti predstavljao onda si rekao da je to verovatno naj kvalitetniji model koji imas. Ne secam se da li si ti rekao ili je neko dodao ispod kako jos samo fali da se prozori mogu spustati. Inace taj Falcon je crveni, znam jos da ima beli i zuti koliko sam video na netu. I mislim da je pre slika isla malo pricica o pravom automobilu, tipa za americko i za australisko trziste, licenca, naziv na trzistu i tako to

Vidiš, moguće je da si u pravu.
No, doba mog pisanja na drugom forumu inače mi je sad daleka prošlost, sve mi je nekako mutno.
Imam odličnu memoriju, ali valjda kada hoću nešto zaboraviti, to mi ide lako.

Jesi li ti to pronašao sad nekad ili se i ti sjećaš dok smo o tome pisali?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Pero 22/11/2011, 15:02

Tog falcona se uopće ne sjećam.tj. pisanja vidio sam ga jedino u živo.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gatuzo 22/11/2011, 15:04

ma pokusao sam sinoc da potrazim, pogledao sam ovde u okviru FORD teme ali ga nema a na autici net nisam registrovan pa ne mogu da pristupim recenzijama. A ince to sam video pre nekoliko meseci, mozda i vise od godinu dana

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gatuzo 22/11/2011, 15:07

Jeste, tvoja je recenzija, sad sam otisao na autici.net, ukucao u pretragu "falcon" i izbacio mi je temu ali je zakljucana za mene



[You must be registered and logged in to see this link.]

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Pero 22/11/2011, 15:14

Taj Čerkuč toliko muva da se više ni sam ne može sjetiti gdje je što valjao.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 22/11/2011, 15:18

Gatuzo je napisao/la:Jeste, tvoja je recenzija, sad sam otisao na autici.net, ukucao u pretragu "falcon" i izbacio mi je temu ali je zakljucana za mene



[You must be registered and logged in to see this link.]

Kako zaključana, zar nisi član? Question
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gatuzo 22/11/2011, 15:22

nisam, zanm da je tada moglo da se gleda ako nisi clan ali u medjuvremenu su vecina tema zakljucane. A clan sam na oldtajmerima i ovde, mrzi me da se sad pregisturjem i tamo a vidim da su i temen nesto zamrle i da se tamo slabo pise

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 22/11/2011, 15:25

Gatuzo je napisao/la:nisam, zanm da je tada moglo da se gleda ako nisi clan ali u medjuvremenu su vecina tema zakljucane. A clan sam na oldtajmerima i ovde, mrzi me da se sad pregisturjem i tamo a vidim da su i temen nesto zamrle i da se tamo slabo pise

Nemam pojma. Nisam bio od kad sam otišao.
A to se neke teme ipak mogu čitati?
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gatuzo 22/11/2011, 15:31

nebeski je napisao/la:
Gatuzo je napisao/la:nisam, zanm da je tada moglo da se gleda ako nisi clan ali u medjuvremenu su vecina tema zakljucane. A clan sam na oldtajmerima i ovde, mrzi me da se sad pregisturjem i tamo a vidim da su i temen nesto zamrle i da se tamo slabo pise

Nemam pojma. Nisam bio od kad sam otišao.
A to se neke teme ipak mogu čitati?

Pa one opste, recimo o 1/43 ili 1/18

Gatuzo
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 15.11.2011
Dob : 44
Grad Beograd

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 38 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 38 / 40. Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.