1/18 Općenito vol. 4

Stranica 36 / 36. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski on 28/3/2017, 09:25

Slažem se u razmišljanju. Nama krajnjim kupcima stvarno nelogično formiranje cijena, iako bi ovaj model, bez obzira na cijenu, trebao ići kao 'alva međ' BMW fanovima.

BMW Turbo je atraktivan kao skulptura, ali bih stvarno volio da ima vražja otvaranja, zbog svih nas koji smo odrasli uz Mehanotehnikin model.

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 41
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 28/3/2017, 10:20

Zbilja ne znam koliko bi trebao imati prihode i pameti da ga kupim. Još da prevedeš te eure u kune jedino ti preostaje da se upitaš tko je tu lud.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/3/2017, 10:21

nebeski je napisao/la:Slažem se u razmišljanju. Nama krajnjim kupcima stvarno nelogično formiranje cijena, iako bi ovaj model, bez obzira na cijenu, trebao ići kao 'alva međ' BMW fanovima.

BMW Turbo je atraktivan kao skulptura, ali bih stvarno volio da ima vražja otvaranja, zbog svih nas koji smo odrasli uz Mehanotehnikin model.

formiranje cijena im fakat nema nikakvu logiku, kad pogledaš one odlične VW kombije sa silnim otvaranjima i ovu resinsku "ciglu", zaista ne vidim što na ovome vrijedi 175€... Koje su to igre ispale, je drugi par rukava, lani su i M1 Hommage i Turbo predstavljeni kao već gotovi modeli, Hommage izađe na kraju kao Norev skupa sa svim ostalim Hommage BMW-ima, a Turbak ipak kao Schuco. Turbaka će se vrlo vjerojatno kroz kratko vrijeme moći uloviti na Ebayu po licitacijama za osjetno manje...
Ja baš "škicam" onaj Schucov dostavni VW T1 u "Märklin" varijanti, sad je 79,95, a na Ebayu su ga prodavali prošli mjesec i po 69,95, a redovna cijana mu je 200...
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.12.2015
Dob : 42

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 28/3/2017, 11:06

Meni je jako drago što ga imam od Schuco-a u 43 razmeri, više sam nego zadovoljan a još ima i otvaranja.Very Happy
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 28/3/2017, 11:31

Učitelj je napisao/la:Meni je jako drago što ga imam od Schuco-a u 43 razmeri, više sam nego zadovoljan a još ima i otvaranja.Very Happy

Schucov Turbo u 1/43 je lijepo napravljen
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/3/2017, 13:07

mali plavi je napisao/la:
Učitelj je napisao/la:Meni je jako drago što ga imam od Schuco-a u 43 razmeri, više sam nego zadovoljan a još ima i otvaranja.Very Happy

Schucov Turbo u 1/43 je lijepo napravljen

Iako je ovo idealan model za veću razmjeru.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/3/2017, 13:45

Model vrišti za otvaranjem vrata. Na polici ne držim modele sa otvorenim otvaranjima, al ako bih se ikad na to odlučio Turbo X1 bi bio među prvima kojeg bih raskrilio. Šteta, fakat, tolki novac za poluproizvod. Mislim, da ga napravi Otto ili GT-S prihvatio bih ga takvog kakav jest, al Schuco... ne.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/3/2017, 14:46

Točno si načeo jednu potencijalno finu temu - automobili kod kojih možeš prežaliti (ne)otvaranja i automobili gdje jednostavno nema smisla ako ih nema.

Evo, neki dan gledam ovaj friški CX GTi od Otta i skontam kako sam tri Norev CX-a samo jednom otvorio i stalno ih držim zatvorene. Naravno, od viška glava ne boli, pa neka otvaranja, ali mislim da je vanjska linija Citroena CX ono što čini taj automobil, plus ni motor ni prtljažnik mu nisu neka atraktivnost, pa mu se može oprostiti što nema otvaranja. Plus,ona nejgova famozna unutrašnjost se jako dobro vidi kroz folije.

S druge strane, ovaj Turbo definira izgled, ali i ta krilna vrata. Bez njih pola auta nema smisla. Realno je bilo očekivati da bar vrata odrade, ionako nitko nije bio fasciniran onime što se krije iza ostalih otvaranja.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 28/3/2017, 15:34

Za većinu modela mi je sadržaj unutra sekundarna stvar, ako ima otvaranja odlično, ako nema nije baš odlično, al nekako opet prežalim s obzirom koliko mi se sviđa izvana. Al postoje modeli koji baš nemaju smisla zatvoreni, isto kao što ne volim neke automobile koji u nekim inačicama nemaju onu prepoznatljivu dizajnersku karakteristiku - npr Porsche 944 u cabrio varijanti mi je potpuno nezanimljiv auto, jer nema onaj najjebozovniji svoj dio, a to je onu strminu zadnjeg dijela i ogromnu zadnju šajbu. Taj auto mi bez toga nije taj auto, totalna suprotnost od coupea. Tako mi i ovaj model bez krilnih vrata, bez onih amortizera koji to drže jednostavno nije taj auto. Kad vidim te detalje na pravom pomislim samo kako bi Art to precizno i do bola hladno odradio. I naplatio naravno.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by mali plavi on 29/3/2017, 13:22

nebeski je napisao/la:Točno si načeo jednu potencijalno finu temu - automobili kod kojih možeš prežaliti (ne)otvaranja i automobili gdje jednostavno nema smisla ako ih nema.

Evo, neki dan gledam ovaj friški CX GTi od Otta i skontam kako sam tri Norev CX-a samo jednom otvorio i stalno ih držim zatvorene. Naravno, od viška glava ne boli, pa neka otvaranja, ali mislim da je vanjska linija Citroena CX ono što čini taj automobil, plus ni motor ni prtljažnik mu nisu neka atraktivnost, pa mu se može oprostiti što nema otvaranja. Plus,ona nejgova famozna unutrašnjost se jako dobro vidi kroz folije.

S druge strane, ovaj Turbo definira izgled, ali i ta krilna vrata. Bez njih pola auta nema smisla. Realno je bilo očekivati da bar vrata odrade, ionako nitko nije bio fasciniran onime što se krije iza ostalih otvaranja.

Slažem se što se tiće neotvaranja, Turbo je jedan od modela kod kojih ja zaista šteta što nema otvaranja... Slično je i sa još nekim modelima, recimo BoS-ov C111, odlično skinuta linija (daleko bolja od onog igračkastog Guiloya) ali fale mu ta otvaranja, ali s druge strane, može i bez otvaranja. Na kraju krajeva, dobar dio modela koje želim nabaviti su baš takvi - bez otvaranja.
mali plavi
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 36 / 36. Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]