DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

5 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 6/10/2017, 08:20

Još jedan meni drag model je ušao u kolekciju. Po svim slikama i najavama GMP-a od prije, rekao bih da se ovdje radi o starim HW61 alatima za brizganje. Meni paše.
Model predobar, grublje odrađeni detalji baš kao što je i HW61 nekad radio, ali ono što me ostavilo bez daha je boja. Mislio sam da je model crven, kako oficijelne slike pokazuju, ali nije. Model je u stvari neka trula višnja sa visokim sjajem, izgleda predobro i ona je ono što su svi u kući odmah primjetili na njemu. Boja je ono što ga ističe i daje mu svu onu gracioznost stvarnog auta. Inače, sve već rečeno za HW61 vrijedi i ovdje, pa ne bih ponavljao. Moraću mu naći dobru poziciju među ostalom klikom amerikanaca jer ovaj model baš to zaslužuje, kulerski je bio kao 1:1, a kulerski je i kao 1:18.

Boja na njihovim slikama
[You must be registered and logged in to see this image.]

Stvarna boja koja opet nije stvarna jer uživo izgleda puno bolje
[You must be registered and logged in to see this link.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Učitelj 6/10/2017, 09:01

Prelep model sa pregršt vrlo dobro odrađenih detalja, boja mu legla k'o budali šamar. thumb slini slini
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 6/10/2017, 09:05

Učitelj je napisao/la:Prelep model sa pregršt vrlo dobro odrađenih detalja, boja mu legla k'o budali šamar. thumb slini slini
Slažem se, kad sam vidio onu inertnu crvenu na slikama baš sam se nećkao da li da ga uzmem, jer crvena mi je uvijek nekako druga opcija kad su boje u pitanju. Ali ovoga kad sam izvadio iz kutije očarao sam se bojom i baš mi je drago što nije ona crvena sa slike i još mi je draže što sam ga uzeo
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Učitelj 6/10/2017, 10:58

Keza je napisao/la:
Slažem se, kad sam vidio onu inertnu crvenu na slikama baš sam se nećkao da li da ga uzmem, jer crvena mi je uvijek nekako druga opcija kad su boje u pitanju. Ali ovoga kad sam izvadio iz kutije očarao sam se bojom i baš mi je drago što nije ona crvena sa slike i još mi je draže što sam ga uzeo

Ništa lepše nego kada se obraduješ više nego što si očekivao. Very Happy
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by . . . 6/10/2017, 15:02

Cek, cek, cek. Zar ovaj model ne radi HW61? Ja trenutno "lovim" taj isit model i koliko sam video radi ha HW61. Doduse, meni se puno vise svidja GS izdanje sa skrivenim farovima, ali kad ga nema i ovaj je dobar. . .

[You must be registered and logged in to see this image.]

Inace, ako nije tajna, koliko si ga platio? Ja sam merkam jednog od 125$. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 6/10/2017, 15:19

Pa HW61 više ne radi 1:18. Ti po ebayu što se nađu to nisu novi primjerci. Koliko je meni poznato GMP je od njih kupio alate i za Rivieru i za Super 88. Dakle obično prepakiranje modela s novim bojama, novim edicijama, a baza ista.
Ovaj moj je Tommy Ivo kolekcija 1 od 630 komada i rekao bih da je isti ko taj Highwayov što si okačio, osim boje i tablica. Platio sam ga 140€ + 10€ poštarine što je za nas ovdje povoljno.
Po meni ti je bolje da ganjaš ovoga reizdanoga pod GMP značkom nego taj stari HW61 koji ko zna kakav je, može imati zp, ko zna gdje se kiselio zadnjih 10 godina, u kojem skladištu, a ovi se kod vas tu nađu bez problema za 125 $

[You must be registered and logged in to see this image.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by . . . 6/10/2017, 17:18

Bas iz razloga koje si naveo obicno i ciljam reizdanja. Koliko sam video ima ga za 125, ali znam prodavca koji zna da da modele i za manje pa cu sad da vidim da ga povijam i da vidim sta se da uciniti po tom pitanju. . . Inace fin model. Onaj GS iz 66 mi je predobar i to mi je zao da ga nisu odradili. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 6/10/2017, 17:43

GS iz 66 mi je beton od auta, čak i danas izgleda mlađi nego što jest. Ima kod Jay Lena jedna fino modernistički sređena, ekstravagantna ko Bugatti tridesetih godina
[You must be registered and logged in to see this link.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by . . . 6/10/2017, 18:07

Kontaj ove lepote. . .

[You must be registered and logged in to see this link.]

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 6/10/2017, 18:08

Da, to je 65-ta, ista ko i ova 63-64 samo joj se bočno farovi otvaraju (tamo gdje su ovoj starijoj žmigavci)
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by . . . 6/10/2017, 18:20

Keza je napisao/la:Da, to je 65-ta, ista ko i ova 63-64 samo joj se bočno farovi otvaraju (tamo gdje su ovoj starijoj žmigavci)

Da. Zadnji deo je malo drugaciji, ali odlicno izgleda. Lepo su je sredili, a i u osnovi auto je super izgledao.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 6/10/2017, 18:22

. . . je napisao/la:

Da. Zadnji deo je malo drugaciji, ali odlicno izgleda. Lepo su je sredili, a i u osnovi auto je super izgledao.
Čak bih rekao nazad bolje izgleda, jer zadnji kraj kod ove 63-64 je onako bezze u odnosu na prednji
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by . . . 6/10/2017, 19:44

Da, po meni 65-a mnogo bolje izgleda. To da su skriveni farovi puno bolje izgleda. Nekako kao da auto izgleda da je iz buducnosti ili tako nesto. Otkriveni farovi mi nekako strce, lako se vide i onda izgleda sasvim obicno. Inace da budek iskren i unutrasnjost mi se dosta vidja kod tog auta. Jedino mi dugme na vrhu rucice menjaca malo strci, ostalo je sve super ukopljeno.

[You must be registered and logged in to see this image.]

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 6/10/2017, 19:59

Ma to su sve sitne razlike. Dobri su oni meni oba
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Gost 6/10/2017, 22:40

GMP tj. Greenlight koji je vlasnik GMP-a je još prije kupio dio alata HW61 modela, a početkom ove godine su kupili i ostale alate, kao i brend Highway61. Bile su neke najave vezane za reizdanja modela ove jeseni, ali koliko znam od toga se još ništa ni nije izrealiziralo. Najavljivalo se neke modele već za ljeto ove godine (uglavnom modeli koji se uklapaju u priču koju izdaje Greenlight - dakle "filmski", Barret - Jackson i slično, ali od toga zasad izgleda ništa. Ili će ti modeli izaći pod GMP ili GMP/ACME brandom. (ACME surađuje sa GMP/Greenlightom ali su zasebna tvrtka koja (barem zasad) nije u vlasništvu Greenlighta.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 7/10/2017, 09:33

Odi na ACMEovu stranicu, ima jos jedna Riviera prije ove koju su izdali - zlatne boje, identicna Highwayova. Sto posto je highwayova, usporedjivao sam slike najsitnijih detalja unutrasnjosti kod oba modela, isti su totalno. Jedino da su ga prekopirali 100% sto je mala vjerojatnost.
Izbacili su i Super88 u crno crvenoj kombinaciji, a u najavi im je i plavo bijeli
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Gost 7/10/2017, 14:54

Keza je napisao/la:Odi na ACMEovu stranicu, ima jos jedna Riviera prije ove koju su izdali - zlatne boje, identicna Highwayova. Sto posto je highwayova, usporedjivao sam slike najsitnijih detalja unutrasnjosti kod oba modela, isti su totalno. Jedino da su ga prekopirali 100% sto je mala vjerojatnost.
Izbacili su i Super88 u crno crvenoj kombinaciji, a u najavi im je i plavo bijeli

Da, znam za tu zlatnu. A i Challenger koji izlazi u 01/2018 je HW61 kalup.
Također je i onaj Chevy C10 sa Camarom na traileru HW61 kalup. (A mislim da je i Camaro također HW61 - ako se sjećaš onog zelenog C-10 sa bijelim crtama - taj se također svojedobno prodavao u double-pack-u sa identičnim Camarom i onom malom prikolicom samo za prednje kotače /zato C10 i ima kuku/)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by . . . 7/10/2017, 23:26

Za 110$ i ja sam se upisao medj' vlasnike ovog lepotana.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 8/10/2017, 08:48

Dobro utrosena lova
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by nebeski 8/10/2017, 11:29

Imam Highway 61 model, ta neka trula višnja boja koja izgleda mrtvo dok je ne obiđe svjetlost, jer ima perla efekt. Model je jedan od zahtjevnijih HW 61 modela jer ima niz detalja koji se rijetko sreću, poput otvaranja malih trokutastih leptir prozora naprijed, a nisam siguran bez gledanja modela, ali mislim da se i sjedala pomjeraju. Lošija strana su kvalitet kromiranih dijelova i opći dojam sirovosti u sklapanju. Donji dio prednjeg branika hoće ispasti sam od sebe, ali se lako vraća natrag.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 9/10/2017, 10:31

Pomicu se sjedala, ali se ne preklapaju nasloni kao kod vecine ostalih HW61 (bar ja nisam silovao). Leptirka je zanimljiv detalj, skoro pa unikatan (na prste nabrojat modele to imaju)
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by . . . 14/10/2017, 06:17

Model je stigao danas i onako. . . Vredi svih para. Jako mi se svidela boja, lezi mu ko budali samar. Leptirici rade, pozadi tablica se pomera da pokaze otvor za benzin, ima vesanje, sve u svemu ja sam zadovoljan. Jeste tezak, a i pipav u pojedinim delovima (leptirici npr). Predni branik visi tako da cu to morati da lepim, ali sve u svemu ja sam zadovoljan. Jos kad bi ga DeAgostini uradio u 1:8. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 14/10/2017, 09:49

Kad napisa leptirici rade prvo mi pade na pamet da si se zaljubio u model Very Happy
Al da, sjetih se da si mislio na leptir prozore Smile
Da, ima taj otvor iza tablice, ja ga zaboravih slikati, a i po tome se vidi da je HW61 jer je i on imao isto. Model u vitrini izgleda strasno, jedan od boojih amera. Onako cak mi je bolji i od 67. Coroneta koji mi je jedan id drazih kohe imam
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 14/10/2017, 09:51

[You must be registered and logged in to see this link.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by nebeski 14/10/2017, 09:53

Keza je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

Prekrasno! Što bi rekao rijedak gost - Jesu li ovo svi isti, ali različitih boja? Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME Empty Re: Buick Riviera (1964.) by GMP/ACME

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.