DieCast18 | Large Scale Die Cast Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1/18 Općenito vol. 1

+10
dmj
Luckyboy
cordoba
Nedo
Učitelj
medomanga
b12cky
nebeski
Pero
Administrator
14 posters

Stranica 40 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 20/2/2011, 21:43

Vela je napisao/la:
Za malog plavog: Ne znam da li si vidio u Mülleru su snizili Shelby-je sa nenormalnih 559 kn na razumnih 279kn. Ima onaj sivi 500 GT sličan Eleanor za tu lovu, a ostali su oni novi.
Nažalost žutu Cobru su još davno prodali Sad

Vidio sam, jedini kojeg bi možda uzeo je taj 500, iako se nećkam...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Učitelj 21/2/2011, 08:03

I ja sam imao ovu plavo-belu verziju.
Baš zbog tih velikih točkova sam pre trdesetak godina tražio od Buraga da mi pošalju gume od Ferrarija testarose. Poslali su mi 40-tak kom, pa sam ih suzio i stavio na mnoge buragove modele. Rezultat, mnogo bolje su delovali.
Učitelj
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 21.01.2010
Dob : 68
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Keza 21/2/2011, 08:03

Tako je Nedo. Ni ja Bburage ne bih dao ni za šta jer me podsjećaju na neke lijepe dane. Za mene su čista materijalno nevrijedna uspomena, ali jako draga uspomena. Kad sam sa 14 godina dobio prvi Bburago Ferrari F40 skakao sam do plafona, sad me ni CMC ne bi tako razveselio. Ne bi taj F40 mjenjao ni za onaj Kyoshov iako im je zajedničko samo to što oba imaju 4 kotača, dvoja vrata i crvenu boju.
Keza
Keza
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Član od : 20.01.2011
Grad Zagreb

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 21/2/2011, 08:31

Učitelj je napisao/la:I ja sam imao ovu plavo-belu verziju.
Baš zbog tih velikih točkova sam pre trdesetak godina tražio od Buraga da mi pošalju gume od Ferrarija testarose. Poslali su mi 40-tak kom, pa sam ih suzio i stavio na mnoge buragove modele. Rezultat, mnogo bolje su delovali.

40tak komada? Auf. Zanimljivo.

Ja sam im pisao da mi pošalju zadnje svjetlo za Lamborghini Countach - i dobio četiri (po dva za svaku stranu) za deset dana. Tamo negdje 1993. Znači, tokom rata. Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 21/2/2011, 08:43

nebeski je napisao/la:Paa, nije ni Bburago baš za igru.
Barem ovaj u 1/18 ili 1/24.
Mali Burđosi su za djecu.
Ovi Bburagosi su za početak ozbiljnog bavljenja kolekcionarstvom, temeljac.
Ja imam i danas 1/24 crno-crvenu i žuto-bijelu 1/18.
Nekad su bili vrh ponude, maltene jedini izbor.
I hvala im na uvodu u svijet ozbiljnog bavljenja ovim sportom.
Sada su druga vremena, od modela se traži točnost i materijali.
Corvetta sama po sebi nije loša, ali kao i kod MB 300 SEL-a preširoke gume ruše svaku ozbiljnost. Onda idu volan, naljepnice na instrument ploči, materijal, nalijeganje itd..
Ali, jedan od boljih i legendarnijih Bburaga.

Jako lijepo..............svaka čast......sad me i ti uvrstio u lajbeke.
Imam i ja 1:24.svi imaju iste kotače i volane,ali ipak nekim moldelima cijena se približava 100 eura.
Ali uvijek su se i u to vrijeme isticali po svojoj nedorađenosti.
Oni furaju svoju logiku kvalitete.
Imam i par starh Minichamsa,koji su vrlo jednostavni kad ih gledaš prema današnjim.
A burago tjera po svome....

Bilo bi im pametnije da su se okrenuli prema starim talijanskim modelima,a njih ima koliko hoćeš.
Nego da rade modele koji i drugi proizvode.

Pričalo se ovih dana i o Revellu.
Sasvim druga priča.
Isto jednostavni ali ni jednoga se ne bih odrekao, a imam ih blizu 30 komada.
Ha Ha Ha Ha osim Audi TT,taj auto mi je rugoba i u 1:1 i ne mogu što je Audi htio reći sa tim modelom.
Nemam ni Mantu,previše je skupa za meni prosječni auto.
Možda je i privlačnost Revella što su uzeli modele koji niko drugi nije proizveo.

Corvettu imam i ja,nisam je puno zagledavao.Imam svih sedam gneracija i tu je kao predstavnik jedne generacije.

Svakako da Burago ima počasnu ulogu u uvodu u svijet 1:18.
Zato sam i rekao da bi trebalo malo popričati o povijesti 1:18 i našim prvim susretima sa njima.
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 21/2/2011, 09:05

Ključna razlika Bburaga i ostalih, pogotovo novijih proizvođača je u načinu sastavljanju modela - na Bburagu je osnova sastavljanja upadanje dijelova jednih u druge, a na modernim 1/18kama je to lijepljenje, termičko pričvršćivanje i šarafljenje. Kod Bburaga nema lijepljenja, u njega npr branik upada u karoseriju putem držača s osiguračem, kojeg jednom kad izvučeš mo'š jebat' i moraš lijepiti, ali jednom kad se razmrda nikad više nije kao prije. Tako upadaju i sjedala i obloge vrata, instrument ploča...potencijalno trajno do vječnosti, ako ne diraš i ne vadiš. No zbog te tehnike nema uvjerljivih detalja, zato su ručice na vratima komad plastike iza koje je rupa itd...
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 21/2/2011, 09:27

Mislim da je ona "Svakom svoje" ovdje došla do izražaja...
Znam ljude kojima je Bburago i dalje "to". Meni više nije, ali mu ne negiram značenje u povijesti die-cast modela.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 21/2/2011, 09:35

Mali plavi je napisao/la:Mislim da je ona "Svakom svoje" ovdje došla do izražaja...
Znam ljude kojima je Bburago i dalje "to". Meni više nije, ali mu ne negiram značenje u povijesti die-cast modela.

Ma, pusti Nedu, kad bi se riješio Bburaga imao bi manje modela od mene, pa ih brani! Laughing Laughing
A Deda je lajbek, kako i sam reče. Laughing Laughing

Ma, šalim se. Ima i vani puno kolekcionara koji su se čak i pokušavali riješiti Bburaga, ali jednostavno - u svakoj kolekciji ostaje barem nekoliko njih. Ta veza s korijenima je jača od svega. Podsjetnik na dane, kako reče kolega Vela, kad nam je Bburago bio i više nego danas CMC. Iznad plafona! Uostalom, teško se odlučiti dati nekome model koji je s vama 20 godina.
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 21/2/2011, 09:53

Moji nisu samnom 20, ali neki su desetak godina. Najdraži Bburago mi je bijela VW buba koja je moj prvi 1/18 model, i Lancia Aurelia, koja je nabavljena par godina kasnije, ali ima neko drugo značenje...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Nedo 21/2/2011, 10:05

nebeski je napisao/la:
Ma, pusti Nedu, kad bi se riješio Bburaga imao bi manje modela od mene, pa ih brani! Laughing Laughing

Kako si me prokužio,svaka čast. thumb
Istina je da imam 54 komada Buraga i kolekcija bi brojčano bila ispod broja modela u kolekcijama dede i nebeskog. Ali ,ako se i oni riješe svojih Buraga,kakva bi tada situacija bila ?
Nedo
Nedo
Moderator
Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 60
Grad Sarajevo

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 21/2/2011, 10:20

Nedo je napisao/la:
nebeski je napisao/la:
Ma, pusti Nedu, kad bi se riješio Bburaga imao bi manje modela od mene, pa ih brani! Laughing Laughing

Kako si me prokužio,svaka čast. thumb
Istina je da imam 54 komada Buraga i kolekcija bi brojčano bila ispod broja modela u kolekcijama dede i nebeskog. Ali ,ako se i oni riješe svojih Buraga,kakva bi tada situacija bila ?

Deda ne bi imao kolekciju nikako. Samoubojica

A ja Bburago odavno ne brojim.
Ide ono Kolekcija - 400+ Bburago - 36 Maisto - 33 Very Happy
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 21/2/2011, 10:39

nebeski je napisao/la:
Nedo je napisao/la:

Kako si me prokužio,svaka čast. [You must be registered and logged in to see this image.]
Istina je da imam 54 komada Buraga i kolekcija bi brojčano bila ispod broja modela u kolekcijama dede i nebeskog. Ali ,ako se i oni riješe svojih Buraga,kakva bi tada situacija bila ?

Deda ne bi imao kolekciju nikako. [You must be registered and logged in to see this image.]

A ja Bburago odavno ne brojim.
Ide ono Kolekcija - 400+ Bburago - 36 Maisto - 33 Very Happy

To bi kod nas rekli:Fina rit
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 21/2/2011, 11:44

Bitna stvar zašto Bburagova 18-ica ne može biti dječja igračka je njezina masa od pola kile, pa time postaje potencijalno opasno oružje, a znamo da djeci nije dopušten pristup takvim predmetima. Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by nebeski 21/2/2011, 11:45

Disco Volante je napisao/la:Bitna stvar zašto Bburagova 18-ica ne može biti dječja igračka je njezina masa od pola kile, pa time postaje potencijalno opasno oružje, a znamo da djeci nije dopušten pristup takvim predmetima. Very Happy

Da, dobra opaska. Laughing
nebeski
nebeski
Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 48
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Gost 21/2/2011, 11:51

nebeski je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:Bitna stvar zašto Bburagova 18-ica ne može biti dječja igračka je njezina masa od pola kile, pa time postaje potencijalno opasno oružje, a znamo da djeci nije dopušten pristup takvim predmetima. Very Happy

Da, dobra opaska. Laughing

Pa da, danas ja recimo razmišljam mogu li prijateljevom djetetu kupiti plišanog medu jer na njemu piše da nije za djecu mlađu od 36 mjeseci. Neutral

Gost
Gost


[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Pero 21/2/2011, 12:07

nebeski je napisao/la:
Disco Volante je napisao/la:Bitna stvar zašto Bburagova 18-ica ne može biti dječja igračka je njezina masa od pola kile, pa time postaje potencijalno opasno oružje, a znamo da djeci nije dopušten pristup takvim predmetima. Very Happy

Da, dobra opaska. Laughing

Dobro,jel se vas dvojca brinete za dijete ili da ga ne dobijete u glavu.
Kakd sam počeo o Buragu mislio sam općenito na njihove proizvode a ne samo 1:18.

-------

[You must be registered and logged in to see this link.]
Pero
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 77
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

1/18 Općenito vol. 1 - Page 40 Empty Re: 1/18 Općenito vol. 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 40 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.