DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 4

+17
miransnake
done
Rista
b12cky
Luxon
Luckyboy
red head
. . .
02 series
Pero
charlie
dmj
Nedo
Keza
Učitelj
nebeski
cordoba
21 posters

Stranica 12 / 39. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 25 ... 39  Next

Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by dmj 2/2/2015, 23:24

Iz prve ruke: da, kreću s igračkama, ali u budućnosti planiraju detaljnije i skuplje serije.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Nedo 2/2/2015, 23:33

dmj je napisao/la:Iz prve ruke: da, kreću s igračkama, ali u budućnosti planiraju detaljnije i skuplje serije.

Dakle očekujemo nešta ozbiljniji pristup.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Nedo 4/2/2015, 15:25

Znam da će pojedincima biti drago da čuju ovu vijest.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 4/2/2015, 15:43

Nedo je napisao/la:Znam da će pojedincima biti drago da čuju ovu vijest.
[You must be registered and logged in to see this link.]

A bogati, što si i ti počeo zadirati u svaki pa i najzabačeniji kutak hobija...k'o oni ribari kad odu na pučinu pa donesu rijetku ribu Very Happy



nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 4/2/2015, 15:51

Baš nešto kontam zadnjih dana, ono što sam prošle godine najavio kao prijelomno razdoblje u hobiju sada se uvelike događa. Svi novi trendovi zaživjeli su u punoj snazi, die-cast kakav poznajemo polako gubi značaj na tržištu.

Ne samo da su resini prevladali, nego su nametnuli nova pravila igre, pa i nove standarde u cijeni modela.

Dva trenda stvarno uzimaju maha - novi brendovi koji niču kao gljive poslije kiše i nude isključivo zatvorene resine i stari brendovi koji ako žele preživjeti ili prelaze na te iste zatvorene resine i prihvaćaju nova pravila igre ili pak podižu cijene die-casta s otvaranjima u nebesa.

Također, ono što mi nikako ne ide u glavu, je nagla popularizacija zatvorenih resina u omjeru 1/12.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by dmj 4/2/2015, 16:02

Ne znam to logički objasniti, ali da sam financijski i prostorno u stanju to popratiti vrlo bih rado intenzivno krenuo u 1/12 i 1/8 modele, kako resine, tako i die-cast, pa čak i neovisno o detaljnosti. Taj me segment poprilično ostavio bez daha u Nurnbergu i neusporedivo su mi privlačniji od 1/18.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Keza 4/2/2015, 16:04

dmj je napisao/la:Ne znam to logički objasniti, ali da sam financijski i prostorno u stanju to popratiti vrlo bih rado intenzivno krenuo u 1/12 i 1/8 modele, kako resine, tako i die-cast, pa čak i neovisno o detaljnosti. Taj me segment poprilično ostavio bez daha u Nurnbergu i neusporedivo su mi privlačniji od 1/18.

Pod 1:8 si vjerujem prvo pomislio na ovoga Very Happy
[You must be registered and logged in to see this image.]
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 4/2/2015, 16:25

dmj je napisao/la:Ne znam to logički objasniti, ali da sam financijski i prostorno u stanju to popratiti vrlo bih rado intenzivno krenuo u 1/12 i 1/8 modele, kako resine, tako i die-cast, pa čak i neovisno o detaljnosti. Taj me segment poprilično ostavio bez daha u Nurnbergu i neusporedivo su mi privlačniji od 1/18.

Dobro, ne moraš stalno napominjati koliko su ti 1/18 kost u grlu. Cool

Naravno da nema logike u svemu tome, ali gdje je logika u ćitavom hobiju?

Osobno sam posjedovao resinski 1/12 i recimo da posjedujem isti model, također resinski u 1/18, pa sam pozvan da prokomentiram i usporedim.

Fascinacija većim traje jedno vrijeme, mislim da je to ista ona fascinacija koja nas uhvati kad vidimo neku staru fotografiju glinenog modela na inženjerskom stolu, koji je nastao pri razvoju nekog automobila.

Dižem ruku da se omiljeni auto, ako postoji kao takav, mora imati u 1/12. Okej je i njih par, možda i pet. Ali, zamisli ih na gomili? Dobiješ zapravo istu stvar kao s 18-icama.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by dmj 4/2/2015, 16:27

I on je fantastičan, ali plavi Pocherov Aventador Roadster je za prste polizati.

No ipak su me više fascinirali Ixovi Dacia 1300, Datsun 240 Z, ZIS 110, Eligorova Buba kabrio, te fantastični, premda nimalo detaljni modeli rumunjskog proizvođača Wespe.

dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 4/2/2015, 16:34

Ovo iznad sam napisao za resinski model u 1/12.

Što se tiče die-casta, tu ih također imam nekoliko, ali ne znam...nisu ništa ključno detaljniji od 1/18 standarda, čak i nemaju komparativnu prednost veće čistoće linije. Tu su resinci ipak bolji.

Fascinacija veličinom je trenutna, ali jenjava vremenom. A onda veličina počinje da smeta.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by dmj 4/2/2015, 16:39

nebeski je napisao/la:

Dobro, ne moraš stalno napominjati koliko su ti 1/18 kost u grlu. Cool

Naravno da nema logike u svemu tome, ali gdje je logika u ćitavom hobiju?

Osobno sam posjedovao resinski 1/12 i recimo da posjedujem isti model, također resinski u 1/18, pa sam pozvan da prokomentiram i usporedim.

Fascinacija većim traje jedno vrijeme, mislim da je to ista ona fascinacija koja nas uhvati kad vidimo neku staru fotografiju glinenog modela na inženjerskom stolu, koji je nastao pri razvoju nekog automobila.

Dižem ruku da se omiljeni auto, ako postoji kao takav, mora imati u 1/12. Okej je i njih par, možda i pet. Ali, zamisli ih na gomili? Dobiješ zapravo istu stvar kao s 18-icama.

Bez daljnjeg. No od trenutka kada sam vidio 1/12 Ottovu Alpine A110, kao i neke davne modele u tim velikim omjerima kakve nam svake godie na FAZ-u izlaže prijatelj Marijan (Pocher, Rivarossi, Marchesini, Paya, Mont Blanc...) nekako naginjem tim velikim modelima na razini kakvu nikada nisam imao prema niti jednom 1/18 idelu, s mogućom iznimkom Bburagovog Ferrarija 456 GT u izlogu trafike u Pothodniku 90-ih...

Nije da sad nisam u Nurnbergu vidio i podosta 1/18 modela koje bih volio imati, ali bili su mi definitivno u sjeni i 1/43 i ovih većih.
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by . . . 4/2/2015, 17:08

Sto se mene tice povecanje razmere jedino ima smisla ako se u model ukljucuju neki detalji koji u 1:18 ili 1:43 ne bi mogli, tipa kocnice koje rade, rasveta, mogucnost podizanja i spustanja prozora i sl. Nesto bas kao sto je Pocher radio sa nekim svojim modelima. Inace ovako, samo velicine radi. . . Nema mi smisla. . .

A sto se tice Aventadora roadstera. . . Uh. . To je i meni za oko zapalo i ako nisam ljubitelj lamba. . . Zapravo ovaj novi Pocher mi se bas iz tih razloga i ne svidja tako puno. Nekako napista se ona tradicionalizam i kasicizam koji su nekad imali. Lambo kao proizvodjac mi je vise kao neka prolazna faca do neko zaista pravi neke HC klasike kao recimo Ferrari. Finansiski Aventador i Hurakejn ili kako se vec pise, mozda jesu pogodak za Pocher, ali ako se gleda i ono od pre, po meni su vise promasaj. Daleko vece impresije bi izazvali da su odradili recimo LaFerrari, F12 Berlinettu ili recimo 288 GTO ili mozda cak i neki PAgani od novijih. A od starijih, Crni Princ recimo. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by dmj 4/2/2015, 17:20

. . . je napisao/la: A od starijih, Crni Princ recimo. . .

Invicta ili Mercedes? Wink

Ti dakako znaš da postoji danas iznimno vrijedan, idu dobrano preko 1000$ komad, a možda već i više, 1/16 model tog Mercedesa od Carla Brianze iz 1980.ih?
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by . . . 4/2/2015, 17:35

Mercedes. . .

Ja znam da postoji 1:24 od CMC-a Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by dmj 4/2/2015, 17:41

Ja otprilike 25 godina patim za tim Brianzinim, ali ne bi mi ni CMC bio mrzak, pa ni Western u 1/43...
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by . . . 4/2/2015, 17:56

Ja bih zeleo tog CMC-a ali u 1:18. . . Ako ikad krenem u 1:24, prvo uzimam Cadilaka V16, a onda princa. . .

Imas li koju sliku tog Karlovog mercedesa?

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by dmj 4/2/2015, 18:28

Imam u papirnatim katalozima, evo jedne aukcijske stranice...

[You must be registered and logged in to see this link.]
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 4/2/2015, 18:31

dmj je napisao/la:Ja otprilike 25 godina patim za tim Brianzinim, ali ne bi mi ni CMC bio mrzak, pa ni Western u 1/43...

A na kakve si sve gluposti utukao lovu sve ove godine... Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 4/2/2015, 18:39

Jedan stvar koju sam zaboravio spomenuti u ovoj priči o 1/12-icama.

Naime, rekoh, imati nekoliko 1/12-ica je sasvim OK. Jednostavno, izvučeš neki automobil iz konteksta ostatka kolekcije. A sad da ih imaš 500, nije pitanje prostora, nego uopće smisla. Potpuno mi je svejedno u tom slučaju jesu li pod staklom ili samo poslagani zatvoreni u kutije, jesu li 1/8 ili 1/18, čak jsu li 1/64..

Kao što ste primijetili, nisam lud za policama i prezentacijom modela u njima. Ne fascinira me nešto posebno kad ih vidim poredane jedne do drugih i da budem iskren tako mi gube neki prvotni smisao, koji uvijek iznova želim proživljavati. To je moje mišljenje. Ono što radim je da kombiniram modele s drugim stvarima, ali dok mi je potpuno OK i prihvaćam slaganje ploča, CD-ova, knjiga ili stripova u neki red, modele baš i ne volim poslagane u red.

Ogromna količina modela na jednom mjestu u nekom redoslijedu, otkida mi od svakog ponaosob ono nešto. Nešto slično mi se događalo na salonima, bilo da je u pitanju bio Essen ili Ženeva. Ili na skupovima oldtimera ili na auto-pijacama. Ili ljetos u Zagrebu na skupu. Previše toga na jednom mjestu i izgubi mi smisao, uruši se sva ta količina u jednu bezveznu točku. Puno upečatljivije i veće uživanje, čak i ulazak u srž svega toga, imam kada je ispred mene jedan jedini auto ili dva, najviše tri.

Tako mi je i s modelima.Da je na skupu u zagrebu bilo par modela, mislim da bismo opet o njima pričali čitavo popodne, uz sve ostalo što ide uz druženje.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Nedo 5/2/2015, 08:41

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 5/2/2015, 09:11

Nedo je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]

Kombinacija starih, nanovo oživljenih kalupa i nečeg novog, ali baš novog.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Pero 5/2/2015, 10:56

nebeski je napisao/la:Jedan stvar koju sam zaboravio spomenuti u ovoj priči o 1/12-icama.

Naime, rekoh, imati nekoliko 1/12-ica je sasvim OK. Jednostavno, izvučeš neki automobil iz konteksta ostatka kolekcije. A sad da ih imaš 500, nije pitanje prostora, nego uopće smisla. Potpuno mi je svejedno u tom slučaju jesu li pod staklom ili samo poslagani zatvoreni u kutije, jesu li 1/8 ili 1/18, čak jsu li 1/64..

Kao što ste primijetili, nisam lud za policama i prezentacijom modela u njima. Ne fascinira me nešto posebno kad ih vidim poredane jedne do drugih i da budem iskren tako mi gube neki prvotni smisao, koji uvijek iznova želim proživljavati. To je moje mišljenje. Ono što radim je da kombiniram modele s drugim stvarima, ali dok mi je potpuno OK i prihvaćam slaganje ploča, CD-ova, knjiga ili stripova u neki red, modele baš i ne volim poslagane u red.

Ogromna količina modela na jednom mjestu u nekom redoslijedu, otkida mi od svakog ponaosob ono nešto. Nešto slično mi se događalo na salonima, bilo da je u pitanju bio Essen ili Ženeva. Ili na skupovima oldtimera ili na auto-pijacama. Ili ljetos u Zagrebu na skupu. Previše toga na jednom mjestu i izgubi mi smisao, uruši se sva ta količina u jednu bezveznu točku. Puno upečatljivije i veće uživanje, čak i ulazak u srž svega toga, imam kada je ispred mene jedan jedini auto ili dva, najviše tri.

Tako mi je i s modelima.Da je na skupu u zagrebu bilo par modela, mislim da bismo opet o njima pričali čitavo popodne, uz sve ostalo što ide uz druženje.
Za to razmišljanje kod nas bi između dva gemišta kratko rekli:Svaki bedak ima pravo na svoje mišljenje.
I nastavili dalje po gemištima.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 5/2/2015, 11:08

Pero je napisao/la:
Za to razmišljanje kod nas bi između dva gemišta kratko rekli:Svaki bedak ima pravo na svoje mišljenje.
I nastavili dalje po gemištima.

Ja ti ozbiljno kažem, a ti se zajebavaš.

Uvijek je u pitanju fokus na jedan model, najviše tri, a sve ostalo je skladištenje.
Pa bilo sa staklom ili bez njega, u sobi, na tavanu ili u podrumu.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Učitelj 5/2/2015, 11:09

Pero je napisao/la:
Za to razmišljanje kod nas bi između dva gemišta kratko rekli:Svaki bedak ima pravo na svoje mišljenje.
I nastavili dalje po gemištima.

Eto, još jedne razlike u razmišljnju, ja nikada ne bih vino razređivao. Smile
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by nebeski 5/2/2015, 11:10

Učitelj je napisao/la:
Pero je napisao/la:
Za to razmišljanje kod nas bi između dva gemišta kratko rekli:Svaki bedak ima pravo na svoje mišljenje.
I nastavili dalje po gemištima.

Eto, još jedne razlike u razmišljnju, ja nikada ne bih vino razređivao. Smile

Hahahahahaha..

E sad, vidi ovo..meni je ovo užasno, u pitanju je zapravo skladište s izlogom...sterilno i ubija redolsijedom:

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 4 - Page 12 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 4

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 39. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 25 ... 39  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.