Laudoracing noviteti

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Re: Laudoracing noviteti

Postaj by Učitelj on 1/2/2017, 15:25

nebeski je napisao/la:Najteži oblik za skinuti. Još jednom se pokazuje.

Fiat 128 bit će im po svemu najteži ispit do sad. Bojim se da ne padnu.

Pored sve tehnologije koja je na raspolaganju, mislim da više ne smeju tražiti opravdanja.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 63
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 1/2/2017, 16:00

Učitelj je napisao/la:
nebeski je napisao/la:Najteži oblik za skinuti. Još jednom se pokazuje.

Fiat 128 bit će im po svemu najteži ispit do sad. Bojim se da ne padnu.

Pored sve tehnologije koja je na raspolaganju, mislim da više ne smeju tražiti opravdanja.

Imaju, za nadu, i pozitivnih primjera....njihov Fiat 850 je veoma dobro skinut, briljirali su i kod veoma neugodne Alfette...

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

Dob : 43
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 1/2/2017, 17:27

Eto, svaka šast za Alfettu, po meni, besprekorno linija, pozicija svetlosnih grupa.... thumb
Moje ćerke su imale Alfettu otprilike 1:16 plastčna sa zamajcem, na krovu reli oprema. Neverovatno dobro skinuta s obzirom da je iz vrlo ranih '90-tih. Ako se moglo onda, može se i danas. Smile
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 9/10/2017, 09:29

Slatkiš...

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 9/10/2017, 09:40

Malo ko da mu je plitak zadnji blatobran
[You must be registered and logged in to see this image.]

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 9/10/2017, 09:41

Al, to je onda sve bio ručni rad, pa možda varira od auta do auta

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 9/10/2017, 17:32

I od lavora do lavora.

Možda su namerno odabrali neki umereniji primerak, kako model ne bi delovao k'o da je izašao iz Hot Uilsa.
Rista
Pripravnik
Pripravnik

Član od : 17.09.2013
Dob : 34

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 9/10/2017, 18:17

nebeski je napisao/la:Slatkiš...

Nekako mi kotači djeluju "norevoidno"

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 9/10/2017, 18:40

mali plavi je napisao/la:

Nekako mi kotači djeluju "norevoidno"

Trebalo bi smanjiti profil guma, onda bi bilo ok.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 9/10/2017, 20:07

Koliko se pristup promenio, već pod normalno ni šesnaestice u A segmentu ne deluju preveliko. Smile

Možda nije toliko stvar u točkovima i gumama. Klirens je u odnosu na sliku prevelik, ali to su trkački modeli kod kojih su se menjale postavke. Ako bih ja nešto zamerio to su buckasti stubovi krova.
Rista
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by Keza on 9/10/2017, 20:13

Ma cijeli mi je nekako neuvjerljiv. Maska sa pregrubim linijama prolazi na modelu od 40-50€, al za 100 ocekujem malo preciznije i finije kromirane dijelove, ali vremena su se promijenila, danas je sto eura ko nrkad trudeset

Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Zagreb

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/2/2018, 08:55

Evo ga, Fiat 128 prve generacije, baš kako su najavili još tamo negdje početkom prošle godine.

Na ovoj slici iznad ne izgleda loše, s obzirom da su ovakvi oblici najteži za skinuti, to sam rekao i napisao sto puta do sada.

Detaljnije slike otkrivaju da je to zblja tako:

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/2/2018, 09:02

Model je trenutno moguće prednaručiti na njihovoj internet stranici, košta 75 eura + PP, a službeno izlazi na ljeto. Inače, kao solidan poznavatelj Fiata 128 već vidim jedno 59 detalja koji su mogli i morali biti bolji, ali šta'š...

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 26/2/2018, 09:32

Auuuu, trebali su ga uraditi mnogo bolje, zaista ima mnogo omašenih linija krova, boka, zadnjeg kraja....
Pored 3d scenera da se još uvek oslanjaju na "oko" i "ruku" mislim da bi trebalo prevazići. Imam mebetoysov u 43-ci i bolje je skinut nego ovaj.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 26/2/2018, 14:09

Učitelj je napisao/la:Auuuu, trebali su ga uraditi mnogo bolje, zaista ima mnogo omašenih linija krova, boka, zadnjeg kraja....
Pored 3d scenera da se još uvek oslanjaju na "oko" i "ruku" mislim da bi trebalo prevazići. Imam mebetoysov u 43-ci i bolje je skinut nego ovaj.

Općenito je problem svih resinskih modela taj što je praktično nemoguće izvesti na dobar način neke stvari koje su karakteristične za automobile iz tog doba kasne šezdesete pa sve do osamdesetih.

Recimo, tanki nosači krova uvijek im ispadnu predebeli, pa se onda izvitoperi kompletna linija krova i kabine, koju onda dodatno pokvare folije koje nisu svinute kako treba i koje onda svojom "dull" formom ubijaju kompletnu liniju.

Također, odranije govorim kako je najlakše kod modela skinuti oble linije automobila, kao i one komplicirane, kod kojih osebujnost detalja prikriva moguće greške u istima, dok su kockastije, jednostavne, paralelogramske forme karoserije izuzetno zahtjevne za skidanje, jer svaki milimetar u krivu stranu samo jedne linije ili položaj farova koji nije savršen potpuno urušava poznatu formu vozila. U starijim postovima na ovoj stranici vidi se kako sam se plašio i puhao na hladno čim su najavili Fiat 128, jer većinu jednostavnih linija na ranijim modelima koje su radili jednostavno do sada u Laudoracingu nisu dobro skinuli.

Ali ono što im kod 128-ice odmah zamjeram je unutrašnja strana vrata, pogledaj kolike su limene povšine pod prozorima, strašno!

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 26/2/2018, 17:56

nebeski je napisao/la:

Općenito je problem svih resinskih modela taj što je praktično nemoguće izvesti na dobar način neke stvari koje su karakteristične za automobile iz tog doba kasne šezdesete pa sve do osamdesetih.

Recimo, tanki nosači krova uvijek im ispadnu predebeli, pa se onda izvitoperi kompletna linija krova i kabine, koju onda dodatno pokvare folije koje nisu svinute kako treba i koje onda svojom "dull" formom ubijaju kompletnu liniju.

Također, odranije govorim kako je najlakše kod modela skinuti oble linije automobila, kao i one komplicirane, kod kojih osebujnost detalja prikriva moguće greške u istima, dok su kockastije, jednostavne, paralelogramske forme karoserije izuzetno zahtjevne za skidanje, jer svaki milimetar u krivu stranu samo jedne linije ili položaj farova koji nije savršen potpuno urušava poznatu formu vozila. U starijim postovima na ovoj stranici vidi se kako sam se plašio i puhao na hladno čim su najavili Fiat 128, jer većinu jednostavnih linija na ranijim modelima koje su radili jednostavno do sada u Laudoracingu nisu dobro skinuli.

Ali ono što im kod 128-ice odmah zamjeram je unutrašnja strana vrata, pogledaj kolike su limene povšine pod prozorima, strašno!

Da, taj limeni tapacirung pod bočnim staklima je kao da je u amerikanaca. Sviđa mi se komandna tabla, čak mi i "cageri" na tabli deluju ok, nije decal.
No, svejedno, nisi me ubedio u opravdanju za oblik karoserije i kako ju je teško skinuti, uz današnju tehnologiju mislim da to ne bi bio problem. Bojim se da je u pitanju što jeftinija proizvodnja uz maximalnu zaradu.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 26/2/2018, 18:20

Meni je najvise za oko zapala cena. . . Do ne tako davno za 75 evra (dolara) uzimali smo modele sa svim otvaranjima i bunili se kako je sta frljnuto. Danas. . . Model izfrljan, zatvoren, pa jos napravljen od metala a ne rezina. . . Sta reci, umesto da se unapredi, hobi nam otisao nazad u proslost. . . Da je stojko, onda bih ga mozda jos i kupio i ako se kosi sa svim mojim principima, ali JUR pa da podrzim. Ovako cu samo da gledam sa strane i pricam kako poslednji put kad sam ga vozio (doduse zastavinu skoro pa poslednju izvedbu) do majstora da nesto popravi, mi nasred puta otkazale kocnice Laughing

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 35
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by . . . on 26/2/2018, 18:21

Učitelj je napisao/la:

Da, taj limeni tapacirung pod bočnim staklima je kao da je u amerikanaca. Sviđa mi se komandna tabla, čak mi i "cageri" na tabli deluju ok, nije decal.
No, svejedno, nisi me ubedio u opravdanju za oblik karoserije i kako ju je teško skinuti, uz današnju tehnologiju mislim da to ne bi bio problem. Bojim se da je u pitanju što jeftinija proizvodnja uz maximalnu zaradu.

Ja uskoro ocekujem da krenu da nam prodaju cigle sa nalepnicom modela i da nas ubedjuju kako je to savrsen proizvod koju svi moramo kupiti, a cena sitnica. Samo nekoliko stotina evrica. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 35
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

Postaj by Rista on 26/2/2018, 21:14

Možda se i sa ovakvim komponentama nešto malo popravi. Vidi se kako su tu i tamo branici krivo zalepljeni, folije grublje uklopljene, levo su prednji točkovi isuviše napred a desno skoro taman...
Rista
Pripravnik
Pripravnik

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]