DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

+7
Rista
Pero
. . .
Luckyboy
Nedo
Keza
Koyot
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 14/4/2016, 21:56

Ovo je prvi model koji sam nabavio i ono sto me je definitivno navuklo na hobi - zbog toga je jedini 1:18 koji sam sacuvao i kog se nikad necu resiti. Zahvaljujuci Nedi, danas je konacno dobio dom kakav zasluzuje i preseljen je, pa u to ime evo i nekoliko slika:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ja se u 1:18 modele ne razumem, tako da necu pisati recenziju, ali na oko mi sa nivoom detalja i oblikom deluje odlicno. Boja mu takodje sjajno stoji, jedino ce morati da se detaljno ispolira. Nadam se da cu jednog dana da ga slikam i pored 1:1 rodjaka Smile
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Keza 14/4/2016, 22:06

Vozio se jednom u njemu od Švabišgmunda do Hamburga. Strava živa od auta. Znam da je imao (za ono vrijeme - luksuzni feature) sistem za isisavanje dima od cigareta, vlasnik je pušio ko Turčin, a u autu se nikakav smrad nije osjetio. To me fasciniralo. Fantastičan auto, jest da te s njim svi zajebaju kako u biti imaš samo malo veći Passat s pepeljarom više, al nema veze ja se ne bih bunio Smile
Ovome bi možda zamjerio samo zazore na prednjim vratima. Inače solidan thumb
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Nedo 14/4/2016, 22:07

Dobro izgleda,nemam šta reći.
Jedino bih ti predložio da u kutiju ubaciš dva modela 1:43 . Mislim da bi dobro leglo.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 14/4/2016, 22:15

Keza je napisao/la:Vozio se jednom u njemu od Švabišgmunda do Hamburga. Strava živa od auta. Znam da je imao (za ono vrijeme  - luksuzni feature) sistem za isisavanje dima od cigareta, vlasnik je pušio ko Turčin, a u autu se nikakav smrad nije osjetio. To me fasciniralo. Fantastičan auto, jest da te s njim svi zajebaju kako u biti imaš samo malo veći Passat s pepeljarom više, al nema veze ja se ne bih bunio Smile
Ovome bi možda zamjerio samo zazore na prednjim vratima. Inače solidan thumb

To sa klimom i sistemom ventilacije ima zanimljivu urbanu legendu iza sebe - ovaj auto je smislio Ferdinand Piech, tadasnji bog VW-a - navodno je dao listu od 10 zahteva koje auto mora da ispuni a jedan od njih je bio da klima mora da radi tako da ne osetis da vazduh duva u tebe - na kraju je napravljen monstrum od sistema sa preko 20 servo motora, klapni i ostalih cuda, a rezultat je da stvarno nista ne duva (licno testirao).
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 14/4/2016, 22:15

Nedo je napisao/la:Dobro izgleda,nemam šta reći.
Jedino bih ti predložio da u kutiju ubaciš dva modela 1:43 . Mislim da bi dobro leglo.

Doci ce cim sidju sa postolja - kad ih preselim Smile
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Keza 14/4/2016, 22:24

Koyot je napisao/la:

To sa klimom i sistemom ventilacije ima zanimljivu urbanu legendu iza sebe - ovaj auto je smislio Ferdinand Piech, tadasnji bog VW-a - navodno je dao listu od 10 zahteva koje auto mora da ispuni a jedan od njih je bio da klima mora da radi tako da ne osetis da vazduh duva u tebe - na kraju je napravljen monstrum od sistema sa preko 20 servo motora, klapni i ostalih cuda, a rezultat je da stvarno nista ne duva (licno testirao).
Jebačko mu je to čudo unutra, mene te klime i sranja u životu puno ne zanimaju, al znam da sam na ovome bio oduševljen time i to mi je prvo čega se sjetim kad vidim taj auto
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Luckyboy 14/4/2016, 22:39

Vozio sam davno w12 6.0. Ono sto je na mene ostavilo utisak osim performansi, je taj enterijer. Inace je voznja audija A8 sa istim motorom licno meni puno bolji utisak. Nisam se lozio ni na jedan ni na drugi, da bih bio pristrasan, al eto tako mi se cinilo to tada.
Ono sto mislim da je bitno a vezano je za ovaj auto je cinjenica da mu on dojde ko neka prekretnica u VW istoriji. Nikada mi nije bilo jasno zasto su ga napravili kada su imali vec razradjenu pricu sa A8.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by . . . 14/4/2016, 23:03

Luckyboy je napisao/la:Vozio sam davno w12  6.0. Ono sto je na mene ostavilo utisak osim performansi, je taj enterijer. Inace je voznja audija A8 sa istim motorom licno meni puno bolji utisak. Nisam se lozio ni na jedan ni na drugi, da bih bio pristrasan, al eto tako mi se cinilo to tada.
Ono sto mislim da je bitno a vezano je za ovaj auto je cinjenica da mu on dojde ko neka prekretnica u VW istoriji. Nikada mi nije bilo jasno zasto su ga napravili kada su imali vec razradjenu pricu sa A8.

Tadasnji glavni baja u WV je imao za cilj da napravi najluksuzniji, najbriz i jos neki auto. Tri fele. Najbrzi je bio Vejron, najluksuzniji je bio ovaj a treci vec ne znam. Oni koji velode VW ce znati vise od mene da kazu. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Pero 14/4/2016, 23:12

Vozili sam se u njemu. Svo dobro. Ali nema duše. Više mi se sviđala prva vožnje u E classi a o Vel Satisu da ne pričam.
Da skoro sam sam zaboravio da spomenem i Renault 30 taj kao da je imao turbinu ispod haube.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 14/4/2016, 23:14

Luckyboy je napisao/la:Vozio sam davno w12  6.0. Ono sto je na mene ostavilo utisak osim performansi, je taj enterijer. Inace je voznja audija A8 sa istim motorom licno meni puno bolji utisak. Nisam se lozio ni na jedan ni na drugi, da bih bio pristrasan, al eto tako mi se cinilo to tada.
Ono sto mislim da je bitno a vezano je za ovaj auto je cinjenica da mu on dojde ko neka prekretnica u VW istoriji. Nikada mi nije bilo jasno zasto su ga napravili kada su imali vec razradjenu pricu sa A8.

Moje iskustvo je bas suprotno - A8 mi je bio nekako otkacen skroz od puta, imao je losiju zvucnu izolaciju i losiji zvucni sistem (Bang&Olufsen u njemu je cisto sranje za te pare). Phaeton ima savrsenu zvucnu izolaciju, muzika je perfektna a voznja je bila ipak nekakvo iskustvo. A8 je doduse dosta napredovao u sledecoj generaciji a Phaeton nije mnogo toga promenio (aktuelni A8 sam vozio ali Phaeton nisam, pa mogu da sudim za Phaeton samo na osnovu onoga sto sam citao)
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Rista 14/4/2016, 23:16

Koyot je napisao/la:

To sa klimom i sistemom ventilacije ima zanimljivu urbanu legendu iza sebe - ovaj auto je smislio Ferdinand Piech, tadasnji bog VW-a - navodno je dao listu od 10 zahteva koje auto mora da ispuni a jedan od njih je bio da klima mora da radi tako da ne osetis da vazduh duva u tebe - na kraju je napravljen monstrum od sistema sa preko 20 servo motora, klapni i ostalih cuda, a rezultat je da stvarno nista ne duva (licno testirao).

Jedan od članova tadašnjeg Folksvagenovog tima - verovatno upravo Pih - ima hronične probleme sa sinusima, te je zato zahtevano i ovo. Pročitao sam to u Vrelim Gumama, tada u periodu saradnje sa nemačkim Auto motor i sportom. Možda su i namerno puštali takve informacije da bi Folksvagenu skinuli imidž auta za trgovačke putnike... Recimo, Pih je na salveti skicirao W12 motor, ovaj je W12 Kupeu na Nardu tako pokidao karoseriju da su za poslednje krugove neke delove osiguravali daktejpom (bilo je, beše, i ritmičnih promena nekih komponenti u vezi točkova zbog ovog?), te finale sa Ferdinandovom odlukom da motor mora biti tako balansiran da na njemu tokom rada može stajati novčić (1 ili 2 marke, možda evra).

Ovo me podseti da odavno nisam listao taj deo moje male biblioteke...
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 14/4/2016, 23:20

. . . je napisao/la:

Tadasnji glavni baja u WV je imao za cilj da napravi najluksuzniji, najbriz i jos neki auto. Tri fele. Najbrzi je bio Vejron, najluksuzniji je bio ovaj a treci vec ne znam. Oni koji velode VW ce znati vise od mene da kazu. . .

Napravili su ga jer je bog rekao da ima da se napravi Smile ali bukvalno - Piech je stvorio Phaeton i Touareg da bi promenio imidz VW PKW marke a Bugatti Veyron sa W16 motorom je ostvarenje njegovih snova o W16 motoru kojima ga je zarazio deda Ferdinand. Phaeton je, za razliku od ostalih "njegovih" modela, neuspeh u komercijalnom smislu i to ogroman. Ali meni je i dalje fascinantan automobil.
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 14/4/2016, 23:21

Rista je napisao/la:

Jedan od članova tadašnjeg Folksvagenovog tima - verovatno upravo Pih - ima hronične probleme sa sinusima, te je zato zahtevano i ovo. Pročitao sam to u Vrelim Gumama, tada u periodu saradnje sa nemačkim Auto motor i sportom. Možda su i namerno puštali takve informacije da bi Folksvagenu skinuli imidž auta za trgovačke putnike... Recimo, Pih je na salveti skicirao W12 motor, ovaj je W12 Kupeu na Nardu tako pokidao karoseriju da su za poslednje krugove neke delove osiguravali daktejpom (bilo je, beše, i ritmičnih promena nekih komponenti u vezi točkova zbog ovog?), te finale sa Ferdinandovom odlukom da motor mora biti tako balansiran da na njemu tokom rada može stajati novčić (1 ili 2 marke, možda evra).

Ovo me podseti da odavno nisam listao taj deo moje male biblioteke...

Takodje je trazio da auto moze da se vozi ceo dan 300 na sat na temperaturi od 50 stepeni a da unutra sve vreme drzi 22 - ne znam da li si gledao kada Klarkson stavi kuvalo za vodu u Phaeton i pusti ga da iskuva a prozori ne zamagle...
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by nebeski 15/4/2016, 00:32

Nekako mislim da ce kao klasik za dvadeset ili trideset godina Phaeton biti fascinantniji, pa vjerovatno i skuplji nego bilo koji A8, osim mozda onog prvog.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by . . . 15/4/2016, 02:30

Koyot je napisao/la:

Napravili su ga jer je bog rekao da ima da se napravi Smile ali bukvalno - Piech je stvorio Phaeton i Touareg da bi promenio imidz VW PKW marke a Bugatti Veyron sa W16 motorom je ostvarenje njegovih snova o W16 motoru kojima ga je zarazio deda Ferdinand. Phaeton je, za razliku od ostalih "njegovih" modela, neuspeh u komercijalnom smislu i to ogroman. Ali meni je i dalje fascinantan automobil.

Ako se nevaram na svakom su gubili oko 20000 evrica. Zanimljivo je sve ovo citati. Mozda si trebao napisati svu tu istoriju i sve te detalje pre nego sto si postavio slike. Ako nikom drugom meni bi bar bilo zanimljivo sve to citati Smile
Zapravo mene vise zanimalju ti detalji no ko ga je posedovao i koja se teta u njemu i za koji casopis skinula. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by studentt 15/4/2016, 08:10

ovako zatvoren,odlican.kad se otvori pre-plasticna sjedala upadaju u oci

studentt
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.03.2015
Dob : 42
Grad Dubrovnik

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by nebeski 15/4/2016, 08:17

studentt je napisao/la:ovako zatvoren,odlican.kad se otvori pre-plasticna sjedala upadaju u oci

To ti je Autoart. I Maybach ima isti problem.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Pero 15/4/2016, 08:26

. . . je napisao/la:
Koyot je napisao/la:

Napravili su ga jer je bog rekao da ima da se napravi Smile ali bukvalno - Piech je stvorio Phaeton i Touareg da bi promenio imidz VW PKW marke a Bugatti Veyron sa W16 motorom je ostvarenje njegovih snova o W16 motoru kojima ga je zarazio deda Ferdinand. Phaeton je, za razliku od ostalih "njegovih" modela, neuspeh u komercijalnom smislu i to ogroman. Ali meni je i dalje fascinantan automobil.

Ako se nevaram na svakom su gubili oko 20000 evrica. Zanimljivo je sve ovo citati. Mozda si trebao napisati svu tu istoriju i sve te detalje pre nego sto si postavio slike. Ako nikom drugom meni bi bar bilo zanimljivo sve to citati Smile
Zapravo mene vise zanimalju ti detalji no ko ga je posedovao i koja se teta u njemu i za koji casopis skinula. . .
Skoro mi se više sviđa ovako detalj po detalj. Ono kad je pola stranice neke stvari i promaknu.
Što se tiče skidanja teta. Samo neka se skidaju ali da ne čitam što su rekle. Very Happy
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by nebeski 15/4/2016, 08:43

Pero je napisao/la:
Što se tiče skidanja teta. Samo neka se skidaju ali da ne čitam što su rekle. Very Happy

To danas sve ima fakultete.... Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Učitelj 15/4/2016, 08:58

Respektabilan model, jedino mu sedišta treba matirati.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 15/4/2016, 09:22

studentt je napisao/la:ovako zatvoren,odlican.kad se otvori pre-plasticna sjedala upadaju u oci

Odlicna primedba! Da je crni enterijer, manje bi upadalo u oci, ali jebiga.
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Koyot 15/4/2016, 09:28

nebeski je napisao/la:Nekako mislim da ce kao klasik za dvadeset ili trideset godina Phaeton biti fascinantniji, pa vjerovatno i skuplji nego bilo koji A8, osim mozda onog prvog.

Cuti, daleko bilo, ja se nadam da cu kupiti jednog od prvih za 3-4 godine za bedne pare Smile
Koyot
Koyot
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 44

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by dmj 15/4/2016, 16:29

Meni je Phaeton prilično zanimljiv auto. Nažalost, nisam ga vozio, trebao sam ga kad je tek izašao dobiti na test, ali se pokvario taman prije no što je moja tadašnja redakcija došla na red.
Fora mi je što već po tome kako mu tko izgovara ime mogu etiketirati ljude i reći „vid budale, ne zna klasične jezike...“
Jedino mi je žao što se nisu usudili ubaciti mu onaj V12 TDi koji je išao u Q7, taj će Q7 recimo po meni biti jedan od najzanimljivijih klasika svog vremena.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Rista 15/4/2016, 17:01

Ja Φαέθων, isključivo. Smile

Sada moram da pitam - kako se izgovara? Upravo malo guglah i, koliko čujem, Grci odnekuda ubacuju "j" pa ispadne Faejton. Ovdašnja štampa koristi Feton, izuzev pomenutih Vrelih Guma koje retko poštuju taj deo...
Rista
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 39

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by nebeski 15/4/2016, 18:43

Koyot je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Nekako mislim da ce kao klasik za dvadeset ili trideset godina Phaeton biti fascinantniji, pa vjerovatno i skuplji nego bilo koji A8, osim mozda onog prvog.

Cuti, daleko bilo, ja se nadam da cu kupiti jednog od prvih za 3-4 godine za bedne pare Smile

Znači i tebi je taj nekako poseban?

Meni kad ne'ko kaže  A8 samo mi taj padne na pamet, ostalih se sjetim naknadno.

Bio i ostao sinonim jer ne samo da je prvi nego pamtim trenutak kad sam ga prvi put vidio uživo - i to odmah crni S8! Bilo je to vrijeme kada su drugačije ofarbani retrovizori, pogotovo "nikl" verzija bili svetogrđe. Do tada. Od tada više ne. Smile

'96 ili '97. ako se ne varam.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart Empty Re: Volkswagen Phaeton (3D) 1:18 by Autoart

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.