DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GT Spirit noviteti

+13
charlie
Luckyboy
. . .
done
Pero
red head
Keza
sime-x
dmj
02 series
nebeski
Nedo
Učitelj
17 posters

Stranica 17 / 21. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Luckyboy 21/3/2015, 20:07

Primecujem dve greske kod ove G klase. Prvo felne nisu pogodjene kako treba, drugo pozadi je spusteniji nego napred pa model deluje natovareno, i kao da se propinje.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 21/3/2015, 20:09

Ti mi dajes razlog da ga ne kupim, a nebeski da ga kupim Very Happy

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Luckyboy 21/3/2015, 20:55

Ja jos nisam definitivno na cisto sto se resinskih modela tice. Vise volim kvalitetan DC nego kvalitetan Resin bez otvaranja - to svakako, pri tom ne osporavajuci cinjenicu da resini kad se pogode izglefaju fenomenalno.
E sad, recimo da je cena izrade ove g klase 50 evrica, a kod fabrike se moze kupiti za 100 + postarina.
Sa ovim uocenim felerima, meni je to ne prihvatljivo cak i da kosta tih 50 evrica.
Ako izuzmemo te felere ostatak je veoma dobar.
Luckyboy
Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Nedo 21/3/2015, 21:17

. . . je napisao/la:Ti mi dajes razlog da ga ne kupim, a nebeski da ga kupim Very Happy

Na stranu jedan i drugi.................ti kupuješ i daješ novac. Ti češ ga gledati i na tebi je da odlučiš.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 21/3/2015, 21:39

Novci, moji mili novci. Nedam vas nikom Laughing

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 21/3/2015, 21:43

. . . je napisao/la:Novci, moji mili novci. Nedam vas nikom Laughing
Pare su da se trose Laughing
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 21/3/2015, 21:44

Nisu, oni su da se cuvaju i broje Razz

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Nedo 21/3/2015, 21:47

. . . je napisao/la:Nisu, oni su da se cuvaju i broje Razz

Meni je lako. Drugi su ih čuvali i brojali a moje je da ih trošim, tako je odlučeno na internom sastanku.
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 21/3/2015, 21:48

Tj da se mnoze Wink
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 21/3/2015, 22:37

red head je napisao/la:Tj da se mnoze Wink

Bilo bi lepo kad bi se malo mnozili ko zecevi a ne polarni medvedi Laughing

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 21/3/2015, 22:40

Nedo je napisao/la:

Meni je lako. Drugi su ih čuvali i brojali a moje je da ih trošim, tako je odlučeno na internom sastanku.

To je lepo od njih Smile
Meni su moji pretci u amanet ostavili visok krvni pritisak, probleme sa stitnom zlezdom i jos kakve druge bolesti. . .
Kuce, zemlju i ostalo, to su ostavljali drugim clanovima familije Laughing
Mada kad ovako pogledam, mozda je to i bolje. Novce bi potrosio, a bolesti ne mogu da se resim pa imam po cemu da ih se secam Laughing

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 21/3/2015, 23:05

. . . je napisao/la:

Bilo bi lepo kad bi se malo mnozili ko zecevi a ne polarni medvedi Laughing
Ko ne bi volio da je to tako Smile
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 3/4/2015, 17:16

stigao mi je danas mail od GT Spirita da su digli cene na 100 evrica. Kazu inflacija, pao evro i sl. Sa novim cenama stigle su i novine tako da sad imaju i neka rangiranja na sajtu. Onaj ko se registruje ima bronazani nivo i on dobija 10% popusta u klubu. Srrebrni se dobije posle prve rezervacije i sa njim 15% popusta u klubu i 10% u ducanu, i zlatni nivo 10% popusta u klubu i ducani + display case za svaka 3 narucena modela. . .
Ah, da VAT nam idalje ubiraju tako da nema veze da li zivite u EU ili ne, placate ga. Sto se mene tice, mislim da je vreme da kazem "dovidjenja" GT-u. 85 evrica za rezin nekako ne dam. U CK i Modelissimo sam mogao da uzmem jer bi mi oni odbili VAT, ali kako ovi nece, e onda me kao musteriju nece ni imati.

Sad malo gledam, ako su 85 evra na preorder, to znaci da kad dodju u ducane oni ce biti preko 105 (20 evra su obicno dodavali na cenu od GT-a), a mozda i 120. . . Za vas ne znam, ali za mene to nema bas nikakvog smisla. Nije puno, ali je previse. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 3/4/2015, 17:49

. . . je napisao/la:stigao mi je danas mail od GT Spirita da su digli cene na 100 evrica. Kazu inflacija, pao evro i sl. Sa novim cenama stigle su i novine tako da sad imaju i neka rangiranja na sajtu. Onaj ko se registruje ima bronazani nivo i on dobija 10% popusta u klubu. Srrebrni se dobije posle prve rezervacije i sa njim 15% popusta u klubu i 10% u ducanu, i zlatni nivo 10% popusta u klubu i ducani + display case za svaka 3 narucena modela. . .
Ah, da VAT nam idalje ubiraju tako da nema veze da li zivite u EU ili ne, placate ga. Sto se mene tice, mislim da je vreme da kazem "dovidjenja" GT-u. 85 evrica za rezin nekako ne dam. U CK i Modelissimo sam mogao da uzmem jer bi mi oni odbili VAT, ali kako ovi nece, e onda me kao musteriju nece ni imati.

Sad malo gledam, ako su 85 evra na preorder, to znaci da kad dodju u ducane oni ce biti preko 105 (20 evra su obicno dodavali na cenu od GT-a), a mozda i 120. . . Za vas ne znam, ali za mene to nema bas nikakvog smisla. Nije puno, ali je previse. . .

Meni je sad lakše to podnijet'. Al' trebala bi biti tu i neka stvar principa.

Ono što je pošteno i zapravo dosta objašnjava situaciju je činjenica da nisu digli cijene starih modela.

A Autoart je i to radio.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 3/4/2015, 18:19

Da se ispravim, 20% je za gold clanove. . .

Jeste to lepo nebeski, ali da ne zaj. . . sa bojama i da ih sve izbace odmah ilibar da kazu koje su, sve bi bilo puno bolje. Ovako ti narucujes jedan model, a znas da ce izaci (bar) jos jedna boja i onda da li si se zaj. . . ili ne. . . Mogli bi biti malo vise fer. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by red head 3/4/2015, 18:31

nebeski je napisao/la:

Meni je sad lakše to podnijet'. Al' trebala bi biti tu i neka stvar principa.

Ono što je pošteno i zapravo dosta objašnjava situaciju je činjenica da nisu digli cijene starih modela.

A Autoart je i to radio.
Na CK gt500 su digli sa 119 na 140€
red head
red head
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 16.07.2013
Dob : 47
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 3/4/2015, 18:45

. . . je napisao/la:Da se ispravim, 20% je za gold clanove. . .

Jeste to lepo nebeski, ali da ne zaj. . . sa bojama i da ih sve izbace odmah ilibar da kazu koje su, sve bi bilo puno bolje. Ovako ti narucujes jedan model, a znas da ce izaci (bar) jos jedna boja i onda da li si se zaj. . . ili ne. . . Mogli bi biti malo vise fer. . .

Otto, makar je to ista firma, to radi malo suptilnije. Valjda je do tipa mušterija kojima se obraćaju. Šišaj ove što se vole šišati!
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Keza 3/4/2015, 18:48

au "šteta" u pm. I prije sam jeftinije prošao na ck nego da sam naručio model drito sa njihove stranice. Naročito sam bio fan njihovog obračuna poštarine, 23€ za hr, češku, slovačku, litvu, a 16€ za npr. makedoniju ili bih. Sada ćmo se družiti i "više" nego prije povećanja cijena modela.
U biti mi je to sve i drago na neki način. Otto me je prije da kažem obvezivao da nešto kupim na mjesečnoj bazi jer su kao super cijene, jeftino i šteta je to propustiti. Sad kad je taj detalj povoljne cijene izostavljen, lakše dišem, lakše vršim odabir što mi treba, što mi ne treba od svega toga i mislim da je u konačnici čistija situacija. Tim prije što imam neko zasićenje kupovinom modela pa i cijena više nije postala jedini faktor kod izbora modela, iako je i dalje jedan od ključnih
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by . . . 3/4/2015, 18:56

@ Nebeski

Paqzi OTTO sve modele prvo ponudi kod sebe pa u ducane, ovi ponude kod sebe i onda neke modele ekskluzivno sao za ducane. I jos pri tome krije boje ko zmija noge. Lepo kazi radimo to, to i to, mozete kupiti tu, tu i tu, a ne ovako. Nikad ne znas gde, kad i sta ce stici. . .

. . .
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 11.05.2013
Dob : 40
Grad Houston, TX

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Keza 3/4/2015, 18:58

nebeski je napisao/la:

Šišaj ove što se vole šišati!

Mislim da od ovih svih firmi čije sam modele ikad kupio bih šišanje oprostio jedino Autoartu. Na resince sam puno imuniji nego na ove. Oni nude kompletan proizvod za razliku od resinaca i to im je glavni adut da me ošišaju.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 3/4/2015, 19:31

Keza je napisao/la:
nebeski je napisao/la:

Šišaj ove što se vole šišati!

Mislim da od ovih svih firmi čije sam modele ikad kupio bih šišanje oprostio jedino Autoartu. Na resince sam puno imuniji nego na ove. Oni nude kompletan proizvod za razliku od resinaca i to im je glavni adut da me ošišaju.

Sve ima svoju genezu.
Po čemu je AA kompletan? Ima otvaranja, motor. OK. Ali ima i kompletnijih od njega. Rijetko koji Autoart ima funkcionalan ovjes, na primjer. Prtljažnik im je često ništa. Kod Porschea 911, na primjer, nema dizanje tepiha i pogleda na rezervni kotač i ostale stvari pod njim, a to ima čak i Minichamps!
Autoart je prvi počeo sa šišanjem, ne nudeći ništa više od onoga što je prije šišanja nudio. Don't forget. Oni su prvi počeli sa obezobrazivanjem cijena.

Resini su primarno, Otto kao fenomen cijele priče, nastali kao revolt na bahatost, sporost, taktiziranje i gluhost die-cast proizvođača. Sve nakon toga je iskorištavanje prilike koja se sama nametnula. Da, to je odvelo hobi do neslućene raznolikosti i brzine koja već polako graniči s ludilom. Ali, sve je krenulo davno, možda čak od samog Autoarta, kada su definirali budućnost hobija kao hobi viših cijena za "prave kolekcionare".
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Keza 3/4/2015, 19:43

nebeski je napisao/la:

Sve ima svoju genezu.
Po čemu je AA kompletan? Ima otvaranja, motor. OK. Ali ima i kompletnijih od njega. Rijetko koji Autoart ima funkcionalan ovjes, na primjer. Prtljažnik im je često ništa. Kod Porschea 911, na primjer, nema dizanje tepiha i pogleda na rezervni kotač i ostale stvari pod njim, a to ima čak i Minichamps!
Autoart je prvi počeo sa šišanjem, ne nudeći ništa više od onoga što je prije šišanja nudio. Don't forget. Oni su prvi počeli sa obezobrazivanjem cijena.
Ima i kompletnijih slažem se, ali pošto ja nemam ni jedan CMC, za mene je AA najkompletniji. Imam jedan TSM, nekoliko Schuca i ostalo Artovi od ovih malo jačih firmi. Ja nisam protivnik rezina, jer da jesam ne bih kupovao, ali za mene su oni napola odrađen posao i ne vrijede ko jedan bolji diecast. To što su im cijene napucane to je drugi par opanaka. Rezini meni ne nude kompletan proizvod. Ono što nude, a to je vanjština, je iznad prosjeka, ali ono što ne nude - oni ne nude nikako. I ja tu priču pušim do određene granice, cjenovne naravno. Nakon toga uključujem filter za odabir modela. I to je kod mene tako.
Oni su ko biatlon - pucaju iz puške izvan svake konkurencije, ali sa skijanjem pojma nemaju. To je za mene rezin. I to će i ostati.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Keza 3/4/2015, 19:50

I u pravu si za ovo kad kažeš da su rezini nastali kao odgovor na bahatost diecasta prije svega AA-a, ali sada se i oni ponašaju isto. Isto ko što je socijalizam nastao kao odgovor na bahatost kapitalizma, pa su i oni vremenom stvorili elitu koja je bila jednakija i povlaštenija, da dodam i bogatija od ostalih. I na kraju smo dobili istu ili sličnu stvar, baš kao i po pitanju diecasta i resina. Sjaši Kurta da uzajši Murta. Bilo i biće.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by nebeski 3/4/2015, 20:03

Keza je napisao/la:I u pravu si za ovo kad kažeš da su rezini nastali kao odgovor na bahatost diecasta prije svega AA-a, ali sada se i oni ponašaju isto. Isto ko što je socijalizam nastao kao odgovor na bahatost kapitalizma, pa su i oni vremenom stvorili elitu koja je bila jednakija i povlaštenija, da dodam i bogatija od ostalih. I na kraju smo dobili istu ili sličnu stvar, baš kao i po pitanju diecasta i resina. Sjaši Kurta da uzajši Murta. Bilo i biće.

Pa naravno da su iskoristili priliku. U osnovi svega je apetit tržišta, die-cast proizvođači nisu mogli odgovoriti na porasle apetite i nervozu sve profiliranije vojske skupljača. Dobro, vojska je možda prejaka riječ, ali sjećam se kako su se godinama zazivali određeni modeli, pa bi Minichamps, Autoart ili Kyosho otaljavali posao ili potpuno ostajali gluhi na vapaje skupljača. Ilii bi najavili model, pa onda godinama razvlačili najavu k'o žvaku.

Resini su egzaktni, brzi i utažili su glad tržišta. Skupljači imaju jedan život i nemaju strpljenje. To koriste proizvođači koji to mogu. I onda ide klasičan razvoj priče...

Evo, recimo da resinci imaju svojstvo brzogriza, junk-fooda, ono kad zaredaš s hamburgerima i colom nije ti fakat dobro nakon nekog vremena. Međutim, ovdje bi bilo pogrešno smatrati die-cast modele s otvaranjima slow - foodom i rafiniranom hranom, bar u kontekstu proizvođača, jer bi, da im okolnosti dozvoljavaju, i die-casteri išli istim putem kao i resinski proizvođači. Zapravo, i idu. I Kyosho, AA i Minichamps već gaze vodama resina, a Minichamps krajnje bezobrazno. Puno bezobraznije od GT Spirita ili Otta.

Otto ima jednu veliku prednost u svim tim manama - oni izravno kontaktiraju s fanovima i ispunjavaju im želje, a bome i GT Spirit.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Keza 3/4/2015, 20:11

nebeski je napisao/la:

Pa naravno da su iskoristili priliku. U osnovi svega je apetit tržišta, die-cast proizvođači nisu mogli odgovoriti na porasle apetite i nervozu sve profiliranije vojske skupljača. Dobro, vojska je možda prejaka riječ, ali sjećam se kako su se godinama zazivali određeni modeli, pa bi Minichamps, Autoart ili Kyosho otaljavali posao ili potpuno ostajali gluhi na vapaje skupljača. Ilii bi najavili model, pa onda godinama razvlačili najavu k'o žvaku.

Resini su egzaktni, brzi i utažili su glad tržišta. Skupljači imaju jedan život i nemaju strpljenje.

Ali, recimo da resinci imaju svojstvo brzogriza, junk-fooda, ono kad zaredaš s hamburgerima i colom nije ti fakat dobro nakon nekog vremena. Međutim, ovdje bi bilo pogrešno smatrati die-cast modele s otvaranjima slow - foodom i rafiniranom hranom, bar u kontekstu proizvođača, jer bi, da im okolnosti dozvoljavaju, i die-casteri išli istim putem kao i resinski proizvođači. Zapravo, i idu. I Kyosho, AA i Minichamps već gaze vodama resina, a Minichamps krajnje bezobrazno. Puno bezobraznije od GT Spirita ili Otta.

Sve je to lijepo, ali u mom slučaju iznos koji ću dati za neki kvalitetan npr. Art s otvaranjima (ili bilo koji drugi kvalitetan diecast) je veći od iznosa koji bih izdvojio za rezin pa taman i da mi ga je babo pravio. Tako da uzevši u obzir sva ova suluda povećanja cijena rezina mislim da će se moj hobi sada više bazirati na kupovinu starijih diecast modela koje sam propustio nekad negdje i od novijih ono što mi se sviđa. A s rezinima vidjet ćemo, kupovat ću ih i dalje, ali ću radije sredstva namjenjena njima upucavati u ovu prije navedenu kategoriju. I mislim da me to potpuno zadovoljava u ovom trenutku.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

GT Spirit noviteti - Page 17 Empty Re: GT Spirit noviteti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 21. Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.