DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

3 posters

Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 20/2/2016, 18:57

All rise, here comes The Judge.
Druga generacija jednog od rijeđih muscle cara na tržištu. Proizvodio se od 1968. pa do 1974. Bio je i kraći i niži od prve generacije, ali i teži. Najveća novost na njemu je bio prednji tzv. Endura odbojnik koji se radio od neke vrste uretanskog matrijala i bio je otporan na slabije udarce. Bojio se u boju karoserije pa se često mislilo da auto nema odbojnika naprijed. Za razliku od 68. i 69. model iz 1970. nije imao uvučene farove već su bili fiksni, ali su se uz doplatu mogli naručiti i oni na uvlačenje. Zatim, ovaj model je dijelo ovjes sa Oldsom 4-4-2 iz iste godine kao i sa Buickom Gran Sportom. Motor je bio V8 sa 400 (kub. Inča) tj. 6.6 litara i ugrađivao se i u obični GTO i u Judge, samo što je kod Judgea dolazio s air grabberom Ram Air III (a uz doplatu Ram Air IV). Obični je razvijao 355 konja, a Ram 366. Postojala je i verzija sa 455 kub. inča, odnosno skoro 7,5 litara, al taj je čak razvijao i manje konja – 360. Pred kraj 1970. 455 blok se nudio i u Judge verziji i cijeli auto je dobio i novu Orbit Orange boju. Od nekih 40000 proizvedenih GTO-a samo 4000 ih je bilo s oznakom The Judge, te godine naravno.
Model je vrlo solidan, može i bolje, al na današnjem vaktu za tu lovu dobije se dosta. Motor je fantastičan, mehanizam haube je izveden baš kao na pravom autu, spužva na filtru za zrak - sve baš kao na originalu. Razočaravaju dosjedi na otvaranjima, gdje se vidi da ovome alatu za brizganje ima već godina, al ništa strašno. Prozori su spušteni, ali imaju staklo u vratima, koje mi se čak čini da je zasebno odliveno. Potezat ručice baš nisam htio. Unutrašnjost je odlična, kokpit, tepisi, sjedala, sve pet, s tim da sam na pojedinim HW61 modelima vidio i bolja sjedala. Ovaj auto ima karakterističan brojač okretaja smješten na haubi motora i ovdje se to zaista i lijepo vidi. Znam da GMP može i bolje (ali i lošije) ali ja sam vrlo zadovoljan dobivenim.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pokazivač broja okretaja smješten na haubi:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 20/2/2016, 18:59

Par usporednih sličica s prvom generacijom, koja je veća u svim smjerovima
[You must be registered and logged in to see this image.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by nebeski 20/2/2016, 19:04

Opa! Otkud ovaj sad?

Imam '71 model od istog proizvodjaca i jos u to vrijeme kad sam ga nabavio bio je skup cca. 130 dolara, ali je bio i u tim detaljima koje si spomenuo vec malo pregazen vremenom. Ali, ima i detalja od kojih boli glava i danas.

Oldsmobile 4-4-2 je jos rudimentarnije uradjen (dog-leg vrata i plasticni krov)
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by sime-x 20/2/2016, 19:12

model dosta dobro urađe, ali nisi naveo problem sa gumama koje su za neki milimetar preširoke pa ne stoje baš, sa unuternje strane, dobro na felgama.
šta se tiće ručice, ja sam probo i ne miče se nigdje, tako da staklo je ugurano u vrata i ne može se dignuti. Wink
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 20/2/2016, 19:16

@ nebeski
Ima i 71. i 72. s tim da cak ima model sa tvrdim i "hrapavim" krovom. Ovaj se malo razlikuje u farovima i njusci i vise mi se svidja pa je on uletio
@ sime-x
Znam to si ti spominjao, al znas da mene te stvari puno ne diraju tako da sam na to i zaboravio, tj. nisam ni isao gledati
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by nebeski 20/2/2016, 19:21

Keza je napisao/la:@ nebeski
Ima i 71. i 72. s tim da cak ima model sa tvrdim i "hrapavim" krovom. Ovaj se malo razlikuje u farovima i njusci i vise mi se svidja pa je on uletio
@ sime-x
Znam to si ti spominjao, al znas da mene te stvari puno ne diraju tako da sam na to i zaboravio, tj. nisam ni isao gledati

1971, onaj tamnoplavi.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by nebeski 20/2/2016, 19:22

sime-x je napisao/la:model dosta dobro urađe, ali nisi naveo problem sa gumama koje su za neki milimetar preširoke pa ne stoje baš, sa unuternje strane, dobro na felgama.
šta se tiće ručice, ja sam probo i ne miče se nigdje, tako da staklo je ugurano u vrata i ne može se dignuti. Wink

Da, u pravu si...probao sam i ja okretati...nista!

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Gost 20/2/2016, 19:26

Vidim vrata ne dosjedaju baš najbolje, jel i vise kad ih se otvori?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 20/2/2016, 19:30

mali plavi je napisao/la:Vidim vrata ne dosjedaju baš najbolje, jel i vise kad ih se otvori?
Ovisi koliko se pritisnu, hauba takodje, ali zazori su mu mana sto i ne cudi jer se radi o vremesnom alatu za brizganje
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 20/2/2016, 19:39

nebeski je napisao/la:Oldsmobile 4-4-2 je jos rudimentarnije  uradjen (dog-leg vrata i plasticni krov)
Gledao sam taj Olds, moze se dosta povoljno naci, na buy now za 115-125€, al kako kazes onda i skuzis zasto. Ona zlatno zuta i zelena mu bas dobro stoje
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by nebeski 20/2/2016, 19:44

Keza je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:Vidim vrata ne dosjedaju baš najbolje, jel i vise kad ih se otvori?
Ovisi koliko se pritisnu, hauba takodje, ali zazori su mu mana sto i ne cudi jer se radi o vremesnom alatu za brizganje

Ma, to mu je boljka otpocetka. I na onim prvim modelima nije nalijegalo sve kako treba (ili smo mi u medjuvremenu podigli standarde).
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by nebeski 20/2/2016, 19:45

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Oldsmobile 4-4-2 je jos rudimentarnije  uradjen (dog-leg vrata i plasticni krov)
Gledao sam taj Olds, moze se dosta povoljno naci, na buy now za 115-125€, al kako kazes onda i skuzis zasto. Ona zlatno zuta i zelena mu bas dobro stoje

On je bas, ono, stari model. Farovi su 'nako...pa taj plasticni osjecaj, sve nesto krcka...iako je jebacki uradjena instrument ploca!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 20/2/2016, 21:37

Ono sto me kod ovog Pontiaca iznenadilo je velicina. Kad se stavi skupa s ostatkom ekipe uopce nije gabaritan, osim duzine sve je druge mjere su manje od ocekuvanog
[You must be registered and logged in to see this image.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Gost 20/2/2016, 23:01

Keza je napisao/la:
Ovisi koliko se pritisnu, hauba takodje, ali zazori su mu mana sto i ne cudi jer se radi o vremesnom alatu za brizganje

Znam sve, apsolvirao sam i taj model, s time da je kod ovoga bio problem u vozačevim vratima koja nisu dobro nasjedala, a kad bi se otvorila bi visila (suvozačeva nisu imala taj problem), rješenje je bilo u skidanju unutarnje oplate i fiksiranju šarke, nakon toga više nisu visila, a i bolje su zatvarala. Unutar oplate je šajba koja je zasebni komad, naravno bez mehanizma za podizanje, toga na tom modelu više nema, a ako se dobro sjećam, ni kardan se ne okreće...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Keza 20/2/2016, 23:09

Da ni kardan se ne okrece, al amortizeri uredno rade ko na pravom autu - ono klip/cilindar shema
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Gost 20/2/2016, 23:22

Keza je napisao/la:Da ni kardan se ne okrece, al amortizeri uredno rade ko na pravom autu - ono klip/cilindar shema

sve je dobro dok nije air ride

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME Empty Re: Pontiac GTO "The Judge" (1970.) by GMP/ACME

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.