DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Minichamps noviteti

+18
Siniweb
miransnake
cordoba
Luxon
Luckyboy
Nedo
karet
done
02 series
Keza
Pero
. . .
red head
dmj
Učitelj
sime-x
nebeski
charlie
22 posters

Stranica 3 / 29. Previous  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Next

Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 1/8/2014, 11:36

Znači, taj famozni Ro80...nekiga zovu plastičnim, a neki resinskim. Nova pravila igre diktiraju i nova pravila kod starih proizvođača. Zapravo, NSU košta manje od očekivanog (ako je u pitanju stvarno resin). U svijetu sve skupljih resina ovaj se smjestio u pristupačan cjenovni rang - i nudi, osim pristojne kutije i zakretne prednje točkove. Oblik, kao kod većine resina, nije upitan, kao ni najvažniji detalji.

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 1/8/2014, 11:53

Dobar jest, pozadina mu izvrsno leži, al se kuži da je resin više nego na drugima, možda zbog boje, a možda i zbog blago naglašenih zazora.
Sve u svemu dobar za te pare.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 1/8/2014, 12:09

Mebni deluje više nego dibro, posebno mi se sviđa zakretanje točkova (diže ga) u odnosu na ostale resine.
Hrom deluje vrlo realno urađen, farovi i maglenke ok, jedino mi malo bode oči pinovi u zadnjim svetlosnim grupama.
Inače, baš mi žao što ne skupljam 18-ce, teši me to što ga imam od Politoysa u 43-ki. Very Happy 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 1/8/2014, 18:15

zaokretanje kotača? jel to uskoro dolazi i otvaranja na resiniu? Laughing 
oče li to klasični resini kapitulirat ili je samo lažna uzbuna? scratch 
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 1/8/2014, 18:28

sime-x je napisao/la:zaokretanje kotača? jel to uskoro dolazi i otvaranja na resiniu? Laughing 
oče li to klasični resini kapitulirat ili je samo lažna uzbuna? scratch 

Koji su to klasični resini?  Smile 
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 1/8/2014, 18:36

pa bez otvaranja scratch 
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 1/8/2014, 18:42

sime-x je napisao/la:pa bez otvaranja scratch 

A zanimljivo, klasične die-cast 43-ojke su imale otvaranja. Moderne baš i ne.  Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 1/8/2014, 18:45

nebeski je napisao/la:

A zanimljivo, klasične die-cast 43-ojke su imale otvaranja. Moderne baš i ne.  Smile

ne kužim Minichamps noviteti - Page 3 3758026421 
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 1/8/2014, 18:51

sime-x je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

A zanimljivo, klasične die-cast 43-ojke su imale otvaranja. Moderne baš i ne.  Smile

ne kužim Minichamps noviteti - Page 3 3758026421 

Hoću reći kako su čudni puti gospodnji...kao i puti proizvođača modela automobila.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 1/8/2014, 18:54

nebeski je napisao/la:

Hoću reći kako su čudni puti gospodnji...kao i puti proizvođača modela automobila.

a to svi znamo.
ali ja se još nadam da će resini kapitulirat i da će pobjedit otvaranja Laughing 
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 2/8/2014, 08:20

sime-x je napisao/la:

a to svi znamo.
ali ja se još nadam da će resini kapitulirat i da će pobjedit otvaranja Laughing 

Možda bude po koji i sa otvaranjima, kao Revelov Opel, čisto da se razbije monotonija. Smile 
Uostalom Norev je počeo raditi diecast bez otvaranja, ali zato svetle u mraku.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 2/8/2014, 09:40

Učitelj je napisao/la:

Možda bude po koji i sa otvaranjima, kao Revelov Opel, čisto da se razbije monotonija. Smile 
Uostalom Norev je počeo raditi diecast bez otvaranja, ali zato svetle u mraku.
Da, al Revell ne radi resine vec plastikanere
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 2/8/2014, 09:50

Vela je napisao/la:
Da, al Revell ne radi resine vec plastikanere

Ok, ali i polimer spada u plastku, plus minus, zar ne? Smile 
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by done 2/8/2014, 09:53

Učitelj je napisao/la:

Ok, ali i polimer spada u plastku, plus minus, zar ne? Smile 
Dok ih ne počnu od slonovaće raditi,neću ih ni gledat,sicevi od kožice a tepisi od prvih dlačica...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 2/8/2014, 11:29

Učitelj je napisao/la:

Ok, ali i polimer spada u plastku, plus minus, zar ne? Smile 

Da tako je, resin spada u plastiku. Ono što mi zovemo plastika (polimer) je ustvari derivat resina (smole). Htio sam reći da svojstva jednog i drugog nisu ista, nije isto raditi sa resinom i sa plastikom, kalupi i principi ulijevanja/brizganja su drugačiji. Kod resina je izrada kalupa i ulijevanje mnogo jednostavnija nego kod recimo ABS-a (akrilonitril butadilen stiren) najčešće korištenog polimera za izradu plastičnih dijelova poput modela. Postoji tu još niz zahtjeva kao što je npr. LSZH (low smoke zero halogen) gdje polimeri koji se koriste u zatvorenim prostorima ne smiju intenzivno goriti i pri tome ispuštati halogene elemente, a ABS je poželjan jer nema to svojstvo. PA i PVC nisu takvi. Što se resina tiče nisam siguran šta bi se desilo kad bi ga zapalio  Question Resin je po površinskoj strukturi krhkiji od abs-a pa bi po mom mišljenju otvaranja s njim izvesti bilo komplicirano. Ono što bi po meni moglo je izvesti kombinaciju resina i plastike, tako da je školjka od resina, a otvaranja i opterećeniji dijelovi od plastike. Al to onda naravno diže cijenu, pa se opet vrtimo u krug sa odnosom cijena izrade i marže i onog menadžerskog pitanja: "Gdje je tu naš kejs?" Smile
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by dmj 2/8/2014, 11:51

done je napisao/la:
Dok ih ne počnu od slonovaće raditi,neću ih ni gledat,sicevi od kožice a tepisi od prvih dlačica...

Pa to se od tebe, s obzirom na restoranske navike i očekuje...  Wink Very Happy 
dmj
dmj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 23.01.2010
Dob : 53
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by . . . 2/8/2014, 13:30

Vela je napisao/la:

Da tako je, resin spada u plastiku. Ono što mi zovemo plastika (polimer) je ustvari derivat resina (smole). Htio sam reći da svojstva jednog i drugog nisu ista, nije isto raditi sa resinom i sa plastikom, kalupi i principi ulijevanja/brizganja su drugačiji. Kod resina je izrada kalupa i ulijevanje mnogo jednostavnija nego kod recimo ABS-a (akrilonitril butadilen stiren) najčešće korištenog polimera za izradu plastičnih dijelova poput modela. Postoji tu još niz zahtjeva kao što je npr. LSZH (low smoke zero halogen) gdje polimeri koji se koriste u zatvorenim prostorima ne smiju intenzivno goriti i pri tome ispuštati halogene elemente, a ABS je poželjan jer nema to svojstvo. PA i PVC nisu takvi. Što se resina tiče nisam siguran šta bi se desilo kad bi ga zapalio  Question Resin je po površinskoj strukturi krhkiji od abs-a pa bi po mom mišljenju otvaranja s njim izvesti bilo komplicirano. Ono što bi po meni moglo je izvesti kombinaciju resina i plastike, tako da je školjka od resina, a otvaranja i opterećeniji dijelovi od plastike. Al to onda naravno diže cijenu, pa se opet vrtimo u krug sa odnosom cijena izrade i marže i onog menadžerskog pitanja: "Gdje je tu naš kejs?" Smile

Lepo obasnjeno, samo kad ja pogledam cene rezina i cene die cast modela, nesto su mi ovi drugi puno jeftiniji u startu. . . Recimo AA radi modele i za 135$ u 1:18 dok PMA za te novce radi rezine u 1:43, a njegovi rezini u 1:18 su svi oko 300$ sto je cena jednog AA Paganija. . . sa druge strane BBR je radio F430 za 200$ dok sad rezine valja 400$+ ili ne znam vi sam koliko ali toliko da me cak ni neinteresuje sta rade. Kad je u pitanju BoS, cena mu je 100 evrica sto mu je opet tu negde sa AA, jedino OTTO ima pristojne cene. Tako da kad se sve sabere i oduzme, mislim da bi za kupce daaaaaaleko bilo bolje da su ostali na die-castu Smile

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Keza 2/8/2014, 14:52

Mene cijene ovih resina podsjecaju na umjetne cijene nekretnina prije krize i onda samo bum i pad prema dole. Tako da bi ovi resini uz sadasnje cijene i hiperprodukciju istih moglo dovesti do slicnih posljedica na ovom trzistu, sto je za kupca odlicna stvar.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by karet 2/8/2014, 14:58

. . . je napisao/la:

Lepo obasnjeno, samo kad ja pogledam cene rezina i cene die cast modela, nesto su mi ovi drugi puno jeftiniji u startu. . . Recimo AA radi modele i za 135$ u 1:18 dok PMA za te novce radi rezine u 1:43, a njegovi rezini u 1:18 su svi oko 300$ sto je cena jednog AA Paganija. . . sa druge strane BBR je radio F430 za 200$ dok sad rezine valja 400$+ ili ne znam vi sam koliko ali toliko da me cak ni neinteresuje sta rade. Kad je u pitanju BoS, cena mu je 100 evrica sto mu je opet tu negde sa AA, jedino OTTO ima pristojne cene. Tako da kad se sve sabere i oduzme, mislim da bi za kupce daaaaaaleko bilo bolje da su ostali na die-castu Smile
pa u tome i je poanta ....šibaju resine,brža izrada od die casta i jednostavnija,a samim tim i lova brže dolazi,kapitalizam je to
karet
karet
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 21.09.2013
Dob : 51
Grad Trogir

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Učitelj 2/8/2014, 16:10

karet je napisao/la:
pa u tome i je poanta ....šibaju resine,brža izrada od die casta i jednostavnija,a samim tim i lova brže dolazi,kapitalizam je to

Ja mislim da bi ih jedno vreme trebalo bojkotovati, možda bi se dozvali pameti, mada....
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by nebeski 2/8/2014, 16:14

Učitelj je napisao/la:
karet je napisao/la:
pa u tome i je poanta ....šibaju resine,brža izrada od die casta i jednostavnija,a samim tim i lova brže dolazi,kapitalizam je to

Ja mislim da bi ih jedno vreme trebalo bojkotovati, možda bi se dozvali pameti, mada....

Mudro su oni njih limitirali bas zbog toga.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by sime-x 2/8/2014, 16:41

Učitelj je napisao/la:

Ja mislim da bi ih jedno vreme trebalo bojkotovati, možda bi se dozvali pameti, mada....

učo moj, ja ih već bojkotiram od kad su došli u prodaju, pa ništa ne pomaže Laughing
sime-x
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 50
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by done 2/8/2014, 19:58

sime-x je napisao/la:

učo moj, ja ih već bojkotiram od kad su došli u prodaju, pa ništa ne pomaže Laughing
Bojkotira on i ljetovanje Učo!
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by done 2/8/2014, 19:59

dmj je napisao/la:

Pa to se od tebe, s obzirom na restoranske navike i očekuje...  Wink Very Happy 
Beg nikad nije bio cicija,a ja sam dobar sa Begom...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by . . . 2/8/2014, 21:12

Sta vredi sto bi nas 1000 odbojkotovalo nesto kad drugih 5000 nece. Mada kontam da ce biti kao sto Vela veli, cene skacu ko lude dok se jednom sve ne dovede na svoje mesto i onda ne popadaju kao kula od karata. . . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Minichamps noviteti - Page 3 Empty Re: Minichamps noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 29. Previous  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.