Ferrari 312 P Prototype by GMP

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Ferrari 312 P Prototype by GMP

Postaj by nebeski on 22/12/2015, 09:16

dmj je napisao/la:Mada upravo kasnija inačica ovog modela, 312 PB, i danas drži jedan fascinantan rekord:

Najbrži krug ikada na najopasnijoj stazi - 1000 kilometara Spa (1973.)

14 km duga, ultrabrza staza u belgijskim Ardenima redovno je uzimala danak u krvi: nakon čak deset smrti vozača izbačena je iz kalendara Formule 1, no u prvom dijelu 1970-ih ondje su još vožene druge utrke, a ona za Svjetsko prvenstvo konstruktora prvog svibanjskog vikenda 1973. upisana je u povijest. Domaći vozač Jacky Ickx u kvalifikacijama je u Ferrariju 312 PB ostvario vrijeme kruga od 3:12.7, sekundu bolje od drugoplasirane Matre. Prosječna brzina na 14.1 km dugoj stazi iznosila je 263.41 km/h. Više od 40 godina kasnije, to je i dalje najbrži krug ikada odvezen izvan ovalnih staza. U samoj utrci Ickx i Brian Redman nisu imali sreće, odustali su nakon 37 krugova s problemom na mjenjaču. Henri Pescarolo je u Matra-Simci MS670B odvezao najbrži krug utrke za 3:13.4. To daje prosječnu brzinu kruga od 262.46 km/h, u utrci! Mislite da mu je to bilo dovoljno za pobjedu? Nije... Matrina je najbolja posada završila na trećem mjestu, a pobjedu su odnijeli Derek Bell i Mike Hailwood u Mirage M6 Fordu, momčadi liliputanske spram talijanskih i francuskih konkurenata, ali velike srcem. Oni su tisuću kilometara prešli za nešto više od 4 sata, prosječno vozeći 244.44 km/h.

Zapravo sam i mislio na PB kad sam napisao ovo za uspjehe. Ispalo mi B  Very Happy

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 42
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 22/12/2015, 09:33

Kao obično odlično od DMJ.
Ali da sam morao pogađati nikad ne bih pogodio da se radi o Porcheu.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 9/1/2016, 20:50

Stigao mi je #1 iz Monze. Model je mrak i u danasnjoj konstelaciji cijena 140 eura koliko sam za platio je bagatela.

Doduse samo sam otvorio kutiju i pregledao detalje nabrzaka...jos ga nisam sastavio.

Drago mi je da sam uhvatio model taman na vrijeme, jer ih na Mergeu vise nema. Samo crni.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 13/1/2016, 16:35

Mnogo zajeban model...puno detalja...zapravo kao i CMC, na momente i fascinantniji.

I da, oprez pri rukovanju!

[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 13/1/2016, 16:49

kapa
Uh, sunce ti tvije, srkroz k'o pravi. thumb slini
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 13/1/2016, 16:50

Meni je on više legao nego ona dva Ferrari-a od CMC-a.

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 13/1/2016, 16:51

Fascinantni detalji u unutrasnjosti. Motor odlican. Sreca pa sam imun na ovakve 1:1 aute, tj. sreca pa nema ovakav Porsche model

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 13/1/2016, 16:55

Nedo je napisao/la:Meni je on više legao nego ona dva Ferrari-a od CMC-a.

Ali ima neke dijelove da padnes na dupe i bolje od CMCa. Jesi li primijetio da se kardani na zadnjim tockovima okrecu u zahvatu? Pa oni sitni federi na auspusima? Ovjes do najsitnijeg detalja i sve radi?

Malo smo ga platili...

Ali isto tako stoji da ako nam nešto otpadne (kao što meni već jeste) ni sajdžija nam moć' pomoć' neće! Smile

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 13/1/2016, 19:42

nebeski je napisao/la:

Ali ima neke dijelove da padnes na dupe i bolje od CMCa. Jesi li primijetio da se kardani na zadnjim tockovima okrecu u zahvatu? Pa oni sitni federi na auspusima? Ovjes do najsitnijeg detalja i sve radi?

Malo smo ga platili...

Ali isto tako stoji da ako nam nešto otpadne (kao što meni već jeste) ni sajdžija nam moć' pomoć' neće! Smile
To što ti je otpalo se sigurno i ne primeti u moru svih detalja, bez obzira jel veliki ili mali deo.

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]