DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

5 posters

Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by Gost 28/3/2016, 19:37

Tijekom 60-ih i 70-ih godina prošlog stoljeća među mladim Australcima, pogotovo među surferima bili su popularni Panel Van-ovi. Popularni su bili iz više razloga, među ostalim što se u njima lako moglo prevoziti daske za surfanje i oprema, a i bez problema se u zadnjem dijelu vozila moglo postaviti madrac za spavanje (a i neke druge aktivnosti, pa su tako ovi automobili imali razne nadimke poput "sin bins", "shaggin' waggons", "mobile virgin conversion units", "screw canoes" ili jednostavno "fuck trucks" Smile ) Iako su svi Australski proizvođaći automobila u svojoj ponudi pored u Australiji i dan danas veoma popularnih "UTE" (sinonim za nama Europljanima poznat termin "pickup") imali i "Panel Van"-ove, Holdenov Sandman je bio najpopularniji. Riječ je o zapravo luksuznije opremljenoj verziji "običnog" Holden Panel Van-a. (dakle vozila koje je prvenstveno namijenjeno za komercijalne svrhe) Ovdje predstavljam model posljednje varijante Sandmana, "HZ" koji se proizvodio od 1977 do 1980-e. Kako je krajem 70-ih i početkom 80-ih padala popularnost takvih automobila, Holden je Sandman varijantu Panel Van-a prestao raditi zaključno s prestankom proizvodnje HZ platforme. Pored "Sandman" Panel Van-a, postojao je i "Sandman" UTE koji se prestao proizvoditi nekoliko mjeseci prije prestanka proizvodnje Van-a.
Iako je u ranijim verzijama Sandmana bilo moguće birati između više tipova motora, od rednog "šestaka" do V8, ovaj posljednji Sandman isporučivao se samo sa V8 motorima. Ovdje predstavljen primjerak je model unikatnog promo vozila koje je Holden rabio za reklamne svrhe, iako postoji nekoliko replika, sudbina ovog vozila nije točno poznata. Bio je opremljen 5L V8 motorom koji je razvijao 216 PS i diferencijalom s ograničenim proklizavanjem...
Da pređem na sami model...
U moru precjenjenih resinskih modela, n-tih modela istog automobila n-tog proizvođaća, ili sve skupljih modela koji ne opravdaju uloženi novac, držati ovakav model u rukama je osvježenje i pozitivno iskustvo. Iako nikada nisam (a i vrlo vjerojatno ni neću) uživo vidjeti Holden Sandman, model me više nego oduševio. Auto Art na razini zadatka, jedan od najboljih koje sam dosada imao prilike vidjeti. Lakiranje je izvrsno i iako je "vještica" na prednjoj haubi i surferi i valovi na bokovima decal, to ne smeta previše, jer su decali odlično naneseni na model. Daske za surfanje i paktregeri su plastični, a na model i međusobno se fiksiraju pomoću malih magneta. Točkovi, svjetlosne grupe, prednja maska, sve je odlično odrađeno. Podvozju se nema što zamjeriti, jedino šteta što nema funkcionalnog ovjesa. Prednja hauba, oboja vrata kao i stražnji poklopci se bez problema otvaraju i nemaju "lufta". Prednja hauba ima funkcionalne šarke, a zadnji poklopci imitaciju hidraulike na gornjoj i sajli koje drže doljnji. Motor, pomoćni agregati, ožićenje - odlično odrađeni. Interijer je uredno i detaljno odrađen, kako u prednjem, tako i zadnjem dijelu interijera.
Iako sa poštarinom iz Australije i davanjima državi ovaj model nije baš jeftin, u odnosu na neke druge (i skuplje modele), ovaj model u svakom slučaju opravdava uloženo.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by studentt 28/3/2016, 22:44

gledam ove australce u zadnje vrijeme i top,nema price

studentt
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.03.2015
Dob : 41
Grad Dubrovnik

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by Keza 28/3/2016, 22:52

Odličan, ko i svaki Sandman, samo bih da ja kupujem sebi birao jednobojnu varijantu
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by nebeski 28/3/2016, 22:59

Cak mi ova "sara" nije toliko krkanska koliko sam na prvu pomislio. Recimo da ide uz duh automobila i njegovu svrhu.

Odlican model i, moram dodati, jako dobra recenzija. Do sad smo cesto spominjali ove automobile ali nismo seks u njima nijednom spomenuli. Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by Učitelj 29/3/2016, 08:29

Sve navedeno u recenziji stoji, po meni čak i više. Smile Jedino što mi kvari utisak su ti crteži, pogotovo plavuše (vrlo asimetričnog lika).
E , da, i spomonjanja sexa u automobilima, rado ga se sećam. Very Happy
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by nebeski 29/3/2016, 09:21

Učitelj je napisao/la:Sve navedeno u recenziji stoji, po meni čak i više. Smile Jedino što mi kvari utisak su ti crteži, pogotovo plavuše (vrlo asimetričnog lika).
E , da, i spomonjanja sexa u automobilima, rado ga se sećam. Very Happy

Ta "vještica" takva mora biti, jer je prilično asimetrična i u originalu, makar je možda njima još malo utekla u stranu  Smile  :

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by Gost 29/3/2016, 10:42

nebeski je napisao/la:Cak mi ova "sara" nije toliko krkanska koliko sam na prvu pomislio. Recimo da ide uz duh automobila i njegovu svrhu.

Odlican model i, moram dodati, jako dobra recenzija. Do sad smo cesto spominjali ove automobile ali nismo seks u njima nijednom spomenuli. Smile

Da, ovakvi oslikani Sandmani nisu rijetkost, oslikavanje je odrađeno po narudžbi Holdena za promo swvrhe, te je taj auto bio i na reklamama za Sandman
[You must be registered and logged in to see this image.]
Malo sam se i informirao po forumima i stranicama posvećenim Panel Van-ovima. U Australiji je dosta jaka "vanerska" scena, i na njihovim susretima i izložbama se može svašta vidjeti, od uredno restauriranih primjeraka, preko oslikanih, pa do "heay modified",  negdje sam čak vidio i sliku jednog custom Panel Van sa prednjim krajem od Pontiac Firebirda iz 1977-e.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ženska na haubi je malo glavata, ipak je to vještica. Negdje sam naletio na zezanciju da je umjesto na haubi, njena glava trebala biti oslikana na zadnjem poklopcu, sa sllikom frajera u pozadini. Wink


Zadnja promjena: mali plavi; 29/3/2016, 15:55; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by dmj 29/3/2016, 13:37

Ja pročitao HDZ Sandman...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by Gost 29/3/2016, 15:54

dmj je napisao/la:Ja pročitao HDZ Sandman...

Samo bi još i to falilo...
Čija bi tikva bila na haubi? Brkićeva, a Karamrle surfa... Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by nebeski 29/3/2016, 17:03

mali plavi je napisao/la:
dmj je napisao/la:Ja pročitao HDZ Sandman...

Samo bi još i to falilo...
Čija bi tikva bila na haubi? Brkićeva, a Karamrle surfa... Laughing

Bez Šime Đodana ništa! Cool
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by Keza 29/3/2016, 17:19

dmj je napisao/la:Ja pročitao HDZ Sandman...
Svako vidi sto mu je milo vidjeti Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art 1713890440
Da si rekao da vidis Enter Sandman, pa hajde Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by dmj 30/3/2016, 08:25

nebeski je napisao/la:

Bez Šime Đodana ništa! Cool

Njegov govor u Saboru devedeset i neke u kojem je (zapravo tehnički ispravno) ustvrdio kako je Matija Gubec bio razbojnik koji se borio protiv legalno izabrane hrvatske vlasti, ostao mi je među najdražim političkim trenucima.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by nebeski 30/3/2016, 08:29

dmj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Bez Šime Đodana ništa! Cool

Njegov govor u Saboru devedeset i neke u kojem je (zapravo tehnički ispravno) ustvrdio kako je Matija Gubec bio razbojnik koji se borio protiv legalno izabrane hrvatske vlasti, ostao mi je među najdražim političkim trenucima.

Točno se dalo naslutiti sve što se događalo i događa...igrokaz na kvadrat! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art Empty Re: Holden HZ Sandman "Seawitch" by Auto Art

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.