Fiat Abarth 1000 TCR by Autoart

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Fiat Abarth 1000 TCR by Autoart

Postaj by Nedo on 27/2/2016, 23:02

Model o kojem se dosta pričalo i nagađalo je napokon stigao i u moj posjed. Večinu zanima vrijedi li ili ne ovih para koliko se za njega u ovom trenutku traži,dakle cca 200.- eura .
Onako na prvu model je pravi mali bombon. Izgleda zaista privlačno i ne mogu reći da sam ga preplatio. Meni ovakvi modeli bude neka davna sječanja i vrijedi mi svaki euro koji sam dao. Jedan od prigovora je bio da na originalnom modelu nije bila mat boje. To stoji ali mu je ovaj mat fenomaenalno nanese i stoji mu k'o budali šamar. Model je u ruci dosta čust i kao takav zove na igru. Koliko sam vidio na nekim slikama,poklopac motora koji je u stvari prtvoren u spojler se još može dići pa da se omoguči bolji pogled na motor. Ja nisam imao hrabrosti igrati se sa dva osiguraća kako bih se uvjerio u to. Model leži na točkovima odlično i izgleda kao 1:1 kojih se sječam od prije 30-40 godina i sa naših staza. Možda mogu uputiti jednu "glupu" zamjerku da su ljudi iz AA mogli dodati neko šareno crijevo na šasiju kako bi to malo približili stvarnosti ali i ovako prolazi. Težinom model malo odudara od vizualnog jer očekuješ malo veću težinu na osnovu viđenog. Ali ne zamjeram,ipak je ovo jedan trkaći automobil kojem je jedna od karakteristika i bila lagana karaserija.
E sada par rijeći o onom što dobar dio vas želi da zna. da li model vrijedi ovih para.Po meni vrijedi jer su se neki parametri u međuvremenu promijenili. Ako PMA za neke rezine traži ove i veće novce onda je ovaj model dosta prihvatljiv i novom vlasniku će pružiti pregršt zadovoljstva. Kome ovaj model kao model nije prioritet neka ćeka ,možda će negdje nekada biti na sniženju pa će ga uhvatiti povoljnije.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Re: Fiat Abarth 1000 TCR by Autoart

Postaj by . . . on 27/2/2016, 23:35

Fin modelcic. Koliko sam video izasao je i sa plavim straftama, a treba da izadje i bez strafti (ako se nevaram) pa cu jos videti kojeg cu ugrabiti.
Samo ono sto me zanima, da li je u pitanju diecast modela ili plastikaner?

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 34
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 27/2/2016, 23:55

. . . je napisao/la:Fin modelcic. Koliko sam video izasao je i sa plavim straftama, a treba da izadje i bez strafti (ako se nevaram) pa cu jos videti kojeg cu ugrabiti.
Samo ono sto me zanima, da li je u pitanju diecast modela ili plastikaner?

Mada bi se po težini lako zaključilo da je model plastični,nije, die cast je.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 00:02

Model je fenomenalan, bas veceras nakon dugo vremena vidjeh jednog cestovnog u 1:1. Sto se tice cijene, moje je misljenje da niti jedan model ne vrijedi 200€ pa tako ni ovaj. 300-400%-no povecanje cijena u zadnjih 6-7 godina, a ne isto toliko proporcionalan napredak u kvaliteti su nam uspjeli prodati pod normalno. I to je to. Za 5-6 godina ce nam vjerojatno ovakve stvari prodavat za pet stoja. Kad ih nadjemo za dvije bice sutanje u dupe.
Ima bas dobrih detalja. Stope, farovi, krom bas onakav kakav treba biti na zdravom 1:1 primjerku. Unutrasnjost, kopce na haubi. Svidja mi se cak i vise nego sto sam mislio da ce

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by red head on 28/2/2016, 00:22

Keza je napisao/la:Model je fenomenalan, bas veceras nakon dugo vremena vidjeh jednog cestovnog u 1:1. Sto se tice cijene, moje je misljenje da niti jedan model ne vrijedi 200€ pa tako ni ovaj. 300-400%-no povecanje cijena u zadnjih 6-7 godina, a ne isto toliko proporcionalan napredak u kvaliteti su nam uspjeli prodati pod normalno. I to je to. Za 5-6 godina ce nam vjerojatno ovakve stvari prodavat za pet stoja. Kad ih nadjemo za dvije bice sutanje u dupe.
Ima bas dobrih detalja. Stope, farovi, krom bas onakav kakav treba biti na zdravom 1:1 primjerku. Unutrasnjost, kopce na haubi. Svidja mi se cak i vise nego sto sam mislio da ce
hehehehe a smijao si se meni kad se meni svidio Wink
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 40
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by studentt on 28/2/2016, 00:29

odlican model,pun detalja,izgleda odlicno,dobro skinut model

studentt
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.03.2015
Dob : 35
Grad Dubrovnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 01:40

Zbog ovakvih modela smo i usli u ovaj hobi. 200 eura? Kome je model vazan, skupit' ce ih nekako...stednja, posudba, Visa Classic, nedozvoljeni minus... Smile

Sluzbeni izvori govorili su da nije die-cast nego plastika. Vjerujem da su sluzbeni izvori omanuli i nadam se da je Nedo u pravu. Uskoro cu uzivo to moci provjeriti. Wink

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 42
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 01:42

Mene malo nervira ova tenda nad motorom...vise bih volio da je originalni poklopac.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 28/2/2016, 08:53

nebeski je napisao/la:Zbog ovakvih modela smo i usli u ovaj hobi. 200 eura? Kome je model vazan, skupit' ce ih nekako...stednja, posudba, Visa Classic, nedozvoljeni minus... Smile

Sluzbeni izvori govorili su da nije die-cast nego plastika. Vjerujem da su sluzbeni izvori omanuli i nadam se da je Nedo u pravu. Uskoro cu uzivo to moci provjeriti. Wink

Na pogled je plastika,na težinu je plastika ali na kuckanje sa metalom odzvanja kao metal.Pošteno da ti kažem,u nedoumici sam.
Bar sam siguran,ako je plastika, da neće biti ZP-a.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 08:59

red head je napisao/la:
hehehehe a smijao si se meni kad se meni svidio Wink
Jaro, to sto mi je lijep ne znaci da ne mogu prezivjet bez njega Smile Bar ne dok ima muscle carsa koje zelim, a jos nemam Wink

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 09:00

Nedo je napisao/la:

Na pogled je plastika,na težinu je plastika ali na kuckanje sa metalom odzvanja kao metal.Pošteno da ti kažem,u nedoumici sam.
Bar sam siguran,ako je plastika, da neće biti ZP-a.
Moguce da je neki kompozit. I najavljivali su seriju modela od njega. To im je onda jedan plus sto se tice opravdanosti cijene

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 28/2/2016, 09:06

Fenomenalan je, kako spoljašnost tako i unutrašnjost, kokpit i sedišta mi se posebno sviđaju. Podvozje, da se možeš igrati i mehaničara. A felne, e takve se danas ne prave, više nego dobre. Nedo uživaj u modelu. thumb slini slini slini
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 10:54

Valjalo bi sacekati onog s hrvatskom zastavom, a Nedo? Smile

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 28/2/2016, 11:05

nebeski je napisao/la:Valjalo bi sacekati onog s hrvatskom zastavom, a Nedo? Smile

Njega obavezno uzimam. Wink

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 11:17

nebeski je napisao/la:Valjalo bi sacekati onog s hrvatskom zastavom, a Nedo? Smile
S njim nikad ne znas kako ces na troskovima carine proci Laughing

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by studentt on 28/2/2016, 12:22

Unutrasnjost odlicna,krom lajsne pfhuuuu odlican

studentt
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.03.2015
Dob : 35
Grad Dubrovnik

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 12:48

Abarth je zaista odličan modelčić!!!
Naravno, pitanje "vrijedi li to tih para" se zapravo cijelo vrijeme povlači po forumu zadnjih nekoliko godina. Činjenično stanje jest da su modeli poskupili u zadnjih nekoliko godina za 300-400% kako spominje Keza, i isto tako je čest slučaj da zapravo nema skoro pa nikakvog značajnog tehnološkog pomaka u izradi tih sve skupljih modela, a da ne spominjem čest slučaj da je potrebno izdvojiti sve više novaca za sve gorji model. U usporedbi sa bezobrazno skupim resinima, već s aspekta broja dijelova od kojih je ovaj model sastavljen, odgovor se nameće sam od sebe - model vrijedi te novce. Ostalo je samo stvar osobnih preferencija i naravno, novca.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.12.2015

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 13:12

Po toj logici je i CMC za 4 stoje jeftin, ako ga usporedimo s Frontiartovim resinom od 7 i kusur stoja Smile
A nazalost buducnost ce nam donositi sve vise slicnih usporedbi. Mislim da nam je Artova Impreza iz Performance serije najbolji dokaz za to. U prvom izdanju je bila 30-40€, a sada u reizdanju 200€. A razlike u kvaliteti nikakve. S tog aspekta je ovaj mali jos jeftin. Znaci da je u slucaju te Impreze ili neko krivo izracunao normativ tehnoloskog procesa ili su nenormalno digli marzu. Bice da je ovo drugo, jer povecanje cijene rada ne moze utjecati na toliki rast cijene, a vjerujem da su cijenu alata amortizirali vec u prvoj sarzi modela, jer bi ih u protivnom nastancali i vise. Znaci cista pohlepa i dizanje marze jer to mogu.
Primjera radi, cijena projektiranja i izrade jednog ne pretjerano kompliciranog alata za britganje aluminija u Hr dodje od 20000 do 30000€, a u Kini isti alat naprave za 1500-3000€. Nemjerljivo

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 28/2/2016, 14:03

Sta predlazete u vezi sa poskupljenjem?
Kako vratiti cene na prihvatljiv nivo sirokim narodnim masama?

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 14:06

Pa točno tako, a čak i u usporedbi sa od CMC-a jeftinijim resinima... U usporedbi sa recimo, resinskim PMA BMW-om E21 koji košta 160, ili Autoworld 2016 Mustangom GT koji košta 130 a pun je mana kao pas lutalica buha je ovaj Abarth defakto jeftin.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 14:14

Ustvari smo jos sretni dok kakav tajfun ili poplava ne pohara Artovu tvornicu u Kini, ko onda prije nekih ne znam koliko godina kad je neka oluja negdje u Jugoistocnoj Aziji pomela dvije tvornice za proizvodnju RAM memorije pa je odmah cijena memorije na trzistu skocila za jedno 4-5 puta

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 14:42

Keza je napisao/la:Ustvari smo jos sretni dok kakav tajfun ili poplava ne pohara Artovu tvornicu u Kini, ko onda prije nekih ne znam koliko godina kad je neka oluja negdje u Jugoistocnoj Aziji pomela dvije tvornice za proizvodnju RAM memorije pa je odmah cijena memorije na trzistu skocila za jedno 4-5 puta

O, da, sjećam se toga, dobro sam zaradio na memorijama koje sam u taj tren imao na "lageru"
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/2/2016, 15:10

Keza je napisao/la:Po toj logici je i CMC za 4 stoje jeftin, ako ga usporedimo s Frontiartovim resinom od 7 i kusur stoja Smile
A nazalost buducnost ce nam donositi sve vise slicnih usporedbi. Mislim da nam je Artova Impreza iz Performance serije najbolji dokaz za to. U prvom izdanju je bila 30-40€, a sada u reizdanju 200€. A razlike u kvaliteti nikakve. S tog aspekta je ovaj mali jos jeftin. Znaci da je u slucaju te Impreze ili neko krivo izracunao normativ tehnoloskog procesa ili su nenormalno digli marzu. Bice da je ovo drugo, jer povecanje cijene rada ne moze utjecati na toliki rast cijene, a vjerujem da su cijenu alata amortizirali vec u prvoj sarzi modela, jer bi ih u protivnom nastancali i vise. Znaci cista pohlepa i dizanje marze jer to mogu.
Primjera radi, cijena projektiranja i izrade jednog ne pretjerano kompliciranog alata za britganje aluminija u Hr dodje od 20000 do 30000€, a u Kini isti alat naprave za 1500-3000€. Nemjerljivo

U ono doba nevinosti, prije desetak i vise godina, cijenovna razlika medju modelima bila je manja, 30 eura vise ili manje je definiralo klasu, ali i nivo izrade. Nije bilo limitiranih serija, a cak i ako ih je bilo nisu bile bezobrazno skuplje, cak uopce nisu ni bile, nego su tek sluzile da se poboljsa prodaja u smislu evo vam i ova varijanta.  Danas je razlika kako kome padne na pamet - 100, 150 eura skuplje - ne marimo!

Uvijek se ovom prilikom rado sjetim polemike s bivsim clanom, koji je moju tvrdnju da ce jedan uzasno uradjeni talijanski hand-made resin od 200+ eura koji se pojavio krajem 2009. zapravo definirati tok kojim ce uskoro krenuti svi proizvodjaci docekao na noz. Zapravo sam tvrdio da cemo uskoro biti na iskusenju placanja skupih para za sve losije modele, gdje je krivnja kupca i proizvodjaca/prodavaca podjednaka i kupce, odnosno dio njih ne treba abolirati jer su da bi bili prvi u raji bili spremni pristati na nova pravila igre. Sjecam se kad je Autoart napisao ono famozno pismo namjere u kojem dijeli skupljace na obicne i prave, mnogo njih upinjalo da su pravi i da bi to dokazali krenuli su kao u inat ostalima kupovati svaki novi i sve skuplji AA, pa onda i BBR, MR, pa Frontiart....

Zapravo, odigrana je karta koju poznajem i iz drugih hobija...zbog te pohlepe i divljanja cijena kroz elitizam umalo da pripadne procvjetala strip izdavacka scena u nas. Sad se jos drze na tirazu od 500, a da nije bilo pohlepe pracene svim nuspojavama, od nakupaca, prekupaca i vjestackog pumpanja tipa "rijetko" ili " rasprodano" mogli su stancati tisuce i tisuce...a ovako, crpili su stare musterije, nove nisu privlacili i sve je gotovo implodiralo. Danas na koljenima mole drzavu da im otkupi stripove za biblioteke.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/2/2016, 15:15

Pa to je to. Elitizam. Dok god postoje oni koji ga prate cijene ce divljati. Sve manji i manji broj onih koji to mogu pratiti amortizirace se smanjenjem limita serije i povecanjem cijene da bi marza bila u najmanju ruku konstanta. Slicno radi drzava sa trosarinama za naftu kad se potraznja smanjuje

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/2/2016, 16:45

Elitizam je prisutan u svakom hobbyju, kojekakve "limited edition", postavljanje "sve viših standarda izrade i detaljnosti", cijene sve više, i nažalost sve gorja kvaliteta.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]