1/18 Općenito vol. 2

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 4 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 16:08

Pero je napisao/la:To je redu..
samo mislim da burago nije želio mijenjati koncepcije a ne napraviti nešto novo.

Zato je i propao, pa ga otkupio Maisto koji ga i dalje ne želi razvijati. kao ni sebe samoga. Ostaju u teritoriju lako dostupnih autića.

Odatle se recimo polako izvlači SunStar, od proizvođača prosječnih jeftilena eno ih u uglednijem društvu s tendencijom napretka.

A UT? Njega je platio, a ne otkupio za jadne pare, Global Gateway - i na osnovi njegovih mogućnosti napravio AutoArt.
Prvi AA modeli, recimo i današnje Corvette, su sve UT-ovi kalupi, realizirani ili iz faze prototipa. Sve sam rekao.

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 44
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 1/3/2011, 16:29

Burago je najbolji.
To sam zaključio iz ovolike diskusije. O Minichamps-u,Autoart-u ili Kyosho-u se nikada nije ovoliko raspravljalo.
Poslovica kaže:Za dobrim se konjem prašina diže.

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 56
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 16:32

Nedo je napisao/la:Burago je najbolji.
To sam zaključio iz ovolike diskusije. O Minichamps-u,Autoart-u ili Kyosho-u se nikada nije ovoliko raspravljalo.
Poslovica kaže:Za dobrim se konjem prašina diže.

Eh, da je zbog Bburaga...

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 17:02

Dva sveta, dva razmisljanja, dva tripa. Kada i jedna i druga strana to slobodno iznesu, pri tome budu saslusani, to je civilizacija, a to je dobar nivo za covecanstvo. Herbert Von Karajan je pred kraj svog ovozemaljskog zivota rekao, kada je bio upitan za pojavu CD-a, da je to najveci izum covecanstva 20.veka, sto se kvalitetne reprodukcije muzike i uopste zvuka tice, da je to revolucija, koja ce trajati. Tu se vise ne postavlja pitanje ovoga ili onoga, ko sta voli ili ne voli, ako znate rad i delo pomenutog. To takodje nije razlog da ploce nestanu, zapale ,zabrane se. Naprotiv, one su jedan, danas najkultniji nosac zvuka ikada izmisljen, krajnje zanimljiv i simpatican, ciji sam i sam pobornik i kolekcionar. Cak planiram da kupim i nov gramofon, kvalitetniji, napredniji i skuplji, i sve to za cilj uzivanja u muzici. Ne pijem pricu da mozes da uzivas slusajuci i na nekom svetlecem degenericnom tandrkalu. Ako je to tema, ovo je pogresan forum. Mogu, ako sam u zatvoru ili na pustom ostrvu, mogu, ali necu. Sve ima svoj pocetak i kraj, kao i Bburago. Jednostavno su se pojavili bolji i kvalitetniji modeli, i to je sve. Bolji su, kraj price. Svako moze da skupja sta god i uziva u istom, ali ovde se radi o BOLJIM i LOSIJIM modelima. Ne razumem zasto to bilo kome tesko pada, i zasto se ulazi u privatnost ljudi ko na koji nacin i da li uopste uziva u svojoj prici, postoje parametri koje ozbiljan svet postavlja i to je to. Da mogu da priustim, svaki dan bih slusao Berlinsku filharmoniju uzivo, i verovatno se susretao tu i tamo sa raznim komentarima, ma on ni ne poznaje klasicnu muziku uopste, folira.....ma on ovo, ma on ono. Alo majstore, ja svaki dan slusam BERLINSKU filharmoniju, da li si pri sebi ti?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 17:20

Može se pričati o svakakvim osjećajima - ja imam jedan koji je izrazito prisutan kada kupim, ajd' recimo Autoart - i recimo kad sam kupio 1953 Corvettu, onu prvu, polo bijela boja, crvena unutrašnjost*. Ovdje me pljuni, ako nisam imao feeling kao da kupujem pravi auto iz 1953. I kao da sam u tom trenutku i sam prebačen u 1953., makar na trenutak. Znači, model je nov, ali tako je skinut da vraća poput vremeplova. To je ono što me tjera da žrtvujem lovu, postim ili izbjegavam platiti struju taj mjesec ili još i idući, do opomene.

Težnja za oku savršenijim i uhu ugodnijem ne smije biti predmet kritike, a ovdje se ionako radi i o jakom utjecaju tradicije u novom izdanju.

* Jedna od bitnih značajki, nazovimo ih tako, ozbiljnih modela je da vjerno slijede specifične detalje godišta, znači opremu i vanjske i unutarnje boje i dezene. To je šarm cijele priče. Kod Bburaga je sve bilo zbrda - zdola ili nikako. Dovoljno je pogledati onaj Porsche 365 i pročitati Mirjanov osvrt. Događa se to i danas, ali manje, jer je čitava kolekcionarska zajednica spremna na vrijeme dignuti glas. Zato je Autoart i revidirao neke modele, a neke vratio na popravak iz faze prototipa.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 17:43

takodje mislim da nema preterane svrhe praviti ovakva poredjenja, jer je trziste mnooooogo veliko i svaka roba ima svog kupca....
Da treba postovati Burago,ali onaj stari burago, se slazem potpuno, jer zaista jesu izmislili 1:18 i svi smo odrastali uz njega i igrali se kao deca Bburagom....
Ali da treba nesto ceznuti za njim mislim takodje da ne treba, jer Bburago nije poput Bitlsa ili neceg drugog sto je obelezilo odredjenu eru i u njoj ostalo. Burago je kao i svi ostali samo brend koji treba ocenjivati kao i svaki drugi u sadasnjem vremenu, koji postoji i samo se opredelio na losiji kvalitet u kojem pravi svoje modele i dalje i nema nameru da unapredi svoju proizvodnju.
Treba ceniti stare Bburago modele jer su za to vreme bili pojam, i stvarno je greota podcenjivati ih.......al mislim da nove burago modele treba porediti sa ostalima kao sto to cinimo sa svakom drugom robom .....odnos cena kvalitet......ili samo kvalitet ko to moze sebi da priusti..........
Isto kao sto nemam nameru da kupujem telefunken TV iako sam ga imao, a moji kada su ga kupili bio je vrh.....ali sadasnji telefunken je mnogo losiji od ostalih proizvodjaca.......
To je moje misljenje............ Very Happy

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 18:03

Rasparavu sam preselio ovamo, budući da je izašla iz nekog okvira teme samog Bburagovog Ferrarija 250 GTO...

Ne smatram da se ikome ovdje moram pravdati, iako cijelo vrijeme ispada da se moram pravdati, prvenstveno zbog kritičnog stava prema Bburagovim modelima, iako vjerojatno moji stavovi bude neke reakcije i osjetljivost kod kolega s obzirom na to da sam unazad tri godine od sporadičnog sakupljaća 1/18 (što ne znači da ne poznajem materiju) prešao put do sakupljača svih mjerila pa se vratio natrag na sakupljanje isključivo jednog, meni najdražeg mjerila.

Ne smatram nekoga tko sakuplja bilo koje drugo mjerilo od onoga koje ja sakupljam manje vrijednim, prepuštam drugima da svoje kolekcije formiraju sukladno njihovim interesima i mogućnostima, pa tako ja uzimam za pravo da svoju kolekciju koju formiram za svoj novac formiram po svojim željama. Svatko od nas je barem jednom kupio model kojim na kraju nije bio zadovoljan, neki takve modele prodaju, neki ih ipak zadrže u kolekciji, neki ih poklone. Modele koji ne zadovoljavaju moje kriterije ja prodajem, pa što? Nisam ovdje pozvao na zabranu sakupljanja Bburaga, ili pozvao na javno uništavanje svih Bburago modela valjkom za asfalt na školskom igralištu moje osnovne škole. Istina je, 90% Bburagovih modela ne zadovoljava moje kriterije, a među ostalim, ne namjeravam slagati kolekciju sa duplim modelima (dobar i loš) i ja te modele prodajem.
Odnos prema svakom modelu koji posjedujem ili sam ga posjedovao je isti, bio on Bburago, Motormax ili Autoart, posvetiti ću mu jednaku pažnju kada je riječ o skladištenju kao i čišćenju i održavanju... Kolega Vela koji je kupio nekoliko modela od mene, živi je primjer osobe koja može to potvrditi, jednako je čiste i ulickane kupio i Bburagov Ferrari F50 i Yat Mingovu Alfu Junior.
Možda nekoga boli fraza "Ciao Bburago", koja stoji jednako kao i "Ciao Maisto", ili kao Borisova "Ciao Norev", možda djelujem totalno nesentimentalno, što se po nečijem mišljenju rješavam nečega što ima sentimentalnu vrijednost, nekoliko modela ju i ima, zato i ostaju u kolekciji, ostali mi ne odgovaraju prvenstveno kao modeli, a dobar dio njih me ne zanima ni kao 1/1, neki nisu kompletni... One koji me ne zanimaju niti u 1/1 neće ni dobiti zamjenu, a ostali će dobiti zamjenu u vidu kvalitetnijih ili MINT modela kojima ništa ne nedostaje.
Mislim da nije korektno uspoređivati model sa živim bićima, ovo su, kako god okrenemo, prvenstveno stvari, i stare cipele zamijenimo novima.
Znao sam da će ova serija modela koju tenutno predstavljam, dakle Bburaga izazvati ovakve polemike i reakcije, gledam na te modele bez onog djetinjeg, bez ružićastih naočala, njih je, realno gledano, vrijeme jednostavno pregazilo.
Bburagu svaka čast, njihovi modeli, jednako kao i oni stari Tonka/Polistil bili su začetak priče o 1/18 modelima, ali nažalost, nisu napravili nikakav pomak, kao što je Boris napisao, UT je bio preteča onoga što su danas AA, Kyo & co.
Nekoga možda ispunjava sakupljanje Bburago modela, možda je nekome gušt imati petu varijantu boje njihovog Porschea 356, svakom svoje... mene to jednostavno ne ispunjava.
Da se zapravo u nekim slučajevima Bburago ne isplati kupovati... donekle to i stoji, ovi katastrofalno loši modeli koji se danas prodaju koštaju skoro jednako kao Revell, ruku na srce, Revell ti definitvno da više modela za 30-ak kuna više.
Sakupljanje 1/18 modela je specifično, budući da je ovdje poprilično bitna i izražena detaljnost, zašto ne zamijeniti lošije napravljen model boljim? Po meni je to normalna stvar...
Dino se dotakao priče LP-CD, osobno, nisam neki audiofil, imam nešto ploća, ali uglavnom večinu glazbe imam ili na CD-ima ili u dobro enkodiranim mp3-icama. Svaka čast dobroj staroj longplejki, ali i nju, jednako kao i CD ovisi na čemu slušaš, nije isto slušaš li ju na neki plastični Riz-ov ili ruski gramofon sa ona dva plastična zvučnika, ili ju vrtiš na mkII opremljen Ortofonkom preko nekog Marantzovog pojačala i JBL zvučnika... Jednako tako i CD...nije isto vrtiti ga na liniju koja te koštala stotinjak kuna ili na audio sustav koji je koštao malo veću hrpu novaca.
Nezahvalno je raditi usporedbu Bburago-AutoArt, kao da uspoređuješ Fiću i najnoviji Mercedes S klase, ali svakome svoje, sve je stvar osobnih preferencija i mogućnosti tj količine novca koju si spreman/u mogućnosti potrošiti.
Realno, slobodan sam reči da su Bburago modeli oduvijek bili rudimentarni, ali su me i kao takvi privukli, neću sada pričati priču o mojoj prvoj 18-ici, nju ću napisati u temi o samom tom modelu.
Da nije bilo njih, vjerojatno nikada ni nebi počeo sakupljati modele, tu su veliku ulogu odigrali baš ti modeli. Ali, mnogo je vremena otada prošlo... Sa današnjeg aspekta, slobodan sam reči da me zanimaju modeli "starih" automobila, a ne stari modeli. Da, više puta sam uzviknuo "Ciao Bburago" ili "Ciao Maisto" na vijest da izlazi novi, detaljniji i vjerniji model nekog automobila koji bi želio posjedovati, a za koji do tog trenutka nije postojala alternativa pogotovo Bburagu. Bburago, kakav god da je, bio je kamen temeljac na kojem se sve kasnije izgradilo, na tome im hvala, ali to ne znači da ih moram sve čuvati i držati izložene u vitrini samo zato što je to "Stari Bburago" Realno ću napisati nešto o svakom modelu, pa tako i o Bburagu, što to mišljenje možda nekima neće odgovarati, žao mi je, ali istina ponekad i boli.
Za kraj samo jedno... "Ciao Bburago, Grazie!!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 1/3/2011, 19:27

Milos je napisao/la: Sve ima svoj pocetak i kraj, kao i Bburago. Jednostavno su se pojavili bolji i kvalitetniji modeli, i to je sve. Bolji su, kraj price. Svako moze da skupja sta god i uziva u istom, ali ovde se radi o BOLJIM i LOSIJIM modelima. Ne razumem zasto to bilo kome tesko pada, i zasto se ulazi u privatnost ljudi ko na koji nacin i da li uopste uziva u svojoj prici, postoje parametri koje ozbiljan svet postavlja i to je to.

Klasifikacija na bolji i losiji vrlo lako prelazi sa modela na ljude.
Kako, na primjer, reci nekome u lice da skuplja "losije" modele ili da je neozbiljan, a da ta osoba nece biti u najmanju ruku u sebi povrijedjena tom izjavom, osim ako u sebi nema smopostovanja ili ponosa?

Postavljam pitanja, na koje ne vidim objektivan odgovor:
Kome bolji? Kome losiji?
Sto je ozbiljan svijet i moze li ga se definirati, a da ne zvuci elitisticki?
Postoji li uopce nesto tako kao "ozbiljan svijet" u kontekstu skupljanja "autica" (a to su u sustini svi modeli koje skupljamo, htjeli se mi izdignuti ili ne, i to ne govorim zato jer skupljam "vrapce"), jer htjeli mi to ili ne, netko koga to sve ne zanima nece odmah uociti razlike izmedju high-end modela i jeftilena, ako ne pogleda cijenu. Crveni Ferrari ce biti crveni ferrari.... materijali, lak, foto-etched dijelovi? Koga to briga, osim nas.
I kakvi su uopce kriteriji ozbiljnog svijeta? Materijalni? Intelektualni? Porodica? Zanimanje? Konto? Radni staz? Akademska titula? IQ? Lokacija? Velicina stana/kuce? Marka auta? Duzina batine? Oprostite ako sam sto zaboravio.
Eto, pitanja preko pitanja preko pitanja..... cime bih jednostavno htio reci da bi se o takvim stvarima moglo govoriti samo za sebe.

Mozda sam jos uvijek samo neiskusan, pa se iskreno izvinjavam se ako sam nesto krivo razumio. Wink
No hard feelings please.
Siniweb
Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 19:59

Siniweb je napisao/la:
Milos je napisao/la: Sve ima svoj pocetak i kraj, kao i Bburago. Jednostavno su se pojavili bolji i kvalitetniji modeli, i to je sve. Bolji su, kraj price. Svako moze da skupja sta god i uziva u istom, ali ovde se radi o BOLJIM i LOSIJIM modelima. Ne razumem zasto to bilo kome tesko pada, i zasto se ulazi u privatnost ljudi ko na koji nacin i da li uopste uziva u svojoj prici, postoje parametri koje ozbiljan svet postavlja i to je to.

Klasifikacija na bolji i losiji vrlo lako prelazi sa modela na ljude.
Kako, na primjer, reci nekome u lice da skuplja "losije" modele ili da je neozbiljan, a da ta osoba nece biti u najmanju ruku u sebi povrijedjena tom izjavom, osim ako u sebi nema smopostovanja ili ponosa?

Postavljam pitanja, na koje ne vidim objektivan odgovor:
Kome bolji? Kome losiji?
Sto je ozbiljan svijet i moze li ga se definirati, a da ne zvuci elitisticki?
Postoji li uopce nesto tako kao "ozbiljan svijet" u kontekstu skupljanja "autica" (a to su u sustini svi modeli koje skupljamo, htjeli se mi izdignuti ili ne, i to ne govorim zato jer skupljam "vrapce"), jer htjeli mi to ili ne, netko koga to sve ne zanima nece odmah uociti razlike izmedju high-end modela i jeftilena, ako ne pogleda cijenu. Crveni Ferrari ce biti crveni ferrari.... materijali, lak, foto-etched dijelovi? Koga to briga, osim nas.
I kakvi su uopce kriteriji ozbiljnog svijeta? Materijalni? Intelektualni? Porodica? Zanimanje? Konto? Radni staz? Akademska titula? IQ? Lokacija? Velicina stana/kuce? Marka auta? Duzina batine? Oprostite ako sam sto zaboravio.
Eto, pitanja preko pitanja preko pitanja..... cime bih jednostavno htio reci da bi se o takvim stvarima moglo govoriti samo za sebe.

Mozda sam jos uvijek samo neiskusan, pa se iskreno izvinjavam se ako sam nesto krivo razumio. Wink
No hard feelings please.

I Mirjan je govorio samo za sebe, ali je naišao na kritike. Napisao je što misli o svom autiću.

A što se tiče velikog broja tvojih upitnika, mislim, naprotiv, da sam ja u svojim već odgovorio na većinu ovoga. iako nisam potezao izravno LOŠE i DOBRO.

Vidim da uopće niste pročitali moj prvi odgovor u temi o tom GTO-u. Tu je sve sublimirano. U pitanju je relativnost. A ovaj put uzrokovana vremenom i Bburagovom politikom.

Bburago je lošiji i točka. Zašto? Kako to stoji u malenoj razmjeri, ne znam, ne bih se štel mešati, ali ovamo je definitivno lošiji, po svim kriterijima. Uostalom, obojica smo napisali i previše postova o modelima u 1/18 da su se do sada mogle neke stvari iskristalizirati čak i onima koji to mjerilo tek ovlaš prate.

Može li "običan čovjek" koji nije u ovome prepoznati razlike? Čitavo vrijeme pričamo u okvirima kolekcionarskih razmišljanja, a za običan svijet sam neveo primjer mog brata, koji aute nikad nije skupljao, niti su ga zanimali, ali zato svako malo zna procijeniti koji auto je šteta ostaviti da mu se dijete s njim igra pa ga meni donese. I u tome je prilično dobar, ima taj osjećaj, iako ne zna koliko koji zapravo košta, sve ih je mali dobio na poklon od ljudi koji su isto vjerujem u većini prilični analfabeti. Vjerujem da ipak ljudi znaju procijeniti razliku među autima i ako nisu "unutra"

Ali, za "obične" ljude ionako uvijek postoji Bburago na polici Mercatora, a za mene Ebay.

Usput, pokušavate stvari odvući u sferu filozofije, iako ovaj put nema potrebe za tim. Sve je prilično egzaktno.

A na prvu tvrdnju o autima i ljudima - ne slažem se. Svatko koji misli da mi je manje vrijedan jer skuplja manje vrijednije autiće žrtva je svoje vlastite uobrazilje.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 1/3/2011, 22:35

skorojević je napisao/la: Koliko postoji autića koji se u 1/43 ili u 1/6x proizvode 20 godina s tendencijom da se rade i narednih 20 godina?

Hmmm... ovako iz glave, skoro pa kompletan asortiman Rio i Brumm modela, poneki Solido, dakako i dostupnošću i ustrajnošću i opet prednjači Bburago, govorimo li o 1/43.

Kod vrapčića podosta Majorette modela, Hot Wheels isto stalno reciklira stare kalupe, Maisto ima nekoliko takvih, a još po dućanima tipa Kauflanda znam naći Kineze tipa Lancie Stratos, koji su bili dostupni još ranih osamdesetih, ne znam je li to Welly ili Summer...

Našlo bi se toga još, svakako.

Ali ovo ionako više pišem da vidim hoće li raditi promjena imena u citatu... Laughing

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 49
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 1/3/2011, 22:36

Radi. cheers

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 22:42

dmj je napisao/la:
skorojević je napisao/la:

Opa... postalo je već i osobno...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 1/3/2011, 22:45

Mali plavi je napisao/la:
dmj je napisao/la:

Opa... postalo je već i osobno...

Nije, zezancija je... Very Happy

Ali ako misliš da pretjerujem, ili ako nebeskog smeta, briši...

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 23:03

Što se mene tiče, neka stoji.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 1/3/2011, 23:08

Ne volim forumariti bez kurenja vatre i podbadanja... Very Happy

No i dalje mislim da ovdje i te kako ima mjesta za filozofske rasprave, jer je upravo razlika u filozofijama skupljanja jabuka razdora. Načelno ne prihvaćam postojanje 'boljih' i 'lošijih' modela, samo detaljnijih i manje detaljnih. To je jedan, ali nikako ne može biti jedini kriterij, pa čak ni u 1/18, pa čak ni ako ga poštuje 95% sakupljača tog mjerila.

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 23:14

dmj je napisao/la:Ne volim forumariti bez kurenja vatre i podbadanja... Very Happy

No i dalje mislim da ovdje i te kako ima mjesta za filozofske rasprave, jer je upravo razlika u filozofijama skupljanja jabuka razdora. Načelno ne prihvaćam postojanje 'boljih' i 'lošijih' modela, samo detaljnijih i manje detaljnih. To je jedan, ali nikako ne može biti jedini kriterij, pa čak ni u 1/18, pa čak ni ako ga poštuje 95% sakupljača tog mjerila.

Hm.. opet si na svom mjerilu. Pojam dobar i loš ne odnosi se samo na detalje, nego i na ukupan oblik, ali još specifičnije za 18-ice - sklapanje i upotrebljene materijale, što je kod 1/18 ipak važno i prisutno u odnosu na većinu 43-ica. Ako imaš loše farbanje, loše sklapanje, loše detalje, užasne materijale koji sami od sebe tamne, mute se ili otpadaju, ja ne znam kako drukčije nazvati taj model. Manje dobar, možda? Ne, manje dobri su oni koji imaju tek pokoju od navedenih mana. A upotreba pojma "manje, manje dobar" ili "najmanje dobar" već je komplicirana kategorija.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by medomanga on 1/3/2011, 23:21

Da li će Burago, star 10-15 godina imati veću vrijednost za jedno 10-15 godina?! Možda ga djeca u tih 20tak godina ponište, pa ostanu samo rijetki modeli?!

Pripravnik
Pripravnik

Član od : 24.01.2010
Dob : 48
Grad ZAGREB

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 23:24

Odogovaralo to nekome ili ne, bili mi politički korektni ili ne... Ali postoje dobri i loši modeli. Može model biti napravljen od vrhunskih materijala, perfektno polakiran, a osnovna linija mu je promašena teško da će bilo tko reči, "Model je sa tehnološkog aspekta odličan, ali mu osnovne linije nisu pogođene..." Neče reči, dapače, sjetite se samo onog Cordobinog Audija od Signature... samo što mu i nismo i križ i natpisnu ploću stavili... ( Audiju, ne Cordobi Laughing )

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 23:28

medomanga je napisao/la:Da li će Burago, star 10-15 godina imati veću vrijednost za jedno 10-15 godina?! Možda ga djeca u tih 20tak godina ponište, pa ostanu samo rijetki modeli?!

Ima on već i sad vrijednost... odi samo na aukcije.hr, Njuskalo, odi na Britanac, Hrelič i slične lokacije. Na svakom od tih mjesta češ naći "bisere" koji će ti htjeti uvaliti "Stari Bburago" bez kutije, obogačen prašinom i masti sa ruku za 3 puta više love nego što vrijedi... vjerojatno zato jer je konzerviran sa mašću i prašinom... lol!

Bburago teško da će postići neke astronomske cifre, prvenstveno zato što su ih naštancali u astronomskom broju, i što ih i dalje štancaju...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 23:31

medomanga je napisao/la:Da li će Burago, star 10-15 godina imati veću vrijednost za jedno 10-15 godina?! Možda ga djeca u tih 20tak godina ponište, pa ostanu samo rijetki modeli?!

To je pitanje koje se stalno postavlja, a Bburagu u 1/18 nikako da poraste cijena, pa i za najstarije modele. A u isto vrijeme onaj Nedin Wagoneer od Autoarta, svojevremeno se mogao kupiti za 25 eura, sad ide preko 300, još neki Autoarti (Lamborghini Murcielago 40th ann. npr.) idu preko 400, a da ne spominjem UT McLarene itd...

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 23:31

Ispadose mi oci dok sam sve ovo procitao.

Burago gađenje

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/3/2011, 23:32

Možemo se koristiti i pojmom nesavršen, ali nije, na kraju krajeva, pojam ni važan. Važna je neka skala vrijednosti koja mora postojati unutar svakog mjerila. Možda te skale nisu ni izbliza jednake kod 1/18 ili 1/43, ali obje treba poštovati.

Na kolekcionarskim 1/18 forumima rijetko, ali baš rijetko ćeš naići na Bburago, Motormax, Welly ili Maisto, tek ako su u pitanju JUR modeli. Jednostavno, takvi ljudi, kojih nije mali broj u dobroj mjeri definiraju globalno tržište.

Jedna od posljedica svega je činjenica da danas, za razliku od prethodnih godina puno više novih modela izlazi u cjenovnom rangu iznad 100 dolara nego onom ispod, uključujući i prigodnu kvalitetu i da su resin proizvođači našli ogromno tržište, jer danas imaš sigurno 2000-3000 ljudi koju su spremni odmah iskeširati Sparkovu matru za 150 dolara. A takvi su s Bburagom davno raskrstili. Tu i tamo pojavi se tračak sjete, ali šibaju dalje. Posljedica svega je i pojava modela od 400, 500 i 700 dolara, pa i više..

Zadnja promjena: nebeski; 1/3/2011, 23:33; ukupno mijenjano 1 put.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 23:32

Strumf je napisao/la:Ispadose mi oci dok sam sve ovo procitao.

Burago gađenje

Elokventno si se izrazio, kolega! jako smiješno
Kratko i jasno. thumb

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by medomanga on 1/3/2011, 23:33

Strumf je napisao/la:Ispadose mi oci dok sam sve ovo procitao.

Burago gađenje

Mislim da nema smisla!!!

Pripravnik
Pripravnik

Član od : 24.01.2010
Dob : 48
Grad ZAGREB

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 1/3/2011, 23:36

Bez uvrede! Meni Burago ne budi emociju, cak ni iz detinjstva.....

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

[Vrh]