DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

+4
nebeski
. . .
Nedo
Pero
8 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by Luckyboy 11/6/2016, 16:48

. . . je napisao/la:Lepo, lepo Smile
Imaš ti nekih noviteta - bilo kakvih??? Very Happy
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by . . . 11/6/2016, 16:50

Je li ta razlika u usisu jedina razlika? Secam se da si pricao da oba AA i TSM imaju neke nepravilonosti ali da je TSM bolje odradio posao i da ces celu tu pricu ostaviti za recenziju.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by . . . 11/6/2016, 16:54

Luckyboy je napisao/la:
Imaš ti nekih noviteta - bilo kakvih??? Very Happy

Smanjio sam kupovinu bas puno jer mi cene ne odgovaraju. Poslednji model sto sam nabavio je Apollo pre neki dan, a pre toga ni sam ne znam kad sam zadnji put nesto uzeo. Verovatno je bio April. Sad otprilike uzimam jedan model mesecno. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by nebeski 11/6/2016, 17:46

McLaren je bombona...nisam pozalio ni trenutak jer sam ga nabavio. Nakon dugo vremena mucenja s Ottovim rudimentarnim i Autoartovim skrtarecim kutijama, pakiranje TSM-a vratilo mi je vjeru u hobi. A tek model...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by Učitelj 12/6/2016, 08:22

Meni je ovaj više od modela, čista emocija. Smile thumb
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by Luckyboy 12/6/2016, 22:13

. . . je napisao/la:Je li ta razlika u usisu jedina razlika? Secam se da si pricao da oba AA i TSM imaju neke nepravilonosti ali da je TSM bolje odradio posao i da ces celu tu pricu ostaviti za recenziju.

Pa između artovog i ovog modela ima mnogo sitnih razlika.
Suština kod TSM-ovog modela je da je to zapravo GTR sa ubačenim LM enterijerom, napred je dosta spušten kao GTR i ima felne od GTR-a (sa užim kracima), ima onaj famozni GTR usis ispred zadnjeg levog točka - koji XP1 ne bi trebao da ima i to je manje više to.
Poredeći ga sa artovim modelom, sve što je TSM uradio dobro, art je promašio, i obrnuto. zato sam i napisao da bi se od dva modela, mogao sastaviti jedan savršen. U ukupnom plasmanu, objektivno gledano kao model TSM je pobedio, za vrlo malo ali je pobedio!
Što se arta tiče, realno model nema neku manu, čak ima otvaranje bočnog samara više. Ključni detalj zbog kog nisam uzeo AA je to što su se konstruktori zaneli prilikom pravljenja ovog modela pa su napravili još jedno otvaranje koje su kasnije zatvorili šrafom jer su shvatili da su se kod tog otvaranja suštinski zajebali, i drugi razlog je to što već duže vreme jedu ono što se ne jede, svojom politikom cena.
Kasnije sam čitao po forumima da su se ljudi masovno rešavali artovih LM i kupovali ovaj XP1.
U svakom slučaju ja sam prezadovoljan.
Samo jedna mala napomena, boju sa ovog modela, nisam uspeo da prenesem verno na fotke, a činjenica je da je boja FENOMENALNA!
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by Luckyboy 12/6/2016, 22:19

nebeski je napisao/la:McLaren je bombona...nisam pozalio ni trenutak jer sam ga nabavio. Nakon dugo vremena mucenja s Ottovim rudimentarnim i Autoartovim skrtarecim kutijama, pakiranje TSM-a vratilo mi je vjeru u hobi. A tek model...
Da, što ti kažeš kutija od onog masnog hamera, lepo i kulturno grafički osmišljena, kvalitetan stiropor u koji su umetnute drangulije koje dobiješ uz model, model dobro ušuškan i zaštićen, i sam model je perfektan.
Kad kreneš da ga otvaraš stiče se utisak da je proizvođač mislio na sve, da drži do sebe i poštuje kupce, plasirajući jedan kompletan proizvod.
Posle ovoga, ozbiljno se razmišljam da uzmem resinsku formulu....
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by nebeski 12/6/2016, 22:21

Luckyboy je napisao/la:
nebeski je napisao/la:McLaren je bombona...nisam pozalio ni trenutak jer sam ga nabavio. Nakon dugo vremena mucenja s Ottovim rudimentarnim i Autoartovim skrtarecim kutijama, pakiranje TSM-a vratilo mi je vjeru u hobi. A tek model...
Da, što ti kažeš kutija od onog masnog hamera, lepo i kulturno grafički osmišljena, kvalitetan stiropor u koji su umetnute drangulije koje dobiješ uz model, model dobro ušuškan i zaštićen, i sam model je perfektan.
Kad kreneš da ga otvaraš stiče se utisak da je proizvođač mislio na sve, da drži do sebe i poštuje kupce, plasirajući jedan kompletan proizvod.

Da, to je to.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models - Page 2 Empty Re: McLaren F1 LM-XP1 by True Scale Models

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.