OttO mobile noviteti

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

OttO mobile noviteti - Page 21 Empty Re: OttO mobile noviteti

Postaj by 666bb on 4/10/2011, 07:48

Disco Volante je napisao/la:Ja bih prije rekao da su oni "složili" Loeba. Čovjek je iz jedne sasvim druge lige, jednako kao i Rossi, a sve mi se čini i Vettel. Očito nasad nekih novih supervozača.

mislim da je u današnje vrijeme ipak postotak puno preko 70% u korist bolida nego vozača
666bb
666bb
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 01.11.2010

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 4/10/2011, 07:57

666bb je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:Ja bih prije rekao da su oni "složili" Loeba. Čovjek je iz jedne sasvim druge lige, jednako kao i Rossi, a sve mi se čini i Vettel. Očito nasad nekih novih supervozača.

mislim da je u današnje vrijeme ipak postotak puno preko 70% u korist bolida nego vozača

Naravno, bolid je osnova, ali da bi on dao maksimum i vozač mora biti na visini zadatka. Što svakako nije ništa novo, ali kažem da je profil ovih novih vozača također djelo jedne vrste inženjeringa jer su praktički iz dječjih kolica uskočili ravno u bolide.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 4/10/2011, 08:09

Meni se nikada nije ni sviđala ideja poređenja vozača . Bio sam u prilici gledati uživo više različitih utrka i uvijek sam dolazio do zaključka da su svi oni super vozači i da nije pošteno nekoga isticati. Naravno,ovo moje mišljenje ne važi u svijetu automobilizma i uvijek će biti prvi,najbolji,najbrži ili...............

Šta hoću reći ? Svi su oni super vozači a redoslijed je splet okolnosti u datom trenutku. I u tome netko ima više, a netko manje sreće.

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 56
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 4/10/2011, 08:09

nebeski je napisao/la:Još jedan CX u najavi:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Iz ove perspektive uopće ne izgleda loše. Na prvi pogled ni ne izgleda ko BX. Gledan s boka fakat izgleda ko Quattro, malo ukenjan s ovim preproširenim blatobranima, možda još više ukenjan nego E30 M3, na ovoj slici iz ove perspektive ne izgleda penzionerski ko onaj BX Sport. Malo s ovim kvadratnim blatobranima podsjeća na Vectora, trebali su ih samo spojiti i to bi bilo skoro isto.
Drago mi je da je model prave firme iz prave autoindustrijske zemlje bio inspiracija za kreiranje ovog vozila [You must be registered and logged in to see this image.]

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 4/10/2011, 08:46

dmj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Ustvari im se dogodila ista stvar kao i sa GS Birotorom, gotovo da su se sramili neuspjeha projekta.

Sreća za ostale i za sport. Pogle što se desilo kada je Citroen napokon odlučio složiti reli automobil... Uništili prvenstvo, otjerali posramljenu sestrinsku tvrtku s višestruko većim budžetom van, pa onda i skoro sve ostale...

U slučaju pokušaja sa BX-om u rallyju možda je pogreška otpočetka bila u izboru motora i njegovog smještaja. Simca/Chrysler makinja iz modela 180 možda i nije bila najsretnije rješenje, pogotovo smještena naprijed? Možda su previše ciljali na Quattro i to im se obilo o glavu, dok je Peugeot, kao što znamo, poput Lancije već motor smjestio iza vozača.

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 44
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 4/10/2011, 08:47

Vela je napisao/la:
Drago mi je da je model prave firme iz prave autoindustrijske zemlje bio inspiracija za kreiranje ovog vozila

Ovo zadnje je prilična uvreda za ostale, nimalo manje prave, autoindustrijske zemlje.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 4/10/2011, 08:52

Disco Volante je napisao/la:
666bb je napisao/la:

Naravno, bolid je osnova, ali da bi on dao maksimum i vozač mora biti na visini zadatka. Što svakako nije ništa novo, ali kažem da je profil ovih novih vozača također djelo jedne vrste inženjeringa jer su praktički iz dječjih kolica uskočili ravno u bolide.

Slažem se s Discom. Još uvijek postoji ta jedna nijansa koju daje vozač. Ne zaboravimo da je Vettel, i dok nije imao ovako odličan bolid, pokazivao raskošan talent, ali i fokusiranost.

Dakako, po pitanju nekih drugih vozača, tipa Alonso, za kojeg smatram da je jednako brz, genijalan, taktičan i metodičan, mislim da je ipak nemogućnost tima da isporuči bolji auto izbrisala onu njegovu nijansu koja čini šampiona.

I hvala Bogu da u F1 postoji i Lewis Hamilton.

A što se rally prvenstva tiče - ne može onoliko naslova biti samo zbog najboljeg auta. Loeb ipak ima "ono nešto" što ga vodi bolje od ostalih među tim krivinama.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 4/10/2011, 08:57

nebeski je napisao/la:
Vela je napisao/la:
Drago mi je da je model prave firme iz prave autoindustrijske zemlje bio inspiracija za kreiranje ovog vozila

Ovo zadnje je prilična uvreda za ostale, nimalo manje prave, autoindustrijske zemlje.

Nije bila namjera da zvuči kao uvreda, više kao zahebancija. Ali u biti je ta zahebancija jedna činjenica od koje ne možemo pobjeći. Činjenica je da je ta zemlja industrijom "pokorila" svijet.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 4/10/2011, 09:02

Vela je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Nije bila namjera da zvuči kao uvreda, više kao zahebancija. Ali u biti je ta zahebancija jedna činjenica od koje ne možemo pobjeći. Činjenica je da je ta zemlja industrijom "pokorila" svijet.

Eh, tako se obično misli. Ali, kao što smo učili u školi, sve je relativno i svaka medalja ima i drugu stranu.
Ima tehnologija i grana industrije gdje Nijemci nisu baš nešto, a unutar autoindustrije ( i auto - motosporta) također postoje segmenti gdje su drugi jednaki ili čak bolji.
No, danas, kada su korporacije nadrasle države sve je relativnija teza o "Francuzima", "Nijemcima", "Talijanima".

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by 666bb on 4/10/2011, 09:14

nebeski je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:

Slažem se s Discom. Još uvijek postoji ta jedna nijansa koju daje vozač. Ne zaboravimo da je Vettel, i dok nije imao ovako odličan bolid, pokazivao raskošan talent, ali i fokusiranost.

Dakako, po pitanju nekih drugih vozača, tipa Alonso, za kojeg smatram da je jednako brz, genijalan, taktičan i metodičan, mislim da je ipak nemogućnost tima da isporuči bolji auto izbrisala onu njegovu nijansu koja čini šampiona.

A što se rally prvenstva tiče - ne može onoliko naslova biti samo zbog najboljeg auta. Loeb ipak ima "ono nešto" što ga vodi bolje od ostalih među tim krivinama.

formula-svi su vozači podjednaki samo bolid čini razliku među njima,pogledajte šumija nema ga nigdje a koliko je puta bio prvak,probajte si zamislit koliko je to 0,157 stotinki razlike po krugu,dakle nemožemo reč da ovi drugi neznajuvozit,a što se tiče hamiltona po meni nema danas boljeg od njega,čovjek ima srce i znanje

rally-tu sam več više upučen,solberg koji kao ima isti auto ko loeb nemože mu ništa,prvo jer nesme,drugo jer je auto dovoljno slabiji da nemože koliko god on išao na nož,primjer iz bologne di se vozi na stadionu i na ispadanje,kroz samo natjecanje po zvuku se kuži koliko iz utrke u utrku pojačavaju snagu

danas imamo samo dvije momčadi,što je žalosno zato loeb i može toliko bit dominantan jer drugi u timu nesme bit ispred njega,a ford nije 100% tvornička momčad i nema budžet ko citroen i tu je več razlika,sad kad dođe polo pak če oni dominirat jer ulaze s kapitalom koji teško neko može pratit
666bb
666bb
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 4/10/2011, 09:21

666bb je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

formula-svi su vozači podjednaki samo bolid čini razliku među njima,pogledajte šumija nema ga nigdje a koliko je puta bio prvak,probajte si zamislit koliko je to 0,157 stotinki razlike po krugu,dakle nemožemo reč da ovi drugi neznajuvozit,a što se tiče hamiltona po meni nema danas boljeg od njega,čovjek ima srce i znanje

rally-tu sam več više upučen,solberg koji kao ima isti auto ko loeb nemože mu ništa,prvo jer nesme,drugo jer je auto dovoljno slabiji da nemože koliko god on išao na nož,primjer iz bologne di se vozi na stadionu i na ispadanje,kroz samo natjecanje po zvuku se kuži koliko iz utrke u utrku pojačavaju snagu

danas imamo samo dvije momčadi,što je žalosno zato loeb i može toliko bit dominantan jer drugi u timu nesme bit ispred njega,a ford nije 100% tvornička momčad i nema budžet ko citroen i tu je več razlika,sad kad dođe polo pak če oni dominirat jer ulaze s kapitalom koji teško neko može pratit

Schumiju je previše godina da bi bio ozbiljan takmac. Nema dobar bolid, ali bi stari Schumacher to znao kompenzirati.

Ne bih o Loebu tako oštro. Čovjek zna i umije.

Od Volkswagena, ma koliki budžet imao, nikada ne očekujem previše u svijetu sporta, inače kad se radi o manjim automobilima generalno ne očekujem puno od Nijemaca.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by dmj on 4/10/2011, 13:13

E sad, možda sam ja romantik, ali mislim da ipak neke stvari imaju određenu ulogu i mimo kapitala. Nije sllučajno da tradicionalno „inženjerske“ firme poput Lancije ili Citroena uspijevaju u nekim razdobljima toliko dominirati relijem. Dok se „konzumerističkim“ poput Opela, Forda, a mislim da će tako biti i s VW-om, može zalomit dobar auto ili čak par sezona, no nedostaje te žice, usađvane desetljećima u korporacijsku strukturu, da održi razvoj čak i na manjim budžetima. U VW dugoročno vjerujem samo ako će im njihov inženjerski dio, zvani Audi, brinuti o rally programu.

U Formuli 1 su pak današnji bolidi i vozači kvalitativno ujednačeniji nego ikada ranije tijekom povijesti, no razlike postoje. Vremena nestalnih pravila i promjena odgovaraju kreativcima poput Adriana Neweya. Na papiru i Rossa Brawna (kao organizacijskog, a ne konstrukcijskog genijalca, dakako), no njegov je uzlet trajao samo pola jedne sezone. U vremenu stabilnih pravila dominirati će oni s kombinacijom najvećih budžeta i godina iskustva (Toyota je dokazala da je budžet bez iskustva nula), dok uspiju istestirati sve sitnice, detalje i puteve. Upravo zato Ferrari i McLaren načelno uvjek rastu prema kraju sezone, a u globalnoj slici dominiraju kada uslijedi razdoblje stabilnih pravila. Tada njihovi sistemi melju...

Schumacher? Čovjek i dalje sjajno vozi, ali to više nije dovoljno. Kao prvo, novi su vozači bolji od njega, počeli su ranije trenirati i više vremena u životu podredili približavanju savršenstvu vozačkog stroja. A i godine dijelom čine svoje. Schumacher danas je kao Marlene Ottey u slovenskom dresu – i dalje sjajan, dovoljno brz za finala, ali em su mlađi brži, em godine malo uspore čovjeka. Ono čime bi on mogao nadoknaditi te prirodne zaostatke, a uvijek mu je bila najjača strana, je minuciozno i ubitačno testiranje, 16 sati dnevno, 365 dana u godini. A toga, zbog današnjih ograničenja u pravilima, više nema. To su tri glavna razloga zašto Schumi više ne može biti toliko kompetitivan.

dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 49
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 4/10/2011, 13:16

dmj je napisao/la:
E sad, možda sam ja romantik, ali mislim da ipak neke stvari imaju određenu ulogu i mimo kapitala. Nije sllučajno da tradicionalno „inženjerske“ firme poput Lancije ili Citroena uspijevaju u nekim razdobljima toliko dominirati relijem. Dok se „konzumerističkim“ poput Opela, Forda, a mislim da će tako biti i s VW-om, može zalomit dobar auto ili čak par sezona, no nedostaje te žice, usađvane desetljećima u korporacijsku strukturu, da održi razvoj čak i na manjim budžetima. U VW dugoročno vjerujem samo ako će im njihov inženjerski dio, zvani Audi, brinuti o rally programu.

U Formuli 1 su pak današnji bolidi i vozači kvalitativno ujednačeniji nego ikada ranije tijekom povijesti, no razlike postoje. Vremena nestalnih pravila i promjena odgovaraju kreativcima poput Adriana Neweya. Na papiru i Rossa Brawna (kao organizacijskog, a ne konstrukcijskog genijalca, dakako), no njegov je uzlet trajao samo pola jedne sezone. U vremenu stabilnih pravila dominirati će oni s kombinacijom najvećih budžeta i godina iskustva (Toyota je dokazala da je budžet bez iskustva nula), dok uspiju istestirati sve sitnice, detalje i puteve. Upravo zato Ferrari i McLaren načelno uvjek rastu prema kraju sezone, a u globalnoj slici dominiraju kada uslijedi razdoblje stabilnih pravila. Tada njihovi sistemi melju...

Schumacher? Čovjek i dalje sjajno vozi, ali to više nije dovoljno. Kao prvo, novi su vozači bolji od njega, počeli su ranije trenirati i više vremena u životu podredili približavanju savršenstvu vozačkog stroja. A i godine dijelom čine svoje. Schumacher danas je kao Marlene Ottey u slovenskom dresu – i dalje sjajan, dovoljno brz za finala, ali em su mlađi brži, em godine malo uspore čovjeka. Ono čime bi on mogao nadoknaditi te prirodne zaostatke, a uvijek mu je bila najjača strana, je minuciozno i ubitačno testiranje, 16 sati dnevno, 365 dana u godini. A toga, zbog današnjih ograničenja u pravilima, više nema. To su tri glavna razloga zašto Schumi više ne može biti toliko kompetitivan.

Potpisujem! [You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 4/10/2011, 14:02

Ako smem i ja, potpisujem.[You must be registered and logged in to see this image.]
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 64
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 4/10/2011, 14:27

Sve si rekao.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 5/10/2011, 17:30

Bajdvej, gle tko je suvozač!

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by 666bb on 5/10/2011, 20:23

nebeski je napisao/la:Bajdvej, gle tko je suvozač!

a je bio on suvozač i onda skužio da nije za to i prešao u voditelja peugeot sporta,i doveo 205 grupu B na vrh
666bb
666bb
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 5/10/2011, 22:25

Dosat je napredovao,zaista.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 5/10/2011, 22:38

Nedo je napisao/la:

Dosat je napredovao,zaista.

Snaš'o se u pretvorbi i privatizaciji! silent

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 5/10/2011, 22:39

Kao da se zove Žika Tadić,odlično pliva u tima vodama.Very Happy

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 12/10/2011, 18:20

Nešto što će obradovati mnoge, a ne samo Damira!!!!

J'ai lu qu'OttO va nous sortir pour le 1er semestre 2012. , une BMW M5 E39.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 12/10/2011, 18:25

nebeski je napisao/la:Nešto što će obradovati mnoge, a ne samo Damira!!!!

Ovo 1:1? ili su već izmislili i ogrebotine i pike.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Dob : 72
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by 02 series on 12/10/2011, 18:31

nebeski je napisao/la:Nešto što će obradovati mnoge, a ne samo Damira!!!!

Auuuuuuuuuuuuuuuuuuu tko ce to docekati! bounce
Cekaj, koliko puta moram jos prespavati.....uh jebote jos prestupna godina. Very Happy Very Happy

Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Dob : 43
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 12/10/2011, 23:04

2. Otto za mene...
zivi bili pa videli
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 14/10/2011, 18:55

Još jedan Venturi, fin je, zar ne?

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 21 / 40. Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

[Vrh]