DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alfa Romeo Giulietta

4 posters

Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Alfa Romeo Giulietta

Postaj by cordoba 11/11/2010, 13:14

U principu ne skupljam modele novijeg doba, ali ovog sam uzeo da bih dopunio kolekciju Giuliette u 1:24.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Sa ostalim Giulietta-ma (crvena od Polistila je 1:25)
[You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Pero 11/11/2010, 13:36

Bijela giulletta ...koja bezličnost nosi slavno ime.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by dmj 11/11/2010, 13:46

Ime je slavno zbog Spidera i Sprinta, limuzinske su Giuliette oduvijek bile pomalo... dobro, možda ne bezlične, no svakako ne baš impresivni dizajni u duhu pedesetih i sedamdesetih. No protok vremena donio im je neku karizmu pa nam se danas sviđaju i čine mnogo zanimljivijima i dizajnerski uspjelijima no što su bile u svoje vrijeme. Priznajem da mi se ne čini da bi se za 20-30 godina i ovoj novoj moglo desiti da je gledamo kroz tako ružičaste naočale, no tko zna...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Gost 11/11/2010, 14:33

Deni, crvena Alfa s lijeve strane je serija 105 i tehnički je to Giulia. Dijelila je istu karoseriju s ranijom Giuliettom, ali je bila pogonjena 1.6 litrenim motorom dok su Giuliette bile 1.3. Izuzev motora, temeljna razlika je otvor na haubi koji Giulietta nije imala.
Pogledaj slike s Toura Istria od prošlog vikenda koje smo Aljo i ja postavili, tamo imaš obje verzije.

Tko je proizvođač tog modela, ne sjećam se da je iz recentnih QR serija?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Pero 11/11/2010, 14:50

Duboko se nadam da neću još toliko poživiti da vidim kako će
ona "stajati" kroz tridesetak godina.

Ne kažem da je limuzinska verzija dizajnersko veliko dijelo.
Gruba je ali je ostala u pamćenju.
Možda i zbog toga što je 50-60 godina svaka tvornica imala po par modela
u svojoj ponudi i nisu se povodili trendovima ni udvoravali mušetrijama.
Često moram prići blizu auta pa da vidim koja je to marka.

Ali čuo sam da je mladoj generaciji svi auti koji su nama zanimljivi jednaki a da se
dobro snalaze u današnjoj situaciji.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Gost 11/11/2010, 15:02

Danas na dizajn novih modela ponajviše utječu sigurnosni razlozi i crash testovi koje nova vozila da bi udovoljila homologaciji moraju proći. To i jest najveći razlog zašto su svi automobili toliko slični. Tekući trendovi su drugi razlog.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Pero 11/11/2010, 15:21

Disco Volante je napisao/la:Danas na dizajn novih modela ponajviše utječu sigurnosni razlozi i crash testovi koje nova vozila da bi udovoljila homologaciji moraju proći. To i jest najveći razlog zašto su svi automobili toliko slični. Tekući trendovi su drugi razlog.

Sad koliko je meni poznato Volvo ima najrazvijeniji sistem sigurnosti.
A njihovi auti se jako razlikuju od drugih.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by nebeski 11/11/2010, 15:57

dmj je napisao/la:Ime je slavno zbog Spidera i Sprinta, limuzinske su Giuliette oduvijek bile pomalo... dobro, možda ne bezlične, no svakako ne baš impresivni dizajni u duhu pedesetih i sedamdesetih. No protok vremena donio im je neku karizmu pa nam se danas sviđaju i čine mnogo zanimljivijima i dizajnerski uspjelijima no što su bile u svoje vrijeme. Priznajem da mi se ne čini da bi se za 20-30 godina i ovoj novoj moglo desiti da je gledamo kroz tako ružičaste naočale, no tko zna...

Meni se limuzinska Giulietta uvijek jako dopadala, ne bih htio biti Juda, ali uska i pomalo nasađena karoserija mi je uvijek bila simpatična i ima svoj šarm. Vjerovatno je čitav auto bio na pola puta, manje sportski i elegantan od kupe varijante i manje upotrebljiv prostorom i ekonomičan za svaki dan od nekih limuzina iz tog doba, ali meni je oku draža od kupea, iako je fluidnost linije kupea nepobitna. Osobno smatram Spider verziju najljepšom.

Što se nove Giuliette tiče, ne bih je puno uspoređivao sa starim Giuliettama, druga su vremena i drugi običaji, iako je Giulietta iz sedamdesetih, ma kako to čudno zvučalo, vjerovatno više oduzimala dah u trenutku kad je predstavljena, jer ova linija Alfe koju danas baštini Giulietta već je poznata i očekivana, nakon Mita, 8C i ostalih ranijih Alfi, a onaj klinasti oblik sedamdesetih je bio tada pravi vamp!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Gost 11/11/2010, 18:37

Pero je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:Danas na dizajn novih modela ponajviše utječu sigurnosni razlozi i crash testovi koje nova vozila da bi udovoljila homologaciji moraju proći. To i jest najveći razlog zašto su svi automobili toliko slični. Tekući trendovi su drugi razlog.

Sad koliko je meni poznato Volvo ima najrazvijeniji sistem sigurnosti.
A njihovi auti se jako razlikuju od drugih.

Volvo je jedan od rijetkih proizvođača koji pokušava održati tu svoju skandinavsku posebnost (koja Saabu, primjerice, baš i na polazi za rukom u zadnje vrijeme). Doduše, prije 15-ak, 20 godina Volvo je bio još posebniji, njegovao je svoj uglati dizajn koji teško da bi bilo kome drugome prolazio na tržištu, ali to je bio pravi Volvo. Iako ih i danas iznimno cijenim, draži su mi njihovi automobili iz razdoblja 90-ih.
Alfa pak s druge strane, s novom Giuliettom nije napravila ništa spektakularno. Ljepuškast je to auto, ali mišljenja sam da je Mito puno bolje prenio prekrasne linije 8C Competizionea u manji format.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by dmj 11/11/2010, 18:43

Mi s lakoćom na prvi pogled razlikujemo aute iz nekog našeg razdoblja interesa, od poslije drugog svjetskog rata, a sa starijima i novijima imamo problema. Mislim, ni ja koji se poluprofesionalno bavim poviješću automobila ne razlikujem baš dobro standardne, limuzinske oblike do 1945. A i s poslijeratnim Amerikancima znam imati problema... Sve je to stvar oka, percepcije, utreniranosti, interesne sfere, kako god hoćete.

Ne bih ulazio u to koliko mi se sviđa koja od Giulietta, ali slažem se da je ona iz sedamdesetih jedina bila određeni dizajnerski odmak u svom vremenu. Moj prvi post samo je bila reakcija na "slavno ime", odnosno pokušaj da napomenem kako samo po modelima sa 4 vrata to baš i ne bi bilo toliko slavno ime, pa ne doživljavam novu Giuliettu ni kao kakvo svetogrđe.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by cordoba 11/11/2010, 18:49

Disco Volante je napisao/la:Deni, crvena Alfa s lijeve strane je serija 105 i tehnički je to Giulia. Dijelila je istu karoseriju s ranijom Giuliettom, ali je bila pogonjena 1.6 litrenim motorom dok su Giuliette bile 1.3. Izuzev motora, temeljna razlika je otvor na haubi koji Giulietta nije imala.
Pogledaj slike s Toura Istria od prošlog vikenda koje smo Aljo i ja postavili, tamo imaš obje verzije.

Tko je proizvođač tog modela, ne sjećam se da je iz recentnih QR serija?

Toj Giulietti ustvari nije mijesto ovdije jer je to plasticni model kojeg sam ja sklepao, a nabavio ako se sjecas od Zeda kad sam bio na druzenju u ZG.
[You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Gost 11/11/2010, 19:10

cordoba je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:Deni, crvena Alfa s lijeve strane je serija 105 i tehnički je to Giulia. Dijelila je istu karoseriju s ranijom Giuliettom, ali je bila pogonjena 1.6 litrenim motorom dok su Giuliette bile 1.3. Izuzev motora, temeljna razlika je otvor na haubi koji Giulietta nije imala.
Pogledaj slike s Toura Istria od prošlog vikenda koje smo Aljo i ja postavili, tamo imaš obje verzije.

Tko je proizvođač tog modela, ne sjećam se da je iz recentnih QR serija?

Toj Giulietti ustvari nije mijesto ovdije jer je to plasticni model kojeg sam ja sklepao, a nabavio ako se sjecas od Zeda kad sam bio na druzenju u ZG.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vidi vraga, nisam ju uopće prepoznao. Shocked Lijepo si ju sastavio, svaka čast. thumb

Ali opet, to ne bi trebala biti Giulietta budući da je model, nakon što je dobio jače motore iz Giulie, preimenovan.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by dmj 11/11/2010, 19:14

Dajder ti predstavi tu "sklepanu" s malo više slika, i s malo boljim slikama, da stvarno vidimo kako je ispala! Ovako stvarno lijepo izgleda, a i svaka čast na brzini!
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by cordoba 11/11/2010, 19:39

dmj je napisao/la:Dajder ti predstavi tu "sklepanu" s malo više slika, i s malo boljim slikama, da stvarno vidimo kako je ispala! Ovako stvarno lijepo izgleda, a i svaka čast na brzini!
Hocu od ponedeljka, jer sada nemam vremena za to, mada iz bliza i nije toliko dobra. Ima detalja koje se trebaju pofarbati bojama koje ja nemam, a traziti i porucivati boje, nemam zivaca i volje to raditi. I ovako mi je OK.
Inace sklapao sam je jedne veceri pocevsi od 20 sati pa do 1 po ponoci.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by nebeski 11/11/2010, 20:40

dmj je napisao/la:Mi s lakoćom na prvi pogled razlikujemo aute iz nekog našeg razdoblja interesa, od poslije drugog svjetskog rata, a sa starijima i novijima imamo problema. Mislim, ni ja koji se poluprofesionalno bavim poviješću automobila ne razlikujem baš dobro standardne, limuzinske oblike do 1945. A i s poslijeratnim Amerikancima znam imati problema... Sve je to stvar oka, percepcije, utreniranosti, interesne sfere, kako god hoćete.

Ne bih ulazio u to koliko mi se sviđa koja od Giulietta, ali slažem se da je ona iz sedamdesetih jedina bila određeni dizajnerski odmak u svom vremenu. Moj prvi post samo je bila reakcija na "slavno ime", odnosno pokušaj da napomenem kako samo po modelima sa 4 vrata to baš i ne bi bilo toliko slavno ime, pa ne doživljavam novu Giuliettu ni kao kakvo svetogrđe.

Apsolutno!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Alfa Romeo Giulietta Empty Re: Alfa Romeo Giulietta

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.