KK-Scale Models noviteti

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: KK-Scale Models noviteti

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 12:52

Nije Ro80 die-cast... ne pazite na satu!

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 42
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 8/3/2015, 12:53

nebeski je napisao/la:Nije Ro80 die-cast... ne pazite na satu!

Ja sam šutio. Wink

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 12:59

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Nije Ro80 die-cast... ne pazite na satu!

Ja sam šutio. Wink

Samo ih pratim sta pisu. A samo cekam vrijeme kad ce Simic priznati da su otvaranja pain in the ass.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 8/3/2015, 13:15

nebeski je napisao/la:

Samo ih pratim sta pisu. A samo cekam vrijeme kad ce Simic priznati da su otvaranja pain in the ass.
Znas i ti da nisu Smile
Svi cemo mi prije uzeti Artov diecast s otvaranjima nego resin. Cisti ti je primjer 964 Carrera. Artov se razgrabio, a Spiritovih uzmes i u rinfuzi. I opet ih ima.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 14:09

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Znas i ti da nisu Smile
Svi cemo mi prije uzeti Artov diecast s otvaranjima nego resin. Cisti ti je primjer 964 Carrera. Artov se razgrabio, a Spiritovih uzmes i u rinfuzi. I opet ih ima.

Nije mi otvaranje prvi uvjet. Tako da mi nije bitno je li Autoart ili GT Spirit. Prvi uvjet mi je da model slici maksimalno automobilu kojeg interpretira. Zato mi ne pada na pamet uzeti Golfa GTi od Noreva..Otto je puno bolji, ovome dzaba sva otvaranja ovog svijeta...

Otvaranja su precijenjena jednako kao i resini. I po mom misljenju ne treba biti rigidan po tom pitanju i striktno biti pristalica jednih ili drugih.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by sime-x on 8/3/2015, 15:28

opet se vračamo na raspravu otvaranje ili ne, pogođena linija ili nije. mislim da sam se davno na osnovu toga ja izjasnio.
meni je otvaranje prvi uvjet, ali mi nije prvi uvjet, ali od jednih je, da li je model 100% pogođen ili malo maši. moje zanimanje je to koje je i zato volim vidjet dobro složen motor više nego 100% pogođenu liniju kod modela. svako ima svoju filozofiju skupljanja, tako i ja. i ja volim vidjet i imat model koji je 100% pogođen u svemu, ali ako moram birat između dobrog motora ili dobre linije, rađe biram motor. mada to ne govori da ću kupovati svakakve modela samo zato što imaju otvaranja. ipak imam i ja neke kriterije. možda su ti moji kriteriji, naspram vas drugih, ili prezahtjevni ili umanjeni, ovisno o čemu se radi. imao sam u rukama tog golfa dvicu od otta i kad sam ga primio u ruke reko sam sam ''vau'', ali krati ''vau'' nije bilo onog dugačkog ''vaaauuuu'' pa počinješ uviđat slaba svijetla nepogođen retrovizor itd, jer osto sam bez riječi kako je dobro složen, ali nakon dugod divljenja došlo do razočarenja i misao ''tako dobro pogođen model, a ne vidi mu se duša''. jer svi znamo da je motor duša svakog auta, e zato volim i želim otvaranja, da vidim tu dušu neke legende.
neki dan na facebooku je neko prestavio škodu superb, model izvrsno izgleda, a motor, točno se vidi da se i na novijim modelima može motor složit 100%, a linija kako je pogođena ne znam, ali meni dijeluja jako dobro. isto tako da za male novce se ne može dobiti solidan model ne stoji. jednom sam imao u ruci corvette c6 od maista i od autoarta. aa je definitivno bolje napravljen od maista ali sa detaljima, ali nije toliko bolji koliko je skuplji, isto kao i honda s2000. za malo prara dobije se jako solidni model, čak i za one zahtjevne.
toliko o mom mišljenju o otvaranju ili ne.
sime-x
Forumaš
Forumaš

Član od : 03.06.2013
Dob : 43
Grad Velika Gorica

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 8/3/2015, 16:11

nebeski je napisao/la:

Nije mi otvaranje prvi uvjet. Tako da mi nije bitno je li Autoart ili GT Spirit. Prvi uvjet mi je da model slici maksimalno automobilu kojeg interpretira. Zato mi ne pada na pamet uzeti Golfa GTi od Noreva..Otto je puno bolji, ovome dzaba sva otvaranja ovog svijeta...

Otvaranja su precijenjena jednako kao i resini. I po mom misljenju ne treba biti rigidan po tom pitanju i striktno biti pristalica jednih ili drugih.
Pa naravno, Golfa dvicu od Noreva ne bih ni ja uzeo kad je losiji od Ottovog, al hajmo poredit neka dva modela koji su takorekuc bara-bara u skinutoj liniji, a to je po meni Artov 964 i Spiritov isti taj. Cak ih ima i u istoj boji. Jedino po cemu ih na prvu razlikujes je natpis na tablici.
Tih 964 Spiritovih jos uvijek ima po 80€ u vrlo velikim kolicinama i cini mi se da polako prelaze u one skupljace prasine po shopovima, a Artovi na aukcijama idu od 160 pa do preko 200. Rekli bi da je Artov precijenjen i slozio bih se s tim, al ocito da ima ekipe koja voli dati masniju lovu za model s otvaranjem nego upola toliko za u najmanju ruku jednako dobar identican model bez otvaranja. I drago mi je da je tako. Iako nemam nista protiv resina, drago mi je da se vise cijeni kvalitetan model s otvaranjima ( iako Art ima i puno kvalitetnijh modela od Poršea)

Zadnja promjena: Keza; 8/3/2015, 16:20; ukupno mijenjano 1 put.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 8/3/2015, 16:16

Kako je dobro da smo svi različiti. Dvica GTI od Noreva je kod mene bez problema našla mjesto a sa druge strane niti jedan primjerak Golfa od OTTO-a još nije završio kod mene,a misli da i neće.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 8/3/2015, 17:51

Evo:
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
boli glava i jedan i drugi, al svejedno Artov se više gotivi. Zna se zašto. Da kojim slučajem ne postoji Artov, vjerujem da bi ovaj GT Spirit išao na halvu, što zasad čini se baš i ne ide.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 19:17

Ne znam, kad je izašao Artov skoro da nisam ni trznuo na njega, a GT Spiritov sam čak i razmišljao uzeti, ne znajući da se AA rasprodao. Djeluje mi životnije, unatoč neotvaranjima.

Samo ću reći da je naglasak na riječi "model". To skupljam. A modeli koji nastanu pri produkciji pravog modela u tehničkim odjelima uglavnom ne podrazumijevaju otvaranja, ali su me uvijek fascinirali. Položaj modela i kotača kao na pravom autu, nešto u ukupnoj pojavi...rijetko mi to daju neki modeli s otvaranjima, koji su također čeda raznih kompromisa.

Što se tiče Golfa GTi od Noreva, Nedo..ti si inače slatkohran. Meni se taj model blago gadi.

Iz moje perspektive je to jednostavno loš model, s obzirom na godište nastanka, a čak sam i običnog CL-a ostavio samo u bijeloj boji i svako malo se čudim kako je cijeli naheren.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 8/3/2015, 19:38

Spiritov zivotnije izgleda sto se tice boja to stoji. Potanje je samo da lo je i 1:1 zaista takav.
Ko i kad pravis slike s Canonom ili nekim drugim aparatom u istom rangu. Canonove slike su zivotnije od Sonijevih ili Olympusovih. Pitanje je opet da li je i stvarni prikaz jednako tako zivotan ili je Canon po defaultu malo zasarenio cijelu sliku tako da izgleda ljepse. Ja zato i volim Canon, al strucnjaci za te stvari ga bas i ne vole zbog toga

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 8/3/2015, 19:41

Znam da skačem sam sebi usta ali mi je daleko draži i taj nahero model kojeg sam viđao na našim cestama nego neki model za kojeg do prije 6 minuta nisam ni znao da postoji.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 19:47

Nedo je napisao/la:Znam da skačem sam sebi usta ali mi je daleko draži i taj nahero model kojeg sam viđao na našim cestama nego neki model za kojeg do prije 6 minuta nisam ni znao da postoji.

Kao, na primjer,  onaj Mitsubishi Savrin?

Vjerujem da nisi znao za njega šest minuta prije nego si ga odlučio kupiti. Smile

Lijepo je da imamo svi mi različite "filozofije", ali ako je nešto nahero, onda je nahero. Nećemo biti slijepi kod očiju.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 19:50

Keza je napisao/la:Spiritov zivotnije izgleda sto se tice boja to stoji. Potanje je samo da lo je i 1:1 zaista takav.
Ko i kad pravis slike s Canonom ili nekim drugim aparatom u istom rangu. Canonove slike su zivotnije od Sonijevih ili Olympusovih. Pitanje je opet da li je i stvarni prikaz jednako tako zivotan ili je Canon po defaultu malo zasarenio cijelu sliku tako da izgleda ljepse. Ja zato i volim Canon, al strucnjaci za te stvari ga bas i ne vole zbog toga

E, bravo! Boja je glavna, ali ne samo ona. Već smo pričali kako Autoart modeli imaju nešto što je teško opisati, ali često daju neku vrstu hladnog doživljaja. Ne mislim da je do aparata, jer imam nekoliko GT Spirita i zbilja imaju onu duboku intenzivnu boju, kao da gledaš pravi auto.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 8/3/2015, 19:54

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:Znam da skačem sam sebi usta ali mi je daleko draži i taj nahero model kojeg sam viđao na našim cestama nego neki model za kojeg do prije 6 minuta nisam ni znao da postoji.

Vjerujem da nisi znao za njega šest minuta prije nego si ga odlučio kupiti. Smile

Lijepo je da imamo svi mi različite "filozofije", ali ako je nešto nahero, onda je nahero. Nećemo biti slijepi kod očiju.

Za Savrina sam znao malo duže ali pod imenom Grandis.
A to što je Golf nahero. Pa takve viđam po cesti svakodnevno. Dakle,ništa novo.

Moderator
Moderator

Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 19:57

Evo jedan primjer, onaj Kadett C od Minichampsa, to je model koji ima sva otvaranja, ali ja ga nikad nisam posebno cijenio (makar imam dva komada). Kupio sam ga samo zato jer je bio JUR. Isto kao i Revellov Kadett B.

Smetalo mi je otpočetka kod njega puno detalja, ali najviše mi je smetalo što to jednostavno nije taj auto. Nijedan detalj nije pogođen da bude umanjeni preslik onoga na pravom automobilu, počev od branika, farova, maske, kotača, okvirova prozora, pa do interijera...to je sve bila naznaka da je to Kaddet C, ali to nije Kadett C. Revell je bolje skinuo onaj stariji model, makar je uvijek bio manje cijenjen i generalno jeftiniji.

I nedavno nabavim onu Asconu od BoS-a i, iako sam je masno platio sa svim dadžbinama, to je Ascona A i nema greške, još kad sam ofarbao felge - ne mogu se prestati diviti liniji modela. Iskreno, u tom slučaju ne marim puno za otvaranja, svjestan sam da bi otvaranja donijela veće kompromise po pitanju vanjštine (na kraju krajeva sve je to ekonomska računica, netko prije izrade modela tamo uračuna sve kratice). Ono što mi se kod resina sviđa je taj fokus na liniju, svjetlosne grupe, natpise i ležanje automobila.

To su četiri ključne stvari po kojima smo odmalena percipirali automobile. I sad ih tako percipiramo kad ih vidimo na ulici. Je li tako?

Ja bih volio da netko izbaci Kadett C Coupe u resinu, sigurno bih ga kupio i tada bih rado prodao jedan Minichampsov, a možda i oba. Jer nije im ni motor bogzna kako urađen.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 19:59

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Za Savrina sam znao malo duže ali pod imenom Grandis.
A to što je Golf nahero. Pa takve viđam po cesti svakodnevno. Dakle,ništa novo.

Hahaha, dobra!

Nekad davno smo zaključili da kupnja modela kojeg ne poznaješ kao pravi auto ima neku posebnu draž, gdje čula imaju dvostruki "posao". Upoznaješ model, a preko njega i pravi auto. Dok kod automobila koje poznaješ, model gledaš na posve drugačiji način.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 8/3/2015, 20:01

Mislim da se ceo forum moze opisati recima da drug Nebeski sece vene na izgled i ostalo ga ne zanima, drug Sime sece vene na motor i nece kupiti rezina osim ako mu ga neko ne da za dz (a mozda i koju cusku da ga uzme), a mi ostali. . . Mi cutimo i kupujemo i jedno i drugo, ponekad izustimo koju kako bi bilo lepo imati model sa otvaranjima jer linije nisu sve sto krasi jedan auto i to je otprilike to. . .
Sto se tice buducnosti hobija, mislim da ce se podeliti na dve strane. Sa jedne ce biti rezini, a sa druge diecast. Kao sto taj AA leti u visine, tako kad bi sad recimo GT izbacio F10 M5 on bi leteo u visine, i ako postoji Paragonov sa otvaranjima, bas iz tog razloga jer bi GT izgledao daleko pogodjeniji i bolji od Paragona. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 34
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 20:01

Što se tiče Golfa 2 od Otta, nije ni on savršenstvo, daleko od toga. Ali, ipak, Norev je omašio gdje nije smio.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 20:08

. . . je napisao/la:Mislim da se ceo forum moze opisati recima da drug Nebeski sece vene na izgled i ostalo ga ne zanima, drug Sime sece vene na motor i nece kupiti rezina osim ako mu ga neko ne da za dz (a mozda i koju cusku da ga uzme), a mi ostali. . . Mi cutimo i kupujemo i jedno i drugo, ponekad izustimo koju kako bi bilo lepo imati model sa otvaranjima jer linije nisu sve sto krasi jedan auto i to je otprilike to. . .

A ne, krivo si shvatio. Ja sam među ovima koji kupuje i jedno i drugo, ali ne ćutim kao neki. (Nije mi cilj rasprava, ili nedaj Bože svađa oko nečega, nego prvenstveno javna razmjena mišljenja)

Šime se nekako svojim otvorenim negativnim stavom prema resinima i neotvaranjima skoro pa nametnuo kao neka institucija za ljubljenje motora i otvaranja na modelima na forumu, ali je u pitanju tek dojam. Ima nas ovdje još, ali nas ima kojima ni resini nisu mrski.

Jesam li ja igdje rekao da mi nije drago da model ima otvaranja i da ima dobro urađen motor? Nisam.

Pogrešno me čitate.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 8/3/2015, 20:12

Ne kazem da su ti otvaranja mrska, ali kazem da te daleko vise pogadja promasena linija od zatvorene haube.

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 34
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 20:26

. . . je napisao/la:Ne kazem da su ti otvaranja mrska, ali kazem da te daleko vise pogadja promasena linija od zatvorene haube.

Još više me pogađa kad hauba ne leži dobro Smile

A što se često dogodi.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 8/3/2015, 20:27

Bilo kako bilo, nas neće nitko pitati, ako su skupljači vani progutali resine ( a jesu), ima i mi da gutamo. Ili da ne kupujemo.

Ja sam kukao na vrijeme, ali uzalud. Šime, analogno tome, kuka još više uzalud. Smile

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 8/3/2015, 20:35

Sto se mene tice ja trenutno najvise ganjam stare Millenium Artove koje nemam, a interesantni su mi, a od novog ako uleti pokoji Otto ili nadam se sutra jedan dugo cekani GT Spirit.

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 8/3/2015, 20:36

nebeski je napisao/la:Bilo kako bilo, nas neće nitko pitati, ako su skupljači vani progutali resine ( a jesu), ima i mi da gutamo. Ili da ne kupujemo.

Ja sam kukao na vrijeme, ali uzalud. Šime, analogno tome, kuka još više uzalud. Smile
Šime je ipak svršio na onog Golfa dvicu od Otta kad ga je izvadio iz kutije Wink Mislim što se vanjštine tiče

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 5 / 13. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics