Aurometal Yugo

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Aurometal Yugo

Postaj by Siniweb on 28/1/2014, 18:25

Kad citam da Nedo trazi malo fotki i opis novo pridoslih modela u kolekcije clanova (iako slutim da ge ovo vjerojatno uopce ne tangira), osjetio sam potrebu da podijelim ovo sa vama:

Spletom okolnosti jedan kolega je nabavio aurometalove Jugice u Njemackoj na burzi, milicijsku i civilnu bijelu varijantu.
Kako sam ih oba dva imao kao klinac, a Miliciju do danas nikako da nadjem, pitao sam ga da li bi htio zamjenu.
Umjesto zamjene zelio je da mi ga pokloni, sto je naravno velikodusno od njega, ali gesta je takva da sam je sa zadovoljstvom odmah uzvratio i to sa kamatama. Nadam se da ce biti zadovoljan auticima koje sam mu poslao isto kao i ja ovim predivnim Jugicem:

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Uspjelo mi je da otvorim pakovanje bez ostecivanja kartice, uz samo manji rez na jednoj strani blistera na mjestu koje se ionako uvlaci pod kartoncic, a ostatak se dao izvuci ispod kartoncica i isto tako bezbolno vratiti natrag, pa se model sada opet nalazi u pakovanju, kakav ce i ici u vitrinu. Fotke modela u pakovanju su napravljene nakon zahvata.

Par slika dok je bio na slobodi:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Usporedivsi ga sa danasjim dostignucima u malom mjerilu ovo je sve rudimentarno, ali krajem 80-ih, ni glavni igraci kao Matchbox i Majorette nisu nudili vise. Otvaranje, amortizeri, metalno podvozje, interijer, ovaj je Aurometalov Jugic imao sve sto treba za igru, pa smo ga brat i ja imali u minimalno 5 varijanti (barem onih kojih se sjecam), a ova Milicija je uz bijelu (koju imam) i zlatnu (koju jos trazim) jedan od najdrazih. Posebno su mi u sjecanju ostali fini amortizeri, koje sam uzivao gledajuci kako reagiraju na svaki kamencic vozeci ga po travnjaku djecjeg igralista pred zgradom.

Siniweb
Forumaš
Forumaš

Član od : 30.01.2010

[Vrh] Go down

Re: Aurometal Yugo

Postaj by Učitelj on 28/1/2014, 18:38

Siniweb je napisao/la:Kad citam da Nedo trazi malo fotki i opis novo pridoslih modela u kolekcije clanova (iako slutim da ge ovo vjerojatno uopce ne tangira), osjetio sam potrebu da podijelim ovo sa vama:

Spletom okolnosti jedan kolega je nabavio aurometalove Jugice u Njemackoj na burzi, milicijsku i civilnu bijelu varijantu.
Kako sam ih oba dva imao kao klinac, a Miliciju do danas nikako da nadjem, pitao sam ga da li bi htio zamjenu.
Umjesto zamjene zelio je da mi ga pokloni, sto je naravno velikodusno od njega, ali gesta je takva da sam je sa zadovoljstvom odmah uzvratio i to sa kamatama. Nadam se da ce biti zadovoljan auticima koje sam mu poslao isto kao i ja ovim predivnim Jugicem:

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Uspjelo mi je da otvorim pakovanje bez ostecivanja kartice, uz samo manji rez na jednoj strani blistera na mjestu koje se ionako uvlaci pod kartoncic, a ostatak se dao izvuci ispod kartoncica i isto tako bezbolno vratiti natrag, pa se model sada opet nalazi u pakovanju, kakav ce i ici u vitrinu. Fotke modela u pakovanju su napravljene nakon zahvata.

Par slika dok je bio na slobodi:

Usporedivsi ga sa danasjim dostignucima u malom mjerilu ovo je sve rudimentarno, ali krajem 80-ih, ni glavni igraci kao Matchbox i Majorette nisu nudili vise. Otvaranje, amortizeri, metalno podvozje, interijer, ovaj je Aurometalov Jugic imao sve sto treba za igru, pa smo ga brat i ja imali u minimalno 5 varijanti (barem onih kojih se sjecam), a ova Milicija je uz bijelu (koju imam) i zlatnu (koju jos trazim) jedan od najdrazih. Posebno su mi u sjecanju ostali fini amortizeri, koje sam uzivao gledajuci kako reagiraju na svaki kamencic vozeci ga po travnjaku djecjeg igralista pred zgradom.

Svaka čast i to u mint stanju, k'o da je juča napravljen. thumb 
I pravljen u mom rodnom gradu Subotici.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/1/2014, 18:51

Svaka čast, ja se blistera i ne sjećam!

Moderator
Moderator

Dob : 41
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 28/1/2014, 19:01

nebeski je napisao/la:Svaka čast, ja se blistera i ne sjećam!

U stvari postoji jos jedan dizajn blistera, sa natpisom "Volim, volim autic Jugo", a sjecam ih se i u crvenim kutijicama koje su otprilike ovako izgledale, u takvoj sam kutijici dobio zlatnog jugica u knjizari/papirnici pored nekadasnjeg kina "Zagreb" na cvjetnom trgu u Zagrebu.

Nisam nasao sliku, pa sam je jednom izfotoshopirao, a volio bi naci model u bas takvoj kutijici, to bi bio vrh.

Zadnja promjena: Siniweb; 28/1/2014, 19:08; ukupno mijenjano 1 put.
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by red head on 28/1/2014, 19:01

thumb  Odlican je
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 40
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 28/1/2014, 19:07

Evo jos i slika drugog tipa blistera, fotke su sa neta:

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by 02 series on 28/1/2014, 19:53

Ja se sjecam ova zadnja dva pakovanja,ovaj milicijski nikad nisam vidio.

Sini koliko ima verzija ovog Yuga??

[You must be registered and logged in to see this image.]  [You must be registered and logged in to see this image.]

02 series
Moderator
Moderator

Član od : 05.12.2010
Grad Düsseldorf

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/1/2014, 20:33

Sjećam se kad je bilo na TV u udarnom terminu Dnevnika...prilog o izlasku malog Jugića u prodaju, javljanje direktno iz Aurometala. Koliko se ja sjećam bilo ih je u barem desetak boja. Ja sam, u skladu s tadašnjom situacijom na ulicama, odabrao bijelog i crvenog.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 28/1/2014, 21:18

nebeski je napisao/la:Sjećam se kad je bilo na TV u udarnom terminu Dnevnika...prilog o izlasku malog Jugića u prodaju, javljanje direktno iz Aurometala. Koliko se ja sjećam bilo ih je u barem desetak boja. Ja sam, u skladu s tadašnjom situacijom na ulicama, odabrao bijelog i crvenog.

Koliko tocno ima boja ovog Jugica mi je tesko reci, sigurno ima znatno upucenijih od mene. Sto jos otezava cijelu pricu je cinjenica da su pocetkom rata ti kalupi otisli u madjarsku, gdje je GMK Metalbox (koji je radio licencne Corgije, Matchboxe i slicne) preuzeo proizvodnju.

Najlakse se prepoznaje takve modele po boji interijera (Crvena ili zuta, iako imaju u repertoaru i smedje koje seu se koristile kod najranijih jugica), te po podvozjima (plasticna ili nelakirani metal, iako imam sivog jugica za kojeg sam gotovo siguran da je madjarski, a ima crnu metalnu podnicu).

Ovako iz sjecanja nabrojat cu sljedece, moguce da se varam kod nekih:
bijeli, zlatni, crveni, metalik svjetlo plavi, metalik crveni, zuti, zeleni, srebrni, milicija, crveni kriz, AMS.

Od madjara znam da postoje:
plavi, bijeli, srebrni, crveni, crni, zeleni, a ne bi me cudilo da ih ima jos vise.

Sigurno ih je bilo jos.

Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 28/1/2014, 21:39

U mene je podnica od nelakiranog metala, Aurometalova.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Nedo on 28/1/2014, 21:44

Pročitam ja i postove za druga mjerila. I tangira me jer forum živi od postova koji pišu članovi .

Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 54
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 28/1/2014, 21:48

nebeski je napisao/la:U mene je podnica od nelakiranog metala, Aurometalova.

daj pukni koju fotku ako ih jos imas, ti aurometalovi Jugici su cini mi se jedno totalno neistrazeno podrucje die-cast kulture nasih prostora.
Svaka fotka je dobro dosla.  cheers 
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Siniweb on 28/1/2014, 21:49

Nedo je napisao/la:Pročitam ja i postove za druga mjerila. I tangira me jer forum živi od postova koji pišu članovi .

E onda mi je tim draze!  Very Happy 
Siniweb
Forumaš
Forumaš

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics