Aston Martin DB5 JB 007 1:8

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Aston Martin DB5 JB 007 1:8

Postaj by Gost on 12/9/2012, 16:50

Menjam 1:8 za komplet kolekciju mirisljavih salveta Sarrah Kay. I to vole mladi pa sto da ne.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 12/9/2012, 17:07

Sad sam pogledao link,
cela prica mi je
dobro je sto postoji mogucnost da se kupi bilo koji deo/izdanje u slucaju da ponestane na trafici.
Moram da dodam da ovo nije za mene,
jer ne bih mogao da cekam po nedelju dana da izadje svaki deo, ja bi to sve od jednom i gotovo!

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Član od : 24.01.2010
Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 17:11

O razmeri 1:8 ne znam puno tj nemam predtavu koliki model treba da bude iako znam da je 60ak cm, i sva sreca da su dali jednu brosuru sa merama modela i ja sam cisto radi poredjenja stavio E typ da imam orijentaciju koliko je 8ica veca od 18ice i ostao sam zapanjen. Evo par slika cisto radi poredjenja a sastavio sam i sediste koje je na zalost ostalo bez tapacira ali za utehu plastika je izuzetno kvalitetna ali i hladna, kao AA da je pravio sedista. izlivena besprekorno, kvalitetno, kruta kvalitetna plastika i to je to. Hrom je odlican, za prednji branik sam se iznenadio koliko je tezak iveci deo branika je od metala. Evo par slicica radi poredjenja sa 18icom

Po podacima model je dugacak malo vise od 57cm, sirok 19,75cm, tezak 8,5Kg, izradjen od gusmetala

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 12/9/2012, 17:16

Gus metal je ona vrsta metala od kojih su se pravile one stare peci "bubnjare' teske u pm????

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Grad Belgrade

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 12/9/2012, 17:58

Luckyboy je napisao/la:Gus metal je ona vrsta metala od kojih su se pravile one stare peci "bubnjare' teske u pm????

Gus nije baš bio previše cijenjen kod mašinaca.

Moderator
Moderator

Član od : 21.01.2010
Dob : 42
Grad Ustiprača, Višegrad, Dobro polje, Miljevina

[Vrh] Go down

Postaj by Učitelj on 12/9/2012, 18:17

nebeski je napisao/la:

Gus nije baš bio previše cijenjen kod mašinaca.

Kako da ga ceniš, nema kovanja a ni varenja.
Učitelj
Legenda Foruma
Legenda Foruma

Dob : 62
Grad Novi Sad

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 18:24

Pa nije bas da nema varenja .... Postupak je malko komplikovan i koriste se posebne elektrode ..... Al za odlivak, nema bolje legure!

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 12/9/2012, 19:01

Strumf je napisao/la:Pa nije bas da nema varenja .... Postupak je malko komplikovan i koriste se posebne elektrode ..... Al za odlivak, nema bolje legure!

Kad se slomije i ti odneseš nekome da popravi, samo te poprijeko pogleda , pljune u stranu i kaže - Gus!

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 19:06

Eeeee, a kad ga doneses meni, druga prica. Radio sam to sa jednom resetkom koja je pikla u 4, 5 delova, ako se dobro ne zagreje ne moze da se vari, al kad se ugreje do usijanja.............

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 19:29

Evo, spojio sam ranije postove sa ovom novom temom, tako da je sve na svom mjestu...
Vaskrsije, s obzirom da si u Austriji, preporučam mu da si za referentnu stranicu uzmeš ovu, a ne englesku stranicu... http://www.007db5.de/
Po podacima na stranici, u Austriji je već izašao i 6 nastavak...

Što se tiće moje skepse, strah me najviše da model na kraju, barem što se lakiranja tiće, ne ispadne kao 1000€ vrijedan Norev kod kojeg se razlikuje boja na haubama od boje na pojedinim vratima i na karoseriji...

Točno je, moguće je kupiti i gotov model u 1/8, riječ je o modelu firme Diamond Cars, cijena je između 4190 i 5190 Eura, ovisno o tome ima li model i daljinsko ili manualno upravljanje ugrađenih gadgeta...
evo, ponavljam link:
http://www.diamondcars.de/eindex/eModelle1/eAston1/easton1.html

i par fotki Diamond Cars modela... na prvu, nekako mi ne štima interijer, morao bi sad izvući DVD "Goldfingera" da provjerim, ali mislim da su kod ovog sjedala u krivoj, sivoj boji, a da su sjedala u Goldfingeru bila crna...

Zadnja promjena: mali plavi; 13/9/2012, 00:02; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 20:01

Da, nasao sam posle i za A link i ja sam tu video da je 6 broj vec dostupan, ali ovi u trafici me uveravaju da je treci, videcemo sad u petak o cemu se radi. U svakom slucaju uvek mogu da se pretplatim da narucim brojeve koji fale,...
i mene je strah da ne zaseru sa nekim detaljima, pogotovo sto je karoserija iz vise delova, hauba, vrata, gepek prednji deo krov sa zadnjim delom,...Videcemo sta sad, zagrizao sam pa ili cu pojesti govno ili cu imati lep model
za one dokone evo malo da gledaju sta je ovo u stvari
http://www.youtube.com/user/007AMDB5

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 20:27

Da, šanse su 50-50. Za razliku od onih jedrenjaka koji su čista prevara, Aston mi djeluje obečavajuće.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Pero on 12/9/2012, 20:27

Stvar za prstiće i dobre živce.
Pero
Počasni Moderator
Počasni Moderator

Član od : 20.01.2010
Dob : 70
Grad Zrak oli ti arija

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 20:38

Evo, u ovom videu se malo pod reflektorom vidi razlika u nijansi laka karoserije i vrata...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 21:04

Samo kad si im nasao falinke. Very Happy
Pa nije ovo Otto sta ga detaljises

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 12/9/2012, 22:05

Diamondov i ovaj novinski nisu isti modeli uopće. Razlika u cijeni je velika, ali je Diamond i puno bolji.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 22:10

nebeski je napisao/la:Diamondov i ovaj novinski nisu isti modeli uopće. Razlika u cijeni je velika, ali je Diamond i puno bolji.

Nisam ni mislio implicirati da je riječ o istom modelu, nego je Diamondov alternativa... puno skuplja...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 22:14

Upravo to, po slikama slazem se da je Diamond dosta bolji ali da li je bolji da umesto ukupno 1000 sad u najboljem slucaju 4000 evra. Plus na sve ovaj model ima tu draz da kada jednog dana bude konacno sklopljen kazem e ovo sam ja skleptao. To mi takodje ima veliku vrednost.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 12/9/2012, 22:39

vaskrsije je napisao/la:Upravo to, po slikama slazem se da je Diamond dosta bolji ali da li je bolji da umesto ukupno 1000 sad u najboljem slucaju 4000 evra. Plus na sve ovaj model ima tu draz da kada jednog dana bude konacno sklopljen kazem e ovo sam ja skleptao. To mi takodje ima veliku vrednost.

Slažem se, činjenica da si sam sklopio takav model ima dodatnu draž.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by nebeski on 12/9/2012, 23:52

mali plavi je napisao/la:

Nisam ni mislio implicirati da je riječ o istom modelu, nego je Diamondov alternativa... puno skuplja...

Nisam ja ni mislio da si ti implicirao da su isti, nego sam primijetio da nije baš jasno naznačeno u tekstu, pa da pojasnim ostalima.

Moderator
Moderator

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 13/9/2012, 00:03

nebeski je napisao/la:
mali plavi je napisao/la:

Nisam ja ni mislio da si ti implicirao da su isti, nego sam primijetio da nije baš jasno naznačeno u tekstu, pa da pojasnim ostalima.

Evo, ispravio sam moj post... Wink

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 19/9/2012, 14:31

Izasao je i cetvrti broj u kojem sam dobio cep za ulje, zupcasti kais i to od mekane gume, ventilator, deklu koja je od metala i prednji poklopac motora gde dodje alternator i ventilator. Za sad samoskupljam delove, konkretno jos se nista ne moze uraditi ali ima vremena, lagano.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 22/10/2012, 17:35

Nego, kako ti napreduješ sa tim DB5?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on 22/10/2012, 17:41

E ide, sutra izlazi broj 9. nema jos puno, jos 74 izdanja do kraja Shocked
nasao sam i mogucnosti da nabavim sve zaistale brojeve za RB7 onaj na nitro pogon ali sad mi se ne sitresa 150 evra koliko mi treba da pokupim nedostajuce brijeve, ali obzirom da nema postarine onda 4 mesecno narucujem pa za dva tri meseca cu sustici i ta izdanja i nastaviti ih.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Luckyboy on 22/10/2012, 21:16

Primetio sam da se razni brojevi ovog casopisa sa delovima prodaju i po ebay-u
Jedva cekam da ga sklopis!

Luckyboy
Forumaš sa stažem
Forumaš sa stažem

Grad Belgrade