DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

+12
Siniweb
72
sime-x
Keza
cordoba
02 series
done
Nedo
Učitelj
Pero
dmj
nebeski
16 posters

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 14/5/2013, 21:32

Ja danas kupio dva Yuga, zadnja dva u Konzumu kod mene u kvartu, a danas je izašao...

Sad ću poslilkati jednog

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 14/5/2013, 21:38

Jugo krut, sta bi tek deda rekao da se provoza u mom, moj ima krace opruge, nisu secene, kupljene su sportske sa manje namotaja ali deblje, ali za 3 kruga krace od serijskih, gasni tvrdo punjeni amortizeri napred i pozadi, nazad gibanj sa 3 lista od Z101 Poly jos ispeglan kod kovaca i ojacan. Slag na tortu su trenutno gume koje su na njemu, 175/50R13, auto je tvrdji nego karting, kada iz mog auta sednem u Juga ko na skejtu da se vozam. ALi uzivanje do jaja, nema naginjanja ni grama, doduse nema ni hoda amortizera, svega par cm. Dedu kad bi provozao razbio bi mu kamenje u bubregu u pesak i poipadali bi mu svi vestaci iz skljocare Very Happy
Inace rado bih jednog od ovih novisnkih Jugica sredio kao mog 1:1
[You must be registered and logged in to see this link.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 14/5/2013, 22:21

Nego Vaso mene više fascinira onaj termo king na nepoznatoj hladnjaći koja je iza Yuga ima li o tome koja priča,to mi je deformacija iz mladosti kad sam imao hladnjaču favoriti su mi bili termo king STBC2I i MD2.Za neupučene termo king je rashladni uređaj na hladnjaći,a u svijetu kamionđija stvar je prestiža imati što kvalitetniji/skuplji rashladni uređaj poviše kabine.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 14/5/2013, 22:28

done je napisao/la:Nego Vaso mene više fascinira onaj termo king na nepoznatoj hladnjaći koja je iza Yuga ima li o tome koja priča,to mi je deformacija iz mladosti kad sam imao hladnjaču favoriti su mi bili termo king STBC2I i MD2.Za neupučene termo king je rashladni uređaj na hladnjaći,a u svijetu kamionđija stvar je prestiža imati što kvalitetniji/skuplji rashladni uređaj poviše kabine.

Kada smo kod rashladnog uređaja,najbolje riješenje koje sam vidio je bilo baš na Visu, veliki MB 608 sa klasičnom klimom na krovu................LG. Very Happy
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 14/5/2013, 22:39

Gde si to video od svog djubreta, pa jest termoking, odomaceni izraz iako je to marka rashladnih uredjaja kao sto kazemo Dzip za terence, bos pumpa za pumpu visokog pritiska....To je otpad moje bivse firme u kojoj sam carovao kao rukovodilac logistike.U SRB ima jedna firma koja je specijalizovana za razne naeogradnje, bas sam jednom bio kada su proracunavali rashladnu komoru, debljinu zidova, koliko jak rashladni uredjaj mora da bude,...citava matematika sa proracunima, ja sam mislio, roknes kutiju tj komori, metnes duvaljlu da ladi i kraj ali malo sutra to proracun do proracuna.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 14/5/2013, 22:46

[You must be registered and logged in to see this image.]

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 14/5/2013, 23:50

[You must be registered and logged in to see this link.]
Tko se boji vuka još tri za groš
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 15/5/2013, 00:14

Upravo sam pročitao i kompletan prateći tekst o Yugu.

Čestitke dmj-u na iscrpnom i veoma nadahnutom tekstu, izvukao je iz Yuga ono najbolje!

No, iako sam imao mogućnost da i sam utječem na tekst, tek sada vidim da postoje dvije, nazovimo ih, greške. Na prvu nisam mogao utjecati, a na drugu da, pa je krivica i moja.

Prva se tiče uslikanog modela, koji ima one klasične Z ratkape s Z101 Conforta. To također nije originalan detalj. Iako je Zastava ponekad bila konfuzna, ratkape sa Z im nisu mogle uteći na Yugo 45A.

Yugo 45A se uvijek i otpočetka tvornički isporučivao s ratkapama koje se nalaze na modelu u 1/43. Prije toga Yugo je imao samo onu svoju varijantu poznatih "rally" ratkapa koje su išle kao aftermarket detalj kod Zastave 101 i samo na početku one ratkape s prvih službenih slika, a koje su zapravo varijanta onih sa druge serije Fiata 127.

A ove male ratkapice Z su se, zanimljivo našle na Yugu tek 1989. i 1990. na "budget" modelu Koral Junior, koji je zapravo bio oguljena varijanta Yuga (čitaj: korišteni su zaostali dijelovi sa skladišta kako Z101, tako i ranog Yuga). Junior je bio, osim po ratkapama i felgama kao na Zastavi 101 ,prepoznatljiv i po povratku na stara svjetla straga, bez ona dva u međuvremenu dodana, crno-sivoj unutrašnjosti (dakle, ni bež ni sivo-plava), te ručici mjenjača s crnom kuglom na vrhu, identična onoj na Z101 do 1983. Nije imao police na konzoli prema mjenjaču. Nije imao ni bočne lajsne ni crvenu liniju na branicima, a maska je bila skroz crna, bez ukrasa. Mislim da je i upravljač bio starijeg dizajna, ali nisam siguran. Imao je posebnu oznaku nazad na desnoj strani ispod onog natpisa Koral 45 pisalo je "junior"

A druga je greška da Junior nije spomenut nikako.

Evo jednog Juniora iz 1990.:

[You must be registered and logged in to see this image.]
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 00:40

Kad se setim tek sta je trpano posle bombardovanja u Juga.Ne znam gde su izbunarili ali montirani su volani od Ficr, na vratima nisu bili klasicni rukohvati nego su montirani oni koji su na krovu, nije bilo naslona za glavu, satovi u miljama normalna je pojava da su tapaciri vrata bili sivi, rucica za prozore braon a za otvaranje vrata crna...Blagi uzas.Juniora se secam imao je isti volan kao Koral ali crne boje. Iza korala dolazi Tempo ali na kraju su se opet vratili imenu Koral ali pravo ime mu nije bilo Yugo Koral nego Zastava Koral, na mom iz 2005. stoji tako.Svasta su muljali i mesali pogotovo iza 1991 i raspada Juge snalazili su se od kojekakvih dobavljaca pa zato i ima toliko sarenisa. Bas me zanima tekst i sve sto pise jer ako neki auto poznajem onda je to Jugo kanta.Ne znam da li je tacna prica o Jugu da su talijani radili uporedo 3 projekta, jedan je otisao u Uno, drugi u Jugo a treci mrtvo rodjeno.Negde kuci imam bas dosta fabrickih brosura od Juga, da sam ranije znao za projekat mozda bi nesto i koristilo.Ne znam dal ste spomenuli i Juga automatic, po NS su se vozali par komada neku pricu sam cuo da su to iz R-5 bili menjaci, ko ce ga znati

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Nedo 15/5/2013, 07:32

Postojao je i Yugo sa imenom "Ciao".
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 15/5/2013, 07:43

vaskrsije je napisao/la:Jugo krut, sta bi tek deda rekao da se provoza u mom, moj ima krace opruge, nisu secene, kupljene su sportske sa manje namotaja ali deblje, ali za 3 kruga krace od serijskih, gasni tvrdo punjeni amortizeri napred i pozadi, nazad gibanj sa 3 lista od Z101 Poly jos ispeglan kod kovaca i ojacan. Slag na tortu su trenutno gume koje su na njemu, 175/50R13, auto je tvrdji nego karting, kada iz mog auta sednem u Juga ko na skejtu da se vozam. ALi uzivanje do jaja, nema naginjanja ni grama, doduse nema ni hoda amortizera, svega par cm. Dedu kad bi provozao razbio bi mu kamenje u bubregu u pesak i poipadali bi mu svi vestaci iz skljocare Very Happy
Inace rado bih jednog od ovih novisnkih Jugica sredio kao mog 1:1
[You must be registered and logged in to see this link.]

Dobro si sredio Yugo i sav sija ko nov. Meni licno felne i tamna folija na staklima se nedopada, ali bitno da je tebi OK, sve je stvar ukusa.
Sta je sa motorom, ima tu neke korekcije ili je originalni bez pipanja?
Imao sam i ja dva Yuga Koral 55, oba su bili ona meksiko plava boja, oba sam spustao ali ne previse i stavljao 165/65x13 gume na one fabricke alu-felne. Milina je bila jurcati kroz krivine, prosto su spavali. Prvi je bio 1989, a drugi 1990 godiste.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 15/5/2013, 07:49

02 series je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this link.]
Ficu su tako usrali da mi zadnji kraj vise lici na Pobedu nego na Fico.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Učitelj 15/5/2013, 08:07

mali plavi je napisao/la:[You must be registered and logged in to see this image.]

Hvala, znači to je taj, lepše mu stoji crvena od bele.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 10:10

cordoba je napisao/la:

Dobro si sredio Yugo i sav sija ko nov. Meni licno felne i tamna folija na staklima se nedopada, ali bitno da je tebi OK, sve je stvar ukusa.
Sta je sa motorom, ima tu neke korekcije ili je originalni bez pipanja?
Imao sam i ja dva Yuga Koral 55, oba su bili ona meksiko plava boja, oba sam spustao ali ne previse i stavljao 165/65x13 gume na one fabricke alu-felne. Milina je bila jurcati kroz krivine, prosto su spavali. Prvi je bio 1989, a drugi 1990 godiste.

Ne znam da li sam ovde pisao ali ako jesam ponovicu se a admin nek ovo ili obrise ili prebaci gde treba.
Ovo su sada zimske felne sa zimskim gumama 165/65R13, letnje su ATS sa gumama 175/50R13, mada u sustini merenjem te gume dolazim da su siroke kao 195. Mozda Nedo kao strucnjak za gume zna zasto ima obelzje 175/50 a sirina gazeceg sloja je 195, u pitanju su Continental SportContact gume
Mnogo toga je radjeno, mnogo toga jos ceka, malo sam zamro, uleteo sam previse u modele ali evo sta je uradjeno.
Sa mehanicke strane, menjac je za sad isti, motor je radjen odmah cim sam ga kupio, skinuta je glava, radio ju je Steva Kisgeci, mozda nekome poznat iz sveta trkackih jugica, spustana je, menjani su ventili, bregasta, opruge, iako je imao dvogrli stavljen je veci dvogrli karburator tj sa sirom diznom, odgore K&N filter, olaksan je zamajac, poliran je usis, skroz mu je izmenjen izduv, to je radio Bata Sport Auspuff, takodje poznat sa trka Jugica, stavljene su cevi 4-2-1, imam jedan lonac ispod gpeka popreko iz kog izlaze dve cevi izduva i jedan mali ispred zadnjeg mosta koji ima funkciju da smanju buku jer je bila prevelika, ceo izduv je radjen od prohroma sa cevima 50mm sa akcentom da je auto do 3000 obrtaja disretan, posle toga krece prava muzika, zavrsetak se vidi, dve cevi koje imaju svrhu. Produkt toga je da auto ide ko sumanut, ali onda je doslo vreme da se koci. Za sad su napred diskovi i celjusti sa Una Turba i.e, pancirna creva su zamenila gumena, imam i zadnje kocnice, takodje diskove celjusti ali to jos nije uradjeno. Sto se motora tice kuci u NS u garazi je pravi motor za njega, iz Punta GT Mk1 1.4 Turbo, turbina je vrisnula a nisam se dao u taj poduhvat dok ne uradim skroz sve da auto sigurno podnese taj motor tj kompletno ojacavanje karoserije i zamenu kocnica. Na karoseriji je stavljena prednja i zadnja koska izmedju koseva amorta, dole su sanke, auto je sad ucvrscen koliko se moglo a da se karoserija ne rasklapa. Od elektrike nista puno nije radjeno, alarm, centralna sa daljincem, elektronska blokada paljenja motora, bi-xenoni H4, muzika sa 9 zvucnika ( ukljucujuci pojacala, kondenzator, vufer ), dodata kolekcija satova ( obrtomer, voltemtar, pokazivac pritiska i temperature ulja, pokazivac temperature vode jer fabrickom nisam verovao ), sve to povezano i radi, takodje dodato osvetljenje prekidaca, izmenjena instrument tabla tj ploca sa pozadinskim osvetljenjem, folije na staklima su LLumar sa atestom. Kao sto se vidi enterijer je zamenjen Sparco sedistima, volanom, rucicom menjaca i navlakom rucne, Sparco osiguraci haube,..lektro podizace nisam stavjao jer volimd a vrtim rucicu, jebes juga koji spusta stakla na dugme a onda crkne motor ili se zaglavi, ovako je ipak meni bolje, stara dobra rucka.Za trap sam napisao sta je radjeno uz napomenu da su stavljena ojacana ramena, gumice balans stangle su takodje stavljene jace od neke specijalne plastike jebem li ga kako se zove.
Auto sam 2005 kupio nov zbog jednog pijanstva i opklade da ne treba imati skup auto za kojim ce se svi okretati i zagledati ga, da to moze i Jugo a da opet ne izgleda kao cirkus a usput i da ide i da se nosi sa duplo jacim automobilima. Bio sam usamljen u toj ideji i planu koji sam ipak sproveo u delo Koliko je kostao nov do sad je toliko ulupano jos u njega ako ne i vise a jos ga ceka dosta toga. Sat je na 47000km, ali je pazen i mazen vise nego sto sam vodio racuna o sebi
Prvo sto sam rekao motor, turbina, usput rasklapanje auta, ojacavanje rol barom, izbacivanje zadnje klupe, crveni tepih, kompletno tapaciranje i table i neba u crnu kozu sa crvenim savovima,...Spolja manje vise uz ceste promene felni to je to, nece se menjati.
Sve je to rezultat bolesnog uma ali kao sto rekoh to mi je jedno vreme bio primaran hobi uz modele, sada sam upao u modele pa sam Juga zapostavio, on za godinud ana predje nepunih 1000km, cisto radi uzivanja se provozam i da mi malo rastrese bubrege i organe u stomaku a i ovde je atrakcija ravna italijanskim kobilama i kravama koje se voze vikendima.

E da, Nedo je spomenuo CIao, da, to je bio neki pokusaj da se napravi sportskija verzija Juga ali na kraju je sa onom smesnom maskom i onim spojlerom na gepeku koji je otpadao sam od sebe ispao smesan. Unutra je jos i bio podnosljiv. Ne znam dal se po bivsim republikama voza Koral In ali to je tek smejurija, pokusaj da se od babuskare napravi neka devojka a ispalo je....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 15/5/2013, 10:39

Nedo je napisao/la:

Kada smo kod rashladnog uređaja,najbolje riješenje koje sam vidio je bilo baš na Visu, veliki MB 608 sa klasičnom klimom na krovu................LG. Very Happy
Vidio si ga na pazaru Tonči Mamaca švercer vočem i povrčem.
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by done 15/5/2013, 10:48

vaskrsije je napisao/la:Gde si to video od svog djubreta, pa jest termoking, odomaceni izraz iako je to marka rashladnih uredjaja kao sto kazemo Dzip za terence, bos pumpa za pumpu visokog pritiska....To je otpad moje bivse firme u kojoj sam carovao kao rukovodilac logistike.U SRB ima jedna firma koja je specijalizovana za razne naeogradnje, bas sam jednom bio kada su proracunavali rashladnu komoru, debljinu zidova, koliko jak rashladni uredjaj mora da bude,...citava matematika sa proracunima, ja sam mislio, roknes kutiju tj komori, metnes duvaljlu da ladi i kraj ali malo sutra to proracun do proracuna.
Na mojoj hladnjači sa komorom od 12m kubičnih je bio rashladni uređaj za komoru od 40 kubika i jednom me zaustavi policajac i inzistira da vidi šta vozim,ja ga fino pokušam odbiti da mu to i nije pametno ali on ko on zajunio i ajde izađem ja vani i zamolim ga da se malo odmakne od vrata ali ne i otvorim ja vrata a unutra je bilo -20.E kad ga je onaj hladni zrak ofurio mislio je da je jeti izašao iz nutra.Nije više ništa policajac pitao...
done
done
Forumaš
Forumaš

Član od : 23.05.2012
Dob : 54
Grad Iz srca mora

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 11:30

Onaj osecaj kada ti se slepe nozdrve od hladnoce i tog vazduha, mi kada smo narucivali hladnjace-kamione zahtev je bio da rashlade do dubokog zamrzavanja tj izmedju -18 i -22 a u magacinu i hladnjaci je bilo -22 do -24, jos se secam bio neki julski dan a ja saban iako sam imao neku krznenu jaknu kada sam izasao iz magacina zurio, nisam proveo u toj nekoj medjuprostoriji 10ak minuta nego izleteo napolje na +30ak i koji stepen. Koji je to sok bio, mislios amd a cu da oteglim papke istog momenta, nisam mogao do vazduha doci, kad je veterinar cuo sta sam uradio rekao mi je da sam ja jos dobro i prosao da sma samo tako mogao krepati. Jeb ga mladost-ludost

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 15/5/2013, 11:38

vaskrsije je napisao/la:

Ne znam da li sam ovde pisao ali ako jesam ponovicu se a admin nek ovo ili obrise ili prebaci gde treba.
Ovo su sada zimske felne sa zimskim gumama 165/65R13, letnje su ATS sa gumama 175/50R13, mada u sustini merenjem te gume dolazim da su siroke kao 195. Mozda Nedo kao strucnjak za gume zna zasto ima obelzje 175/50 a sirina gazeceg sloja je 195, u pitanju su Continental SportContact gume
Mnogo toga je radjeno, mnogo toga jos ceka, malo sam zamro, uleteo sam previse u modele ali evo sta je uradjeno.
Sa mehanicke strane, menjac je za sad isti, motor je radjen odmah cim sam ga kupio, skinuta je glava, radio ju je Steva Kisgeci, mozda nekome poznat iz sveta trkackih jugica, spustana je, menjani su ventili, bregasta, opruge, iako je imao dvogrli stavljen je veci dvogrli karburator tj sa sirom diznom, odgore K&N filter, olaksan je zamajac, poliran je usis, skroz mu je izmenjen izduv, to je radio Bata Sport Auspuff, takodje poznat sa trka Jugica, stavljene su cevi 4-2-1, imam jedan lonac ispod gpeka popreko iz kog izlaze dve cevi izduva i jedan mali ispred zadnjeg mosta koji ima funkciju da smanju buku jer je bila prevelika, ceo izduv je radjen od prohroma sa cevima 50mm sa akcentom da je auto do 3000 obrtaja disretan, posle toga krece prava muzika, zavrsetak se vidi, dve cevi koje imaju svrhu. Produkt toga je da auto ide ko sumanut, ali onda je doslo vreme da se koci. Za sad su napred diskovi i celjusti sa Una Turba i.e, pancirna creva su zamenila gumena, imam i zadnje kocnice, takodje diskove celjusti ali to jos nije uradjeno. Sto se motora tice kuci u NS u garazi je pravi motor za njega, iz Punta GT Mk1 1.4 Turbo, turbina je vrisnula a nisam se dao u taj poduhvat dok ne uradim skroz sve da auto sigurno podnese taj motor tj kompletno ojacavanje karoserije i zamenu kocnica. Na karoseriji je stavljena prednja i zadnja koska izmedju koseva amorta, dole su sanke, auto je sad ucvrscen koliko se moglo a da se karoserija ne rasklapa. Od elektrike nista puno nije radjeno, alarm, centralna sa daljincem, elektronska blokada paljenja motora, bi-xenoni H4, muzika sa 9 zvucnika ( ukljucujuci pojacala, kondenzator, vufer ), dodata kolekcija satova ( obrtomer, voltemtar, pokazivac pritiska i temperature ulja, pokazivac temperature vode jer fabrickom nisam verovao ), sve to povezano i radi, takodje dodato osvetljenje prekidaca, izmenjena instrument tabla tj ploca sa pozadinskim osvetljenjem, folije na staklima su LLumar sa atestom. Kao sto se vidi enterijer je zamenjen Sparco sedistima, volanom, rucicom menjaca i navlakom rucne, Sparco osiguraci haube,..lektro podizace nisam stavjao jer volimd a vrtim rucicu, jebes juga koji spusta stakla na dugme a onda crkne motor ili se zaglavi, ovako je ipak meni bolje, stara dobra rucka.Za trap sam napisao sta je radjeno uz napomenu da su stavljena ojacana ramena, gumice balans stangle su takodje stavljene jace od neke specijalne plastike jebem li ga kako se zove.
Auto sam 2005 kupio nov zbog jednog pijanstva i opklade da ne treba imati skup auto za kojim ce se svi okretati i zagledati ga, da to moze i Jugo a da opet ne izgleda kao cirkus a usput i da ide i da se nosi sa duplo jacim automobilima. Bio sam usamljen u toj ideji i planu koji sam ipak sproveo u delo Koliko je kostao nov do sad je toliko ulupano jos u njega ako ne i vise a jos ga ceka dosta toga. Sat je na 47000km, ali je pazen i mazen vise nego sto sam vodio racuna o sebi
Prvo sto sam rekao motor, turbina, usput rasklapanje auta, ojacavanje rol barom, izbacivanje zadnje klupe, crveni tepih, kompletno tapaciranje i table i neba u crnu kozu sa crvenim savovima,...Spolja manje vise uz ceste promene felni to je to, nece se menjati.
Sve je to rezultat bolesnog uma ali kao sto rekoh to mi je jedno vreme bio primaran hobi uz modele, sada sam upao u modele pa sam Juga zapostavio, on za godinud ana predje nepunih 1000km, cisto radi uzivanja se provozam i da mi malo rastrese bubrege i organe u stomaku a i ovde je atrakcija ravna italijanskim kobilama i kravama koje se voze vikendima.

E da, Nedo je spomenuo CIao, da, to je bio neki pokusaj da se napravi sportskija verzija Juga ali na kraju je sa onom smesnom maskom i onim spojlerom na gepeku koji je otpadao sam od sebe ispao smesan. Unutra je jos i bio podnosljiv. Ne znam dal se po bivsim republikama voza Koral In ali to je tek smejurija, pokusaj da se od babuskare napravi neka devojka a ispalo je....
Pa sta si sve ti nabrojao ispade da je samo skoljka od Yuga.
I kolko konja ima sad?
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by nebeski 15/5/2013, 11:55

cordoba je napisao/la:
Pa sta si sve ti nabrojao ispade da je samo skoljka od Yuga.
I kolko konja ima sad?

Samo jednog! Smile
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 15/5/2013, 12:10

nebeski je napisao/la:

Samo jednog! Smile

A mozda je i magarac. Laughing
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 13:01

U principu ono sto nije promenjeno ili doradjeno je skoljka, donji deo motora, menjac, tepih i plastika instrument table, ostalo uglavnom promenjeno pa cak i zadnji brisac koji je od Punta I i izgleda mnogo lepse nego onaj fabricki skrnavi.
Sto se konja pod haubom tice nemam pojma, nikad nije isao na neko zvanicno merenje, po nekim proracunima na motoru sa ovim karburatorom i K&N filterom majtor mi tvrdi da sigurno ima 25Ks vise, na auspuhu je isto dobio nekog konja tako da ima sigurno 85-90Ks u ovoj verziji. Inace, jedan pajser me je losio da stavim 4 karburatora sa motorcikla, vise se ni ne secam koji je motor bio u pitanju neka japanska zujalica, znam da je bilo slucajeva koji su to radili ali ovo je sasvim OK a i ovako trosi ko sumanut, jednom prilikom sam na izlazu iz NS sipao pun rezervoar, dakle u njemu bilo 33-35 litara, otisao do BG, bio neki skup na Adi Huji, provozao par krugova, mozda napravio na stazi 10-15km, vratio se u NS kad ono rezerva, za 200Km ode skoro 30ak litara, ali bio je posteno vozen. Ovde sam mu par puta sipao Shell V-Power gorivo, kada to sipam ko da je auto bio na dopingu ide. Ono sto je bitno je da ga u garazi ceka 135Ks koji se lako mogu dograditi ali kontam da bi i ovo bilo previse.
U sustini svi ti konji se neutralisu samo jednom mazgom koja je u sve to ulupala pare tj ja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Pero 15/5/2013, 13:10

Ja ču da šutim.
Ne razumijem se u friziranje,a nisam ni veterinar .
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 15/5/2013, 13:11

vaskrsije je napisao/la:U principu ono sto nije promenjeno ili doradjeno je skoljka, donji deo motora, menjac, tepih i plastika instrument table, ostalo uglavnom promenjeno pa cak i zadnji brisac koji je od Punta I i izgleda mnogo lepse nego onaj fabricki skrnavi.
Sto se konja pod haubom tice nemam pojma, nikad nije isao na neko zvanicno merenje, po nekim proracunima na motoru sa ovim karburatorom i K&N filterom majtor mi tvrdi da sigurno ima 25Ks vise, na auspuhu je isto dobio nekog konja tako da ima sigurno 85-90Ks u ovoj verziji. Inace, jedan pajser me je losio da stavim 4 karburatora sa motorcikla, vise se ni ne secam koji je motor bio u pitanju neka japanska zujalica, znam da je bilo slucajeva koji su to radili ali ovo je sasvim OK a i ovako trosi ko sumanut, jednom prilikom sam na izlazu iz NS sipao pun rezervoar, dakle u njemu bilo 33-35 litara, otisao do BG, bio neki skup na Adi Huji, provozao par krugova, mozda napravio na stazi 10-15km, vratio se u NS kad ono rezerva, za 200Km ode skoro 30ak litara, ali bio je posteno vozen. Ovde sam mu par puta sipao Shell V-Power gorivo, kada to sipam ko da je auto bio na dopingu ide. Ono sto je bitno je da ga u garazi ceka 135Ks koji se lako mogu dograditi ali kontam da bi i ovo bilo previse.
U sustini svi ti konji se neutralisu samo jednom mazgom koja je u sve to ulupala pare tj ja.

Ma sta ce ti 135 ks i sa 90 sigurno ide ko zmaj.
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Gost 15/5/2013, 13:23

Pa da zatvorim vise tu svesku, tu je upisano da ide taj motor, taj motor je i kupljen, motor je odlican ali turbina je svisnula, treba mi oko 250-300€ da se odradi, elektronika motora je odlicna, presao je 90.000km, a kad ga vec imam sto da ga i ne ubacim. Ne zurim se, Jugo i ovako nema gram rdje, zasticen je, vise se ne vozi po kisi, soli, ne stoji na suncu, u grejanoj je garazi, odlucio sam da Jugo saceka klinca i da mu to bude jedan od poklona za 18ti rodjendan.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by cordoba 15/5/2013, 14:14

vaskrsije je napisao/la:Pa da zatvorim vise tu svesku, tu je upisano da ide taj motor, taj motor je i kupljen, motor je odlican ali turbina je svisnula, treba mi oko 250-300€ da se odradi, elektronika motora je odlicna, presao je 90.000km, a kad ga vec imam sto da ga i ne ubacim. Ne zurim se, Jugo i ovako nema gram rdje, zasticen je, vise se ne vozi po kisi, soli, ne stoji na suncu, u grejanoj je garazi, odlucio sam da Jugo saceka klinca i da mu to bude jedan od poklona za 18ti rodjendan.

Ma jok, 250-300 evra da das, znas kolko ces modela za te pare uzeti. [You must be registered and logged in to see this image.]
cordoba
cordoba
Forumaš
Forumaš

Član od : 24.01.2010
Dob : 56
Grad Skopje

[Vrh] Go down

Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini - Page 4 Empty Re: Kolekcija "Legendarni automobili" by Agostini

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 40. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.