DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 2

+10
Luckyboy
cordoba
b12cky
Učitelj
Siniweb
Nedo
Pero
Keza
dmj
nebeski
14 posters

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 26/2/2011, 18:53

veliki sam imao jedan jedini, ali nemam pojma gdje je završio...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 26/2/2011, 19:01

Ja imam tri velika kataloga.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 26/2/2011, 19:05

A kad smo već kod tih bburago kataloga... Sjećam se da sam kao klinac jednom prilikom dobio mali Bburago katalog u nekoj trgovini sa igračkama u Austriji, nanašao sam ga okolo sobom dok se nije skroz raspao. Mislim da ga čak negdje još i imam... Katalog je negdje sa kraja 80-ih...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 26/2/2011, 19:35

Ja imam neki bijeli iz 80 i neke. Mislim da je na njemu Land Rover Aziza, ako se dobro sjećam. Ali, tko zna gdje je u kući...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by b12cky 26/2/2011, 20:40

I ja imam par...
Jedan A4 formata koji sam dobio direktno od Bburaga uz propratno pismo (narucivao sam neke delove), i nekoliko onih "dzepnih" varijanti. Najstariji koji imam je iz 1987 godine.
b12cky
b12cky
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.01.2010
Dob : 43
Grad Backa Palanka

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by cordoba 26/2/2011, 21:49

Kad vec pricate o tim Burago katalozima, ja sam nasao i evo drzim ga u rukama jedan iz 1983 godine, na naslovnoj strani je cura sa sesirom koja drzi crveni Porsche 935 MOMO u 1:43, a ima neki cudan format koji je otprilike duplo veci nego oni mali koji su isli u kutijama sa 18-ice.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 26/2/2011, 22:33

b12cky je napisao/la:I ja imam par...
Jedan A4 formata koji sam dobio direktno od Bburaga uz propratno pismo (narucivao sam neke delove), i nekoliko onih "dzepnih" varijanti. Najstariji koji imam je iz 1987 godine.

E, taj je bio taj moj.... Crni sa žutim slovima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by cordoba 26/2/2011, 22:46

cordoba je napisao/la:Kad vec pricate o tim Burago katalozima, ja sam nasao i evo drzim ga u rukama jedan iz 1983 godine, na naslovnoj strani je cura sa sesirom koja drzi crveni Porsche 935 MOMO u 1:43, a ima neki cudan format koji je otprilike duplo veci nego oni mali koji su isli u kutijama sa 18-ice.

To je ovaj
[You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 26/2/2011, 23:07

A vidi ovog "rešetka" fazona. Dizajnerski krik s početka osamdesetih.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by cordoba 26/2/2011, 23:17

nebeski je napisao/la:A vidi ovog "rešetka" fazona. Dizajnerski krik s početka osamdesetih.
Je fazon, to su kit modeli.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Luckyboy 27/2/2011, 07:27

nebeski je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Da, ispada na to, da su BBuragosi svima poznati, bez obzira na kasniju "užu kolekcionarsku specijalizaciju". Meni su naravno, kao i pretpostavljam, svakom drugom na početku bavljenja ovim hobbyjem. No, moja očekivanja, što očekujem od modela su se promijenila, i zato 99% Bburagovih modela više ne zadovoljava neke moje kriterije.

Pa, budimo realni, rijetki su se susretali sa Autoartom, Minichampsom ili Kyoshom, pogotovo s puno njihovih modela. A svaki 1/18 Bburago se i danas može nabaviti bez puno problema, makar u nekoj drugoj boji. Isto kao i Maisto. Ti auti ne nestaju s polica.

A većina priča na Bburago aute ode u neki off topic gdje su auta samo okidač, često su komentari vezani za kvalitet tih auta u odnosu na današnje proizvođače, a često pričamo o tome gdje smo ih kupili i kako. Nije u pitanju neka fascinacija Bburagom pa da zbog toga imaju najviše komentara.

Uostalom, što pričati o kupnji ovih drugih? Otišao sam na Ebay i kliknuo? jako uzbudljivo. Uzbudljivije je kako sam nakon toga deset dana jeo parizer i kruh od dva dana.

zaboravio si jos i izvetrelo pivo jako smiješno
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 27/2/2011, 10:41

alhemist999 je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:

Da, ispada na to, da su BBuragosi svima poznati, bez obzira na kasniju "užu kolekcionarsku specijalizaciju". Meni su naravno, kao i pretpostavljam, svakom drugom na početku bavljenja ovim hobbyjem. No, moja očekivanja, što očekujem od modela su se promijenila, i zato 99% Bburagovih modela više ne zadovoljava neke moje kriterije.

Pa, budimo realni, rijetki su se susretali sa Autoartom, Minichampsom ili Kyoshom, pogotovo s puno njihovih modela. A svaki 1/18 Bburago se i danas može nabaviti bez puno problema, makar u nekoj drugoj boji. Isto kao i Maisto. Ti auti ne nestaju s polica.

A većina priča na Bburago aute ode u neki off topic gdje su auta samo okidač, često su komentari vezani za kvalitet tih auta u odnosu na današnje proizvođače, a često pričamo o tome gdje smo ih kupili i kako. Nije u pitanju neka fascinacija Bburagom pa da zbog toga imaju najviše komentara.

Uostalom, što pričati o kupnji ovih drugih? Otišao sam na Ebay i kliknuo? jako uzbudljivo. Uzbudljivije je kako sam nakon toga deset dana jeo parizer i kruh od dva dana.

zaboravio si jos i izvetrelo pivo jako smiješno

Dobro je ako si uopće jeo... jako smiješno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 27/2/2011, 11:52

Autoart je pogibelj. Upravo gledam Mazdu Cosmo, čista perfekcija. Isplati se gladovati desetak dana.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 28/2/2011, 15:20

Vela je napisao/la:Kakav je god, bolje izgleda od Revell-ovog.
Revell egzistira samo zahvaljujući činjenici da imaju ekskluzivu da samo oni rade pojedine modele.

Ne bih se baš složio. Revell ima i dobrih modela vrijednih pažnje.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Keza 28/2/2011, 19:19

Nedo je napisao/la:
Vela je napisao/la:Kakav je god, bolje izgleda od Revell-ovog.
Revell egzistira samo zahvaljujući činjenici da imaju ekskluzivu da samo oni rade pojedine modele.

Ne bih se baš složio. Revell ima i dobrih modela vrijednih pažnje.

Ima Revell i dobrih modela, ali većina modela ipak ne spada u onaj cijenovni razred gdje ih Revell gura.
Smatram da Manta sa tri otvaranja ne vrijedi 55 eura. Većini četverovratnih modela otvaraju se samo dvoja vrata i hauba, a cijena im je od 40 eura pa nadalje. Ali Revell ima te modele koje drugi nemaju i to po meni mnoge tjera da ih kupe. Čast svijetlim Revellovim izuzecima tipa Mercedesa W116 i VW Scirocca. Općenito kod Revella me najviše živciraju ta (ne)otvaranja jer na nekim modelima detalji u suštini i nisu tako loši, iako svaki model treba ocjenjivati zasebno. Ukratko, smatram da kod većine modela između Revella i npr. Solida nema prevelike razlike u kvaliteti, otvaranja su im otprilike na istom nivou, ali cijenom Revell puca na više igrače.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by nebeski 28/2/2011, 20:00

Vela je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

Ne bih se baš složio. Revell ima i dobrih modela vrijednih pažnje.

Ima Revell i dobrih modela, ali većina modela ipak ne spada u onaj cijenovni razred gdje ih Revell gura.
Smatram da Manta sa tri otvaranja ne vrijedi 55 eura. Većini četverovratnih modela otvaraju se samo dvoja vrata i hauba, a cijena im je od 40 eura pa nadalje. Ali Revell ima te modele koje drugi nemaju i to po meni mnoge tjera da ih kupe. Čast svijetlim Revellovim izuzecima tipa

Mercedesa W116 i VW Scirocca. Općenito kod Revella me najviše živciraju ta (ne)otvaranja jer na nekim modelima detalji u suštini i nisu tako loši, iako svaki model treba ocjenjivati zasebno. Ukratko, smatram da kod većine modela između Revella i npr. Solida nema prevelike razlike u kvaliteti, otvaranja su im otprilike na istom nivou, ali cijenom Revell puca na više igrače.

Ono što mi je bitno kod proizvođača je vlastiti standard, odnosno konstantnost, tako me npr. Autoart uglavnom ne može razočarati jer svaki put kad ga kupim, očekujem i dobijem njihov standard. Slično je i kod Kyosha (ne treba mješati neshvatljiva reizdanja starih modela koji su opet gurnuti u vatru tržišta). Od Minichampsa nadolje svi su proizvođači nestandardni. Njihovi auti su kao bombonjera, nikad ne znaš što si dobio dok ne otvoriš. Slažem se za Revell i Solido. Solido ima još bolje vajarske sposobnosti, ali detalji pokvare dojam. Revell puno šara, neki novi modeli su sjajni (DKW Junior je odličan), a s druge strane jedan Corrado zbrljan.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 28/2/2011, 20:07

Meni nisu prioritet otvaranja te je vrlo teško diskutovati kada su nam zahtjevi različiti. Ne kažem da Revell vrijedi koliko se traži za njega ali mišljenja sam da trenutno niti jedan model ne vrijedi onoliko novaca koliko traže za njega.....................postali su već bezobrazno skupi.
Možda sam baš pristrasan po pitanju Revell-a jer,tu se slažem, neke modele jedini rade a baš su mi oni dragi pa ću uvijek stati na njegovu stranu..
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty ahdfhkapmnhyazmč

Postaj by Pero 28/2/2011, 20:17

bezobrazno skupi?????
Možda je to znak i da su kolekcionari počeli više prihvaćati 1:18.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 28/2/2011, 20:23

Naravno da su kolekcionari prepoznali 1/18, jer čim postoji potražnja, tad i cijene bujaju... Da nema potražnje, kupovali bi mi 5 1/2 istih modela u različitim bojama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 28/2/2011, 21:12

Mali plavi je napisao/la:Naravno da su kolekcionari prepoznali 1/18, jer čim postoji potražnja, tad i cijene bujaju... Da nema potražnje, kupovali bi mi 5 1/2 istih modela u različitim bojama.

Vjerovatno bi se borili oko Buraga i raznih boja istog.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 28/2/2011, 21:23

Nedo je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:Naravno da su kolekcionari prepoznali 1/18, jer čim postoji potražnja, tad i cijene bujaju... Da nema potražnje, kupovali bi mi 5 1/2 istih modela u različitim bojama.

Vjerovatno bi se borili oko Buraga i raznih boja istog.

Na to sam i mislio. Ali srećom, nije tako... Izbor modela je sve bolji, ako čemo, prosjećan kolekcionar nije u mogućnosti priuštiti si sve modele koje bi htio imati, a izađu tijekom jedne godine.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 28/2/2011, 22:03

Mislim da bi se čovjek morao specijalizovati samo za određeni brend i omjer. Tek bi tada mogao pratiti sve novitete,prvenstveno mislim na financije.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Luckyboy 28/2/2011, 22:22

Mali plavi je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

Vjerovatno bi se borili oko Buraga i raznih boja istog.

Na to sam i mislio. Ali srećom, nije tako... Izbor modela je sve bolji, ako čemo, prosjećan kolekcionar nije u mogućnosti priuštiti si sve modele koje bi htio imati, a izađu tijekom jedne godine.
Jeste, i to je jedan od razloga da ljudi saraju po pitanju brenda boja oblika....
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Gost 28/2/2011, 22:42

alhemist999 je napisao/la:
Mali plavi je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

Vjerovatno bi se borili oko Buraga i raznih boja istog.

Na to sam i mislio. Ali srećom, nije tako... Izbor modela je sve bolji, ako čemo, prosjećan kolekcionar nije u mogućnosti priuštiti si sve modele koje bi htio imati, a izađu tijekom jedne godine.
Jeste, i to je jedan od razloga da ljudi saraju po pitanju brenda boja oblika....

Naravno, svi mi "šaramo"... Međutim, postoji i ono što se zove "wishlista", pa nekako po njoj nabavljaš modele koje si postaviš kao prioritet. U mom slučaju, za ovu godinu je vrh wishliste uglavnom ispunjen modelima BMW-a, jednim dijelom modelima koje ne posjedujem, a sa druge strane, namjeravam određeni broj modela zamijeniti ili kvalitetnijima, ili identičnima, ali u boljem tj. MINT stanju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Nedo 28/2/2011, 22:45

I treba šarati. Jednoličnost umara i vodi ka zasičenju. haha
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 2 - Page 2 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 2

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 40. Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.