Fiat Abarth 1000 TCR by Autoart

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Fiat Abarth 1000 TCR by Autoart

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 16:52

Luckyboy je napisao/la:Sta predlazete u vezi sa poskupljenjem?
Kako vratiti cene na prihvatljiv nivo sirokim narodnim masama?

Boris je najbolje dao odgovor... dok god će biti onih koji su spremni plaćati sve više cijene, proizvođaći nemaju razloga za pojeftinjenjem, manja serija, viša cijena, i oni su uz manji obujam proizvodnje postigli isti financijski rezultat.

Zapravo, ovo kako svi sa nekom nostalgijom gledamo prema onim prošlim vremenima kada su modeli koje danas treba platiti 150€ koštali 40-50€ pomalo podsjeća na stare ljude kojima je "nekad sve bilo bolje"... Kada pogledaš, u zadnjih desetak godina je i sam život višestruko poskupio, sve je sve skuplje, jedino je naš rad u odnosu na poskupljenje svega postao jeftiniji.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.12.2015
Dob : 42

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 17:08

mali plavi je napisao/la:

Boris je najbolje dao odgovor... dok god će biti onih koji su spremni plaćati sve više cijene, proizvođaći nemaju razloga za pojeftinjenjem, manja serija, viša cijena, i oni su uz manji obujam proizvodnje postigli isti financijski rezultat.

Zapravo, ovo kako svi sa nekom nostalgijom gledamo prema onim prošlim vremenima kada su modeli koje danas treba platiti 150€ koštali 40-50€ pomalo podsjeća na stare ljude kojima je "nekad sve bilo bolje"... Kada pogledaš, u zadnjih desetak godina je i sam život višestruko poskupio, sve je sve skuplje, jedino je naš rad u odnosu na poskupljenje svega postao jeftiniji.
Sve jest poskupilo, al ne bas u tolikoj mjeri ko modeli.
Sto se konkretno nas ovdje tice to od prije 10-15 godina je vrijeme mahnitog dizanja kredita, a sad je nastupilo vrijeme otplate, koje ce trajati znatno duze. Sjecam se negdje bas prije 10 godina dosao meni pajdo iz Danske i veli: Kod vas ovdje auti maltene bolji nego u Danskoj. E reko pajdo to je ovdje sve zbog kredita, a u Danskoj zbog 100 i vise % poreza. Isto izgleda, al razlozi su dijametralno suprotni

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 17:32

Keza je napisao/la:
Sto se konkretno nas ovdje tice to od prije 10-15 godina je vrijeme mahnitog dizanja kredita, a sad je nastupilo vrijeme otplate, koje ce trajati znatno duze. Sjecam se negdje bas prije 10 godina dosao meni pajdo iz Danske i veli: Kod vas ovdje auti maltene bolji nego u Danskoj. E reko pajdo to je ovdje sve zbog kredita, a u Danskoj zbog 100 i vise % poreza. Isto izgleda, al razlozi su dijametralno suprotni

A ta prezaduženost je pak drugi par rukava, i auti na kredit i sve ostalo... Mislio sam prvenstveno na ono osnovno što smatram pod "životne troškove", dakle stanovanje, voda, struja, plin, i prehrana.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 17:35

A općenito su svi hobbyji enormno poskupili, znam koliko sam recimo prije desetak godina platio lokomotivu, i koliko ista ta lokomotiva košta danas. S time da je prije desetak godina ta lokomotiva bila proizvedena u Evropi, a danas je proizvedena u Kini.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 18:05

To vam kazem...cijene idu iznad granice racionalnog. Ne moze novi strip kostati 300-500 kuna, a da samo ne ostanu kao kupci bogati i zadrti ili, u najgorem slucaju, preprodavaci, koji onda tim bogatim o zadrtim zele to prodati za 1000  ili 1500 kuna.

To moze trajati donekle, ali da bi hobi opstao potrebno je, kao i u svemu, necim mamiti kriticnu masu, srednju klasu...ali i klince.

Kod stripova se pojavio spas u vidu identicnih izdanja iz Srbije...sve isto za 12 eura (hrvatsko izdanje je recimo 35) cime se zapravo vidjelo koliko su cijene vjestacki napuhane i ostvarivan ekstraprofit...a tko ce se pojaviti da nam spasi ovaj hobi? Netko ce morati jer kupovati modele po 200 eura moci ce samo prebogati i prezadrti. Na ovom forumu kako god pogledam ne vidim puno takvih. A bome i napolju nije drugacije. 200 eura je i tamo puno love.

Imao sam neku nadu da ce resini  tipa Otto tu upasti kao neki spas, da ce uzeti trziste diecastu i spustiti ih na zemlju, ali malo im je trebalo da i oni postanu ekskluziva. Jednostavno, kao kad je meni ortodont ispravljao zub..jedinicu...umjesto da vrati jedan prema ostalima, on potjerao ostale prema tom jednom Sad

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 19:34

nebeski je napisao/la:To vam kazem...cijene idu iznad granice racionalnog. Ne moze novi strip kostati 300-500 kuna, a da samo ne ostanu kao kupci bogati i zadrti ili, u najgorem slucaju, preprodavaci, koji onda tim bogatim o zadrtim zele to prodati za 1000  ili 1500 kuna.

To moze trajati donekle, ali da bi hobi opstao potrebno je, kao i u svemu, necim mamiti kriticnu masu, srednju klasu...ali i klince.

Kod stripova se pojavio spas u vidu identicnih izdanja iz Srbije...sve isto za 12 eura (hrvatsko izdanje je recimo 35) cime se zapravo vidjelo koliko su cijene vjestacki napuhane i ostvarivan ekstraprofit...a tko ce se pojaviti da nam spasi ovaj hobi? Netko ce morati jer kupovati modele po 200 eura moci ce samo prebogati i prezadrti. Na ovom forumu kako god pogledam ne vidim puno takvih. A bome i napolju nije drugacije. 200 eura je i tamo puno love.

Imao sam neku nadu da ce resini  tipa Otto tu upasti kao neki spas, da ce uzeti trziste diecastu i spustiti ih na zemlju, ali malo im je trebalo da i oni postanu ekskluziva. Jednostavno, kao kad je meni ortodont ispravljao zub..jedinicu...umjesto da vrati jedan prema ostalima, on potjerao ostale prema tom jednom Sad

Da, naravno, jer ti je zapravo taj jedan jedini bio ispravan, a ostali su ukrivo izrasli, i naravno to je i fino naplatio... To ja uvijek kaže, da su zubi na dupetu, besplatno bi nam ih popravljali u sklopu osnovnog osiguranja...

A srednja klasa... nema njoj mjesta ni u NWO, a još manje u neoliberalnom kapitalizmu (iako oni koji zastupaju tu doktrinu tvrde suprotno i za nestanak srednje klase okrivljuju posljednje bastione državne kontrole poput narodnih banaka...)

A situacija sa hobijem je takva, da zaista ne vidim nekoga tko bi mogao spasiti stvar, dapače, sve više ljudi odustaje od hobija...
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 20:26

nebeski je napisao/la:To vam kazem...cijene idu iznad granice racionalnog. Ne moze novi strip kostati 300-500 kuna, a da samo ne ostanu kao kupci bogati i zadrti ili, u najgorem slucaju, preprodavaci, koji onda tim bogatim o zadrtim zele to prodati za 1000  ili 1500 kuna.

Da, naravno, jer ti je zapravo taj jedan jedini bio ispravan, a ostali su ukrivo izrasli, i naravno to je i fino naplatio... To ja uvijek kaže, da su zubi na dupetu, besplatno bi nam ih popravljali u sklopu osnovnog osiguranja...

A srednja klasa... nema njoj mjesta ni u NWO, a još manje u neoliberalnom kapitalizmu (iako oni koji zastupaju tu doktrinu tvrde suprotno i za nestanak srednje klase okrivljuju posljednje bastione državne kontrole poput narodnih banaka...)

A situacija sa hobijem je takva, da zaista ne vidim nekoga tko bi mogao spasiti stvar, dapače, sve više ljudi odustaje od hobija...

Ne, nisi me skuzio...jedinica mi je zbilja izrasla ukrivo prema van i ovaj mi pomjeri sve ostale koji su izrasli normalno prema njemu...vrati on i tu jedinicu malo, ali rezultat je da su mi svi na kraju poravnati kad gledas sprijeda, ali ako gledas sa strane od cetvorke prema jedinici svi su u efeu.

Previse pomjereni naprijed, bas kao cijene modela.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 21:19

Ma jesam, samo nisam stavio pod navodnike...
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 21:22

mali plavi je napisao/la:Ma jesam, samo nisam stavio pod navodnike...

Doduse...nisam ni ja bas koncentrirano citao.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 21:27

Nedo je napisao/la:Model o kojem se dosta pričalo i nagađalo je napokon stigao i u moj posjed. Večinu zanima vrijedi li ili ne ovih para koliko se za njega u ovom trenutku traži,dakle cca 200.- eura .
Onako na prvu model je pravi mali bombon. Izgleda zaista privlačno i ne mogu reći da sam ga preplatio. Meni ovakvi modeli bude neka davna sječanja i vrijedi mi svaki euro koji sam dao. Jedan od prigovora je bio da na originalnom modelu nije bila mat boje. To stoji ali mu je ovaj mat fenomaenalno nanese i stoji mu k'o budali šamar. Model je u ruci dosta čust i kao takav zove na igru. Koliko sam vidio na nekim slikama,poklopac motora koji je u stvari prtvoren u spojler se još može dići pa da se omoguči bolji pogled na motor. Ja nisam imao hrabrosti igrati se sa dva osiguraća kako bih se uvjerio u to. Model leži na točkovima odlično i izgleda kao 1:1 kojih se sječam od prije 30-40 godina i sa naših staza. Možda mogu uputiti jednu "glupu" zamjerku da su ljudi iz AA mogli dodati neko šareno crijevo na šasiju kako bi to malo približili stvarnosti ali i ovako prolazi. Težinom model malo odudara od vizualnog jer očekuješ malo veću težinu na osnovu viđenog. Ali ne zamjeram,ipak je ovo jedan trkaći automobil kojem je jedna od karakteristika i bila lagana karaserija.
E sada par rijeći o onom što dobar dio vas želi da zna. da li model vrijedi ovih para.Po meni vrijedi jer su se neki parametri u međuvremenu promijenili. Ako PMA za neke rezine traži ove i veće novce onda je ovaj model dosta prihvatljiv i novom vlasniku će pružiti pregršt zadovoljstva. Kome ovaj model kao model nije prioritet neka ćeka ,možda će negdje nekada biti na sniženju pa će ga uhvatiti povoljnije.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nego, da se vratimo na model. Gledam ga, gledam ga i zakljucim...

I dok prednji i straznji kraj odusevljavaju meni ostaju upitni prozori...i to ne samo vec spominjani zadnji bocni, nego i prednji. Previse su "kockasti", pa cak i upitnih dimenzija. Ali, moguce da vise trazim dlaku i jajetu vjerujuci varljivim slikama.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 28/2/2016, 22:13

Mislim da mi sami mozemo dosta uciniti da se stvari vrate na mesto ili bar priblizno tamo gde su bili, do duse uz dosta truda. Prvo 100 eura ili dolara nije mali novac nigde na svetu i toga su svi manje vise svesni., i svi bi da prodju sto jeftinije. Samim tim svima je jasno da su cene preduvane, iz cega proizilazi da niko ne voli da ga prave budalom. Mislim da Evropljani kao ni kauboji nisu budale i cene svoj novac, problematicni su Rusi kojih ima svakakvih i Kinezi koji su eksplodirali u pozitivnom ekonomskom smislu za kratko vreme a ima ih mnogo.
Drugo, mislim da bi valjalo po internacionalnim forumima da se izrazava zdrav stav prema zivotu, hobiju, odnosu ulozeno-dobijeno i td kao neka vrsta kolekcionarske samo-emancipacije. To bi se postiglo glomaznim ali odmerenim postovima bez otvorenog napada na proizvodjace, vise nekako izmedju redova. Mislim da je 3 posta mesecno, u zavisnosti od situacije sasvim dovoljno da prica krene i traje. Treba ljudima vremena da prime i obrade informaciju, i formiraju stav, i smognu snage da ga iznesu ili implementiraju prilikom skupljanja.
Naravno, predvidjam provokacije od strane proizvodjaca, cisto da bi kolekcionare sa drugacijim misljenjem, bili legitimno odstranjeni s foruma. Ali ako bi se prica zahuhtala u sta ne sumnjam, mislim da bi korekcija bila i brze nego se nadamo. U najgorem slucaju bi obrt na trzistu krenuo da usporava za 6 do 18 meseci, a cene ne bi smeli da dizu, profit bi im bivao manji i sporiji sto bi svakako uticalo da odigraju ovako ili onako.
Ovo je samo ideja koja bi trebala da se razradi do detalja.
U sustini bi ovo moglo da upali, samo bi i rebalo dosta vremena, volje i zivaca, a verujem da bi bila interesantna partija saha.
Eto zvanicno sam lud i blesav Very Happy

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 28/2/2016, 22:19

Inace ovaj abart mi je ko i falcon,odlican, s tim sto mi je falcon bolji jer nema gresaka u interpretaciji. Nije bitno koliko kosta al ako kosta bar nek bude 1/1 a ne prozor sa sumnjivim uglovima i dimenzijama i sl. a mogli su i normalan poklopac da daju pride pa nek svako stavi ko sta voli.
Ako bude na prihvatljivom snizenju super ako ne nista

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 28/2/2016, 23:25

Mene samo brine da na kraju ne bude kupovali ste sto vam ne treba, sad prodajte i ono najpotrebnije. . . A kako vreme prolazi, sve mi se cini da ceo svet ide bas u tom pravcu. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 34
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 29/2/2016, 07:12

. . . je napisao/la:Mene samo brine da na kraju ne bude kupovali ste sto vam ne treba, sad prodajte i ono najpotrebnije. . . A kako vreme prolazi, sve mi se cini da ceo svet ide bas u tom pravcu. . .

Ne boj se, preživjelo je puno vrijednih drangulija i onaj Veliki rat. Smile

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 29/2/2016, 07:50

nebeski je napisao/la:

Ne brinem se ja za te "nepotrebne" stvari, neg' je meni da stvari ne dodju tako da se nema 'leba jesti. Kad pogledam kako ljudi nemilosrdno trose novce na kojekakve gluposti, koliko se lako zaduzuju, koliko su besni na sve oko sebe kad nesto ne mogu da prijuste i sve tako to. Jedino sto vidim kao neki iole nauk je da opali neka kriza puno gora od onde sto je tresla Srbiju za vreme rata u Bosni i Hrvatskoj. Mada kad pogledam ljude po Srbiji, nemam osecaj da su ljudi bilo sta naucili. Zapravo, tek kod nekih vidim "strah" i "brige", dok ostali sibaju luksuzniji zivot neg ja ovde. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 34
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 29/2/2016, 08:02

. . . je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ne brinem se ja za te "nepotrebne" stvari, neg' je meni da stvari ne dodju tako da se nema 'leba jesti. Kad pogledam kako ljudi nemilosrdno trose novce na kojekakve gluposti, koliko se lako zaduzuju, koliko su besni na sve oko sebe kad nesto ne mogu da prijuste i sve tako to. Jedino sto vidim kao neki iole nauk je da opali neka kriza puno gora od onde sto je tresla Srbiju za vreme rata u Bosni i Hrvatskoj. Mada kad pogledam ljude po Srbiji, nemam osecaj da su ljudi bilo sta naucili. Zapravo, tek kod nekih vidim "strah" i "brige", dok ostali sibaju luksuzniji zivot neg ja ovde. . .

Ma, većina šiba lažnjak. Lavovi i labudovi na kapiji, markirana roba, a iza i ispod jad i bijeda.  Smile

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Koyot on 29/2/2016, 09:56

. . . je napisao/la:

Od 2006. do 2009. smo se naprodavali tuarega kao zmajevi. Svi su bili sa najslabijim R5 motorom, unutra i ispod haube goli ko pistolji, ali su zato spolja imali sve moguce hromirane i nehromirane dodatke...onda je dosla kriza - danas je situacija ipak ekonomski bolja nego 2010.-2012. ali tuarega se proda dvocifren broj....tako da smo bar nesto naucili Smile

Pripravnik
Pripravnik

Član od : 13.01.2016
Dob : 37

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 29/2/2016, 10:38

nebeski je napisao/la:

Ma, većina šiba lažnjak. Lavovi i labudovi na kapiji, markirana roba, a iza i ispod jad i bijeda.  Smile
Tako je vazda bilo, ne samo sad. Ovi sto se qrce su uglavnom skorojevici. Oni sto su vazda imali, njih ni ne primjecujes, jer njima nije furka pokazat da imaju. "Ne jede pitu ko ima nego ko je naucio".

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 29/2/2016, 10:42

Koyot je napisao/la:

Od 2006. do 2009. smo se naprodavali tuarega kao zmajevi. Svi su bili sa najslabijim R5 motorom, unutra i ispod haube goli ko pistolji, ali su zato spolja imali sve moguce hromirane i nehromirane dodatke...onda je dosla kriza - danas je situacija ipak ekonomski bolja nego 2010.-2012. ali tuarega se proda dvocifren broj....tako da smo bar nesto naucili Smile
Sad je popularan Macan, novih Touarega skoro da i ne vidjam, al zato Maconje udaraju po Macanima i X6icama. Cayenne ako nije 958 im nije ni zanimljiv

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 29/2/2016, 11:14

Keza je napisao/la:
Tako je vazda bilo, ne samo sad. Ovi sto se qrce su uglavnom skorojevici. Oni sto su vazda imali, njih ni ne primjecujes, jer njima nije furka pokazat da imaju. "Ne jede pitu ko ima nego ko je naucio".

O da, takvih znam hrpu, tipičan primjer takvih su mi susjedi moje tetke, dva bijesna auta, na njiima sve markirano, ona se fura kao da je Kim K, a svako popodne iz njihovog stana "miriše" kelj na lešo, ali nema veze, nema želudac prozor da se vidi šta si jeo, bitno je ovo drugo.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 29/2/2016, 12:15

nebeski je napisao/la:

I dok prednji i straznji kraj odusevljavaju meni ostaju upitni prozori...i to ne samo vec spominjani zadnji bocni, nego i prednji. Previse su "kockasti", pa cak i upitnih dimenzija. Ali, moguce da vise trazim dlaku i jajetu vjerujuci varljivim slikama.

mislim da ipak tražiš dlaku u jajetu.
baš gledam solidov i revellov abarth i uspoređujem ih sa slikama ovog AA. pa ako smo sa solidovim bili zadovoljni šta se tiče pogođene linije, mislim da bi trebali biti i sa ovim.
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 43
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 29/2/2016, 12:22

sime-x je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

mislim da ipak tražiš dlaku u jajetu.
baš gledam solidov i revellov abarth i uspoređujem ih sa slikama ovog AA. pa ako smo sa solidovim bili zadovoljni šta se tiče pogođene linije, mislim da bi trebali biti i sa ovim.

Ali jedno je kad pogode liniju za 20 eura, a drugo kad omaše detalj za 200 eura. Ovo prvo raduje, a drugo te tjera da budeš picajzla.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 29/2/2016, 12:27

nebeski je napisao/la:

Ali jedno je kad pogode liniju za 20 eura, a drugo kad omaše detalj za 200 eura. Ovo prvo raduje, a drugo te tjera da budeš picajzla.

sa tim se slažem, a za 200€ takav model bi trebo i zaplit da se ćuje zvuk motora, a ne samo imat pogođenu liniju, ako će mo cijepidlačit. Wink
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 43
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by done on 29/2/2016, 12:39

A greška u stop lampama,abarti su imali integrirano rikverc svijetlo!

Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 48
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 29/2/2016, 12:42

Nedooooooooooooooooo baci tog Fiata u smeće.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 71
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next