Fiat 128 Coupe 1100 & 1300 by Laudoracing

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Fiat 128 Coupe 1100 & 1300 by Laudoracing

Postaj by nebeski on 22/4/2016, 17:17

Dakle, Laudoracingovi rezinski Fiat 128 Coupe modeli, pravljeni po aršinu prospekata - plavi je 1100S, a crveni je 1300SL. Sam auto je stigao dvije godine nakon originalnog 128.

Modeli koji su mi kao fanu svega vezanog uz Fiat 128 i generalno sve Fiate koji imaju tri broja u imenu morali biti "a must have".

Sam oblik mi je bio diskutabilan, ali što ga više gledam nalazim mu sve manje zamjerki. Auto se doimao malo previše debeljuškast, odnosno guzast, ali gledajući mnoge slike pravih auta kontam da nije ništa strašno, jer Fiat 128 Coupe ionako ima prilično "varljivo varijabilan oblik" ovisno iz kojeg kuta ga gledaš, a uz to je i kraći od Fiata 128 ili Stojadina. Pa je i uživo prilično nabijen, pogotovo zguza. Ipak, ostaje stalni dojam da su tu i tamo malo omašili s pokojom linijom, dovoljno je to učiniti sasvim nježno jer kod ovakvih oblika to se prilično lako osjeti.

Kad je stigao plavi, i kad sam ga uzeo u ruke, izgledao je duplo bolje nego na slikama. I draži mi je nego crveni, duboka plava boja ga otvara, a "stojadinovski farovi i maska" bude u meni ono nešto.

Oba modela su fenomenalno ofarbana (usudio bih se reći da Laudoracing ima farbanje za klasu iznad Ottovog), plava je bezmirisna, ali je zato crvena toliko zračila smradom kemikalije da bi me automatski glava zaboljela kad bih ga izvadio iz kutije. U međuvremenu je malo popustila kemija pa se sad da izdržati.

Svi detalji su manje ili više slični onome što radi Otto, ali je Laudoracing malo suptilniji po pitanju brisača (uvijek su im tanjji od Ottovih, samim tim i realniji), ali Otto je bolji skidač linija.

Sve razlike između 1100 i 1300 modela što se tiče vanjskih i unutarnjih značajki su odrađene. Felge su drugačije, farovi, naljepnice, oznake...unutrašnjost kod plavog je u oker boji, dok je jači model crn.

Za sad gledajte preliminarne slike, više detalja nešto kasnije.

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Oblik je, rekoh, otprilike taj...
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Razlike 1100 i 1300 modela su jasne k'o dan...[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]" />[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Zadnja promjena: nebeski; 22/4/2016, 17:52; ukupno mijenjano 3 put/a.

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 41
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Re: Fiat 128 Coupe 1100 & 1300 by Laudoracing

Postaj by Nedo on 22/4/2016, 17:32

Mada mi Fiati,pogotovo stariji modeli nisu mrski,već naprotiv jednostavno nikada nisam imao želju nabaviti ove modele. Da li sam pogriješio ili ne, ne znam ali sam i dalje odlučan da ih ne kupujem.
Pošteno govoreći,ovako zaključak na osnovu slika me navodi na to da nisu loši.

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 22/4/2016, 17:43

Nedo je napisao/la:Mada mi Fiati,pogotovo stariji modeli nisu mrski,već naprotiv jednostavno nikada nisam imao želju nabaviti ove modele. Da li sam pogriješio ili ne, ne znam ali sam i dalje odlučan da ih ne kupujem.
Pošteno govoreći,ovako zaključak na osnovu slika me navodi na to da nisu loši.

Loše su moje slike jer mi je bilo mrsko podignuti roletne Smile

Modeli imaju svojih aduta, ali ima i detalja koji su morali biti egzaktniji. Kod crvenog me malo nervira maska, gdje su lajsne po sredini zasebne, pa čine pravu rešetku, ali im je nastup predebeo. I to odmah mijenja utisak.

A opet mi je drago da su pazili na detalje, poput različito obojanih ručki na vratima.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 23/4/2016, 08:50

Meni su oba, iako i ja imam utisak da su malo "bumboslavi", emotivno vrlo dragi automobili.
Enterijer modela mi deluje sasvim ok, mada bih voleo videti više fotki iz različitih uglova.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 23/4/2016, 09:59

Učitelj je napisao/la:Meni su oba, iako i ja imam utisak da su malo "bumboslavi", emotivno vrlo dragi automobili.
Enterijer modela mi deluje sasvim ok, mada bih voleo videti više fotki iz različitih uglova.

Obecavam, cim uhvatim lijep dan za slikanje!

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 23/4/2016, 13:04

Plavog sam imao prilike vidjeti uživo, OK modelčić, iako bi daleko veće zadovoljstvo pružio da je Die Cast, u nivou izrade AA Fiat 124 Spider
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.12.2015
Dob : 42

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 23/4/2016, 14:13

Ja ga imam od Mebetoysa u 25 razmeri i mogu reći da je dobro skinut iako rudimentaran u detaljima. Ali još uvek vrlo drag.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 23/4/2016, 14:29

lijepi modeli, isto sam imao prilike vidjet plavog uživo, tako da sve stoji što ste napisali, a i složio bi se sa m.plavim, šteta što nije u izvedbi AA ili nekog drugog sličnog proizvođača thumb
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 43
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 23/4/2016, 16:03

sime-x je napisao/la:lijepi modeli, isto sam imao prilike vidjet plavog uživo, tako da sve stoji što ste napisali, a i složio bi se sa m.plavim, šteta što nije u izvedbi AA ili nekog drugog sličnog proizvođača thumb

128-ica, pa onako fino odrađena kao onaj 124 Spider, bio bi to "bombon" od modela.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.12.2015
Dob : 42

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 23/4/2016, 16:28

mali plavi je napisao/la:
sime-x je napisao/la:lijepi modeli, isto sam imao prilike vidjet plavog uživo, tako da sve stoji što ste napisali, a i složio bi se sa m.plavim, šteta što nije u izvedbi AA ili nekog drugog sličnog proizvođača thumb

128-ica, pa onako fino odrađena kao onaj 124 Spider, bio bi to "bombon" od modela.

Laudoracing unutrasnjost odradjuje skoro pa na AA nivou. Nema onih podlijevanja boje i brljanja s detaljima kao kod Otta.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics