Honda Civic SiR 1990 by Triple9

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Honda Civic SiR 1990 by Triple9

Postaj by sime-x on 25/7/2016, 19:43

1987. izlazi četvrta generacija Civic i proizvodi se sve do 1990. Osnovni motori su bili 1.2L SOHC i 1.3L SOHC sa jednim fergazerom (karburatorom), te 1.4L SOHC sa duplim fergazerom. Jače inačice četvrte generacije su bili 1.5L SOHC i dolazio u raznim verzijama, dvije točke ubrizgavanjem, jednim fergazerom (karburatorom) i sa duplim fergazerom (karburatorom), te sportska verzija sa 1.6L 16V DOHC sa 124 ili 130KS, ovisno o državama koji su ga uvozili. Tako da nisu u svim državama bili svi ili isti tipovi motora. Ta sportska verzija (u Japanu sa Si oznakom, u Europi 1.6i) u početku je bila 1.6L 16-ventilski DOHC motorom, ali ono što ovu Civic četvrte generacije gura u novu eru Hondinog dostignuća dolazi 1989, točnije prva Civic sa VTEC tehnologijom (VTEC - Variable Valve Timing and Lift Electronic Control). 1.6L, 160KS (118kW) pri 7600 okretaja u minuti DOHC VTEC motorom, označio je uvođenje varijabilnog vremena i tehnologiji elektroničkog upravljanja otvaranja ventila, ili kratko rečeno VTEC, čime je Honda dobila da sa atmosverskim motorom može konkurirati proizvođačima sa turbo motorima i još sa manjom potrošnjom goriva. Oznaka za taj model u Japanu je bio SiR, dok za Evropsko tržište je dolazio sa oznakom 1.6i-VT i koristio je nešto slabiji motor sa 150KS (112kW) pri 8200 okretaja u minuti. Sa svojom malom težinom, neovisnim ovjesom i snažnim motorom, auto je jako dobro prihvaćen na globalnoj razini, nagrađivan sa ''Zlatnim volanom'' od njemačkog auto-časopisa ''Bild'' i prvo mjesto u francuskom časopisu ''Automobile'' 1989. istraživanje o kvaliteti i pouzdanosti vozila.
Kao ljubitelju Hondi nisam mogao odoljet ovom modelu, mada sam dugo vagao i odvagao. Kad je došo u najavi da izlazi ovaj model, bio sam presretan ko malo dijete, ali odmah je uslijedio i šok, model bez otvaranja. Onako ljut vagao sam da li da uzmem ili ne, a onda sjećanje na mladost i na taj model, doduše sa 1.4 motorom, želja za takvim modelom, pa onda i donekle prihvatljiva cijena je prevagnula i model se sad nalazi na mojoj polici. Po slikama na internetu mi je djelovao dosta promašeno, ali kad sam ga primio u ruke vidio sam da baš to nije tako, model je dosta dobro pogođen izgledom i dimenzijama. Ono što me iznenadilo, model je dosta lagan, tako da ne mogu baš 100% tvrdit da je die-cast, možda bi prije reko da je plastičan. Kao što sam već reko, model je dobro pogođen, ali sa detaljima, koji nisu tako loši, mogli su se više potrudit. Svjetlosne grupe imaju prolaz, dok retrovizor, točnije staklo, je nalijepljena mat srebrna folija, šta više ni burago i maisto ne meću. Kotači i brisači dosta dobro urađeni, bojanje dobro zadovoljavajuće, dok interijer je previše plastičan, ali opet svaki detalj na svome mjestu. Podnica za jednog zatvorenog modela prihvatljiva. Sve u svemu dosta dobro urađen model, ali ipak sa velikom gorčinom u ustima što nema otvaranja. Jer ovaj model prikazuje Civic sa VTEC motorom, kultni motor gdje bi se svašta dalo vidjet, a model zbog tog motora postaje velika legenda. I zbog toga ide velika zamjerka na neotvaranje. Ali dobro preživjet ću. Mada sad kad malo razmislim, draže bi mi bilo, ako već mora biti zatvoreni model, da su izbacili običnog sa 1.4 motorom, manje bi me srce bolilo za otvaranjem.

[You must be registered and logged in to see this image.]
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 43
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Re: Honda Civic SiR 1990 by Triple9

Postaj by Luckyboy on 25/7/2016, 21:06

Model simpa, cak su se i za pod potrudili.
Ono sto bi mi smetalo su narandzaste tufne koje figurisu kao migavci i stakla retrovizora, sve ostalo je OK.
Ne znam koliko se krecu cene ovih modela, ali cenim da je svaka cena opravdana zbog ikone iz mladosti, u mom slucaju je saab900 od ota i r4 od solida.

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 25/7/2016, 21:11

Dobro izgleda iako nema otvaranja. Čini se da su ga pogodili. Šteta što nije resin kad je već bez otvaranja. Ne mogu a da se ne sjetim kako je 1.4 slabašan. Kad god bi naišao neki nadobudni balavac u 1.4 sa nekom rorom nazad, ovaj ili kasniji model, Caddy ga je redovito cijepao na semaforu Smile

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 25/7/2016, 21:27

Keza je napisao/la:Dobro izgleda iako nema otvaranja. Čini se da su ga pogodili. Šteta što nije resin kad je već bez otvaranja. Ne mogu a da se ne sjetim kako je 1.4 slabašan. Kad god bi naišao neki nadobudni balavac u 1.4 sa nekom rorom nazad, ovaj ili kasniji model, Caddy ga je redovito cijepao na semaforu Smile

ne zaboravi da početkom 90-ih je to ipak bio stroj, dok smo svi manje više vozili yugiće, stojadinke, golfove dizelaše, četvorke, lade itd.
a i danas je taj 1.4 poprilično jak, ali opet slabašan za današnje modele, ali daj mu neki iz njegovog doba, vjeruj mi neće se osramotit.
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 25/7/2016, 21:41

Luckyboy je napisao/la:Model simpa, cak su se i za pod potrudili.
Ono sto bi mi smetalo su narandzaste tufne koje figurisu kao migavci i stakla retrovizora, sve ostalo je OK.
Ne znam koliko se krecu cene ovih modela, ali cenim da je svaka cena opravdana zbog ikone iz mladosti, u mom slucaju je saab900 od ota i r4 od solida.

cijena mu je 60€ na ck-modelcars i po toj sam je i ja nabavio. Wink
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 25/7/2016, 21:44

sime-x je napisao/la:

ne zaboravi da početkom 90-ih je to ipak bio stroj, dok smo svi manje više vozili yugiće, stojadinke, golfove dizelaše, četvorke, lade itd.
a i danas je taj 1.4 poprilično jak, ali opet slabašan za današnje modele, ali daj mu neki iz njegovog doba, vjeruj mi neće se osramotit.

Da oće izbacit CRX dvicu i legendarnu Integru onu od 95. do 98.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 25/7/2016, 22:04

Keza je napisao/la:

Da oće izbacit CRX dvicu i legendarnu Integru onu od 95. do 98.

na koju točno misliš integru, sa duplim okruglim prednjim svijetlima ili sa dugačkim?
a ubiti imaš sve te moddle u ponudi. crx dvicu i integru sa duplim okruklim svijetlima radi hotwheels, doduše nije da su za neku pohvalu, jedino ako ih malo dotjeraš onda bi ličili na nešto, a ovu integru sa dugačkim svojetlima imaš na ebay rezinca za 250$, dobro napravljen, ali brate mili preskup definitivno. ne znam ko ih radi.
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 25/7/2016, 22:36

Ima,al u 1:24 i 1:43, a to ne skupljam. Na Integru sam mislio s okruglim farovima

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 25/7/2016, 22:55

Keza je napisao/la:Ima,al u 1:24 i 1:43, a to ne skupljam. Na Integru sam mislio s okruglim farovima

ima i u 18-ici samo od hotwheels-a

evo integre kakva je inače
evo preuređene

a evo ti crx kakav je
a evo je i preuređene
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 25/7/2016, 23:25

Ovi iz Triple 9 bas znaju sve precice. Smile

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 42
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 25/7/2016, 23:38

nebeski je napisao/la:Ovi iz Triple 9 bas znaju sve precice. Smile

Question Question Question Question scratch scratch scratch scratch
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 26/7/2016, 02:20

Odlicna recenzija, samo meni taj model nekako vise lezu i crvenoj neg u crnoj. Mada kad malo bolje pogledam, meni nesto vecina modela lezi u crvenoj boji pa moze biti i to. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 34
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/7/2016, 08:49

sime-x je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Ovi iz Triple 9 bas znaju sve precice. Smile

Question Question Question Question scratch scratch scratch scratch

Uradili su model pun precica i najjeftinijih rjesenja...a znas sto mi je upalo u oko najvise? Kako im je natpis na sredini izmedju zadnjih farova, onaj Civic VTEC, pobjegao u stranu u odnosu na Hondin znak iznad.

Resinci poput Otta ipak puno bolje rade te oznake i svjetlosne grupe, a o farbanju da ne pricamo.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 26/7/2016, 13:12

nebeski je napisao/la:

Uradili su model pun precica i najjeftinijih rjesenja...a znas sto mi je upalo u oko najvise? Kako im je natpis na sredini izmedju zadnjih farova, onaj Civic VTEC, pobjegao u stranu u odnosu na Hondin znak iznad.

Resinci poput Otta ipak puno bolje rade te oznake i svjetlosne grupe, a o farbanju da ne pricamo.

to si dobro reko da su sa jeftinim rješenjem složili solidan model. a sad da otto i ostali rezinci imaju bolja svijetla i da su bolje ofarbani, to stoji, ali su i skuplji 30 i više posto od ove honde, a baš se i ne sjećam da sam nešto pohvalio lampe i bojanje, više su ono pod prolazno. Wink
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/7/2016, 13:19

sime-x je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

to si dobro reko da su sa jeftinim rješenjem složili solidan model. a sad da otto i ostali rezinci imaju bolja svijetla i da su bolje ofarbani, to stoji, ali su i skuplji 30 i više posto od ove honde, a baš se i ne sjećam da sam nešto pohvalio lampe i bojanje, više su ono pod prolazno. Wink

Ne, naravno. To ja samo dodajem neke svoje dojmove. Ne da bih ti proturječio, nego baš suprotno.

Ovaj mi je napet zbog felgi, ali je crni ipak moj izbor, jer je crni bio zakon u 1/1. To kad bih odabirao jednog, a pošto su različita godišta, onda bi se trebala nabaviti oba, zar ne?

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 26/7/2016, 14:06

nebeski je napisao/la:

Ne, naravno. To ja samo dodajem neke svoje dojmove. Ne da bih ti proturječio, nego baš suprotno.

Ovaj mi je napet zbog felgi, ali je crni ipak moj izbor, jer je crni bio zakon u 1/1. To kad bih odabirao jednog, a pošto su različita godišta, onda bi se trebala nabaviti oba, zar ne?

sorry, krivo sam protumačio, mislio sam da misliš da sam ga previše nahvalio kao honoljubac. Laughing Laughing

nabavit oba, e tu bi se dalo diskutirati. prvo, da ima otvaranja ja bi bio prvi koji bi nabavio oba modela, jer crni kao što sam već napisao u recenziji je značajan po tome što je to početak nove ere hondine tehnologije, nešto po čemu je danas honda prepoznatljiva i tu bi se dalo svašta vidjet na motoru, naravno da je napravljen u najmanju ruku poput arta, nešto ispod toga možda ne bi bilo smisla. jer zbog tog motor ovaj civic i je prepoznatljiv, kao što su bili i crx druge generacije koji su masovno završavali oko stupa, nažalost. kao što sam reko, da sam možda uzeo srebrnog, manje bi me možda srce bolilo za neotvaranjem. razlika između srebrnog i crnog je najveća u motoru, koji se nažalost ne vidi, felgama i po malom izbočenju na haubi. srebrni je označen kao Si, a to je stari 1.6 motor, dok crni je označen SiR, ili u evropi 1.6i-VT što znači da je sa novom tehnologijom, točnije s VTEC motorom. tako da nema smisla posjedovati oba modela kad su bez otvaranja, barem ne za mene.
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/7/2016, 18:07

VTEC je svakako nama, ili bolje rečeno našoj generaciji, veća legenda i upečatljiviji u pamćenju.

Kad se samo sjetim onog bescarinskog uvoza iz Austrije pred rat...pa kad su nam došli Civici i CRX-i, Suzuki Swiftovi, Nissan Sunnyji...

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/7/2016, 18:15

Inače meni svi ovi zatvoreni modeli metalnog tipa odaju dojam vremeplova - kao da kupujem modele iz vremena nastanka stvarnih automobila. Eto koliko su "napredni".

Gledam ovaj MCG-ov BMW 2000 Tilux, nisu našli shodno ni ofarbati ručice na tapecirungu, sve je odliveno u što većim dijelovima i prepuno "kratica".

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 26/7/2016, 19:30

nebeski je napisao/la:VTEC je svakako nama, ili bolje rečeno našoj generaciji, veća legenda i upečatljiviji u pamćenju.

Kad se samo sjetim onog bescarinskog uvoza iz Austrije pred rat...pa kad su nam došli Civici i CRX-i, Suzuki Swiftovi, Nissan Sunnyji...

naravno, jer današnjoj generaciji je sad to normalno, kao i turbo-dizel. u naše vrijeme mladosti kad si vidio da na nekom autu piše turbo, to je bilo vauuuu, a danas se sve to normalno, ček je umjeće danas naći auto bez turbine Very Happy Very Happy
sime-x
Forumaš
Forumaš

Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 27/7/2016, 07:16

nebeski je napisao/la:Inače meni svi ovi zatvoreni modeli metalnog tipa odaju dojam vremeplova - kao da kupujem modele iz vremena nastanka stvarnih automobila. Eto koliko su "napredni".

Gledam ovaj MCG-ov BMW 2000 Tilux, nisu našli shodno ni ofarbati ručice na tapecirungu, sve je odliveno u što većim dijelovima i prepuno "kratica".

Stvarno unutračnjost deluje rudimentarno, čak mi plastika enterijera liči na plastiku Politoysa iz '70-tih.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 27/7/2016, 14:01

sime-x je napisao/la:

naravno, jer današnjoj generaciji je sad to normalno, kao i turbo-dizel. u naše vrijeme mladosti kad si vidio da na nekom autu piše turbo, to je bilo vauuuu, a danas se sve to normalno, ček je umjeće danas naći auto bez turbine Very Happy Very Happy
Turbo se onda i danas nije percipirao isto. Onda je to bio isključivo pojam sirove rastrošne oktanske snage iz otto motora, a kasnije devedesetih, kad je u punom smislu zaživio u dizelima to je bilo isključivo zbog smanjenja potrošnje goriva, a veća snaga je došla onako usput skupa s tim - dobrodošla. A i turbo dizel nikad nije zvučao wow kao benzinske inačice, samo je išao ko mutav i trošio malo, manje od atmosferskog dizela s pretkomorom.
Nekad mi bude žao što nismo prije 100 godina počeli proizvoditi električne automobile (a mogli smo da nije bilo naftne mafije), al s druge strane bi smo ostali uskraćeni za cijeli jedan svijet neodoljivih oktanskih zagađivača koji su ipak obilježili jedno vrijeme.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics