DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minichamps noviteti

+18
Siniweb
miransnake
cordoba
Luxon
Luckyboy
Nedo
karet
done
02 series
Keza
Pero
. . .
red head
dmj
Učitelj
sime-x
nebeski
charlie
22 posters

Stranica 27 / 29. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next

Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 1/2/2017, 11:57

nebeski je napisao/la:U brzini i ushićenju oko formiranja cijene (250 eura) malo su sjebali stražnji kotač...

[You must be registered and logged in to see this image.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

Kao da je Sepp Manhalter osobno povinuo kotač, pa eto cijene, trebalo čovjeka platiti... Zanimljiva livreja, a poveznica postoji i sa jednim drugim proizvođaćem autića, matchboxom, koji je bio jedan od sponzora... U nastavku priče, postojala je i varijanta matchboxovog BMW-a 3.0 samo za austrijsko tržište u bijeloj boji i sa naljepnicom sa Manhalterovim autogramom na poklopcu gepeka...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 1/2/2017, 12:10

samo nek štanacaju, bit će kroz koji mjesec ovih na 50% off ako ovako nastave
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 1/2/2017, 12:14

Keza je napisao/la:samo nek štanacaju, bit će kroz koji mjesec ovih na 50% off ako ovako nastave

Ma naravno, pa taj prastari kalup ne vrijedi 250€...

Pojavio se i popis njihovih najavljenih sealed diecasta... još dvije boje 323i i 2002 Turbo u obje boje, a ima tu i još štošta drugoga...

AUDI QUATTRO - 1980 - WHITE

AUDI QUATTRO - 1980 - BLACK METALLIC

BMW 323I - 1982 - RED

BMW 323I - 1982 - SILVER

BMW 2002 TURBO - 1973 - WHITE

BMW 2002 TURBO - 1973 - SILVER

MERCEDES-BENZ 190E 2.5-16 EVO 1 - BLUE-BLACK METALLIC

MERCEDES-BENZ 190E 2.5-16 EVO 1 - SILVER

MERCEDES-AMG GTR - 2017 - GREEN

MERCEDES-AMG GTR - 2017 - YELLOW

MERCEDES-AMG GTR - 2017 - BLUE METALLIC

MERCEDES-BENZ 190E 2.5-16 EVO 2 - BLUE-BLACK METALLIC

MERCEDES-BENZ 190E 2.5-16 EVO 2 - SILVER

PORSCHE 911 TURBO S - 2016 - ORANGE

PORSCHE 911 TURBO S - 2016 - GREY METALLIC

PORSCHE 911 TURBO S - 2016 - RED

PORSCHE 911 TURBO (964) - 1990 - YELLOW

PORSCHE 911 TURBO (964) - 1990 - BLUE METALLIC

TRIUMPH TR6 - 1969 - DARK GREEN

TRIUMPH TR6 - 1969 - RED

VOLVO 240 GL - 1986 - BLUE METALLIC

VOLVO 240 GL - 1986 - GOLD

VOLVO 240 GL - 1986 - ´POLIS SWEDEN´

VOLVO 240 GL - 1986 - ´POLITI NORWAY 1´

VOLVO 240 GL - 1986 - ´POLITIE BELGIUM'

VOLVO 240 GL - 1986 - ´TAXI GERMANY´


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 1/2/2017, 15:17

I oni udarili na Triumph TR6...

Tries' godina ništa i onda u jednoj godini dva različita.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 1/2/2017, 18:59

Počelo je sa slikama sa sajma...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 1/2/2017, 18:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 1/2/2017, 19:00

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 1/2/2017, 20:26

Jbt, pinove vidiš s dva metra
[You must be registered and logged in to see this image.]
a dvije i po stoje.
A ove zatvorene 930-ke su mi vrhunac onoga što ne želim imati
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 1/2/2017, 20:31

Koji bućkuriš kod Minichampsa....kao daje rak metastazirao na šest totalno različitih strana!

Nova izdanja lošija od starih, reizdanja bez poboljšanja, zatvoreni "take the money and run" modeli...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 1/2/2017, 20:35

Bitno da su naslagali rainbow od 911-ica na štand

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 1/2/2017, 20:36

nebeski je napisao/la:Koji bućkuriš kod Minichampsa....kao daje rak metastazirao na šest totalno različitih strana!

Nova izdanja lošija od starih, reizdanja bez poboljšanja, zatvoreni "take the money and run" modeli...
Strava mame mi. Da mi je neko prije 4 godine rekao da ću žalit za resinima od 40-50 €...
Ko zna šta nas čeka u drugom desetljeću Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 1/2/2017, 20:45

Meni još ništa viđeno nije čak ni pobudilo želju da kupim, previše para za nešto što ću provrtiti po rukama, poslikati i poslije više ni ne pogledati...
Gledam što i željezničari predstavljaju, srećom pa me digitalija totalno ne interesira, po tom pitanju također ne spadam u "brojaće zakovica", a ni ne patim od vagona kojima je interijer koji ni ne vidiš toliko detaljan da čak i figurica sjedi u šekretu i kenja...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 9/2/2017, 15:11

Jao užasa
[You must be registered and logged in to see this image.]
Meni ovo na slici liči na loše odrađenu 43-ojku. Ako je ovo stvarno 18-ica onda ovo ne vrijedi jednog eura, a ne 80-90.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 9/2/2017, 17:37

Ipak su na slikama njihove stare 43-ice.

No, to mi ne umanjuje bojazan da će nešto sjebati.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Luckyboy 9/2/2017, 18:00

To što modeli neće imati otvaranja je dosta sjebano samo po sebi.....
Danas sam prošetao jednim od onih molova, i u jednoj radnji sa satovima videh M3 DTM sa "ICE" livrejom. Model uživo jako dobro izgleda!!!
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Gost 9/2/2017, 22:21

nebeski je napisao/la:Ipak su na slikama njihove stare 43-ice.

No, to mi ne umanjuje bojazan da će nešto sjebati.

To im je prastara fora da stave sliku 1/43 modela u najavi 1/18

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 10/2/2017, 07:05

Šta reći na sve nego "lijepi Art"
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 10/2/2017, 08:27

Keza je napisao/la:Šta reći na sve nego "lijepi Art"

Ili Kyosho.

Iako su se oba proizvođača pošteno prolitala u zadnje vrijeme.

Kao i Minichamps.

Teško vrijeme za nas matore skupljače....nikad nije bio jadniji Sajam  Nirnbergu, barem iz moje perspektive.

Autoart mi je totalno nezanimljiv, i što se tiče izbora modela i što se tiče cijena. Kyosho također, čak mi ni onaj Phantom I nije nešto napet, pogotovo kad sam vidio detaljnije slike predserijskog modela, previše plastike i vjerojatno paprena cijena.

Minichamps je posebna priča, totalni bućkuriš, ne znaju gdje bi sve udarili, ne znaju bi li otvoreno, zatvoreno, bi li resin ili die-cast, plus nabacuju reizdanja k'o lopatom, a sve po nekim luđačkim cijenama.
Na kraju baš sve nešto na pola, nekakav ukus "ni slano, ni slatko", najviše bljutavo...

A tek kad vidiš ovu "džombu" za koju traže čak 180 eura... Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]

Praktično su mi se stvari tako iskristalizirale da još uvijek vjerujem samo Ottomobileu i Schucu. I, hajde, ovaj Laudoracing ima u najavi nešto "a must have " Talijana za mene...ali mi se već predugo događa da kad otvorim bilo koji shop na njemu ne vidim ništa za sebe. Što zapravo i nije loše. Kolekcija je manje - više već zaokružena i samo još tu i tamo pokoji model ima smisla.

nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 10/2/2017, 09:12

Mislio sam na onaj stari Art i stari 2002.
Ovaj novi Art sa nezanimljivim i preskupim modelima me apsolutno ne zanima. Mislio sam da ne mogu izbaciti nezanimljivije modele od prošlogodišnjih i one me iznenade i izbace Nissan Juke Smile Pa ko im osmišljava plan da mi je znati Mad
Kyosho mi je potpuno nezanimljiv za ovim zatvorenim sranjima, pokoji oldskul model me razveseli kao Defender npr.
PMA tarlašika zaista. Stari istrošeni kalupi za masne pare, a ovo novo zatvoreno potpuno bezveze.

Sreću još jedino nalazim u starim izdanjima ovih troje navedenih, starih Revella, Solida, Ricka i pokojeg novog Noreva. HW61 sam zaokružio sa jedno 80% modela koji su me zanimali, a i ostali će nadam se jednom uletiti.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 10/2/2017, 09:55

Preksinoć sam čistio jedan dio stana, dolazi nam neka žena dubinski čistiti kut, tepihe i krevet u spavaćoj, pa rekoh da izvadim modele koji su u kutijama u spavaćoj i da malo pobrišem te kutije da ne bude da je do mene. Very Happy
I baš vadim jedan po jedan, uglavnom Autoarti, mislim da ih nisam bar tri godine vadio iz kutija, samo sam brisao prašinu s ambalaže...možda i više od tri godine...kontam jebote...kako se nekad to radilo, teški, masivni, a detaljni modeli...kad vidiš ovo danas tuga te uhvati. Još kad vidiš one cijene 29,90 eura ili 39,90 dolara plače ti se...

I onda me krene pa pređem u drugu sobu, tamo su uglavnom stari Minichampsi u onim uskim crnim kutijama. Slična priča, ali ipak Minichampsi slabije odoljevaju vremenu. Uglavnom zbog onih pinova u farovima i još koječemu...ali svejedno. Točno da kažeš "E, kako je to bilo u onaj vakat".
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by . . . 10/2/2017, 16:37

nebeski je napisao/la:

Ili Kyosho.

Iako su se oba proizvođača pošteno prolitala u zadnje vrijeme.

Kao i Minichamps.

Teško vrijeme za nas matore skupljače....nikad nije bio jadniji Sajam  Nirnbergu, barem iz moje perspektive.

Autoart mi je totalno nezanimljiv, i što se tiče izbora modela i što se tiče cijena. Kyosho također, čak mi ni onaj Phantom I nije nešto napet, pogotovo kad sam vidio detaljnije slike predserijskog modela, previše plastike i vjerojatno paprena cijena.

Minichamps je posebna priča, totalni bućkuriš, ne znaju gdje bi sve udarili, ne znaju bi li otvoreno, zatvoreno, bi li resin ili die-cast, plus nabacuju reizdanja k'o lopatom, a sve po nekim luđačkim cijenama.
Na kraju baš sve nešto na pola, nekakav ukus "ni slano, ni slatko", najviše bljutavo...

A tek kad vidiš ovu "džombu" za koju traže čak 180 eura...  Smile

Praktično su mi se stvari tako iskristalizirale da još uvijek vjerujem samo Ottomobileu i Schucu. I, hajde, ovaj Laudoracing ima u najavi nešto "a must have " Talijana za mene...ali mi se već predugo događa da kad otvorim bilo koji shop na njemu ne vidim ništa za sebe. Što zapravo i nije loše. Kolekcija je manje - više već zaokružena i samo još tu i tamo pokoji model ima smisla.


Sa ovim se ne bih mogao vise sloziti. Osim OTTO-a i GTS-a svi su podbacili za medalju. Zapravo kao da su se trkali ko ce vise podbaciti. Mozda je najveci pobacaj odradio BBR jer su predstavili nekoliko die-cast modela sa sve otvaranjem (na opste odusevljenje jednog dela kolekcionara), a onda sve to unistili recenicom da ce Minichamps da izradi te modele, a oni ce samo nabaciti svoj logo i cenu (300 evrica po komadu). . . Ja sam ocekivao daleko vise od ovog sajma. . .
Inace sto se tice arta oni ne samo da su podbacili izborom modela, vec i kvalitetom istih. Onaj pulman sto bi trebao da im bude vrh ponude, sve bode oci sa ocajnim kvalitetom. Zavesice neravnomerno zalepljene pa uz to se jos i paraju. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 10/2/2017, 17:28

. . . je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Ili Kyosho.

Iako su se oba proizvođača pošteno prolitala u zadnje vrijeme.

Kao i Minichamps.

Teško vrijeme za nas matore skupljače....nikad nije bio jadniji Sajam  Nirnbergu, barem iz moje perspektive.

Autoart mi je totalno nezanimljiv, i što se tiče izbora modela i što se tiče cijena. Kyosho također, čak mi ni onaj Phantom I nije nešto napet, pogotovo kad sam vidio detaljnije slike predserijskog modela, previše plastike i vjerojatno paprena cijena.

Minichamps je posebna priča, totalni bućkuriš, ne znaju gdje bi sve udarili, ne znaju bi li otvoreno, zatvoreno, bi li resin ili die-cast, plus nabacuju reizdanja k'o lopatom, a sve po nekim luđačkim cijenama.
Na kraju baš sve nešto na pola, nekakav ukus "ni slano, ni slatko", najviše bljutavo...

A tek kad vidiš ovu "džombu" za koju traže čak 180 eura...  Smile

Praktično su mi se stvari tako iskristalizirale da još uvijek vjerujem samo Ottomobileu i Schucu. I, hajde, ovaj Laudoracing ima u najavi nešto "a must have " Talijana za mene...ali mi se već predugo događa da kad otvorim bilo koji shop na njemu ne vidim ništa za sebe. Što zapravo i nije loše. Kolekcija je manje - više već zaokružena i samo još tu i tamo pokoji model ima smisla.


Sa ovim se ne bih mogao vise sloziti. Osim OTTO-a i GTS-a svi su podbacili za medalju. Zapravo kao da su se trkali ko ce vise podbaciti. Mozda je najveci pobacaj odradio BBR jer su predstavili nekoliko die-cast modela sa sve otvaranjem (na opste odusevljenje jednog dela kolekcionara), a onda sve to unistili recenicom da ce Minichamps da izradi te modele, a oni ce samo nabaciti svoj logo i cenu (300 evrica po komadu). . . Ja sam ocekivao daleko vise od ovog sajma. . .
Inace sto se tice arta oni ne samo da su podbacili izborom modela, vec i kvalitetom istih. Onaj pulman sto bi trebao da im bude vrh ponude, sve bode oci sa ocajnim kvalitetom. Zavesice neravnomerno zalepljene pa uz to se jos i paraju. . .

Znao sam u neka minula vremena biti solidan prorok po pitanju kretanja na die-cast tržištu i, ne lezi vraže, u zadnje vrijeme sam prilično siguran da će AutoArt u dogledno vrijeme skončati svoju ovozemaljsku misiju. Ili će još radikalnije promijeniti svoj pristup, pa ga zapravo opet dođe na isto.
Jer sve ono što je Autoart bio i što je definirao kao svoju tržišnu nišu, potpuno su pogazili. Mislim da ih još drži inercija kupaca koji su navikli da gledaju prvenstveno što će AA uraditi, ali kad vidim njihov izbor novih modela u zadnje vrijeme i kad vidim obim novih modela u zadnje vrijeme, uz tradicionalnu sporost u implementaciji istih, nema druge nego da kažem kako im se bliži kraj.

Jednostavno, počeli su gledati što ide kod resinaca i onda kao idu napraviti to i oni, ili probaju umetiljati se nekim pokušajem pogađanja masovnog ukusa, ali nema tu dugotrajno nekog 'leba. Jer ničim ne dominiraju, kvalitet nije sukladan cijeni, da ne spominjem da im ni pakiranje više nije egzemplar posebnosti.

Minichamps je, pak, kurva, oni trenutno probaju primiti ga u svaku rupu, grozničavo tražeći ono gdje bi se u budućnosti mogli specijalizirati Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by . . . 11/2/2017, 00:00

Otprilike. Ukoliko nesto drasticno ne promeni, AA ce za koju godinu postati istorija. Sa ovim sadasnjim izborom modela mislim da nekako pokusavaju da su podvuku pod kozu Japancima i drugim azijatima, samo neznam koliko im to dobro ide. Sto se tice zapadne hemisfere to im ide ocajno. Nomad su na jednom forumu imali glasanje za najbolje modele i sl. u 2017-toj. Izmedju ostalog glasalo se i o najgorem proizvodjacu. AutoArt je odneo vise nego ubedljivu pobedu. Imao je skoro 60% glasova (dva puta vise nego drugoplasirani Minichamps koji je vidjen kao apsolutni favorit Laughing ). Tako da da, ukoliko se nevrate na die-cast i ne spuste cene na oko 100evra za model, osim bankrota ja pojma nemam sta bi drugo moglo da im se desi.
Sto se tice Minichampsa, da. . . Traze se i gledaju kako da ubodu ono sto kolekcionari hoce. Mada, mislim da njima itekako pomazu 1:43-ke. Mozda je ovo malo licini utisak, ali njihove 1:43-ke su me neprevazidjene. Jeste da ih uvek proklem kad vidim koliko kosta, ali zato kad stignu kuci daleko vise im se obradujem nego bilo kojoj drugoj 1:43-ci. Nekako znaju da pogode sustinu auta i mislim da ce samo zbog njih jos neko vreme biti tu.

Inace neki novi igraci na polju diecasta izgleda da ce da budu TSM i Almost Real. Ovi privi zbog McLarena, dok ovi drugi zbog popunjavanja kratera koji za sobom ostavlja AutoArt. Koliko sam uspeo da vidim na prototipovima, dosta su detaljni i dobro biraju sta ce da prave (prave bas ono sto trziste hoce i kako hoce). E sad kako ce se pokazati na trzisu, i kakvi ce im biti modeli, videcemo. Kakvu sansu imaju, nisu ni sami svesni. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 11/2/2017, 09:03

Taj Almost Real se tek treba pokazati. TSM također stiže u naletima, pa se onda primiri. I oni su proizvođač koji vodi borbu na nekoliko frontova, ali definitivno jesu udar na Autoart.

No, idemo redom. Evo nekoliko mojih teza vezanih za stanje u hobiju uopće, što se tiče recentnih modela i proizvođača.

1. Znajući kako to ide kada naručujete posao od vanjskih suradnika, reklo bi se da su Minichampsovi resini plod loše sklopljenog posla pa jadnici moraju prodavati svoje modele po 180 eura, jer je proizvođač tražio bar 100 eura po komadu. Naravno da to nije istina, vjerujem da Minichamps svoje resine dogovara po istoj, ako ne i nižoj cijeni od ostalih, ali želja da se ostvari ekstraprofit očito je jača. Pritom nimalo ne mare što su im modeli mahom omašeni u važnim detaljima i ničim bolji od suparničkih.

2. Autoart već godinama prodaje priču kako je izuzetno komplicirano napraviti jedan model u njihovoj kvaliteti i da za to treba ogroman novac i mnogo vremena, pa je shodno tome i pripadajuća cije ponuđenih modela visoka. No, kada pogledate što radi Norev, bez obzira što nije dohvatio Autoartov kvalitet, jasno je da tu netko nekoga farba. Ne može Norev s jednako opcija koštati 50 eura, a Autoart 250. Pritom, svaki novi AA u odnosu na stari Millenium serije je inferioran po pitanju finesa, rekao bih da većina AA modela teži standardu stare Performance serije, koja je nekoć koštala 30-60 eura maksimalno.

3. Zlatno doba klasika u die-castu je prošlo. Trijumvirat iz prvog desetljeća ovog stoljeća (Kyosho - Minichamps - Autoart) die-cast s otvaranjima uglavnom "troši" na recentne modele, uglavnom su to GT modeli, a nije im strano i da i to zaseru resincima ili nekim zatvorenim modelom. To znači da je nostalgija sada uglavnom stvar resinskih proizvođača, koji su, pak, toliko brzi, da im i ove aktualne GT modele izbijaju iz ruku.

4. Resini su "uništili" otvaranja. Ono što sam jednom podvukao prije par godina - nitko više ne trpi velike zazore na poklopcima i vratima, modeli s previše tih opcija otavranja izgledaju vizualno šašavo u odnosu na vrhunske linije dobro odrađenog resina. Čini se da većina skupljača želi vizualnu superiornost u odnosu na otvaranja, a proizvođači to objeručke prihvaćaju jer tko će se tlačiti s motorom i detaljima kad im možeš zatvoreni model lijepos ervirati na kožnom postolju i efekt je tu?

5. Modeli ne samo da su preskupi, nego se ponavljaju repetitivno, samo u jednom periodu početkom 2000-tih imali ste slučajeve da jedan te isti model proizvode tri različita proizvođača. Preklapanje modela danas je normalna pojava. Posebno ako govorimo o svačijim favoritima, Porscheima, Lamborghinijima i sličnima. Nama kupcima bi to na papiru trebalo biti dobro, jer možemo birati, vagati cijenu i kvalitet, opcije i slično, ali u konačnici samo jedan neuspjeliji model nekog proizvođača može ga stjerati u bankrot, a mi i dalje nismo zadovoljni ni jednim. Tako im i treba kad su odlučili krenuti sigurnim putem i usput štedjeti ili lupati cijenama. Tu svakako zbog brzine prilagodbe i još koječega resinci imaju komparativnu prednost u borbi za opstanak.

6. Najgore je kada se izvlače na sunce reizdanja ili se najavljuje neki model koji već godinama postoji na tržištu od drugog proizvođača ili više njih. To je pišanje po hobiju, mada pišači nisu ni svjesni.

7. Resinci će opstati jer su sposobni malim serijama po unaprijed očekivanim cijenama zadovoljiti strogo određenu grupu skupljača. Zato ćemo, prije nego li propadnu, Autoart, Kyosho i Minichamps češće viđati kao proizvođače resina.

8. Jedino ako ne porats epopularnost zatvorenim die-cast modelima. Toga se jako bojim.

9. Po mom skromnom mišljenju Sajam u Nirnbergu bio je, iz perspektive našeg hobija, nikad lošiji. Ako bismo crtali krivulju uzbuđenja u skladu s novitetima, ovaj bi u odnosu na neke prethodne bio na pola koplja. Dovoljno jasno da kažem da je hobi u krizi sa stajališta masovnosti koja ga je krasila prije desetak godina kada je svaki Autoart išao u 6000 komada, neki i više.

10. Idemo dalje, pa dokle, vidjet ćemo.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Luckyboy 11/2/2017, 10:48

Hteo sam i ranije da napravim svoj osvrt na sve ovo ali ne ovako detaljan.
Pre svega moram da napomenem da ponašanje raznih fabrika odnosno proizvođača na tržištu modela direktno zavisi od toga odakle dolaze vlasnici tih fabrika.

AA pokušava da postigne maksimiziranje profita po svaku cenu, a to "po svaku cenu" zapravo predstavlja "spiralu događaja" , u kojima oni:
- zajebavaju kupce odnosom cena-kvalitet (porast cene i smanjenje kvaliteta je višestruka zarada u datom trenutku)
- zanemaruju sekundarna tržišta i izrađuju modele koji se dobro kotiraju na primarnim tržištima ali se lošije prodaju jer im druge domaće fabrike mrse konce kvalitetom cenom (što je ujedno i klasična poslovna klopka opšte poznata)
- eksperimentišu sa novim i jeftinijim materijalima pljujući na kupce, i to sada postaje više nego jasno
- ne drže se plana i programa proizvodnje (još jedan vid pljuvanja kupaca)
- ne mogućnost da se blagovremeno odgovori na realne zahteve kupaca (i pored onog fantoma sa dcx foruma, nemaju sluha ni pojma šta treba da naprave i prodaju)
Ovo su samo neki od krupnijih razloga koji već sada ozbiljno ugrožavaju poslovanje a pored ovih ima i puno sitnih, a ako ovako nastave ko zna....

PMA je stvarno kurva,
oni su firma koja veoma obraća pažnju na postupke i postavke AA i drugih na tržištu i u skladu sa tim se i ponašaju. Podigli su cene za 100% a modeli su im ostali isti što u funkciji vremena znači da to nije samo 100% već zapravo 150%
Pored klasičnog DC-a ubaculi su modele od špricane plastike koji i nišu loši ali nisu ni jeftini koliko bi trebalo da budu.
Segment u 1:43 je ono što njih zapravo održava u životu i obim proizvoda koji prodaju. Sadašnji modeli u toj 43 razmeri su odlični ali i preskupi, uvek postoji ona zamenska varijanta na sniženju i svi sreći.
U suštini uspešno se provlače, eksperimentišu i to je za sada status quo koji im obezbeđuje sve što im treba.

Norev je firma koja nema prevelike aspiracije za nekim svetskim uspehom i enormnom zaradom, ide nekim svojim tempom koji ih sada stavio na mesto firmi koje pošteno funkcionišu, i dobro se kotiraju i kod kolekcionara a samim tim na tržištu.
Verujem d bi Norev mogao uspešno da popuni prazninu koju je AA ostavio na evropskom tržištu modela. Uspeli su da dosegnu nivo izrade modela AA Performance.
Iskreno očekujem mnogo od njih u vremenu koje dolazi

Ostale firme ne bih komentarisao... Činjenica je da sve te fabrike ili kompanije koje se bave ovim, imaju poteškoća u proizvodnji plasmanu i prodaji jer se svet nije oporavio od krize iz 2008 godine, rat na bliskom istoku, uvođenje sankcija Rusiji, pokušaj plišane revolucije u Ukrajni i Turskoj, kažnjavane epla u evropi, kažnjavane VW u americi, samim tim smanjuje tržišta na kojima se modeli prodaju, i kupovnu moć potencijalnih kupaca. Sa druge strane u Kini postoje brendovi koji su odavno prešišali i AA, Kyo, PMA i CMC sa odnosom cene i kvaliteta i vladaju neprikosnoveno u azisko-pacifočkom regionu. Sada čekaju da oni padnu na kolena i onda ih paznu za male pare i na taj način izađu u Evropu Rusiju i ostatak sveta......
Kada se sve stavi na papir, cene imputa, autputa i svih troškova između i krajnje cene modela dolazi se do neverovatnih cifri.....
Tako ja to vidim!
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 27 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 27 / 29. Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.