NEO noviteti

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: NEO noviteti

Postaj by nebeski on 30/3/2016, 15:18

mali plavi je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Kako se percepcija snažno mijenja kroz protok vremena...ispočetka sam bio fasciniran tim BMW-om 3200 CS, da bih kad sam ga dobio rekao - OK, nije to to u globalu, ali ima nekih finih detalja, da bi mi danas baš ti detalji najviše išli na kurac. Smile

Točno vidiš da si ti bio u globalu fasciniran činjenicoim da ne može nešto što si platio puno biti baš tako loše. kad zaborav padne na cifru, skužiš zapravo da si bio u krivu i da su ti diletanti prodali ciglu. Smile

Na to se svede...
Kažem, srećom pa sam čak neke od njih (nabavio sam oba coupea i quandt cabrio) platio puno manje od pola tadašnje redovne cijene, Punu cijenu ti modeli nisu vrijedili nikad. Kao što i sam kažeš, ima tu dobrih detalja, ali ima i brdo detalja koji su nikako odrađeni. Kao prvo su previsoko nasađeni na prevelike kotače, a kao drugo, previše su čoškasti, a o kvaliteti sklapanja neću... fotojetkani dijelovi vode svoju politiku tj katastrofa drže, a i ostali dijelovi nešto jako vole otpadati.

Najjače je ono kad se čak ufuraš da u rukama držiš komad umjetničkog djela.Smile

Kao, nije to ono na što si navikao, ali je drugačije, pa kroz tu prizmu gledaš kako su ga lijepo obojali i to...

A što se tiče djelova koji otpadaju - NEO je poznat po lajsnama i okvirima prozora koji se brzo odlijepe, ni farbanje im nije baš bajno (metalik boje!), a nekako najveća tekovina NEO-a je činjenica da nam je nametnuo priču da su resini ekskluziva i nešto što je jako vrijedno, pa nam je Otto, koji je došao nakon prvih NEO-a zapravo izgledao kao neviđena prilika za kupnju!

Praktično, da nije bilo NEO-a mislim da bi i Otto prošao lošije u startu (kao što i jeste bio pljuvan, čak i od mene, da se razumijemo) i veoma je moguće da bi čitava resinska priča drugačije prošla. Možda bi čitava ta opcija doživjela teški flop.

Otto je bio presudan zamašnjak resincima, ali mislim da je NEO ključni igrač u toj sada već povijesnoj priči, jer je on baždario cijenovnu percepciju resinaca u glavama skupljača do tada prevladavajućeg die-casta, ali i pokazao da će samo resinci biti put do mnogima željenih modela.

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 42
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 30/3/2016, 15:20

Ma što se resina tiće... ja sam sa njima zaključio. Sviđa mi se recimo resinski mrtvački 502 od Schuca, sviđa mi se i ideja posjedovanja BMW-a Turbo. Ali niti jednog od ta dva nemam namjeru kupiti, pa makar se 502 može sve češće uloviti na aukcijama za malo više od 50% redovne cijene.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.12.2015

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 30/3/2016, 15:35

mali plavi je napisao/la:Ma što se resina tiće... ja sam sa njima zaključio. Sviđa mi se recimo resinski mrtvački 502 od Schuca, sviđa mi se i ideja posjedovanja BMW-a Turbo. Ali niti jednog od ta dva nemam namjeru kupiti, pa makar se 502 može sve češće uloviti na aukcijama za malo više od 50% redovne cijene.

U osnovi protiv resina nemam ništa osim što su se previše nakotili, pa u zadnje vrijeme klasični die-cast tražimo lupom.

Prešli su mjeru.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 30/3/2016, 15:40

Sa resinima su pretjerali, i to je čisto šišanje ovaca postalo. I takav model, barem meni, pruža premalo toga što bi me trebalo oduševiti, kako se ono kaže "izvana huj, iznutra fuj"
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.12.2015

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 30/3/2016, 15:44

mali plavi je napisao/la:Sa resinima su pretjerali, i to je čisto šišanje ovaca postalo. I takav model, barem meni, pruža premalo toga što bi me trebalo oduševiti, kako se ono kaže "izvana huj, iznutra fuj"

Činjenica je da, za razliku od diecasta, kod kojeg se kroz godine mogao pratiti napredak u razvoju, što je bilo očito preko poboljšanih detalja i same kvalitete izrade, kod resina izostala ta neka krivulja rasta.

Nitko se nije potrudio ponuditi neke nove cake i karefeke, čak što više, same norme izrade resina i analogno tome nivoa ponuđenih detalja kao da stoje na istoj razini koju su dosegle nakon prvih par godina.

Čak što više, ulaskom resina i diecastova krivulja je krenula u dosta slučajeva samo padati.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]